Policajta vraj zabilo masívne umývadlo

07.02.2007 14:17, aktualizované: 14:21
Vyčíňanie fanúšikov v Catanii
Vyčíňanie futbalových fanúšikov v Catanii stálo život jedného policajta. Autor:

Príčinou smrti talianskeho policajta Filippa Racitiho pri vyčíňaní futbalových fanúšikov minulý piatok v Catanii bol úder kusom umývadla. Vyšetrovatelia dospeli k tomuto záveru po preštudovaní záznamov bezpečnostných kamier. Tragická udalosť sa stala počas konfliktu so skupinou mladíkov.

Podľa agentúry SID zasiahol tridsaťosemročného strážcu poriadku masívny keramický diel, ktorý chuligáni vytrhli na toaletách na štadióne.

Zatiaľ neznámy útočník mal tvár čiastočne maskovanú, ale polícia sa ho snaží identifikovať podľa výrazného tetovania.

Raciti po incidente ešte asi 45 minút pokračoval v policajnom zákroku a skolaboval až po tom, keď v jeho blízkosti vybuchla malá bomba. Vyšetrovatelia pôvodne predpokladali, že práve tá bola príčinou smrti, ale pitva ukázala, že smrteľné zranenie spôsobil úder tupým predmetom do oblasti ľadvín.

Polícia v stredu zatkla ďalších štyroch násilníkov a počet zadržaných sa tak zvýšil na 38. Na Apeninskom poloostrove od piatka platí zákaz futbalových zápasov, v stredu večer sa bude násilím na štadiónoch zaoberať talianska vláda.

V názoroch na riešenie problému stále zaznievajú veľmi rôznorodé stanoviská, od nutnosti čo najrýchlejšie futbalové zápasy obnoviť až po ich úplný zákaz. Argumenty pre druhú možnosť predložil senátor Ettore Pirovano. Vypočítal, že kvôli futbalu je víkend čo víkend nasadených 70.000 policajtov, čo stojí daňových poplatníkov každý týždeň päť miliónov eur.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Jarona 3

Jarona 3

43,99
Sweet trsové ružové ruže

Sweet trsové ružové ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk