Szilárd Németh prekonal pľúcnu embóliu

13.11.2006 17:51, aktualizované: 22:25

Kormidelníka slovenskej futbalovej reprezentácie Jána Kociana šokovala správa o pľúcnej embólii, ktorú v uplynulých dňoch prekonal 29-ročný útočník bundesligového Aachenu Szilárd Németh. Aj keď ho na stredajší duel proti Bulharsku nenominoval, do širšieho kádra reprezentácie patrí. AKTUALIZOVANÉ

„Bol som z toho šokovaný, lebo som ho zažil v košických časoch, keď mal problémy iného zdravotného rázu,“ poznamenal Kocian. Vtedy som mal obavy o jeho kariéru, dodal.

Németh v minulosti prekonal ochorenie štítnej žľazy a v košickom klube, spoločne s Kocianom ako asistentom trénera, pôsobil koncom deväťdesiatych ro­kov.

„Žiaľ, všetky informácie sme sa dozvedeli iba sprostredkovane. Ale najneskôr v utorok sa chceme skontaktovať s kolegami v Aachene, prípadne s ošetrujúcim lekárom a chceme zistiť ďalšie podrobnosti. Lebo diagnóza, ktorá bola zverejnená, je mimoriadne závažná vec. Je to veľmi vážne ochorenie,“ povedal Pener na margo vážnych zdravotných problémov, ktoré rodáka z Komárna postihli po kvalifikačnom stretnutí s Českom, keď dostal zápal pľúc. Tri týždne sa liečil a potom začal opäť trénovať, no problémy s pľúcami neprestávali. Preto podstúpil dôkladné vyšetrenie v nemocnici, kde zistili dôvod jeho ťažkostí: embóliu pľúc.

„Embólia pľúc, to je skutočne jeden vážny problém, ktorý môže skončiť až smrťou pacienta. Je to naozaj veľmi vážne,“ zdôraznil Pener. Ako ďalej povedal, medicínski odborníci z realizačného tímu slovenskej reprezentácie budú v kontakte s kolegami v Aachene a budú spolu konzultovať spôsob a priebeh liečby Németha, ktorý by podľa prvých informácií z Nemecka mal byť na maródke niekoľko mesiacov, možno aj pol roka.

Németh je najlepším strelcom slovenskej reprezentácie s 22 presnými zásahmi v 58 zápasoch. Od augusta je hráčom Alemannie Aachen, kam prešiel z francúzskeho Štrasburgu. Predtým hrával na britských ostrovoch za Middlesbrough, v pražskej Sparte, Košiciach a bratislavských kluboch Slovan a Inter.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
64,99
Flower box červená kocka "L" červené ruže

Flower box červená kocka "L" červené ruže

35,99
Lady zelená orchidea

Lady zelená orchidea

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk