Liga majstrov (predkolá) - 3. predkolo

07.08.2018 o 20:30

FK Crvena Zvezda Belehrad
FK Crvena Zvezda Belehrad
1 : 1
(1:1)
FC Spartak Trnava
FC Spartak Trnava
Rozhodca: Carlos Del Cerro – Juan Yuste, Abraham Alvarez Canton – Santiago Jaime Latre (všetci ESP)
Štadión: Stadion Rajko Mitić, Belehrad

Je koniec, Spartak Trnava si z belehradského štadiónu Rajka Mitića odváža veľmi dobrý výsledok 1:1. Ben Nabouhane síce z penalty otvoril skóre, ale o chvíľu Erik Grendel vyrovnal. Šance slovenského majstra pred odvetou na domácej pôde sú preto dosť vysoké. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc.

90+6

Koniec zápasu.

90+6

Ešte sa hrá, posledná možnosť pre domácich z priameho kopu. Ben Nabhouane centroval, hlavičku Degeneka chytil Chudý.

90+5

Čonka odkopol z vlastnej polovice, len aby upokojil hru, ale takmer našiel Egha. Borjan však vybehol a v poslednej chvíli zmaril Rakúšanovi nájazd a obrovskú šancu.

90+5

Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Rada, prichádza Hladík.

90+4

Kadlec odkopom trafil hlavného rozhodcu a daroval tak strelu z dobrej pozícii z hranice šestnástky pre Radonjiča, jeho zakončenie zablokoval Godál.

90+3

Radonjič sa snažil niečo vymyslieť na krídle, jeho center zľava nebol presný. Rozohrávať bude brankár Chudý.

90+2

Marvin Egho po vzdušnom súboji v problémoch, z hlavy sa mu pustila krv, takže musí byť ošetrovaný. Hosťom toto vyhovuje.

90+1

Nadstavuje sa 5 minút.

90

Simič vnikol z krídla do šestnástky, odcentroval na os ihriska. Guľatý nezmysel si našiel voľného Radonjiča na malom vápne, z ničoho nič vystrelil, ale prekopol.

89

Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Grendel, prichádza Miesenboeck.

88

Martin Chudý nevyštartoval na center do svojej šestnástky práve najlepšie, ale pred možným nebezpečenstvom prišiel odkop Godála.

87

Egho a Savič v menšej výmene názorov po tom, ako po jednom z kontaktov ostal ležať Stojkovič. Píska sa faul útočníka hostí.

86

Radonjič zastavený, nachytaný v ofsajde. Jeho akcia preto nemohla pokračovať. Hostia získajú ďalšie sekundy.

85

Jirka zablokoval najskôr center, potom aj následnú strelu. Dostal loptu z vlastnej polovice. Už je to iba také trnavské vyhadzovanie na „zakázané uvoľnenie“.

84

Crvena Zvezda sa síce snaží, ale všetky jej aktivity stroskotávajú na pozornej defenzíve Trnavy. Tá hrá dnes hlavne smerom dozadu vynikajúco.

83

Andrej Kadlec ostal po jednom zo súbojov ležať na trávniku a naťahoval kus čas. Trnava sa vzápätí opäť ubránila, strela Ben Nabouhaneho išla mimo.

82

Simič poslal z krídla presný center na Srniča, toho postrážil Čonka. Následne prišiel síce ďalší avšak, Ben Nabhouane sa k zakončeniu nedostal.

81

Ben Nabouhane nemôže pokračovať vo svojej ofenzívnej akcii, zastavil ho ofsajd.

80

Striedanie v tíme FK Crvena Zvezda Belehrad: z ihriska odchádza Ebecilio, prichádza Simič.

79

Spoza veľkého vápna zaujímavo technicky vystrelil tesne nad zemou Ebecilio, jeho pokus mieril mimo priestoru troch žrdí.

78

Traja Trnavčania prešli do rýchlej kontry. Egho poslal loptu napravo Greššákovi, center späť na útočníka Spartaku už neprešiel.

77

Z diaľky strieľal Erik Jirka, jeho pokus bol zablokovaný. V Eghovej snahe získať odrazenú loptu zaznel hvizd, Rakúšan fauloval.

76

Vstúpili sme do poslednej pätnásťminútovky riadneho hracieho času. Trnava s novým útočníkom v závere ešte môže udrieť, ale musí si dávať hlavne pozor na defenzívu.

75

Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Bakoš, prichádza Egho.

74

Srnič v prvom útoku po príchode na ihrisko, no sprava poslal katastrofálny center vysoko nad bránu Chudého.

73

Center sprava do šestnástky Spartaku Trnava brankár Martin Chudý zobral vo vzduchu, bez problémov vyriešil situáciu.

72

Striedanie v tíme FK Crvena Zvezda Belehrad: z ihriska odchádza Milič, prichádza Srnič.

71

Boris Godál čakal voľný na hranici malého vápna na center zľava, ale aj keď bol pas presný, tak defenzívny futbalista nedokázal zakončiť. Borjan si dal pozor.

70

Už len dvadsať minút do konca prvého stretnutia tretieho predkola Ligy majstrov a Spartak Trnava drží na pôde veľkého favorita stále výborný výsledok 1:1.

69

Stojkovič sa na krídle stretol s Čonkom v súboji o loptu, slovenský obranca si vypýtal faul.

68

Martin Chudý si počkal s loptou na nohe na súpera, až potom ju chytil do rúk. Navyše si s ňou zažongloval, ešte viac nahneval fanúšikov Crveny.

67

Až teraz sa opäť hrá. Trnava to skúsila po pravej strane, Jirka sa proti presile protihráčov nepresadil.

65

Hra je na niekoľko asi desiatok prerušená, pretože jeden z hosťujúcich hráčov potrebuje ošetrenie. Trnave táto pauza určite padne veľmi vhod, pretože hrala bez myšlienky pod tlakom súpera.

64

Brankár Chudý chytil center z rohu priamo do rukavíc, jeho výkop však skončil na kopačkách hráčov súpera. Rýchlo a zbytočne stratená lopta.

63

Center Stojkoviča zrazený, ďalší roh pre domácich. Štandardných situácií pred bránou Chudého pribúda.

62

Lopta naďalej na polovici Trnavy, slovenský tím sa však bráni veľmi dobre a k ničomu nebezpečnému súpera nepúšťa.

61

Ebecilio zakončoval spoza šestnástky, tečovaný pokus išiel nad bránu brány Chudého. Druhý roh v krátkom slede poslal znova do protihráčov Rodič, tretí zakončil Ben Nabouhane mimo.

60

Hodina hry je za nami. Trnava stále drží veľmi dobrý výsledok, ale Crvena Zvezda získava rohový kop.

58

Trnava sa pomaly snaží upokojiť situáciu na ihrisku a zdá sa, že to bude podobná situácia ako v prvom polčase, že po úvodných minútach začne aktivita Crveny klesať. Aspoň na chvíľu.

57

Greššák s ďalším faulom, tentoraz sklzom zastavil prenikajúceho Radonjiča.

56

Spartak Trnava na chvíľu upokojil hru a hostia sa snažia niečo vymyslieť aj smerom dopredu. Zatiaľ to v druhom polčase nejde ideálne.

55

FK Crvena Zvezda Belehrad začína pomaly zvyšovať svoju aktivitu a ženie sa druhým gólom v sieti Chudého. Ani ten však ešte neznamená pre Trnavu nejakú obrovskú pohromu.

54

Dlhá lopta za obranu Trnavy mohla priniesť tretí gól zápasu. Radonjič sa dostával za obranu, bol už sám pred Chudým, ale lopta skákala, a tak ju nedokázal zakončil. Následne z diaľky vypálil k žrdi Ebecilio, Chudý výborne zakročil.

53

Striedanie v tíme FK Crvena Zvezda Belehrad: z ihriska odchádza Stoiljković, prichádza Milič.

52

Lukáš Greššák fauluje na vlastnej polovici Radonjiča. Síce sa čuduje, no ruka v tvári súpera tam bola. FK Crvena Zvezda Belehrad hneď rozohrala, strela Jovičiča mierila tesne vedľa.

51

Domáci tréner Vladan Milojevič bude prvýkrát striedať. Hra jeho tímu dnes nie je v najlepšom poriadku.

50

Greššák zastavil dobre sa rozvíjajúcu akciu v strede poľa, Trnava sa k lopte síce nedostala, ale ani nemusela čeliť rýchlej kontre.

49

Žltú kartu dostáva Radonjič (FK Crvena Zvezda Belehrad).

48

Faul domácich na ich polovici znamenal loptu pre Trnavu, ich prechod dopredu po krídle priniesol nepresný center zľava.

47

Domáci hráči sa vydali dopredu po ľavej strane, odkiaľ centroval Radonjič. Veľmi nepresne. Lopta skončila nad bránou Chudého.

46

Ani jeden tréner v prvom polčase či cez polčas nestriedal, oba tímy preto začínajú v rovnakých zostavách, v akých duel začali.

46

Začal sa druhý polčas.

FC Spartak Trnava síce vstúpila do stretnutia tak trochu ustráchane a hlavne s pokorou proti favoritovi, ale postupom času sa zlepšila smerom dozadu a aj dopredu. Skóre otvoril Ben Nabouhane z pokutového kopu, o chvíľu vyrovnal Grendel po krásnom protiútoku. Druhý polčas sa začne zhruba o 21:33.

45+1

Prvý polčas sa skončil.

45+1

Žltú kartu dostáva Sloboda (FC Spartak Trnava).

45

Nadstavuje sa 1 minúta.

44

Sloboda získal priamy kop niekoľko metrov od šestnástky súpera. Grendel na krátko rozohral s Radom, strela českého hráča išla na hornú sieť.

43

Hostia sa priamemu kopu ubránili a rýchlo chceli vyraziť dopredu. Pas na Jirku ideálny nebol, mladík sa k lopte nedostal.

42

Ben Nabouhane rýchlo dostal loptu k šestnástke Trnavy, okamžite tam bol zastavený. Následne však prišiel faul na Ebecilia, priamy kop pre Crvenu vhodný na center.

40

Ebecilio poslal z priameho kopu nepríjemnú strelu k žrdi, ktorá ešte skočila, avšak Chudý si toto miesto postrážil.

39

Ebecilio našiel asi desať metrov pred šestnástkou zhruba na osi ihriska Krstičiča. Ten získal priamy kop. Zatiaľ čo hostia protestovali, domáci rýchlo rozohrali. Rozhodca im ale v hre nedovolil pokračovať.

38

Anton Sloboda ostáva ležať na trávniku po súboji so Savičom. Ten najskôr trafil loptu, faul sa preto nepískal. Slovenský záložník bude v poriadku.

37

Domáci hráči sú síce znova na lopte a aj na polovici súpera, avšak Trnava pokračuje v ideálnej defenzíve.

36

Ben Nabouhane si síce našiel miesto na hranici šestnástky Trnavy, dostal aj loptu, lenže ocitol sa v ofsajde.

35

Desať minút do konca prvého polčasu. Spartak Trnava drží veľmi pekný výsledok a zároveň dokáže v tejto fáze hry bez problémom odolávať atakom súpera.

34

FK Crvena Zvezda Belehrad sa pokúša o ďalšiu akciu, nákop cez os ihriska vyriešil Godál. Pas doprava našiel Jirku, ten sa už nepresadil okolo Rodiča.

33

Marek Bakoš sa znova snažil dostať k lopte. Po centre sprava od Jirku cez Stojkoviča nezakončil. Obaja si pýtali faul, nepíska sa ani na jednu stranu.

32

Marek Bakoš po odkope svojich spoluhráčov popreháňal Borjana, ten zle rozohral. Jirka preto centroval do vápna práve na spomínaného útočníka, Savič odkopol.

31

Domáci znova na útočnej polovici nevymysleli nič, ale nakoniec prišiel iba odkop k Borjanovi, takže Crvena začína ďalšiu akciu.

30

Polhodina hry za nami. Ako Crvena Zvezda dostala vyrovnávajúci gól, tak je to z ich strany nesmierne nervózne a to isté platí aj o fanúšikoch domáceho celku.

29

Borjan rozohral dlhým výkopom do stredu poľa, kde sa k lopte dostali hráči Trnavy a začínajú svoju kombináciu ďaleko od oboch brán na ihrisku.

28

Chudý si tentoraz nerozumel so stopérmi. Center zľava sa odrazil v šestnástke k voľnému Ben Nabouhanemu, ten však prestrelil svätyňu.

27

Centrovaná lopta z rohového kopu bola veľmi vysoká, nikomu z domácich sa k nej nepodarilo dostať a nedokázal tým pádom ani zakončiť.

26

Chvíľu po góle sa nehralo, pretože hlavne Grendel s fľašou, ktorá priletela z tribúny, behal za hlavným rozhodcom. Ten ale situáciu upokojil. Už sa hrá, Čonka odkopol loptu na roh pre domácich.

24

Trnava dala gól!
Radosť domáceho favorita trvala zhruba presne šesťdesiat sekúnd. Erik Jirka vnikol do šestnástky súpera po rýchlej kontre a veľmi peknej prihrávke Bakoša. Prihral do druhej vlny, kde bol voľný ERIK GRENDEL. Ten aj za pomoci teču súpera trafil presne. Klbko trnavských hráčov sa išlo tešiť k rohovej zástavke a pár predmetov priletelo z tribúny. Našťastie, nikomu sa nič nestalo.

23

CZ Belehrad dal gól!
Autorom gólu z pokutového kopu je EL FARDOU BEN NABOUHANE. Útočník z malého afrického štátu Komory poslal Chudého do opačnej strany a otvára skóre.

22

Krstičič dostal loptu pred šestnástku Trnavy, vnikol do nej, kde ho faulom zastavil Boris Godál, ktorý išiel do toho súboja dosť nevyberavo a zbytočne tvrdo. Loptu minul, trafil hráči súpera. Jasná penalta.

21

Spartak Trnava drží loptu na súperovej polovici ihriska, ani hostia sa však nevedia dostať k niečomu aspoň kus nebezpečnému.

20

Erik Jirka dostal loptu na krídlo, kde bol osamotený proti presile. To bol hlavný dôvod na to, že o guľatý nezmysel rýchlo prišiel.

19

Crvena Zvezda sa momentálne nevie dostať cez pozornú defenzívu Trnavy, všetci hráči bránia veľmi dobre. Navyše prichádzajú mnohé nepresné prihrávky.

18

Sloboda potiahol loptu pred šestnástku súpera, kde ju prihral na Erika Grendela. Ten mal síce dosť času, avšak zakončil vysoko nad priestor Borjanovej brány.

17

Pokus o signál pri rohovom kope Trnavčanom vôbec nevyšiel, Sloboda poslal nepresnú prihrávku, poslal ju za autovú čiaru.

16

Erik Jirka zabojoval v súboji s Rodičom v šestnástke a vybojoval rohový kop. Slovenský tím sa pomaličky osmeľuje smerom dopredu. Verme, že to takto bude pokračovať.

15

Jirka trafil centrom dvojčlenný múr, Crvena Zvezda prešla rýchlo dopredu. Ebecilia však skvelým čistým sklzom zastavil Greššák. Rýchlo späť, center Čonku narobil stopérom problémy, tí loptu odkopli.

14

Grendel s Jirkom sa síce z krídla do šestnástky súpera nedostali, ale Ben Nabouhane zahral rukou, takže nasleduje priamy kop z krídla.

13

Presing domácich hráčov robí problém v rozohrávke slovenského účastníka predkôl Európskej ligy. Chudého nákop neskončil úspechom.

12

Prvý ofsajd tohto stretnutia, ocitol sa v ňom slovenský útočník Marek Bakoš. Rozohráva kanadský brankár Milan Borjan.

11

Kadlec s Jirkom zastavili aktívneho Radonjiča, prechod druhého menovaného Slováka smerom dopredu skončil autovým vhadzovaním pre hostí.

10

Desať minút za nami. Spartak Trnava nie je pod súvislým tlakom, ale väčšinu času sa iba bráni vo vlastnej šestnástke.

9

Anton Sloboda v strede poľa prerušil hru faulom, na zemi chvíľu ostal Krstičič. Následne prišla krásna kolmica do šestnástky Trnavy, Chudý bol pri lopte skôr ako Radonjič.

8

Práve Ben Nabouhane centroval na zadnú tyč, odkiaľ loptu hlavou do malého vápna posunul jeden z domácich futbalistov. Trnava sa odkopom ubránila.

7

Pád niekoľko metrov pred šestnástkou Trnavy. Ben Nabouhane na zemi a priamy kop pre domáci celok.

6

Crvena Zvezda sa snaží zo stredu poľa rozvinúť ďalšiu ofenzívnu akciu, momentálne ale Trnava výborne bráni svoju polovicu ihriska.

5

Trnava sa postupne osmeľuje smerom dopredu. Kolmica na Bakoša bola presná, skúsený útočník už ale nedokázal prihrať na Erika Grendela.

4

Lopta prvýkrát v šestnástke domácich, avšak Erik Jirka bol pri nej neskoro. Rodič celú situáciu bez problémov skontroloval.

3

Crvena Zvezda po aktívnom úvode drží loptu v strede poľa, hráči Spartaku Trnava sa k nej ešte v podstate nedostali.

2

Nízky center na prednú tyč odvrátený, bude to ďalší rohový kop. Ebecilio druhýkrát centroval vyššie, hostia loptu dostali do bezpečia.

1

Domáci hráči začali v ich typickej červeno-bielej kombinácii, zatiaľ čo Spartak Trnava nastupuje v netradičných svetlozelených dresoch. Crvena s prvou narážačkou rýchlou akciou, bude to roh.

1

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

FK Crvena Zvezda Belehrad: Borjan – Stojković, Savič ©, Degenek, Rodič – Jovičić, Ebecilio, Krstičić – Ben Nabouhane, Stoiljković, Radonjič
Náhradníci: Popovič – Srnič, Babič, Milič, Šimič, Jovačič, Gobeljič

FC Spartak Trnava: Chudý – Kadlec, Tóth, Godál ©, Čonka – Jirka, Sloboda, Grendel, Greššák, Rada – Bakoš
Náhradníci: Rusov – Janso, Hladík, Miesenboeck, Oravec, Pekár, Egho

Rozhodca: Carlos Del Cerro – Juan Yuste, Abraham Alvarez Canton – Santiago Jaime Latre (všetci ESP).

FK Crvena Zvezda Belehrad

Aktuálny majster srbskej Super ligy začal ročník 2018/19 veľmi dobre, po troch kolách má plný počet deviatich bodov, keďže postupne porazil Dinamo Vranje, Radnički Niš a FK Voždovac. V Lige majstrov zas Zvezda prešla cez lotyšský celok FK Spartaks (0:0, 2:0) a v druhom predkole aj cez litovský tím Sūduva (3:0, 2:0). Crvena Zvezda je určite favoritom dvojzápasu. Zo súčasného kádru patri medzi najzaujímavejšie mená Kanaďan Milan Borjan, Austrálčan Milos Degenek, Holanďan Lorenzo Ebecilio, El Fardou Ben Nabouhane z afrického štátu Komory či domáci hráči Dusan Jovanćić, Milan Jevtović, Nenad Krstičić, Nenad Milijaš, Dejan Meleg, Milan Rodić alebo Filip Stojković.

FC Spartak Trnava

Slovenský majster na ceste do tretieho predkola Ligy majstrov prešiel cez dve náročné prekážky. Najskôr po výhre 1:0 a remíze 1:1 vyradil Zrinskij Mostar, aby si zverenci českého trénera Látala poradili aj s poľským favoritom, Legiou Varšava. Spartak najskôr veľmi prekvapivo vyhral na pôde súpera 2:0, doma preto prehra 0:1 koniec neznamenala. Teraz ale čaká minimálne rovnako dobrý súper, Crvena Zvezda je favorit. V prípade postupu Trnavy čaká nášho účastníka vo štvrtom predkole LM lepší z dvojice Red Bull Salzburg/Shkëndija Tetovo. Ak Sparta zostúpi do Európskej ligy, zahrá si proti Olimpija Ljubljana alebo HJK Helsinki. V lige je to ale pre Trnavu horšie. Po troch kolách má na konte iba tri body za výhru proti Zlatým Moravciam. V Senici aj v Podbrezovej prehrala.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:30.

FK Crvena Zvezda Belehrad

 • Borjan
 • Stojković
 • Savič (C)
 • Degenek
 • Rodič
 • Jovičić
 • Ebecilio
 • Krstičić
 • Ben Nabouhane
 • Stoiljković
 • Radonjič

FC Spartak Trnava

 • Chudý
 • Kadlec
 • Tóth
 • Godál (C)
 • Čonka
 • Jirka
 • Sloboda
 • Grendel
 • Greššák
 • Rada
 • Bakoš