2 : 1
(1:0)
Portugalsko
Naposledy zmenené pred 6 rokmi

Po Argentíne vypadáva aj Portugalsko! V štvrťfinále tak neuvidíme Messiho a ani Ronalda. Úvod druhého polčasu tohto zápasu však lepšie vyšiel Portugalsku, keď v 55. minúte prvýkrát prekonal Pepe brankára Musleru na tomto šampionáte po rohovom kope a stav osemfinálového zápasu tak vyrovnal na 1:1. Pre Uruguaj bol však dnes rozdielovým hráčom Edison Cavani, ktorý v 62. minúte dal svoj druhý gól v tomto zápase a zariadil tak výhru svojho celku 2:1 a juhoamerické mužstvo teda postupuje do štvrťfinále! Celkovo sme však sledovali vyrovnané stretnutie, ale Portugalcom sa dnes v útočnej fáze nedarilo a tak sa so šampionátom v Rusku musí rozlúčiť.

Dnes sme teda spoznali prvých dvoch štvrťfinalistov, stali sa nimi Francúzsko a Uruguaj. Dnešné osemfinálové stretnutia určite naplnili naše očakávania, bolo sa na čo pozerať a tak verme, že tomu bude aj zajtra, keď na seba narazia Španielsko s Ruskom a Chorvátsko s Dánskom. Aj s týchto zápasov vám ponúkame náš online textový prenos.

S týmto konštatovaním sa už lúčim a prajem pekný zvyšok neskorého sobotného večera. Dnešným hracím dňom vás sprevádzal Miroslav Revaj.

90+7

Koniec zápasu.

90+6

Rohový kop sa podarilo Uruguaju odvrátiť, ale stále sa ešte hrá. Fakt neviem, prečo ešte hlavný rozhodca neodpískal koniec, až tak moc sa hra v nadstavenom čase nenaťahovala.

90+5

Quaresma sa dostal v pokutovom území k odraznej lopte, ale jeho pokus vyráža na rohový kop brankár Muselera. Pred bránu súpera už prichádza aj brankár Patrício, to je posledná šanca Portugalska.

90+4

Ronaldo dostáva za protesty žltú karu. Uruguaj ide rozohrávať zo svojej polovice, nadstavený čas sa ešte predĺži.

90+3

Na druhej strane mal rozhodnutie na kopačke Rodríguez! Z pravej strany vyslal center pred bránu súpera Suárez, ale prvému menovanému chýbal krok či dva, aby loptu zachytil.

90+2

Laxalt predviedol v pokutovom území výborný obranný zákrok, ktorým odvrátil nebezpečný center. Keby sa mu to nepodarilo, hneď dvaja Portugalci by mohli v tesnej blízkosti strieľať na bránu!

90+1

Druhý polčas sa predlžuje o 4 minúty!

90

V závere riadneho hracieho času sa strelou spoza pokutového územia prezentoval Ronaldo, ale nemieril presne. Majster Európy je na pokraji vypadnutia.

89

Riadny hrací čas druhého polčasu sa čoskoro naplní, čakáme na údaj o nadstavenom čase. Dá sa zrejme očakávaj väčšia porcia minút.

88

Portugalci sa na súperovej polovici previnili len útočným faulom a tak strácajú loptu. Uruguaj zbiera ďalej cenné sekundy, záver zápasu sa blíži.

87

Uruguaju sa teraz darilo operovať s loptou na súperovej polovici. Aj keď nič nebezpečného tento tím nevymyslel, nazbieral cenné sekundy. Portugalsko už bude musieť všetko vsadiť na jednu kartu.

86

Strelecké pokusy od futbalistov v bielych dresoch sú veľmi nepresné a tak sa Uruguaj nedostáva do žiadnych nebezpečných situácii. Juhoamerický tím je čoraz bližšie k štvrťfinále.

85

Ani tento pokus spoza šestnástky úspešný nebol, lopta smerovala do stredu brány a tam stál pripravený brankár Muselera. Uruguaj sa však musí stále brániť.

84

Striedanie v tíme Portugalsko: z ihriska odchádza João Mário, prichádza Manuel Fernandes.

83

Zakrátko sa však už Portugalsko presúva na útočnú polovicu a rozbieha kolotoč pred súperovou šestnástkou. Čas sa začína rýchlo krátiť, takýto výsledok posúva Uruguaj do štvrťfinále.

82

Rohový kop futbalisti v modrých dresoch ubránili a vyvážajú loptu do bezpečia, ďaleko od svojej brány. Zo strany súpera prichádza faul a tak sa Uruguaj môže usadiť na útočnej polovici.

81

Striedanie v tíme Uruguaj: z ihriska odchádza Nahitan Nández, prichádza Carlos Sánchez.

80

V pokutovom území svojho celku musel zasahovať Godín, ale poradil si úspešne a odvracia loptu na rohový kop. Pred ním však ešte realizuje Uruguaj posledné striedanie v tomto zápase.

79

Uruguaj je momentálne v hlbokom bloku a odráža všetky lopty do bezpečia. Juhoamerický celok však ešte čakajú poriadne náročné chvíle, naopak, Portugalcom sa začína čas krátiť.

78

Ani strela od Quaresmu nebola úspešná. Portugalsko však drží súpera pod tlakom, nič iné tejto krajine ani neostáva. Predbežné skóre ich vyraďuje z účinkovania na svetovom šampionáte v Rusku.

77

K odrazenej lopte sa dostal Pereira, ale jeho pokus spoza 16-tky bol nepresný a preletel ponad súperovu bránu. Odkop od brány zaobstará stopér Giménez.

76

Budeme svedkami ôsmeho rohového kopu zo strany Portugalska. Quaresma si stavia loptu a pošle center od rohovej zástavky.

75

Obaja tréneri spravili po jednej výmene a rovnaký počet ešte majú aj k dispozícii. Určite sme zvedaví na zdravotný stav Cavaniho, hlavne ak sa Uruguaju podarí postúpiť, či bude k dispozícii na štvrťfinálové stretnutie. Na takéto úvahy si však ešte počkajme.

74

Striedanie v tíme Uruguaj: z ihriska odchádza Edinson Cavani, prichádza Cristhian Stuani.

73

Striedanie v tíme Portugalsko: z ihriska odchádza Gonçalo Guedes, prichádza André Silva.

72

Uruguaj tak hrá zatiaľ s jedným hráčom menej, ale kombinuje s loptou na súperovej polovici a to je pre tento celok podstatné.

71

Cavani má zdravotné problémy a Ronaldo mu pomohol odkráčať za postrannú čiaru, pekné gesto od portugalského kapitána. Cavani však avizuje, že v tomto stretnutí dohral a to je veľká strata pre Uruguaj.

70

Muslera teraz poriadne zdvihol tlak Uruguaju! Najprv mu nevyšiel ľahký zákrok a potom mu lopta vypadla pred Bernardom Silvom, ten však nedokázal skórovať do odkrytej časti brány.

69

Ani Uruguaj zase v útoku nepredvádza nijak ohromný výkon, ale Cavani na čo dnes siahol to mu vyšlo. Zatiaľ je teda rozdielovým hráčom svojho tímu.

68

O ďalší center pred súperovu bránu sa snažil Pereira, ale nemieril presne a lopta opustila hraciu plochu. Do hry ju uvedie svojim výkopom brankár Muslera.

67

Portugalci však získali opäť rohový kop, centrovanú loptu od rohovej zástavky poslal nový muž na ihrisku Quaresma pred súperovu bránu, ale Uruguaj aj s ťažkosťami ubránil túto situáciu.

66

Stále je však do konca zápasu dostatok času a ešte nieje o ničom rozhodnuté. Portugalsko sa snaží o rýchlu odpoveď, ale stále to futbalistov v bielych dresoch v útoku nevychádza.

65

Striedanie v tíme Portugalsko: z ihriska odchádza Adrien Silva, prichádza Ricardo Quaresma.

64

Zopakovala sa teda situácia ako pri prvom uruguajskom góle, opäť vyšla spolupráca Suáreza s Cavanim a druhý menovaný znova približuje svoj celok k štvrťfinálovej účasti.

63

Striedanie v tíme Uruguaj: z ihriska odchádza Rodrigo Bentancur, prichádza Cristian Rodríguez.

62

Uruguaj dal gól!
Juhoamerické mužstvo znova vyhráva o jeden gól! Celé to začalo až pri brankárovi Muslerovi, ktorého dlhý nákop od brány nedokázali Portugalci zachytiť, lopta sa dostala k Suárezovi, ktorý presnou prihrávkou na druhej strane našiel EDINSONA CAVANIHO a ten krásnym obstrelom prekonáva Patrícia a posiela Uruguaj do vedenia 2:1!

61

Portugalsko napokon zahrávalo dva rohové kopy, ale oba úspešne súper ubránil a práve Uruguaj teraz vyráža smerom dopredu. Futbalisti v bielych dresoch sa tak musia vrátiť späť na svoje územie.

60

Spoza pokutového územia sa dostal k strele Guedes, jeho zblokovaný pokus prináša Portugalsku ďalší rohový kop. Po jednom z nich už gól padol, uvidíme, čo nás čaká teraz.

59

Portugalci sa usadili na útočnej polovici a snažia sa dostať súpera pod tlak, z čoho by mohla prameniť ďalšia chyba v obrane. Uruguaj však vysoko dostupuje rozohrávku súpera.

58

Aj naďalej sa útočné výpady striedajú na oboch stranách. V dnešnom prvom osemfinálovom zápase sme videli gólové hody, v tomto prípade tomu zatiaľ nič nenasvedčuje.

56

Osemfinálové stretnutie medzi Uruguajom a Portugalskom sa tak začína odznova. Celkovo je to teda vyrovnané stretnutie a už tomu napovedá aj predbežné skóre. Sme tak zvedaví, akým smerom sa toto stretnutie bude ďalej vyvíjať.

55

Portugalsko dalo gól!

Je vyrovnané! Portugalci rozohrali rohový kop nakrátko, následne sme boli svedkami centrovanej lopty pred bránu Uruguaja a tam sa hlavou presadil zle pokrytý PEPE a vyrovnáva stav zápasu na 1:1! V tomto prípade môžme hovoriť o zlyhaní uruguajskej obrany, ktorá v strede brány nechala Pepeho a ten ako prvý prekonáva Musleru na svetovom šampionáte v Rusku.

54

Toto bola veľmi nebezpečná situácia v pokutovom území Uruguaja. Guerreiro sa dostal k odrazenej lopte a tak tú skúsil prízemnou strelou, jeho pokus zblokoval Godín na rohový kop.

53

Uruguajcom sa snaží držať hru ďaleko od svojej brány a postupnými prihrávkami preniká na útočnú polovicu. Stále teda juhoamerické mužstvo vyhráva o jeden gól.

52

Centrovanú loptu od rohovej zástavky odvrátila uruguajská obrana do bezpečia, spoza pokutového územia potom ešte pálil Pereira, ale jeho pokus smeroval vysoko nad súperovu bránu.

51

Pereira sa snažil o prienik do pokutového územia, ale jeho prízemná prihrávka je zblokovaná na rohový kop. Uruguaj sa tak bude musieť teraz brániť.

50

Portugalcom sa podarilo preniknúť až pred pokutové územie, ale tam sme boli svedkami útočného faulu zo strany Guedesa. Muslera bude rozohrávať z miesta previnenia.

49

Úvod druhého dejstva však prináša nepresnosti na oboch stranách, sledujeme nevydarené prihrávke a lopta tak často končí za postrannou čiarou. Verme, že s pribúdajúcim časom prídu aj zaujímavejšie momenty.

48

Juhoamerické mužstvo je tak stále vo výhodnejšej pozícii a nadväzuje na svoju hru z prvého polčasu. To je zodpovedné bránenie, ale aj zakladanie postupných útočných akcií.

47

Portugalci na nič nečakajú a po zisku lopty sa ihneď presúvajú na útočnú polovicu. No sme teda určite zvedaví, kedy a či vôbec sa majstrovi Európy podarí vyrovnať.

46

Druhý polčas tohto zápasu sa naplno rozbehol, výkop mal Uruguaj. Ani jeden z trénerov do druhého dejstva nestriedal.

46

Začal sa druhý polčas.

Obe reprezentácie sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa čoskoro začne!

Skončil sa prvý polčas dnešného druhého osemfinálového stretnutia, po ktorom Uruguaj vyhráva nad Portugalskom 1:0! Postaral sa o to už v 7. minúte Cavani, keď sa hlavou presadil po výbornom centri od Suáreza. Celkovo sme však sledovali vyrovnané stretnutie, ale Portugalsko bolo v útoku bezzubé a pre súpera nepripravilo žiadnu nebezpečnú situáciu.

Všetko je však ešte v druhom polčase otvorené, začne sa približne o 21:03.

45+2

Prvý polčas sa skončil.

45+1

Prvý polčas sa napokon predlžuje o 1 minútu! Sledovali sme centrovanú loptu pred uruguajskú bránu, ale Muslera bol na všetko pripravený a tak si zrejme v prvom polčase udrží svoje čisté konto.

45

Dianie na ihrisku je stále prerušené, ale Suárez je v poriadku a bude môcť v zápase pokračovať. Portugalsko sa presunulo na útočnú polovicu a snaží sa ešte niečo v závere prvého dejstva vymyslieť.

44

Suárez ostáva po osobnom súboji ležať na trávniku, deje sa to na súperovej polovici. Zrejme to však trocha prifilmoval, aby natiahol čas. Pomaly sa očakáva údaj o nadstavenom čase v prvom polčase.

43

Portugalsko sa stále márne snaží presadiť na súperovej polovici. Už to teda vyzerá, že to jeho súper zvládne a na polčasovú prestávku sa mu bude odchádzať lepšie.

42

K lopte sa dostal Bentancur a keďže nemal komu prihrať, rozhodol sa loptu nastreliť na súperovu bránu. Jeho privysoký pokus však opustil hraciu plochu a loptu späť do hry vráti brankár Patrício.

41

Pre Portugalsko by bolo najlepšie, keby sa mu podarilo ešte do polčasovej prestávky vyrovnať. Stále to však zo strany tejto reprezentácie je v útoku bezzubé.

40

Do konca prvého polčasu ostáva približne päť minút, možno sa ešte niečo málo nadstaví. Uruguaj vstúpil do zápasu výborne a momentálne drží svoje tesné vedenie o jeden gól.

39

V pokutovom území Uruguaja bojoval Mário s Cáceresom, ale bude z toho len odkop od Muslerovej brány. Portugalčan sa hnevá, toto mal byť zrejme rohový kop.

37

Futbalisti v modrých dresoch kombinujú na svojej polovici, momentálne vedúci celok o jeden gól sa nemá kam ponáhľať a do útoku sa snaží preniknúť cez postupné prihrávky.

36

Zo strany Portugalska to však v útoku dosť škrípe. Uruguaj ešte nemusel čeliť žiadnej nebezpečnej situácii, jediné čo zo strany Portugalska zaujalo, bola hlavička po rohovom kope.

35

Stále máme možnosť sledovať, ako sa útočné výpady striedajú na oboch stranách. Predbežné skóre dnešného druhého osemfinálového zápasu sa však stále nemení.

34

Pekné sólo predviedol autor zatiaľ jediného gólu Cavani, následne prihrával loptu na druhú stranu a boli sme aj svedkami útočnej snahy v pokutovom území, ale nikto v modrom drese sa už do zakončenia nedostal.

33

Postupne sa futbalisti v modrých dresoch presúvajú na útočnú polovicu. Ako som už spomínal, Uruguaj sa nesústreďuje len na bránenie výsledku, ale pokúša sa aj naďalej útočiť.

32

Aj sa tak stalo, ale portugalský kapitán nedokázal prestreliť obranný múr súpera. Uruguaj tak ustál nápor súpera a dostáva sa k lopte. Portugalci sa sťahujú späť na svoje územie.

31

A príležitosť na to bude mať Ronaldo, pretože získava priamy kop na hranici pokutového územia. Muslera sa tak musí mať na pozore, určite to bude priama strela na bránu.

30

Polhodina z tohto osemfinálového zápasu už uplynula, Uruguaj stále vyhráva 1:0! Celkovo však sledujeme vyrovnané stretnutie, Portugalsko sa snaží ešte do polčasovej prestávky zrovnať aj skóre zápasu.

28

Hra sa prelieva z jednej strany na druhú, v tejto chvíli však dobre pracujú defenzívy svojich celkov. Uruguaju to však určite vyhovuje, nemá sa kam ponáhľať.

27

Uruguaj sa nesústreďuje len na obranu, ale takisto sa po zisku lopty pokúša preniknúť na súperovu polovicu. Portugalci si tak musia dávať pozor v zadných radoch, prípadný druhý gól v ich sieti by už znamenal veľké problémy.

26

Carvalho centroval pred bránu súpera, ale vo vzduchu úspešne zapracoval brankár Muselara, ktorý si stiahol loptu do svojich rukavíc. Uruguaj tak stále vyhráva 1:0!

25

Aj sa tak stalo, ale uruguajská obrana si s centrovanou loptou poradila a upratala ju do bezpečia. Portugalci sa ešte držia na útočnej polovici a držia súpera pod tlakom.

24

Teraz však nasledoval nedovolený zákrok a priamy kop získava aj Portugalsko. Tu však budeme svedkami centrovanej lopty do pokutového územia, na priame ohrozenie brány to zrejme nieje.

23

Na útočnú polovicu sa presmerovalo Portugalsko, ale stále futbalisti v bielych dresoch v útoku nič nevymysleli. Uruguaj hrá od úvodu zápasu úspešne oboma smermi.

22

Patrício zachránil svoj tím od druhého inkasovaného gólu! Suaréz to vymyslel šikovne, jeho strela spoza obranného múru smerovala presne k tyčke, ale portugalský brankár sa však natiahol a loptu vyráža do bezpečia!

21

Ešte sa vedú diskusie s rozhodcom Ramosom, pretože tento zákrok nebol potrestaný žltou kartou a tak sa reprezentantom Uruguaja nepáči. Suaréz sa už pripravuje k realizácii priameho kopu.

20

Uruguajcom sa teraz darilo dlho držať loptu na svojich kopačkách a následne sa presunuli pred pokutové územie Portugalska. Tam prišiel nedovolený zákrok na Suaréza a tak bude portugalský brankár čeliť nepríjemnému priamemu kopu.

18

Ronaldovi sa podarilo opäť získať loptu, ale znova sa prezentoval len nepresným pokusom. Uruguaj sa snaží držať loptu čo najďalej od svojej brány.

17

Boli sme svedkami nepresného zakončenia od Ronalda, loptu má vo svojej moci brankár Muselara, ktorý postupne navyšuje minúty s čistým kontom.

16

Aktivita Portugalska pokračuje ďalej, ale ťažko sa reprezentanti tejto krajiny presadzujú cez prepracovanú súperovu obranu. Do konca zápasu je však dostatok času, aby sa im to podarilo zmeniť.

15

Prišiel však len útočný faul a tak je Portugalsko späť pri lopte. Futbalisti v bielych dresoch sa pokúšajú preniknúť na súperovu polovicu, Uruguaj je teraz v hlbokej defenzíve.

14

Aj na túto centrovanú loptu si robil zálusk Godín, ale kapitán Uruguaja sa ani teraz nedostal do zakončenia. Jeho celok však ešte operuje na útočnej polovici.

13

Sledovali sme ďalší rýchly útok Urugaja, Cavani dostal loptu na Suaréza, ten však obranu prestreliť nedokázal, ale získava pre svoj celok rohový kop.

12

Hra je teraz prerušená, Torreira dostal zásah loptou od Ronalda a tak ostáva otrasený ležať na trávniku. Je však už v poriadku a bude môcť v zápase pokračovať.

11

A znova na útočnej polovici kombinuje Portugalsko, ktoré sa snaží čo najrýchlejšie dosiahnuť kontaktný gól a vrátiť sa tak späť do osemfinálového zápasu. Čaká ho však náročná úloha.

10

Veľa nechýbalo a po rohovom kope mohlo byť vyrovnané! Fonte si dobre vyskočil na vysoký center, ale jeho pokus tesne míňa priestor Muslerovej brány.

9

Adrien Silva prihrával do pokutového územia súpera, lopta je zrazená na rohový kop. Uruguaj sa tak teraz bude musieť brániť, zatiaľ to však na svetovom šampionáte v Rusku zvláda na výbornú.

8

Takýto úvod stretnutia sme zrejme nečakali, uvidíme, ako tento rýchlo gól ovplyvní zvyšok zápasu. Portugalsko sa tak dostáva pod menší tlak, ale už sa snaží o rýchlu gólovú odpoveď.

7

Je tu otvárací gól tohto stretnutia! Uruguaju založil rýchly protiútok, hru na druhú stranu preniesol skvelým centrom Pereira, lopta sa dostal k Suarézovi, ktorý predviedol takisto krásny strieľaný center pred bránu súpera a tam sa gólovou hlavičkou presadzuje EDINSON CAVANI, ktorý dostáva Uruguaj do vedenia 1:0!

6

Uruguaj sa snažil o rýchly prechod na útočnú polovicu, ale prezentoval sa iba nepresnou prihrávku a tak je už pri lopte znova Portugalsko, ktoré sa usadilo v strede poľa.

5

Portugalci sa postupnými prihrávkami dostali pred pokutové územie súpera, odtiaľ sa k strele odhodlal Ronaldo, ale jeho pokus smeroval na pristaveného Musleru.

4

Na loptu od rohovej zástavky skákal Godín, ale nepodarilo sa mu hlavičkovať smerom na súperovu bránu, od lopty ho včas odstavil Ronaldo. Potom prišiel faul futbalistov v modrých dresoch a tak kombinuje Portugalsko.

3

Budeme svedkami prvého rohového kopu v tomto zápase. Nández ťahal útok po pravej strane, ale jeho snaha o centr bola zblokovaná a tak sa Portugalsko bude musieť brániť.

2

Mário odcentroval do pokutového územia Uruguaja, ale Silvova hlavička nebol úspešná a bude to len odkop od Muslerovej brány. Uruguaj je jediným celkom, ktorý ešte neinkasoval v Rusku gól.

1

Prvý polčas tohto zápasu sa už naplno rozbehol, výkop malo Portugalsko, ktoré odohrá toto stretnutie v bielych dresoch. Uruguaj sa o postup pobije v modrých dresoch.

1

Stretnutie sa práve začalo.

Obe reprezentácie sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche. Na programe sú ešte štátne hymny oboch krajín, po ktorých sa naplno odštartuje tento zápas.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.

Prajem príjemný futbalový večer všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Dnešným dňom sa rozbiehajú osemfinálové stretnutia na MS vo futbale 2018. Ako sa zvykne hovoriť, play-off zápasy nemajú favoritov a prakticky sa začína nový turnaj. Verme tak, že budeme svedkami napínavých a zaujímavých stretnutí.

Osemfinálové zápolenia odštartovali dnes o 16:00 súbojom medzi Francúzskom a Argentínou. Mali sme možnosť sledovať napínavé stretnutie, ktoré vyvrcholilo drámou v druhom polčase a so šťastím koncom pre Les Blues, ktoré zvíťazilo 4:3 a Argentína tak už končí na tomto šampionáte v osemfinále.

Dnes je na programe ešte jedno stretnutie, od 20:00 uvidíme ďalšie zaujímavé osemfinálové stretnutie medzi Uruguajom a Portugalskom. Aj toto stretnutie napovedá, žeby sme sa pri jeho sledovaní nudiť nemali.

Zatiaľ si teda prezrite zostavy oboch celkov. Stretnutie v Soči povedú rozhodcovia z Mexika a to Ramos – Torrentera, Hernández. Všetko je už teda na úvodný výkop pripravené, čaká sa len na príchod aktérov a arbitrov tohto stretnutia.

Tesne pred výkopom sa opäť prihlásime, zatiaľ želám pekný deň.

Úvodné zostavy:

Uruguaj: Muslera – Cáceres, J. Giménez, Godín ©, Laxalt – Nández, Torreira, Vecino, Bentancur – L. Suárez, Cavani

Náhradníci: Campaña, Silva – Varela, C. Sánchez, C. Rodríguez, De Arrascaeta, Stuani, G. Silva, Maxi Pereira, Gómez, Coates, Urretaviscaya

Portugalsko: Patrício – R. Pereira, Pepe, Fonte, Guerreiro – B. Silva, W. Carvalho, Adrien Silva, Mário – Guedes, Ronaldo ©

Náhradníci: A. Lopes, Beto – Alves, Manuel Fernandes, Moutinho, André Silva, Rúben Dias, B. Fernandes, G. Martins, Rui, Quaresma, Soares

Rozhodca: Ramos – Torrentera, Hernández (všetci Mexiko)

Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia reprezentácie Uruguaja a Portugalska. Zápas sa začína o 20:00.

Majstrovstvá sveta vo futbale 2018 v Rusku sa presúvajú do vyraďovacej časti, na rad prichádzajú osemfinálové zápasy, do ktorých sa prebojovalo najlepších 16 celkov zo základných skupín. Ako sa zvykne hovoriť, play-off zápasy nemajú favoritov a prakticky sa začína nový turnaj. Verme tak, že budeme svedkami napínavých a zaujímavých stretnutí.

Uruguaj:
Juhoamerické mužstvo sa podľa očakávanie prebojovalo do osemfinále. Uruguaj pôsobil v základnej skupine A, v ktorej mu spoločnosť robilo domáce Rusko, Saudská Arábia a Egypt. Partia okolo Diega Godína zahajovalo turnaj tesnou výhrou nad Egyptom 1:0, tri body pre Uruguaj zachraňoval v samom závere zápasu, keď sa dokázal presadiť Gimenez. Ten istý výsledok dosiahla táto reprezentácia aj v zápase so Saudskou Arábiou, plný bodový zápis priniesol gól Suáreza. V poslednom zápase sme sledovali priamy boj o prvé miesto v skupine. V ňom Uruguaj zaznamenal po góloch Suáreza, vlastného zásahu Čeryševa a Cavaniho výhru 3:0 nad domácou reprezentáciou a tak je jediným tímom, ktorý ešte na šampionáte v Rusku neinkasoval gól, čo si určite zaslúži obdiv.

Portugalsko:
Aj Portugalsko naplnilo očakávania a postúpilo do vyraďovacej časti. V prvom zápase tejto reprezentácie v skupine B sme boli svedkami zrejme najzaujímavejšieho stretnutia. Súboj Portugalska a Španielska sa skončil nerozhodne 3:3, keď sa hattrickom prezentovala najväčšia portugalská hviezda Cristiano Ronaldo. Druhé stretnutie v skupine však už prinieslo trápenie nad Marokom, ktoré Portugalsko zdolalo len tesne 1:0 po ďalšom zásahu Ronalda, ale Maroko malo toľko príležitostí, že pokojne mohlo toto stretnutie aj vyhrať. Posledný zápas priniesol súboj na diaľku o prvenstvo v skupine, ale aj o samotný postup, keďže kalkulácii bolo viacej. Portugalsko len remizovalo 1:1 s Iránom, po góle Quaresmu a nepremenenej penalte Ronalda. Španieli však remizovali s Marokom 2:2 a tak prvé miesto v skupine B obsadilo Portugalsko.

Ako som v úvode spomínal, začína sa prakticky nový turnaj a ťažko favorizovať nejaký celok. Uruguaj neinkasoval ešte gól, ale poriadny súper ho ešte nepreveril. Portugalsko zase nepodalo v skupine optimálny výkon, ale vo vyraďovacej časti vie byť vždy silné. To je azda najlepšia pozvánka na sledovanie tohto zápasu.

Z miesta komentátora sa na vás teší Miroslav Revaj.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.