2 : 3
(1:1)
AS Trenčín
Naposledy zmenené pred 6 rokmi

Výborný zápas sme dnes sledovali v Žiline. Videli sme spolu 5 gólov, domáca Žilina totiž podľahla Trenčínu 2:3. To je odo mňa na dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť a želám ešte príjemný zvyšok nedeľného večera. Dočítania priatelia.

90+2

90+2

Kvocera z pravej strany nenašiel prihrávkou Antonia Manceho.

90+2

Dlhú loptu na Gerebenitsa odvrátil za postrannú čiaru Ruben Yem.

90+1

Striedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Joey Sleegers, prichádza Milan Kvocera.

90

V druhom polčase sa budú nadstavovať minimálne dve minúty.

90

Žltú kartu dostáva Abdul Zubairu (AS Trenčín).

89

Čataković sa bez problémov dostal cez Králika a delovkou preveril pozornosť Dominika Holeca. Žilinský brankár loptu vyrazil priamo pred Manceho, ktorý však loptu v obrovskej šanci zluftoval!

88

Blíži sa nám úplný záver prvého polčasu, Žilina stále prehráva na domácom trávniku s Trenčínom 2:3.

87

Menšie nedorozumenie v obrane hostí, Ruben Yem hlavičkou poslal loptu na malú domov Šemrincovi, ktorý sa však pošmykol. Kristián Vallo sa ale k lopte nestihol dostať.

86

Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Jaroslav Mihalík, prichádza Roland Gerebenits.

85

Domáci futbalisti na nadýchli k útoku, jednu strelu Šemrinec vyrazil a ďalšia strela Žilinčanov bola zblokovaná.

84

Do hry mal prísť v drese Žiliny útočník Roland Gerebenits, no tréner Jaroslav Kentoš ho nateraz vrátil späť na striedačku.

83

Po rohovom kope sa Trenčania znovu dostali do zakončenia, hlavička jedného z Trenčanov však minula bránku Dominika Holeca.

82

Azango sa po ľavej strane prebil cez Bensona Ananga, no jeho prudkú strelu obetavo zblokoval Filip Kaša.

81

Začalo sa posledných 10 minút riadneho hracieho času, Žilina na domácom trávniku prehráva s Trenčínom 2:3.

80

Trenčín dal gól!
Tak toto bola veľká smola pre Žilinu, pretože priamy kop HAMZU ČATAKOVIĆA tečoval Michal Škvarka do vlastnej bránky!

80

Dnešné stretnutie sleduje 2515 divákov.

79

Po faule Jakuba Holúbeka majú hostia výhodu priameho kopu z dobrej pozície.

78

Striedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Emeka Umeh, prichádza Antonio Mance.

78

Striedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Desley Ubbink, prichádza Hamza Čataković.

77

Na opačnej strane sľubná akcia Žiliny, Viktor Pečovský však strelou netrafil bránku Trenčína.

76

Lukáš Skovajsa našiel na pravej strane Desleyho Ubbinka, ktorý sa oprel do strely, no Holec bol pripravený.

75

Tak dnes je to skutočne ofenzívne divadlo, ihneď po vyrovnaní sa Trenčania znovu rútia dopredu.

74

Žilina dala gól!
Po rohovom kope sa ku strele dostal Martin Králik, no jeho strela bola obranou hostí zblokovaná. Následne sa však k lopte dostal RÓBERT BOŽENÍK a bez váhania vyrovnal na 2:2!

73

Kristián Vallo sa odhodlal ku strele, lopta bola zblokovaná na rohový kop.

72

Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Eugeniu Cociuc, prichádza Viktor Pečovský.

71

JOEY SLEEGERS po výbornom pase preletel po ľavej strane okolo Ananga a krížnou strelou ľavou nohou dostáva Trenčín do vedenia!

71

Z rohového kopu už domáci futbalisti nič zaujímavé nevymysleli, dopredu tak znovu idú Trenčania.

70

Do hry v drese Žiliny príde Viktor Pečovský.

69

Rýchla akcia domácich, Fazlagić našiel napravo Valla, ktorý sa cez obrancu nepresadil. Lopta sa však dostala ku Michalovi Škvarkovi, ktorý okamžite centroval pred bránku, no Šemrinec loptu napokon vyrazil na rohový kop.

68

Znovu Škvarka v kombinácii s Vallom, ktorý si dvakrát zasekol obrancu Trenčína, no ani tak ho neprekabátil.

67

Rýchly útok domácich, Škvarka sa snažil vysunúť mladého Kristiána Valla, lenže ten nemal potrebnú rýchlosť.

66

Po rohovom kope hostí je pískaný útočný faul Zubairua.

65

Ubbink však už tentoraz poriadne postrašil Žilinčanov, Dominik Holec však loptu s námahou vyrazil na rohový kop.

64

Trenčania kombinujú v strede poľa. El Mahdioui si narazil loptu s Umehom, no v dobrej pozícii minul priestor Holecovej bránky.

63

Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Lukáš Jánošík, prichádza Kristián Vallo.

62

Benson Anang výborne čítal hru a dokázal loptu odhlavičkovať pred aktívnym Azangom.

61

Hostia sa v druhom polčase nadýchli k mohutnej ofenzíve, domáci futbalisti sa musia pokúsiť vymaniť z hlbokej defenzívy.

60

Po hodine hry máme pod Dubňom stav 1:1.

59

Ďalšia strela hostí v podaní Lukáša Skovajsu, ktorý z pozície krajného obrancu minul bránku Dominika Holeca.

58

Po rohovom kope rýchla akcia Žiliny, znovu ju však skvele zastavil obranca Martin Šulek, ktorý fantasticky prečítal myšlienku domácich futbalistov.

57

Filip Kaša obetavo zblokoval ďalšiu strelu hostí, bude z toho rohový kop.

56

Žilinčania sa znovu nedokážu dostať z hĺbky vlastnej obrany, Trenčín sa snaží zvrátiť stav stretnutia vo svoj prospech.

55

Útočná akcia domáceho stopéra Kašu, no všetko vyriešil obranca AS James Lawrence.

54

Výborná akcia Trenčanov, Umeh na centrovanú loptu Azanga pred Holecom len tesne nedosiahol!

53

Jaroslav Mihalík výborne preniesol hru na pravú stranu, kde si Lukáš Jánošík pripravil pozíciu, no jeho strela spoza Lukáša Skovajsu mierila vedľa Šemrincovej bránky.

52

Znovu postavenie Trenčanov mimo hru. V prvom polčase sa im to nestalo ani raz, v druhom polčase už po tretíkrát.

52

Trenčania sú teraz nesmierne dominantní v strede poľa, Žilinčania sa nedokážu dostať z vlastnej polovice trávnika.

51

Hostia s druhým postavením mimo hru v krátkom slede za sebou.

50

Trenčania sa tlačia dopredu, domáci futbalisti sú v týchto minútach až príliš zakríknutí.

49

Dlho to však nevydržalo, pretože Umehovu strelu zblokoval Kaša priamo pred Azanga, no legionár v drese Trenčína následne trafil len bočnú sieť Holecovej bránky.

48

Dlhý center Žiliny bez problémov skrotil Šemrinec a následne rýchlo rozohral na najbližšieho spoluhráča. Úvod druhého polčasu je zatiaľ pokojný.

47

Prvé postavenie mimo hru v podaní Trenčanov v dnešnom zápase, ocitol sa v ňom Azango.

47

Do druhého polčasu nastúpili oba tímy bez zmeny v zostavách.

46

Úvodný výkop druhého polčasu v prospech futbalistov Trenčína.

46

Začal sa druhý polčas.

Výborný ofenzívny futbal priniesol v prvom polčase 2 góly. Domáci išli do vedenia v 24. minúte, kedy nariadený pokutový kop bez problémov premenil Cociuc. Hostia však nezložili zbrane a v 39. minúte vyrovnali po strele Sleegersa z veľkého uhla. Druhý polčas sa začne približne o 18:30.

45+1

Prvý polčas sa skončil.

45+1

V úplnom závere ešte útočná akcia hostí, výbornú akciu Umeha ale zastavil obetavo Cociuc.

45

V prvom polčase sa bude nadstavovať minimálne 1 minúta.

44

Hlavičkový súboj Kaša – Umeh. Títo dvaja sa zrazili hlavami a končia otrasení na trávniku. Zdá sa však, že budú v poriadku.

44

Loptu má na kopačke Igor Šemrinec a dlhým odkopom posiela svoj tím dopredu.

43

Benson Anang posielal dlhý pas dopredu na kapitána Žiliny Michala Škvarku, no postranný rozhodca Kováč máva postavenie domáceho hráča mimo hru.

42

Rýchly útok Žiliny viedol po pravej strane Jánošík, prihrávkou hľadal nabiehajúceho Boženíka, no loptu skvele zastavil obranca Martin Šulek.

41

Trenčania napriek vyrovnaniu pokračujú v ofenzíve, domáca obrana však nateraz odoláva.

40

Do konca prvého polčasu ostáva menej ako 5 minút, pod Dubňom máme vyrovnaný stav 1:1.

39

Umeh parádne po pravej strane vysunul JOEYHO SLEEGERSA, ktorý si počkal na pohyb Dominika Holeca a z veľkého uhla vyrovnáva na 1:1!

39

Trenčania znovu kombinujú v strede poľa.

38

Azango po rýchlom útoku Trenčína ostáva ležať na trávniku a veľmi sa hnevá na hlavného rozhodcu Ziembu. Nuž a ten mu zhruba rovnako rázne prehovára do duše.

37

Rohový kop domáceho tímu zahral Michal Škvarka nakrátko s Jakubom Holúbekom. Tento nápad ale Šošonom vôbec nevyšiel podľa predstáv a dopredu idú hostia.

36

Zubairu našiel pred šestnástkou Žiliny Umeha, ktorý ešte z otočky hľadal Sleegersa, no loptu dokázala obrana Žiliny zastaviť.

35

Nuž, hrá sa vo veľkom teple, napriek tomu sme ešte nevideli ani jedinú „hluchú“ minútu, naozaj výborný zápas z oboch strán.

34

Rýchly útok Žiliny, Boženík bol však napokon v postavení mimo hru.

33

Dlhý pas Šuleka za obranu Žiliny pre Azanga, no Holec mal akciu hostí prečítanú ako najnovšiu detektívku Dominika Dána a loptu pohodlne skryl do svojich rukavíc.

32

Lukáš Skovajsa nedôrazne odkopol loptu, tá sa dostala na kopačku mladučkého útočníka Žiliny Róberta Boženíka. Ten sa s ňou nemaznal a okamžite vystrelil, no minul ľavú tyč Šemrincovej bránky.

31

Zubairu sa dostal do dobrej pozície po menšej chybe Cociuca, no Holec je strelu na dvakrát skrotil vo svojich rukaviciach.

30

Nuž, polhodina dnešného zápasu je za nami, Žilina zatiaľ po pokutovom kope Cociuca vedie nad Trenčínom 1:0.

29

Ruben Yem našiel prihrávkou Azanga, ktorý si urobil priestor, no Filip Kaša jeho následnú strelu dokázal zblokovať.

28

Trenčín sa však stále viac a viac tlačí dopredu, na obranu Žilinčania na domácom trávniku nie sú veľmi zvyknutí.

27

Trenčania kombinujú v strede poľa a hľadajú priestor v obrane Žiliny. Po kombinácii nasledovala ľahká strela Azanga s ktorou nemal Holec problém.

26

Loptu zacentroval do šestnástky Žiliny Ubbink, no Fazlagić loptu hlavičkou upratal do bezpečia.

25

Hostia však okamžite po inkasovanom góle zavelil k frontálnemu útoku, výsledkom je priamy kop hostí z dobrej pozície.

24

EUGENIU COCIUC oklamal Igora Šemrinca a bez väčších problémov poslal loptu do stredu bránky Trenčína.

22

Žltú kartu dostáva Philip Azango (AS Trenčín).

22

Azango vo vlastnej šestnástke fauloval Ananga, je to penalta pre Žilinu!

22

Žilinčania kombinujú v strede poľa, ale Michal Škvarka je výborné vytláčaný El Mahdiouim.

21

Azangov výborný center končí v rukaviciach Dominika Holeca, ktorý znovu dobre čítal hru.

21

Rýchly útok Žiliny, Jánošík hľadal z pravej strany Róberta Boženíka, ale výborný obranný zákrok tentoraz predviedol Lukáš Skovajsa.

20

Hostia zovreli domácich v hlbokej defenzíve, výsledkom je strela Šuleka, ktorú vyrazil výborný Dominik Holec v bránke MŠK.

19

Umeh znovu v hlavičkovom súboji s Kašom, navyše po dopade na zem pristúpil nechtiac českému stopérovi Žiliny nohu.

18

Rohový kop domáceho tímu zahral Jakub Holúbek prudko pred Šemrinca, Kašova hlavička však mierila do zeme a Šemrinec tak nemal problém skryť loptu do svojich rukavíc.

17

Cociuc výborne našiel prihrávkou Michala Škvarku, ktorý to znovu skúšal strelou, no delovku mu zblokoval El Mahdioui.

16

Umeh sa v súboji oprel ramenom do Filipa Kašu, ktorý skončil na trávniku. Nuž, tento stret musel domáceho obrancu dosť bolieť.

15

Domáci sú v útoku aktívny, strela Eugeniua Cociuca však bola obranou Trenčína zblokovaná.

14

Umeh v tvrdom súboji s o hlavu nižším stopérom Žiliny Králikom. Obranca MŠK však napokon 205-centimetrového útočníka hostí dokázal zastaviť.

13

Po rohovom kope Michala Škvarku sa do zakončenia dostal Filip Kaša, no Šemrinec tentoraz nemusel zasahovať.

12

Výborná akcia domácich, Jánošík skvele našiel v priestore Róberta Boženíka, ktorý okamžite pálil na bránku hostí. Igor Šemrinec ale jeho delovku pod brvno dokázal vytlačiť nad svoju bránku!

12

Center Lukáša Skovajsu z pravej strany nenašiel v šestnástke Žiliny adresáta.

11

Lukáš Jánošík sa snažil vysunúť za obranu hostí Michala Škvarku, no posledný obranca Trenčína dokázal loptu zastaviť pred nabiehajúcim žilinským kapitánom!

10

Máme za sebou úvodných 10 minút zápasu a rozhodne sa nemôžeme sťažovať na nudu.

9

Anang stratil na vlastnej polovici loptu a hostia tak mohli ísť dopredu. Zubairu hľadal prihrávkou na hranicu šestnástky Umeha, ale dlhokánsky útočník hostí si loptu zle prebral a následne o ňu prišiel.

8

Ubbink z pravej strany posielal dobrý center pred bránku Žiliny, všetko však vyriešil Dominik Holec, ktorý stiahol loptu do svojej náruče.

7

Výborná akcia v podaní domáceho Fazlagića, no toho napokon odstavil jeden z obrancov hostí. Macedónsky futbalista je však zatiaľ výbornou posilou pre MŠK Žilina.

6

Obrovská šanca hostí, El Mahdioui dostal výbornú loptu do šestnástky Žiliny, urobil si priestor a prízemným centrom pred bránku Holeca hľadal niekoho zo spoluhráčov. Umeh a ani Azango však nedokázali loptu upratať do siete Žiliny.

5

Mihalík po ľavej strane obišiel Yema, prihral loptu Jakubovi Holúbkovi, ktorý si však rovnakého obrancu Trenčína nedokázal obhodiť a hostia tak získavajú loptu do svojej moci.

4

Výborné vhadzovanie Lukáša Jánošíka na nabiehajúceho Škvarku, no Šemrinec skvele čítal hru a pred kapitánom Žiliny stihol loptu skryť do svojich rukavíc.

4

Snaha hráčov MŠK o rýchly protiútok po dlhom centri Králika, Michal Škvarka bol však v postavení mimo hru!

3

Priamy kop Žiliny rozohral Michal Škvarka. Loptu poslal k Filipovi Kašovi, ktorý však v pokuse o zakončenie fauloval protihráča.

2

Domáci Žilinčania vysoko napádajú hostí pri rozohrávke, uvidíme, či to hráčom MŠK prinesie želaný úspech.

1

Prvý útok zápasu patril Trenčanom, no tí prišli pomerne skoro o loptu. Následný pokus o rýchly protiútok rovnako Žilinčanom nevyšiel podľa predstáv.

1

Úvodný výkop zápasu v prospech futbalistov Žiliny.

1

Oba tímy máme na trávniku, poďme na to!

Úvodné zostavy:

MŠK Žilina: Holec – Anang, Kaša, Králik, Holúbek – Cociuc, Fazlagić, Škvarka © – Mihalík, Boženík, Jánošík.
Náhradníci: Volešák – Sluka, Diaz, Pečovský, Vallo, Šušnjar, Gerebenits.

AS Trenčín: Šemrinec – Yem, Šulek, Lawrence, Skovajsa – El Mahdioui © – Zubairu, Ubbink – Sleegers, Umeh, Azango.
Náhradníci: Hrdlička – Čataković, Paur, van Arnhem, Mance, Kvocera, Slávik.

Rozhodca: Ziemba – Kováč, Poláček.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu štvrtého kola futbalovej Fortuna ligy, v ktorom futbalisti MŠK Žilina privítajú na svojom trávniku hráčov AS Trenčín. Zápas pod Dubňom sa začína o 17:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žilina prešla pred touto sezónou znovu miernou prestavbou kádra. Z tímu odišlo viacero kvalitných hráčov, nový tréner Jaroslav Kentoš tak musí tím skladať takmer od základov. Šošoni vystužili mančaft príchodom viacerých mladých hráčov (Fazlagić, Anang, Tevzadze a najnovšie aj Tomič). V aktuálnej tabuľke Fortuna ligy im patrí deviate miesto so ziskom 3 bodov. V poslednom doterajšom zápase Žilinčania prehrali v Ružomberku 1:3 (gól MŠK vsietil Filip Kaša).

Trenčania zažívajú zaujímavý, no i nesmierne náročný úvod sezóny. V EL si vo štvrtok zmerali v Žiline sily s Feyenoordom Rotterdam a po skvelom výkone zvíťazili 4:0. V tabuľke Fortuna ligy im však patrí ôsme miesto so ziskom 3 bodov. V poslednom doterajšom zápase však Trenčania rozdrvili nováčika zo Serede pomerom 5:1. Tréner Ricardo Moniz dnes však nebude môcť viesť svoj tím z lavičky, pretože si odpykáva disciplinárny trest.

Zápas sa teda začína o 17:30, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.