Mladý brankár Rondoš mieri do Talianska

02.09.2008 13:37
Futbalová brána.
Ilustračné foto. Autor:

Slovenský mládežnícky futbalový reprezentačný brankár Matej Rondoš, ktorý doteraz obliekal dres anglického FC Southampton, má namierené do talianskej Serie B. Záujem o jeho služby prejavilo UC Albinoleffe, ktoré je po prvom kole novej sezóny na čele súťaže so ziskom troch bodov.

„Matejovi vypršala dvojročná mládežnícka zmluva so Southamptonom. Navyše, ako súčasť dohody s Tottenhamom za prestup Garetha Bala do tímu Hotspur prišiel ku ´svätcom´ brankár Tommy Forecast. Minulý týždeň bol Matej na trojdňovej skúške v Taliansku, momentálne rokujeme o podmienkach zmluvy,“ povedal pre agentúru SITA licenčný agent SFZ Emil Kovarovič, ktorý hráča zastupuje.

Podľa jeho slov je všetko na dobrej ceste, no v hre sú stále aj ďalší záujemcovia. „Ak by sme sa dohodli s Albinoleffe, pravdepodobne by išlo o dvojročný kontrakt. Máme však aj ponuky z dvoch klubov z druhej najvyššej anglickej súťaže, kde má Rondoš už svoje meno. Jedným z nich je Ipswich Town, druhý by som nechcel menovať,“ dodal E. Kovarovič na adresu 18-ročného odchovanca nitrianskej brankárskej školy, ktorý je momentálne v reprezentačnom výbere SR do 19 rokov.

Okrem Rondoša má Emil Kovarovič pod patronátom aj ďalších zaujímavých hráčov. "Zo slovenského pohľadu je interesantné napríklad hosťovanie poľského útočníka Ebiho Smolareka zo Santanderu do Boltonu, ktorého som tiež zastupoval. V lete mal zaujímavú ponuku z najvyššej ruskej súťaže stredopoliar Dubnice Tomáš Bruško, momentálne je však zranený, takže z tohto zišlo.

Obrovský záujem klubov z celej Európy, napríklad z najvyššej španielskej súťaže, je v súčasnosti o útočníka Dunajskej Stredy Leonarda Kweukeho (so šiestimi gólmi najlepší strelec Corgoň ligy 2008/09, pozn. SITA). S DAC má síce dvojročnú zmluvu do leta 2010, no podľa mňa už v zime poputuje niekam do zahraničia," dodal E. Kovarovič.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Flower bag biele kvety a zelené santíny

Flower bag biele kvety a zelené santíny

35,99
Lady ružová orchidea

Lady ružová orchidea

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk