1 : 1
(1:1)
Austrália
Naposledy zmenené pred 6 rokmi

Druhé dejstvo neprinieslo žiadny presný zásah. Duel tak skončil remízou 1:1, o ktorej v úvodnom polčase rozhodli góly Eriksena a Jedinaka. Dáni získali do tabuľky C-skupiny štvrtý bod, Austrálčania prvý. Ďalšie stretnutie tejto skupiny medzi Francúzskom a Peru je na programe už o 17.00. Nenechajte si ho ujsť v našom priamom prenose.

90+3

90+3

Posledná akcia zápasu patrila Leckiemu, ktorý sa však na ľavom krídle individuálne nepresadil. To bolo to posledné, čo tento duel ponúkol.

90+2

Po rohovom kope zakončoval na bránu striedajúci Braithwaite. Mathew Ryan si bez výraznejších ťažkostí poradil.

90+2

Stopéri Dánska sa vysunuli do pokutového územia, kde loptu nakopol brankár Schmeichel. Hľadal kapitána Kjaera, ktorý sa však do nebezpečného zakončenia nedostal.

90+1

Dáni sa hnevajú, pretože Austrálčania im znemožnili rozohrať rýchlo loptu po nedovolenom zákroku.

90

Máme tu poslednú minútu riadneho hracieho času zápasu. Nad jeho rámec sa nadstavujú tri minúty. Volej Christiana Eriksena minul austrálsku svätyňu.

89

Na druhej strane sa do zakončenia dostal Mathew Leckie. S jeho pokusom, pri ktorom sa lopta odrazila od trávnika, si Kasper Schmeichel dokázal poradiť.

88

Pione Sisto sa pekne uvoľnil, prihrávkou posunul loptu do šestnástky Austrálie Delaneymu, ktorý však ani nezakončil a ani nepredviedol vydarený center. Škoda pre Dánov, toto bola sľubná situácia.

86

Sisto teraz dostal pas na ľavé krídlo. Súboj s Risdonom síce prehral, ale po jeho následnem zahávaní sa dostal opätovne k lopte. Chybu Risdona napravil jeho obranný kolega.

84

41-ročný španielsky arbiter Antonio Mateu udelil žltú kartu dánskemu ofenzívnemu hráčovi Pionemu Sistovi.

83

Tréner Austrálie Bert van Marwijk už vyčerpal všetky možnosti na striedanie. Dánska lavička má k dispozícii ešte jedno.

82

Striedanie v tíme Austrália: z ihriska odchádza Thomas Rogic, prichádza Jackson Irvine.

81

Daniel Arzani vyprodukoval z pravej strany nebezpečný center pred bránu Dánska! Nenašiel však žiadneho zo svojich spoluhráčov, ktorý by mohol loptu usmerniť medzi tri dánske žrde.

80

Sisto sa vyhol jednému z protihráčov, následne hľadal striedajúceho Corneliusa na hrote dánskeho útoku. Ten si však prihrávku neprebral a lopta doputovala až k brankárovi Ryanovi.

78

Oba tímy zatiaľ smerujú za deľbou bodov. K dispozícii majú, ak rátame aj nadstavený čas, približne pätnásť minút, aby predviedli rozhodujúci ťah.

76

Individuálna akcia Mathewa Leckieho sa skončila tečovanou strelou ľavačkou. Kasper Schmeichel musel zasahovať, no nešlo o zložitú prácu v podaní dánskeho gólmana.

75

Striedanie v tíme Austrália: z ihriska odchádza Andrew Nabbout, prichádza Tomi Juric.

73

Andrew Nabbout hlási veľké problémy s pravým ramenom. S jeho ďalšou účasťou v tomto stretnutí to nevyzerá ružovo.

72

Na druhej strane sa technickým zakončením na vzdialenejšiu žrď prezentoval Pione Sisste, ktorý tesne minul ľavú tyč. Ešte predtým predviedol Kasper Schmeichel zákrok proti koncovke Rogica.

71

Na začiatku 71. minúty mal prvý kontakt s loptou novic na trávniku Daniel Arzani. Posunul ju Aaronovi Moyovi, ktorý to vyskúšal spoza pokutového územia a jeho ostrá strela nebola vôbec márna. Lopta presvišťala ponad ľavý horný roh!

69

Striedanie v tíme Austrália: z ihriska odchádza Robbie Kruse, prichádza Daniel Arzani.

68

Striedanie v tíme Dánsko: z ihriska odchádza Nicolai Jörgensen, prichádza Andreas Cornelius.

68

Kasper Schmeichel išiel von zo svojej brány, zasahoval pred Nabboutom, ale potom chýbal medzi tromi žrďami. Mathew Leckie sa dostal k lopte a ihneď ju predložil pred dánsku bránu. Tam však úspešne zasiahla obrana Dánska a neumožnila zakončenie na svoju odkrytú svätyňu!

67

Výbornú defenzívnu prácu predviedol Joshua Risdon. 25-ročný pravý bek vyštartoval z obrannej línie a zachytil prihrávku Christiana Eriksena.

65

Andrew Nabbout dostal loptu na hranicu pokutového územia, no ani si ju nestačil spracovať a už ho o ňu defenzívnym zákrokom pripravil Delaney.

64

Dáni so sľubným ofenzívnym náznakom, ale jeho finalizácia im nevyšla. Loptu môže od svojej brány odkopávať Mathew Ryan.

63

Robbie Kruse prehral súboj s jedným z dánskych obrancov. K lopte sa dostal Christian Eriksen, ktorý rýchlou kolmicou hľadal Jörgensena. Hrotový hráč sa však k jeho prihrávke nedostal.

62

Rýchla kontra Austrálie nepriniesla želaný efekt. Loptu späť do hry uvedie autovým vhadzovaním Stryger Larsen.

60

Hodina hry za nami. V Samare je stav vyrovnaný 1:1. Pred záverečnou tretinou duelu je na mieste otázka, či sa v nej jednému alebo druhému tímu podarí strhnúť víťazstvo na svoju stranu?

59

Dánsky tréner stiahol z ihriska aktéra smolného momentu z prvého dejstva Yussufa Poulsena, po ktorého hre rukou Austrália vyrovnala prostredníctvom pokutového kopu. Na trávniku ho nahradil 27-ročný Martin Braithwaite.

59

Striedanie v tíme Dánsko: z ihriska odchádza Yussuf Poulsen, prichádza Martin Braithwaite.

58

Austrália bránila so všetkými hráčmi na vlastnej polovici. Po zisku lopty však štyria jej hráči vyštartovali rýchlo dopredu. Robbie Kruse centroval z ľavej strany do pokutového územia Dánska, ale tam sa lopty neujal nabiehajúci Rogic.

57

Dáni predviedli z rohového kopu signál. Ich ofenzívne snaženie skončilo nedovoleným zákrokom Dalsgaarda proti stredopoliarovi Austrálie Mooyovi.

55

Robbie Kruse peknou prihrávkou uvoľnil na pravom krídle Joshuu Risdona. Center pravého obrancu Austrálie však bol príliš prudký a vysoký.

54

Veľmi pekná ofenzívna akcia Austrálčanov. Na ľavom krídle uvoľnili Aziz Behich, ktorý poslal do šestnástky Dánov nepríjemný center. Obrana Dánska nepripustila druhý gól za Schmeichelom.

53

Nákop na hrot útoku Dánska. Súboj vo vzduchu zviedli Nicolai Jörgensen a Trent Sainsbury. Uspel stopér Austrálie.

51

Yussuf Poulsen zaviedol loptu do šestnástky Austrálie, tam padol na trávnik, no akcia Dánska pokračovala. Nicolai Jörgensen veľmi dobre priťukol loptu Pionemu Sistovi, ale spoluhráč Stanislava Lobotku a Róberta Mazáňa zo Celty Vigo netrafil z dobrej pozície bránu!

50

Nicolai Jörgensen chcel zakombinovať so Sistom, no loptu mu nasmeroval len do päty.

49

Austrália sa zatiahla so všetkými hráčmi na vlastnú polovicu. Z priestoru pravej vertikály vyprodukoval center obranca Dalsgaard, ktorého prudký pas preletel pokutovým územím Mathewa Ryana bez toho, aby loptu niekto zasiahol.

48

Pione Sisto sa dostal s loptou do rohu pokutového územia, proti dvojici protihráčov z Austrálie však jeho individuálne snaženie neslávilo úspech.

47

Ani jeden z trénerov sa počas polčasovej prestávky nerozhodol vykonať zmenu vo svojej zostave. Ďalší nábeh Andrewa Nabbouta, ktorého nepustil k lopte Andreas Christensen.

46

Druhý polčas otvorila aktivita Nabbouta, ktorý sa dostal do pokutového územia, no chýbala mu podpora spoluhráčov.

46

Začal sa druhý polčas.

V prvom polčase sme videli dva góly. Dánov poslal do vedenia pekným halfvolejom Christian Eriksen. Austrália vyrovnala z penalty Mileho Jedinaka, ktorú kopala po zásahu videorozhodcu.

45+2

Prvý polčas sa skončil.

45+2

V poslednej minúte polčasu sa ešte k lopte dostali obidva tímy. Ani jeden z nich nepodnikol zaujímavý útok.

45+1

Plynie prvá z dvoch nadstavených minút.

45

Simon Kjaer vymyslel zaujímavý pas z hĺbky poľa na hrot útoku, za chrbát austrálskej obrany si nabiehal Pione Sisto, ktorému nechýbalo veľa, aby si loptu spracoval.

44

Záver prvého polčasu patrí Austrálčanom. Minimálne čo sa týka územnej prevahy.

42

Dáni sa mohli opätovne dostať do vedenia po štandardnej situácii Christiana Eriksena. Lopta sa vnútri pokutového územia odrazila od jedného z Austrálčanov, no tesne pred bránkovou čiarou ju zastavil Mathew Ryan!

40

Do konca riadneho hracieho času prvého polčasu ostáva ešte päť minút. Gól Mileho Jedinaka ukončil viac ako päťzápasovú sériu Kaspera Schmeichela bez inkasovaného gólu.

38

Austrália dala gól!
Socceroos dokázali vsietiť druhý presný zásah na 21. majstrovstvách sveta! Pokutový kop zahrával MILE JEDINAK a loptu poslal do totožného priestoru ako v zápase s Francúzmi. Kasper Schmeichel sa hodil po svojej pravici, no zakončenie austrálskeho kapitána smerovalo z pohľadu dánskeho gólmana doľava!

37

Yussuf Poulsen zahral po hlavičke Leckieho rukou, za čo inkasoval žltú kartu. Keďže ide o jeho druhé napomenutie na turnaji, v treťom skupinovom vystúpení Dánov si nezahrá.

36

Po rohovom kope sa dožadovali Austrálčania odpískania pokutového kopu. V hre sa pokračovalo, no zasiahol systém VAR. Penalta v prospech hosťujúceho tímu.

35

Robbie Kruse mal v šestnástke Dánska troch spoluhráčov. Chcel tam poslať center, ale trafil len jedného z obrancov severanov.

34

Austrália získala loptu do svojej moci. Útočiť musí do plných, čo je proti pozornej a dobre organizovanej defenzíve Dánska neľahká úloha.

33

Opäť sa hrá. 25-ročný záložník Celticu Glasgow je späť v dianí a v zápase môže pokračovať.

32

Hra je prerušená. Dáni poslali loptu za postrannú čiaru, pretože po zrážke s Kjaerom bol otrasený Tom Rogic.

31

Mathew Leckie to teraz vymyslel výborne, prihrávkou dovnútra pokutového územia pripravil dobrú streleckú parketu Robbiemu Kruseovi, ktorý však vystrelil len do Christensena.

30

Yussuf Poulsen dokázal získať loptu na súperovej polovici. Dáni ju však udržali vo svojej moci len nakrátko.

28

Hostia pokračujú v ofenzívnom snažení. Podarí sa im nájsť recept na defenzívu Dánska, ktoré neinkasovali v piatich stretnutiach po sebe?

26

Do pokutového územia Dánska teraz prileteli dve centrované lopty za sebou. S prvou si poradil Simon Kjaer, druhú pokryl 28-ročný pravý obranca Henrik Dalsgaard.

24

Pekná krídelná akcia Dánov s výborným centrom obrancu Dalsgaarda z pravej strany. Medzi obrancov Austrálie si skvelo nabehol útočník Nicolai Jörgensen a z bezprostrednej blízkosti hlavičkou minul bránu! Už to mohlo byť 2:0.

23

Nepresná strela Austrálčanov. Jej autorom bol Tom Rogic, ktorý to vyskúšal spoza pokutového územia. Zakončeniu však chýbala presnosť.

22

Austrálčania to vyskúšali centrom do dánskej šestnástky, ale tam kraľoval kapitán a líder obrany Simon Kjaer.

20

Po dvadsiatich minútach prvého polčasu konštatujeme územnú prevahu Dánov. Zatiaľ sme videli len jedno zakončenie a to bolo aj gólové.

19

Tom Rogic vysunul nápaditou kolmicou do šestnástky Dánska Robbieho Krusa, ktorého však výborne zakrižoval stopér Simon Kjaer, ktorý navyše získal pre svoj tím odkop od brány.

18

Dánski reprezentanti stratili loptu v strede poľa a ponúkli tak možnosť kombinovať svojmu súperovi.

17

Pas smerujúci na ľavé krídlo sa ešte snažil zachytiť na hracej ploche Stryger Larsen, ale snaženie 27-ročného beka nebolo úspešné.

16

Defenzíva Austrálie si poradila so štandardnou situáciou súpera. Dáni však ostávajú pri lopte a môžu rozvíjať ďalšiu útočnú akciu.

15

Sisto skončil na trávniku po súboji s Aaronom Mooyom, ktorý zastavil agilného dánskeho krídelníka za pomoci rúk.

14

Christian Eriksen v zhustenom priestore prehadzoval loptu na Pioneho Sista, ktorý sa jej však nezmocnil po zásahu austrálskych hráčov do tejto kombinácie.

13

V trinástej minúte štartujú útočnú akciu Dáni. Na jej začiatku je výmena lopty medzi členmi defenzívnej línie.

11

V jedenástej minúte zahrávali hostia už tretí roh v zápase. Lopta priletela do pokutového územia a mimo priestoru dánskej brány sa odrazila od Leckieho.

9

Austrálčania sa snažili o okamžitú odpoveď. Získali rohový kop, ale Kaspera Schmeichela po ňom neohrozili.

7

Dánsko dalo gól!
Dáni sa v siedmej minúte zápasu dostávajú do vedenia! Loptu dostal Nicolai Jorgensen, peknou prihrávkou ju vnútri pokutového územia posunul CHRISTIANOVI ERIKSENOVI, ktorý neváhal a rozvlnil sieť pohotovým halfvolejom ľavačkou do hornej časti austrálskej svätyne!

5

Austrália sa ofenzívne uviedla peknou hlavičkou Mathewa Leckieho zo stredu pokutového územia. 27-ročný útočník sa presadil vo vzduchu, ale loptu poslal len nad brvno.

4

Úvodné minúty duelu patria Dánom. Tí teraz prinútili všetkých austrálskych hráčov stiahnuť sa na vlastnú polovicu. Nepresnosť ich však stála loptu i ofenzívny priestor.

2

Po rohovom kope Dánska z ľavej strany sme zaregistrovali prvé zakončenie zápasu. Thomas Delaney však hlavou nasmeroval loptu len mimo troch žrdí, ktoré háji Mathew Ryan.

2

Dáni dostali možnosť zahrávať ofenzívnu štandardnú situáciu. Do pokutového územia odcentroval Christian Eriksen, pasom hľadal hlavu kapitána Simona Kjaera, ale ten sa do zakončenia nedostal.

1

Los kapitánov vyznel v prospech toho austrálskeho. Mile Jedinak si zvolil stranu. Výkop zápasu tak obstarali Dáni v bielo-červenej farebnej kombinácii. Austrálčania majú zelené dresy.

1

Úvodné zostavy:

Dánsko: Schmeichel – Dalsgaard, Kjaer ©, Christensen, Stryger Larsen – Delaney, Schöne, Eriksen – Y. Poulsen, N. Jörgensen, Sisto.
Náhradníci: Lössl, Rönnow – Krohn-Dehli, Vestergaard, Knudsen, Braithwaite, Dolberg, Jørgensen, Fischer, Lerager, Cornelius.

Austrália: Ryan – Risdon, Sainsbury, Milligan, Behich – Jedinak ©, Mooy – Leckie, Rogic, R. Kruse – Nabbout.
Náhradníci: Jones, Vukovic – Degenek, Meredith, Cahill, Jurman, Luongo, Juric, MacLaren, Arzani, Petratos, Irvine.

Rozhodca: Antonio Mateu – Pau Cebrián, Roberto Díaz (všetci Španielsko).

Všetkým športovým priaznivcom prajeme príjemné popoludnie. Ôsmy deň 21. majstrovstiev sveta vo futbale ponúkna tri zápasy. Prvým z nich je konfrontácia DánskaAustráliou v rámci C-skupiny. V tomto priamom prenose vám priblížime priebeh súboja.

Situácia v C-skupine po prvom kole duelov

Lídrom C-skupiny je Francúzsko, ktoré zdolalo Austráliu 2:1 vďaka gólu z 81. minúty. Austrálčania však boli favoritovi zdatným protivníkom. Druhé miesto tabuľky okupujú Dáni po triumfe 1:0 nad Peru. Presným zásahom ho zariadil Yussuf Poulsen. Peruánci vyprodukovali v zápase viac streleckých pokusov, no ani jeden nepremenili na gól. V nadstavenom čase prvého polčasu kopali penaltu, ale Cueva netrafil bránu.

Dánsko

Dánsky dynamit na majstrovstvách sveta vo futbale

Dáni hrali v minulosti na štyroch záverečných turnajoch majstrovstiev sveta. Dvakrát postúpili do osemfinále, raz nepostúpili zo základnej skupiny a ich maximom je postup medzi osmičku najlepších na šampionáte v roku 1998 vo Francúzsku.

Ako postúpili do Ruska?

Dánsky národný tím sa neúspešne pokúšal o priamy postup na ruský mundial. V E-skupine európskej časti kvalifikácie obsadil druhé miesto za Poľskom. Barážovým súperom severanov bolo Írsko. Doma s ním remizovali 0:0 a vonku v šiestej minúte prehrávali 0:1. Potom však strelili päť gólov (Christian Eriksen tri) a získali miestenku na 21. majstrovstvá sveta.

Nominácia

brankári: Kasper Schmeichel (Leicester), Jonas Lössl (FC Huddersfield), Frederik Rönnow (Bröndby Kodaň)

obrancovia: Simon Kjaer (FC Sevilla), Andreas Christensen (FC Chelsea), Mathias Jörgensen (FC Huddersfield), Jannik Vestergaard (Borussia Mönchengladbach), Henrik Dalsgaard (Brentford), Jens Stryger Larsen (Udinese Calcio), Jonas Knudsen (Ipswich Town)

stredopoliari: William Kvist (FC Kodaň), Thomas Delaney (Werder Brémy), Lukas Lerager (Girondins Bordeaux), Lasse Schöne (Ajax Amsterdam),Chris­tian Eriksen (Tottenham Hotspur), Michael Krohn-Dehli (Deportivo La Coruňa), Pione Sisto (Celta Vigo)

útočníci: Martin Braithwaite (Girondins Bordeaux), Andreas Cornelius (Atalanta Bergamo), Viktor Fischer (FC Kodaň), Yussuf Poulsen (RB Lipsko), Nicolai Jörgensen (Feyenoord Rotterdam), Kasper Dolberg (Ajax Amsterdam)

Austrália

Socceroos na majstrovstvách sveta

Austrálčania zažili premiéru na scéne majstrovstiev sveta v roku 1974, no turnaj sa pre nich skončil po vystúpeniach v základnej skupiny. Na ďalšiu účasť medzi elitou čakali 32 rokov. V roku 2006 na svetovom šampionáte v Nemecku zároveň dosiahli svoj historicky najlepší výsledok postupom do osemfinále. Nechýbali ani na ostatných dvoch majstrovstvách sveta v Juhoafrickej republike a v Brazílii. Do vyraďovacej fázy sa však nedostali.

V interkontinen­tálnej baráži zviedli Austrálčania súboj o miestenku do Ruska s Hondurasom. Po bezgólovej remíze vonku vyhrali v Sydney 3:1 zásluhou hetriku kapitána Mileho Jedinaka a mohli oslavovať postup na majstrovstvá sveta.

Nominácia

brankári: Mathew Ryan (Brighton & Hove Albion), Danny Vukovic (KRC Genk), Brad Jones (Feyenoord Rotterdam)

obrancovia: Trent Sainsbury (Grasshopper Zürich), Milos Degenek (Jokohama F. Marinos), Matt Jurman (Suwon Bluewings), Mark Milligan (Al Ahli), Josh Risdon (Western Sydney Wanderers), Aziz Behich (Bursaspor), James Meredith (FC Millwall)

stredopoliari: Mile Jedinak (Aston Villa), Aaron Mooy (Huddersfield Town), Massimo Luongo (Queens Park Rangers), Jackson Irvine (Hull City), Tomi Rogic (Celtic Glasgow), Dimitri Petratos (Newcastle Jets), Mathew Leckie (Hertha Berlín), Daniel Arzani (Melbourne City)

útočníci: Tim Cahill (FC Millwall), Tomi Juric (FC Luzern), Andrew Nabbout (Urawa Red Diamonds), Jamie Maclaren (FC Hibernian), Robbie Kruse (VfL Bochum)

Vzájomné zápasy

Bilancia vzájomných duelov vyznieva 2:1 v prospech Dánska. Vo všetkých troch prípadoch išlo o prípravné stretnutie.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.