Liga národov UEFA - Liga B - Skupina 1

09.09.2018 o 15:00

Ukrajina
Ukrajina
1 : 0
(0:0)
Slovensko
Slovensko
Rozhodca: Tasos Sidiropoulos – Polychronis Kostaras, Lazaros Dimitriadis – Damianos Efthimiadis (všetci GRE)
Štadión: Arena Lviv, Lviv (Ukrajina)

Smolný zápas pre slovenskú reprezentáciu, ktorej tak nevyšiel vstup do Ligy národov. Aj druhý polčas sa podobal tomu prvému, oba tímy pracovali úspešne v obrane a vyrážali do postupných útokov. Z našej strany to bol však ofenzívnejší futbal ako tomu bolo v prvom polčase, ale gól sa nám streliť nepodarilo. Celé stretnutie rozhodla veľmi sporná situácia v 80. minúte, keď po súboji Cygankova s Škriniarom odpískal hlavný rozhodca pokutový kop. So šťastím ho Jarmolenko aj premenil a tak rozhodol o výhre Ukrajiny 1:0! Naši si však po inkasovanom góle dokázali vypracovať aj šance a ukázalo sa, že vieme hrať nebezpečne aj smerom dopredu a nemusíme sa v takýchto zápasoch len brániť a hrať na remízu. Na svoje prvé body, ale aj gól, si budeme tak musieť v Lige národov počkať. Ukrajina má po dvoch zápasoch plný bodový zisk a výrazne sa tak približuje k postupu zo skupiny.

To je už z mojej strany všetko, ďakujem za pozornosť a praje pekný zvyšok víkendu. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.

90+5

Koniec zápasu.

90+4

Žltú kartu dostáva Sydorčuk (Ukrajina).

90+3

Cygankov vnikol do nášho pokutového územia a získava pre svoj celok rohový kop. Toto už vyzerá pre Ukrajinu nádejne, ale určite sme mali naviac.

90+2

Čas už neúprosne plynie proti nám, domáci sa približujú k ďalším trom bodom. Ostávajú približne posledné dve minúty, teraz sa do útoku dostávame ťažšie.

90+1

Slovensko je usadené na útočnej polovici a vytvárame si ďalší veľký tlak. Ukrajina bránu so všetkým čo má, škoda že takéto obrázky hry to neboli častejšie.

90

Druhý polčas sa predlžuje o 4 minúty!

89

Veľa nechýbalo a mohli sme aj vyrovnať! Po rohovom kope sa do hlavičkového zakončenia dostal Hubočan, Pjatov len vyrazil pred seba, ale Jarmolenko zachránil domácich pred dobiehajúcim Škrtelom!

88

Nápor Slovenska pokračuje, opäť bol v akcii Duda, jeho center bol zrazený na ďalší rohový kop. Dobrá hra našich, škoda že neprišla oveľa skorej.

87

Ondrej Duda pekne vystrelil, ale trafil len hlavu Rakyckyjho. Získavame však ešte rohový kop, tlak Slovenska môže pokračovať ďalej.

86

Stále sa tlačíme na súperovu polovicu, ale domáca reprezentácia nás do výraznejšej šance nepúšťa. Čas sa začína krátiť, domáci tu už zrejme budú chcieť len ubrániť.

85

Striedanie v tíme Ukrajina: z ihriska odchádza Stěpaněnko, prichádza Sydorčuk.

83

Domáca reprezentácia zahrávala rohový kop, lopta sa však už vracia späť na slovenské kopačky. Smolná záverečná časť pre našich chlapcov, ale treba ešte zabojovať.

82

Slovensko sa tak púšťa do väčšieho útočenie, čo otvára našu obranu. Ukrajina sa teraz nemá kam ponáhľať, po zisku lopty sa snaží držať hru čo najďalej od svojej brány.

81

Nuž, ťažko teraz hľadať slová, ale ešte nieje koniec stretnutia. Treba ísť do ofenzívneho rizika, určite ešte máme šancu na vyrovnanie. Času však veľa neostáva.

80

Ukrajina dala gól!

Obrovská smola na našej strane! Najprv tu bola veľmi prísna penalta pre domácich a tú ANDRIJ JARMOLENKO premenil s dávkou obrovského šťastia, keď sa už Dúbravka loptu dotkol, ale lopta prepadla za chrbát nášho brankára – 1:0! Veľmi dôležitý gól domácich približne desať minút pred koncom riadneho hracieho času tohto stretnutia.

79

Bola nariadená penalta pre Ukrajinu! Cygankov prenikol s loptou do pokutového územia a po kontakte so Škriniarom padol na zem, toto je veľmi prísna penalta pre domácich! Nuž, pánom na ihrisku je rozhodca.

78

Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Kucka, prichádza Greguš.

77

Striedanie v tíme Ukrajina: z ihriska odchádza Cygankov, prichádza Konopljanka.

76

Pri lopte je momentálne naša reprezentácia, ktorá sa snaží usadiť na útočnej polovici ihriska. Zatiaľ sa nám to darí, ale márne hľadáme recept na obranu súpera. Nepomohla ani strela z veľkej vzdialenosti v podaní Mareka Hamšíka.

75

Žltú kartu dostáva Duda (Slovensko).

74

Hamšík si prebral úspešnú prihrávku a snažil sa o prízemný center do pokutového územia, ale súper dostáva loptu do bezpečia. Musíme sa rýchlo vrátiť späť na našu polovicu.

73

Presúvame sa na útočnú polovicu, snažíme sa odpovedať rovnakou mincou. Teraz je ta fáza zápasy, kedy každé jedno zaváhanie môže mať veľmi zlé následky.

72

Dve nebezpečné situácie pred našou bránkou. Konopljankov center sme odvrátili na rohový kop a po ňom prišla hlavička Marlosa, našťastie dobre zapracoval Škrtel.

71

Striedanie v tíme Ukrajina: z ihriska odchádza Malinovskyj, prichádza Zinčenko.

70

Slovensko zahrávalo rohový kop, po centri od Maka sa do hlavičkového zakončenia dostal Škrtel, ale nemieril presne. Druhý polčas je však z našej strany ofenzívnejší a začínajú aj prichádzať prvé náznaky gólovej situácie.

69

Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Weiss, prichádza Rusnák.

68

Lopta patrí našej reprezentácia, ktorá začína postupne ožívať aj smerom dopredu. Na lavičke sú k dispozícii aj ďalší ofenzívni hráči ako Rusnák či Ďuriš, ktorí by mohli našu hru viacej oživiť.

67

Na druhej strane Škriniar opäť fantasticky nepustil Jarmolenka do šance, ukrajinský reprezentant dnes cez nášho talentovaného mladíka ešte neprešiel.

66

Ondrej Duda okamžite v útočnej akcii a veľa nechýbalo, aby z oho bola aj šanca. Futbalista Herthy Berlín sa prebojoval až do pokutového územia, posunul loptu na Maka, ale jeho zakončenie bolo odvrátené súperovou obranou.

65

Zaujímavá výmena nášho trénera, na hrote útoku bude teraz operovať Ondrej Duda. Slovenský reprezentant dal v minulom zápase nemeckej Bundesligy dva góly a bolo to práve proti Schalke, za ktoré farby nastupuje Konopljanka.

64

Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Nemec, prichádza Duda.

64

Žltú kartu dostáva Konopljanka (Ukrajina).

63

Po dlhšej dobe pohrozila aj naša reprezentácia. S loptou sme sa dostali až do pokutového územia, Nemec predviedol výborné napádanie, ale včas zasiahla obrana súpera a dostáva loptu do bezpečia.

62

Ďalší rozruch v našom pokutovom území. Presný center dopadol na Konoplajnku, ktorý sa už dostával aj do zakončenia, ale trafil len dobre postaveného Šatku. Našťastie už vyvážame loptu do bezpečia.

61

Toto už bola presná prihrávka od Kucku na Lobotku, ktorý to vyskúšal zo strednej vzdialenosti, ale futbalista Celty Vigo mieril len nad bránu súpera. Sťahujeme sa späť na našu polovicu.

60

Tejto akcii domácich však prechádzal útok našej reprezentácie, ale Kucka to zbytočne zobral na seba, na kraji ihriska sa mu ukazoval voľný Mak. Treba si dávať pozor na také zbytočné straty lôpt.

59

Hrubá chyba našej reprezentácie v zadných radoch! Hamšík nepresne prihral a súper sa prebojoval až pred našu bránu, center od Matvijenko bol tečovaný, ale Dúvravka ho vyboxoval do bezpečia a následne výborne zasiahol Škriniar!

58

Pokúšal sa o to Rakyckyj, ale strela z veľkej diaľky do stredu brány nenarobila Dúbravkovi žiadne problémy. Slovensko sa už postupne dostáva na útočnú polovicu.

57

Po dlhšej dobe už útočí domáca reprezentácia, ale je na tom podobne ako tá naša. Čelí pozornej obrane a tak stále čakáme na prvý gól, bude nesmierne dôležité, kto ho dá ako prvý.

56

Ukrajinský útok však nemal dlhého trvania a nepresná prihrávka putovala len na Škrtela. Slovensko sa tak znova snaží o postupný prechod do útoku, ale aj súper vysoko dostupuje našu rozohrávku.

55

Sledovali sme kombináciu našej reprezentácie, ale Hamšíkovi sa nepodarilo preniesť hru úspešne na Weissa. Strácame tak loptu a sťahujeme sa späť na svoju polovici ihriska.

54

V druhom polčase je to aktívnejšia hra našich reprezentantov oproti prvému dejstvu. Máme však aj naďalej problémy presadiť sa cez obranu súpera, ale hráme s loptou na svojich kopačkách.

53

Hamšík parádnou prihrávkou za obranu súpera hľadal Maka, ktorý sa snažil byť pri lopte ako prvý, ale o malinký kúsok bol rýchlejší Pjatov a kapitán domácich tak zabránil nebezpečenstvu.

52

Po faule na Lobotku sme zahrávali priamy kop, rozohrávka od Kucku bola nakrátko a tak ešte ostávame na útočnej polovici. Lopta patrí teraz našim, ale máme problém sa presadiť v útoku.

51

Dlhý nákop našich až na útočnú polovicu, Nemec vyhral hlavičkový súboj, ale následne sme sa už do šance nedostali. Slovensko však ešte zostane na útočnej polovici, môžme skúsiť pritlačiť na domácu reprezentáciu.

50

Napokon z toho boli až dva rohové kopy, v prvom prípade dobre zapracoval Lobotka a v tom druhom Nemec. Vytláčame už Ukrajinu preč z našej polovice, ustáli sme tento nápor súpera úspešne.

49

Malinovskyj poslal prudký center pred našu bránu, ale Škrtel dostáva loptu do bezpečia na rohový kop! Lopta išla tesne nad brvno, takmer bol z toho aj vlastný gól, ale je to výborný zákrok Škrtela!

48

Po Makovom nedovolenom zákroku získavajú domáci futbalisti priamy kop, ktorý bude z tesnej hranice pokutového územia. Krušné chvíle to veru budú pred slovenskou bránou.

47

Ukrajina sa usadili na našej polovici, ale center od Konopljanku neprešiel až do pokutového územia, výborným defenzívnym zákrokom sa prezentoval Šatka. Slovensku následne nevyšiel rýchly brejk, domáci sú znova pri lopte.

46

Druhý polčas tohto stretnutia sa už naplno rozbehol, výkop patril domácej reprezentácii. Oba tímy bez zmien v základnej zostave. Tak sme teda zvedaví, či už padne aj nejaký ten presný zásah, najlepšie do súperovej siete.

46

Začal sa druhý polčas.

Oba tímy sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak čoskoro začne!

Prvý polčas tohto stretnutia neponúkol žiadny presný zásah, prakticky tu nebola ani žiadna gólová situácia. Oba tímy hrali veľmi pozorne v obrane a zakladali postupné útoky. Striedali sa pasáže hry, kde hral aktívnejšie jeden či druhý celok, ale prvý polčas nijak výrazné tempo nemal a brankári museli riešiť len ľahké situácie. Oba celky mali po jednej zaujímavejšej príležitosti, ale ani z nich nezapršalo. Sme tak zvedaví, čo nám ponúkne druhý polčas, ktorý sa začne približne o 16:00.

45

Prvý polčas sa skončil.

44

Teraz sme sledovali lepšiu pasáž hry od našich reprezentantov. Makov center do pokutového územia dopadol k Weissovi, ale jeho volej bol nepresný a išiel len nad bránu súpera. Po dlhšej dobe sme však zavreli súpera na jeho polovici.

43

Slovensko ešte s ofenzívnymi chúťkami, ale nepriblížili sme sa k bráne súpera. Ukrajina získava na svojej polovici autové vhadzovanie, ale lopta sa vracia späť na slovenské kopačky.

42

Záver prvého polčasu sa už blíži, pri lopte je Ukrajina a snaží sa ešte niečo vymyslieť. Už to však skôr vyzerá, že gól v prvom polčase nepadne, ale radšej ešte nepredbiehajme.

41

Weiss zvádzal osobný súboj Karavajevom v blízkosti súperovej brány, ale napokon je lopta prisúdená domácej reprezentácii. Ukrajinský útok teraz nebol úspešný, môžme skúsiť znova pohroziť.

40

Ukrajina sa teraz rozostavila na našej polovici, ale veľa priestoru na manévrovanie s loptou nemá. Naši reprezentanti stále výborne napádajú a dostupujú každého jedného futbalistu súpera.

39

Slovenská reprezentácia sa pokúša o vysoké napádanie súperovej rozohrávky. Takýmto spôsobom sme už neraz získali loptu, ale dlhšiu dobu sme nepreverili defenzívne kvality súpera.

38

Pomaly sa tak blíži záver prvého polčasu, otvárací gól stretnutia sme ešte nevideli. V posledných chvíľach je menšia aktivita na strane domácej reprezentácie, ale vyloženú šancu nemal ešte ani jeden tím.

37

Konopljanka centroval do pokutového územia, ale lopta len preletela cez pokutové územie. Ukrajina však ešte zostala na útočnej polovici, ale nedokázala využiť menšie zaváhanie našej reprezentácie.

36

Sledovali sme rýchly útočný výpad domácej reprezentácie, ale Jarmolenko ani v tomto prípade nedokázal prejsť cez Škriniara. Futbalista Interu Miláno je zatiaľ veľkou oporou našich zadných radov.

35

Lopta teraz patrí našim reprezentantom, ktorí sa pokúšajú po dlhšej dobe zaútočiť. Aj domáca defenzíva však pracuje úspešne a tak našich chlapcov do zakončenia na bránu nepúšťa.

34

Ukrajine získala po faule od Nemca priamy kop z veľmi nebezpečnej vzdialenosti. Malinovskyj to skúšal priamou strelou na bránu a tá išla len tesne nad Dúbravkovu bránu, poriadne sme si tak vydýchli!

33

Napokon z toho boli až dva rohové kopy. Pri tom prvom úspešne zasiahol Škrtel, ďalší center doputoval k brankárovi Dúbravkovi. Ukrajina sa sťahuje späť na svoju polovicu ihriska.

32

Mak si teraz nerozumel s brankárom Dúbravkom a domáci získavajú rohový kop. Budeme sa tak musieť brániť, Ukrajine v minulom zápase rohové kopy celkom vychádzali.

31

Identická hra na oboch stranách tak stále pokračuje, po polhodine hry čakáme na otvárací zásah tohto stretnutia. Také pološance boli na oboch stranách, ale Nemec nebol ďaleko od ďalšieho reprezentačné­ho gólu.

30

Opäť sa v útočnom výpade predviedol Matvijenko, preniesol úspešne hru na Marlosa a ten presnou prihrávkou v pokutovom území našiel Jaremčuka. Ten sa aj pokúsil o zakončenie, ale s týmto pokusom nemal Dúvravka najmenšie problémy.

29

Center od rohovej zástavky bol celkom nebezpečný, ale vo vzdušnom priestore dobre zapracoval Hubočan a dostáva tak loptu do bezpečia. Ukrajina však rozbieha svoj ďalší útok, ale je veľmi pomalý.

28

Matvijenko si prebral úspešnú prihrávku a pokúšal sa preniknúť do nášho pokutového územia, ale výborne sa stihol vrátiť Mak a posiela loptu na druhý rohový kop nášho súpera.

27

Zápas na Ukrajine ani nemá vysoké tempo, zatiaľ je to také pozorné bránenie oboch celkov a vyrážanie do postupných útokov. Nieje sa kam ponáhľať, ešte do konca zápasu ostáva veľmi veľa času.

26

V defenzíve je zatiaľ Škriniar neomylní, aj v tomto prípade dokázal eliminovať nebezpečného Jarmolenka a po faule na Kucku získavame loptu v strede poľa. Hra je v týchto chvíľach vyrovnaná, čo sa zrejme aj pred samotným zápasom čakalo.

25

Ďalšia pekná útočná akcia z našej strany. Hamšík oklamal defenzívu súpera a preniesol hru na Maka, ktorý sa odhodlal k strele spoza pokutového územia, ale mieril len vysoko nad.

24

Priamy kop na druhej strane získala Ukrajina, bola to celkom nádejná pozícia. Center do pokutového územia však domácim reprezentantom nevyšli, loptu do bezpečia dostáva Hamšík.

23

Prvá šanca Slovenska v tomto zápase! Výbornú robotu odviedol Mak, následne centroval pred bránu domácich a hlavička Nemca ide len tesne vedľa Pjatovej brány. Sympatická akcia Slovenska, škoda že neskončila gólom.

22

Do nášho pokutového územia nabiehal s loptou Jarmolenko, ale výbornú prácu v defenzíve predviedol Škriniar a Slovensko tak už s loptou vyráža na útočnú polovicu.

21

Kucka sa pokúšal o dlhý nákop na Maka, ale lopta končí len za postrannou čiarou. Aj chybné rozohrávky kazia snahu oboch celkov o útočné akcie. Stretnutiu chýba aj taká tradičná podpora z hľadiska, aj keď sa domáci fanúšikovia nachádzajú v blízkosti štadióna.

20

Stále však môžme konštatovať, že je to zatiaľ vyrovnané stretnutie. Ani jeden z tímov si nedokáže vytvoriť sústavný tlak a po strate lopty sa snaží o vysoké napádanie súperovej rozohrávky.

19

Weiss sa pokúsil o samostatný prienik do pokutového územia, ale neprešiel cez dvojicu domácich obrancov. Po krátkej dobe sme však späť pri lopte, zatiaľ kombinuje na svojej polovici.

18

Zatiaľ je to skôr také taktické stretnutie, oba tímy sa ešte len spoznávajú na trávniku. Domáci možno hrajú o niečo aktívnejšie, ale už začíname ohrozovať defenzívu súpera aj my.

17

Žltú kartu dostáva Hubočan (Slovensko).

16

Sympatický útok slovenskej reprezentácie. Mak potiahol loptu na útočnú polovicu, vyslal prihrávku na Kucku, ktorý sa však neodhodlal k strele. Ešte sme chvíľu operovali v blízkosti súperovej brány, ale loptu už strácame.

15

Slovenská reprezentácia teraz operovala na útočnej polovici a celkom zamestnala defenzívu súpera. Celé sa to končí dlhým odkopom brankára Pjatova, naši reprezentanti tak ešte ostávajú pri lopte.

14

Konopljanka centroval od rohovej zástavky, v pokutovom území nášho tímu dobre zapracoval Nemec a dostáva loptu do bezpečia. Ukrajina rozbieha ďalší akciu od svojho brankára a kapitána v jednej osobe.

13

Sú tu však často zbytočné straty lopty od našich reprezentantov. Po jednej z nich sme sledovali rýchly prechod Ukrajiny do útoku a tak svoj prvý rohový kop získava aj domáca reprezentácia.

12

Ukrajinský útočný výpad nebol úspešný, Marlos nedočiahol na dlhú loptu a tak sa opäť do rozohrávky nášho tímu zapája aj brankár Dúbravka. Zatiaľ je to také opatrné stretnutie, oba tímy sa ešte nemajú kam ponáhľať.

11

Po rohovom kope sa dostal do zakončenia hlavou Škrtel, ale bol to len taký propagačný pokus loptu už má vo svojich rukaviciach Pjatov. Musíme sa teda rýchlo vrátiť späť na svoju polovicu.

10

Bude to náš prvý rohový kop v tomto zápase. Opäť sa slovenská reprezentácia pokúsila o rýchly útočný výpad, Weiss sa snažil o center do pokutového územia, domáci odvracajú loptu na spomínaný rohový kop.

9

Po dlhšej dobe sa smerom dopredu dostala aj naša reprezentácia. Hamšík dokázal prestrčiť loptu na Nemca, ale ten sa ocitol len v postavení mimo hru. Ukrajina sa už snaží o rýchlu rozohrávku.

8

Tlak domácej reprezentácie začína postupne narastať. Najprv tu bol zaujímavý center pred našu bráni v podaní Karavajeva, ale Dúbravka vyboxoval loptu do bezpečia. Následne sa o strelu zo strednej vzdialenosti pokúsil opäť Stěpaněnko, ale brankár slovenskej reprezentácie bol pozorný.

7

Čo sa nám však nepodarilo po zbytočnej strate lopty a to sa domáci snažili ihneď využiť. Druhý strelecký pokus na slovenskú bránu vyslal Stěpaněnko, ale aj on mieril nepresne.

6

Marlos úspešne zapracoval pri postrannej čiare a tak ešte udržal svoj tím na útočnej polovici. Center do pokutového územia odvrátil Škrteľ hlavou do bezpečia a snažíme sa už vyviesť loptu do bezpečia.

5

Máme tu prvý strelecký pokus v tomto zápase. Konopljanka sa rozhodol pre zakončenie z väčšej vzdialenosti, ale nemieril presne a bude to len odkop od Dúbravkovej brány. Ukrajina však začína hrať aktívnejšie.

4

Prvýkrát v zápase sa lopta dostala k nášmu brankárovi Dúbravkovi, ktorý sa snažil o rozohrávku smerom dopredu, ale vo vzdušnom priestore dobre zapracovala ukrajinská obrana a domáci sa už usádzajú na našej polovici.

3

Aj domáca reprezentácia sa už pokúsila o svoj prvý útok, ale zatiaľ sa nedostala cez stred poľa. Naši výborne napádajú a súpera tak k ničomu nepúšťajú, snažíme sa získať loptu späť na svoje kopačky.

2

Slovensko sa ihneď po výkope pustili do obliehania pokutového územia, dvakrát centroval pred bránu súpera Weiss, ale nikto z jeho spoluhráčov sa už do zakončenia nedostal. Pjatov sa pripravuje k rozohrávke od svojej brány.

1

Prvý polčas tohto stretnutia sa naplno rozbehol, výkop patril našej reprezentácii, ktorá odohrá toto stretnutie v bielych dresoch. Domáca Ukrajina v tradične žltej kombinácii.

1

Stretnutie sa práve začalo.

Oba reprezentačné tímy práve prichádzajú v sprievode rozhodcov na hraciu plochu, na programe ešte budú hymny oboch krajín a po nich sa toto stretnutie môže začať. Prajem príjemný športový zážitok!

Poďme si ešte špecifikovať základnú zostavu Slovenska:

V bráne je podľa očakávania Martin Dúbravka, ktorý momentálne prežíva veľmi úspešné obdobie v Newcastlu United, kde je už stabilnou jednotkou. Pri absencii Petra Pekaríka nastupuje na kraji obrany Ľubomír Šatka, ktorému sa v lige darí a tak verme, že tomu inak nebude ani v reprezentačnom drese. Stóperska dvojica Martin Škrteľ a Milan Škriniar je už tou stabilnou v našom tíme, druhý kraj obrany bude mať na starosť Tomáš Hubočan. Pred nimi bude operovať dvojica Stanislav Lobotka s Jurajom Kuckom a útok bude podporovať trio Róbert Mak, ktorý má príjemné spomienky na zápas na Ukrajine, Marek Hamšík a Vladimír Weiss. Na hrote útoku sa napokon predstaví Adam Nemec.

Marek Hamšík dnes vyrovnáva rekord Miroslava Karhana v počte reprezentačných zápasov!

Slovensko tak vstupuje do nového kvalifikačného cyklu, ktorý už začína Ligou národov. Nahradzujú sa tak priateľské stretnutia a je tu šanca kvalifikovať sa na európsky šampionát už skorej. Je tak teda o čo hrať a verme, že naša reprezentácia vstúpi do nového projektu úspešne, teda aj do nového cyklu.

Prajem príjemné futbalové popoludnie celému Slovensku! Naša futbalová reprezentácia dnes odohrá svoje prvé stretnutie v novovzniknutej Lige národov, na horúcej ukrajinskej pôde vyzve domácu reprezentáciu. V poslednom období je Ukrajina našim častým súperom, posledný vzájomný zápas sme v rámci prípravy prehrali, takže máme čo domácej reprezentácii vracať. Zostavy oboch celkov sú už známe a zverejnené, môžte si ich prezrieť. Stretnutie z pozície rozhodcov povedú páni z Grécka: Tasos Sidiropoulos – Polychronis Kostaras, Lazaros Dimitriadis – Damianos Efthimiadis. Pripomínam, že stretnutie sa odohrá bez prítomnosti divákov, kvôli trestu od UEFA pre Ukrajinu. Arena Lviv je teda už na všetko pripravená, čaká sa len na príchod aktérov a arbitrov tohto stretnutia.

Úvodné zostavy:

Ukrajina: Pjatov © – Karavajev, Rakyckyj, Burda, Matvijenko – Stěpaněnko – Jarmolenko, Jaremčuk, Malinovskyj, Konopljanka – Marlos

Náhradníci: Bojko, Lunin – Kravec, Kryvcov, Selezňov, Curikov, Bujalskij, Cygankov, Sydorčuk, Zinčenko, Makarenko, Dančenko

Slovensko: Dúbravka – Šatka, Škrtel ©, Škriniar, Hubočan – Lobotka, Kucka – Mak, Hamšík, Weiss – Nemec

Náhradníci: Kozáčik, Šulla – Voljent, Gyömber, Greguš, Duda, Pačinda, Rusnák, Hrošovský, Mazáň, Sabo, Ďuriš

Rozhodca: Tasos Sidiropoulos – Polychronis Kostaras, Lazaros Dimitriadis – Damianos Efthimiadis (všetci GRE)

Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia reprezentačné mužstvá Ukrajiny a Slovenska. Zápas sa začína o 15:00.

Momentálne prebieha vo futbale reprezentačná prestávka a to teda znamená, že sa do hry dostávajú národné mužstvá svojich krajín. Priemerovo sa odštartuje nový projekt na reprezentačnej úrovni, konkrétne Liga národov.

O formáte Ligy národov:
Ako bolo spomenuté je to nový projekt, ktorý organizuje UEFA a nahradí systém priateľských zápasov. Reprezentačné tímy sú rozdelené do štyroch líg podľa výkonnosti a z nich sa bude potom ďalej postupovať či zostupovať. Samotné ligy sú potom rozdelené do štyroch skupín o troch či štyroch tímoch. Osem najlepších tímov z líg sa potom stretne v baráži o štyri postupová miesta na ME. Určite je to teda atraktívny formát, ktorý nahradzuje priateľské zápasy a je tak o čo teda hrať. Uvidíme, ako sa napokon táto novinka uchytí.

Ukrajina:
Ukrajina chýbala na nedávnom skončenom svetovom šampionáte v Rusku. Nepodarilo sa jej dostať cez kvalifikačnú skupinu I, kde takisto obsadila až tretie miesto za Islandom a Chorvátskom. Táto skupina však bola veľmi vyrovnaná a bodový rozdiel medzi jednotlivými mužstvami nebol vysoký. Na druhé Chorvátsko stratila Ukrajina len tri body, ale práve s týmto tímom Ukrajina dvakrát prehrala. Tréner Ukrajiny, ktorým je Andrij Ševčenko, sa teda pokúsi dostať svoj tím na EURO 2020. Ukrajina po neúspešnej kvalifikácii odohrala päť prípravných zápasov, z ktorých tri vyhrala a dva remizovali. Posledná forma je tak veľmi úspešná, uvidíme, ako tomu bude v ostrých zápasoch.

Vstup do Ligy národov Ukrajine vyšiel výborne, pretože zvládla súboj v Uhorskom Hradišti proti Českej republike. Prvý polčas však začal veľmi rýchlom gólom domácej reprezentácie, ale od tohto momentu sa celý zápas niesol v réžii práve Ukrajiny, ktorá skórovala na koncoch oboch polčasov a tak si po výhre 2:1 pripísala prvé tri body do tabuľky.

Slovensko:
Aj slovenská reprezentácia chýbala na podujatí v Rusku, ale veľa nechýbalo, aby sa tam naši chlapci prebojovali. V kvalifikačnej skupine F sme obsadili druhé miesto s 18 bodmi, ale slovenská reprezentácia bola najhoršia v tabuľke druhých tímov a tak sme nemali možnosť zahrať si baráž. Je tu však nový kvalifikačný cyklus a tak máme šancu zabojovať o druhú účasť na európskom šampionáte. Budeme mať k dispozícii dve cesty, jedna vedie cez Ligy národov, tá druhá klasicky cez kvalifikáciu. Po neúspešnej kvalifikáciu do Ruska odohrala slovenská reprezentácia sedem prípravných stretnutí, s veľmi úspešnou bilanciou, ktorú tvoria štyri výhry, jedna remíza a dve prehry. Pred pár dňami mali Slovensko preveriť dánske futbalové hviezdy, ale kvôli sporom o kolektívnu zmluvu pricestoval do Trnavy výber hráčov z tretej respektíve štvrtej ligy a futsalisti. Toto zvláštne stretnutie Slovensko vyhralo 3:0, ale súper nás veru nijak nepreveril.

Domáci majú menšiu výhodu, pretože svoj prvý zápas a tak ostrý štart majú úspešne za sebou. Nás to čaká práve na Ukrajine a stávkové kancelárie teda favorizujú domáci celok. Určite však v tomto zápase máme šancu bodovať a ak pomýšľame na tie najvyššie méty, musíme takéto zápasy zvládať. Toto stretnutie sa uskutoční pred uzatvorenými tribúnami a teda bez prítomnosti divákov. Aj to je veľmi dôležitý fakt, ktorý môže celý priebeh na ihrisku ovplyvniť.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Ukrajina

 • Pjatov (C)
 • Karavajev
 • Rakyckyj
 • Burda
 • Matvijenko
 • Stěpaněnko (85. Sydorčuk)
 • Jarmolenko
 • Jaremčuk
 • Malinovskyj (71. Zinčenko)
 • Konopljanka (77. Cygankov)
 • Marlos

Slovensko

 • Dúbravka
 • Šatka
 • Škrtel (C)
 • Škriniar
 • Hubočan
 • Lobotka
 • Kucka (78. Greguš)
 • Mak
 • Hamšík
 • Weiss (69. Rusnák)
 • Nemec (64. Duda)