Poľský futbalista Adam Ledwoň sa obesil

12.06.2008 19:00
Adam Ledwoň
Adam Ledwoň. Autor:

Bývalého poľského futbalového reprezentanta Adama Ledwoňa našli v stredu večer v jeho vlastnom dome v rakúskom Klagenfutre obeseného. Tridsaťštyri ročný hráč aktuálne pôsobil v rakúskom prvoligovom tíme Austria Kärnten. Túto informáciu potvrdila klagenfurtská polícia, bližšie detaily zatiaľ nie sú známe. Rakúske médiá však uvádzajú ako príčinu rodinné problémy.

„Sme v šoku. Viem o tom, že sa našiel list na rozlúčku, ktorý však ešte nebol preložený. Čakáme na výsledky vyšetrovania,“ povedal tréner Austrie Michael Heiden.

Ledwoň, ktorý v období rokov 1993 – 1998 osemnásťkrát obliekol dres národného tímu a raz sa zapísal aj do streleckej listiny, pôsobil ako spolukomentátor televíznej stanice Polsat pri prenosoch z majstrovstiev Európy 2008, naposledy ešte v nedeľnom zápase Poľsko – Nemecko. „Je to veľmi smutná správa. Hráči už o tom vedia, niektorí z nich – najmä tí starší – si ho pamätajú a v minulosti s ním hrávali,“ povedal hovorca Poľskej futbalovej asociácie Zbigniew Kozmiňski.

Bezvládne Ledwoňovo telo našiel jeho klubový spoluhráč Patrick Wolf, ktorý sa rozhodol navštíviť skúseného obrancu v jeho byte, pretože ten neprišiel na tréning. „V poslednom čase sa s ním niečo dialo. Mal problémy, ale nechcel o nich hovoriť. Prekonával nejakú emotívnu krízu. Jeho manželka ešte na jeseň odišla do Poľska. Vedeli sme, že je to pre neho ťažké, snažili sme sa mu pomôcť. Zdalo sa, že už to má za sebou. Bude nám chýbať ako človek i ako hráč. Bol príkladom pre mladých hráčov. V budúcej sezóne mal byť našou oporou. preto sme odmietli jeho prestup do Admiry Schwadorf,“ povedal prezident klubu Mario Canori.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Kytica Zimona 10

Kytica Zimona 10

29,99
Sweet farebné tulipány

Sweet farebné tulipány

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk