Brückner s Kocianom pokračujú pri rakúskej reprezentácii

07.11.2008 20:45
Karel Brückner
Brückner s Kocianom dostali dôveru Rakúskeho futbalového zväzu. Autor:

Rakúsky futbalový zväz potvrdil vo funkcii trénera národného tímu Čecha Karla Brücknera. Zostal tiež jeho realizačný tím, teda aj asistent Ján Kocian. Prekvapivo však odstúpil šéf zväzu Friedrich Stickler.

Sticklerov odchod bol úplne nečakaný. Odôvodnil ho prílišným zaneprázdnením vo funkcii a v povolaní. Členovia presedníctva po takmer šesťhodinovom rokovaní zdôraznili, že Sticklera k demisii nikto nevyzval a že to bolo jeho osobné rozhodnutie.

Expredseda je tiež šéfom rakúskych lotérií a po zasadnutí zazneli zo strany predsedníctva hlasy, že jeho nástupca, ktorého zvolia v januári, by nemal zastávať iné civilné povolanie na plný úväzok. Do budúceho roka sa funkcie ujme najstarší z podpredsedov Kurt Ehrenberger.

Brückner sa na rokovaní nezúčastnil a podľa zväzového hovorcu Petra Klinglmüllera ani nie je obvyklé, aby to tréneri robili. Zväz vyslovil koučovi a jeho tímu dôveru jednomyseľne. Ich prípadné odvolanie ani nebolo na programe schôdze.

Pätnásťčlenné grémium sa zhodlo na tom, že napriek zlým výsledkom tímu v kvalifikácii na MS 2010 majú tréneri dostať viac času na pôsobenie pri mužstve. Brücknera ale požiadalo, aby svojim zverencom jasne povedal, že s ich výkonom v zápasoch so Srbskom a Faerskými ostrovmi zväz vôbec nebol spokojný.

Rakúsko odštartovalo kvalifikáciu cennou výhrou nad Francúzskom 3:1, ale po následných prehrách s Litvou a Srbskom a remízou s Faerskými ostrovmi sa stal Brückner terčom tvrdej kritiky. Miestne médiá mu vyčítajú, že často zostáva doma v Olomouci a je málo v kontakte s rakúskym futbalom.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku