Pessotto bojuje o život, Taliani boli s ním

29.06.2006 05:58

Futbalové Taliansko dýcha dvoma príbehmi. Stíska palce reprezentácii na majstrovstvách sveta v Nemecku a želá rýchle uzdravenie Gianlucovi Pessottovi. Bývalý reprezentant a v súčasnosti športový manažér turínskeho Juventusu sa podľa všetkého pokúsil v utorok o samovraždu.

Z vyšetrovania vyplynulo, že vyskočil z posledného poschodia sídla Juventusu Turín a dopadol na zaparkované autá.

Po dopade bol pri zmysloch a podľa viacerých držal v ruke ruženec (bol hlboko veriaci), čo vedie k domnienke, že si chcel vziať život. Ihneď ho odviezli do nemocnice Molinette. Tam po jeho boku stojí manželka i rodičia. Najbližší v žiadnom prípade nepripúšťajú, že samovražda bola dobrovoľným gestom ich manžela, resp. syna.

Lekár Juventusu pre televíziu RAI 1 potvrdil, že Pessotto trpel depresiami. Vraj to bolo niečo osobné, práve v stredu mu vybavil návštevu u psychóloga. „Vylučujem akúkoľvek chorobu, ktorá by bola motívom činu. Pessotto bol v normálnom stave a mohol hrať futbal ešte desať rokov. Nemyslím si, že jeho osobné problémy súviseli so zodpovednosťou vo funkcii manažéra Juventusu,“ povedal lekár pre Gazzetta dello Sport.

Manželku Reanu Stocchi, bývalú basketbalistku, peknú a atraktívnu blondínku, tragédia jej manžela bolestivo zasiahla. „Gianluca si neveril, že by mohol zvládnuť prácu manažéra. Ťažko sa vyrovnával s odchodom z ihriska,“ uviedla pre médiá. Poprela akékoľvek rodinné problémy. Jediná vzájomná nezhoda vznikla z toho, že sa nevedeli dohodnúť, ako prežiť víkend v Ligúrii. Práve pred tragédiou Pessotto telefonoval s manželkou a odmietol účasť pre zaneprázdnenosť v práci. Mal zorganizovať sústredenie v Pinzole a vraj sám sa vyslovill, že sa na túto úlohu nedokázal koncentrovať.

V noci lekári operačne zastavili viaceré silné vnútorné krvácania. Konštatovali, že pacient bol vo vážnom ohrození života a stále mu hrozia trvalé následky. Najskôr by mohol chodiť po troch-štyroch mesiacoch.

Udalosť sa hlboko dotkla aj talianskej reprezentácie v Nemecku. Pessotto bol dlho hráčom národného tímu. Spoluhráči o ňom hovorili ako o zlatom chalanovi, prezývali ho Profesor (pre okuliare).

Spoluhráči z Juventusu Del Piero, Zambrotta, bývalý hráč a asistent Lippiho v národnom tíme Ciro Ferrara ihneď odleteli s manželkami do Turína a stáli po boku Pessottovej manželky. Neskoro večer sa vrátili do Duisburgu, kde býva reprezentácia Talianska.

„Gianluca je fantastický človek. Nemám slov, lepšie je o tom nehovoriť,“ povedal brankár Peruzzi, Pessottov spoluhráč.

Kto je Gianluca Pessotto

Narodil sa 11. 8.1970 v La­tisane (Udinese). Pôsobil v Miláne, Varese, Bologni, Verone, od sezóny 1995/96 až po 2005/2006 hráč Juventusu Turín. Je šesťnásobným majstrom Talianska, raz vyhral Ligu majstrov (1996). Reprezentoval 22-krát, zúčastnil sa na MS 1998 a bol v tíme aj na ME 2000. Je ženatý, otec dvoch detí, má brata, ktorý je tiež profesionálnym futbalistom.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Jarona 3

Jarona 3

43,99
Sweet trsové ružové ruže

Sweet trsové ružové ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk