5 : 0
(2:0)
Saudská Arábia
Naposledy zmenené pred 6 rokmi

Druhý polčas otváracieho zápasu dlho nebol nijak zaujímavý, domáca reprezentácia kontrolovala bez väčších problémov dianie na ihrisku. V 71. minúte prebral divákov na štadióne gól striedajúceho Dzujubu a o víťazstve Ruska už nebolo pochýb. V nadstavenom čase však prišli ešte dva góly ruskej reprezentácie, keď Čeryšev zaznamenal svoj druhý gól v tomto zápase a o malú chvíľu sa z priameho kopu ešte presadil Golovin, ktorý tak uzavrel skóre otváracieho zápasu na 5:0!

Majstrovstvá sveta v Rusku tak začínajú vo veľkom štýle, aj keď sme až tak veľa zaujímavého v tomto zápase nevideli, ale Rusko na čo siahlo to dokázalo využiť a tak získava veľmi dôležité tri body z tohto zápasu.

Dnešný program 21. Majstrovstiev sveta vo futbale teda už končí. Zajtra sa však môžme tešiť hneď na tri zápasy. O 14:00 tu bude opäť súboj v skupine A, keď na seba narazia Egypt a Uruguay. Od 17:00 odštartuje dianie v skupine B, keď sa proti sebe postavia reprezentácie Maroka a Iránu. No a o 20:00 sa odohrá prvý veľký šláger tohto šampionátu, keď uvidíme súboj Portugalska so Španielskom. Samozrejme, všetky zápasy vám ponúkne formou nášho online textového prenosu.

S týmto konštatovaním sa už teda lúčim a prajem vám pekný zvyšok večera. Otváracím zápasom a ceremoniálom vás sprevádzal Miroslav Revaj. Zajtra sa na vás okrem mňa budú tešiť už aj kolegovia Tomáš Lengyel a Michal Bakoš.

90+5

90+4

Rusko dalo gól!

Na tento zápas nebude Saudská Arábia spomínať v najlepšom! Prepisuje sa nám tak história, pretože otvárací zápas svetového šampionátu končí víťazstvom Ruska 5:0! Domáca reprezentácia získala ešte priamy kop z tesnej blízkosti súperovej brány, k jeho realizácii sa postavil ALEXANDR GOLOVIN a krásnou strelu prekonáva Majúfa, ktorý nemal žiadnu šancu na zákrok.

90+3

Žltú kartu dostáva Tajsír Džasím (Saudská Arábia).

90+2

Domáca reprezentácia pridáva v nadstavenom čase ešte jeden gól! Rusko sa dostalo na svojej polovici k lopte a tak nasledoval rýchly protiútok zo strany domácich. K lopte sa pred pokutovým územím dostal
DENIS ČERYŠEV, ktorý krásnou strelou pridáva svoj druhý gól v tomto zápase a je tak hrdinom svojho tímu – 4:0!

90+1

Napokon sa druhý polčas predĺži ešte o 3 minúty!

90

Ešte sme boli svedkami priameho kopu domácej reprezentácie, ale ten nič zaujímavého neponúkol. Rusko sa ešte snaží kombinovať na súperovej polovici.

89

Riadny hrací čas otváracieho zápasu sa už čoskoro naplní. Očakáva sa už aj údaj o nadstavenom čase, ale hra sa v druhom dejstve nijak výrazne neprerušovala.

88

Teraz tu je však už prvá žltá karta tohto šampionátu. Dostáva ju domáci reprezentant Alexandr Golovin.

87

Ani rohový kop žiadnu zaujímavú situáciu neponúkol, pri lopte je však aj naďalej domáca reprezentácia, ktorá momentálne kombinuje na svojej polovici.

86

Po nedovolenom zákroku nasledoval priamy kop domácej reprezentácie. Po centrovanej lopte od Ignaševiča však Rusko ešte získava priamy kop. V tomto zápase sme zatiaľ nevideli ani jednu žltú kartu.

85

Domáci sa ešte tlačia do útoku, ale je to skôr postupný prechod na útočnú polovicu. Rusko sa nemá už kam ponáhľať, do ich jednoznačného víťazstva ostávajú posledné minútky.

84

Striedanie v tíme Saudská Arábia: z ihriska odchádza Muhammad Šáhlaví, prichádza Muhannad Asírí.

83

Pri lopte je v podstate po celý druhý polčas reprezentácia Ruska, ktorá tak už len kontroluje záver tohto zápasu. Diváci na štadióne môžu pomaly oslavovať prvé víťazstvo Ruska na domácim šampionáte.

82

Saudská Arábia sa po zisku lopty snaží o prienik na útočnú polovicu, ale dnes sa tejto reprezentácii v útoku nedarí. Pomaly tak už odrátavame záverečné minúty otváracieho zápasu.

81

Pred pokutovým územím súpera sa k lopte dostal Bahabrí, ale jeho zakončenie skončilo na pozornej obrane domáceho tímu a Rusko následne vyváža loptu do bezpečia.

80

Otvárací zápas 21. Majstrovstiev sveta vo futbale sa už dostal do svojej záverečnej fázy. Rusko aj naďalej vyhráva 3:0 a smeruje tak sa troma bodmi z tohto zápasu a tak sa ani dnes zrejme história prepisovať nebude, keďže domáca reprezentácia neprehrá ani teraz otvárací duel svetového šampionátu.

78

Saudi sa ešte snažia niečo vymyslieť a dosiahnuť aspoň čestný gól v tomto zápase. Ruská reprezentácia hrá však dnes pozorne oboma smermi a robí z tohto zápasu jednoznačnú záležitosť vo svoj prospech.

77

K centrovanej lopte v pokutovom území súpera sa dostal Zobnin, ale jeho hlavička bola nepresná a bránu Saudskej Arábie nijak neohrozila. Majúf tak bude odkopávať od svojej brány.

76

Po nedovolenom zákroku získava Rusko priamy kop z tesnej blízkosti súperovej brány. Uvidíme, či po jeho realizácii príde aj nejaká ďalšia zaujímavá situácia.

75

Ale dopredu sa opäť dostáva Rusko, takže futbalisti v zelenom sa sťahujú späť na svoju polovicu. Domáca reprezentácia sa však nikam neponáhľa a snaží sa založiť postupný útok.

74

Aj Saudi sa ešte dostávajú k lopte a snažia sa aj o útočné výpady, ale domáca defenzíva je dnes veľmi pozorná. Kapitán a brankár v jednej osobe Akinfejev tak dnes môže pomýšľať aj na čisté konto.

73

O víťazstve Ruska v otváracom zápase tak už zrejme niet pochýb. Domáca reprezentácia je aj naďalej častejšie pri lopte a snaží sa ešte potešiť svojich priaznivcov niečim zaujímavým.

72

Striedanie v tíme Saudská Arábia: z ihriska odchádza Jahjá Šahrí, prichádza Hattán Bahabrí.

71

A je definitívne rozhodnuté o osude tohto zápasu! Tréner domácej reprezentácie mal opäť šťastnú ruku pri striedaní. Rusko získalo pred pokutovým územím autové vhazdovanie, po ktorom sa lopta dostala k ARŤOMOVI DZJUBOVI a ten po krátkom pobyte na ihrisku zvyšuje náskok svojho tímu na 3:0!

70

Striedanie v tíme Rusko: z ihriska odchádza Fjodor Smolov, prichádza Arťom Dzjuba.

69

Aspoň takáto situácia nás mohla na malú chvíľu zaujať. Na domácej striedačke sa chystá tretie a tak aj posledné striedanie v tomto zápase. Čaká sa už len na prerušenie hry.

68

Do pokutového územia Saudskej Arábie prenikol Zobnin, ktorý sa odhodlal aj k strele, ale loptu napálil len do brankára Majúfa. Tomu lopta vypadla a tak sa k dorážke chystal Smolov, ale Majúf sa dobre zorientoval a bol pri lopte skorej!

67

Častejšie je pri lopte aj naďalej domáca reprezentácia, ktorá sa už snaží preniknúť pred bránu svojho dnešného súpera. Aspoň teraz tak vidíme niečo zaujímavejšie, čo ihneď ocenili aj diváci v hľadisku.

66

Od otváracieho zápasu sa zrejme čakalo väčšie futbalové predstavenie. Rusko sa však nemá kam ponáhľať, vyhráva aj naďalej 2:0 a smeruje za dôležitými troma bodmi z tohto zápasu.

65

Do pokutového územia Saudskej Arábie smeroval center na hlavu Čeryševa, ale ten svoj druhý gól v tomto zápase nepridal. Jeho slabá hlavička skončila len v rukaviciach brankára Majúfa.

64

Striedanie v tíme Rusko: z ihriska odchádza Alexandr Samedov, prichádza Daler Kuzjajev.

64

Striedanie v tíme Saudská Arábia: z ihriska odchádza Abdalláh Utajf, prichádza Fahád Muválad.

63

Možno nejaké tie striedania na ihrisku. Na lavičke Saudskej Arábie sa už k tomu schyľuje a podobne sa už pripravujú aj domáci náhradníci. Hra sa tak sa týmto účelom čoskoro preruší.

62

Navyše sa už Rusko dostáva do útoku a dokázalo aj pohroziť v pokutovom území. Saudská Arábia však ustala aj ďalšiu situáciu, ale loptu majú stále na svojich kopačkách domáci reprezentanti.

61

Postupnými prihrávkami sa na útočnú polovicu snaží prebojovať Saudská Arábia. Domáci reprezentanti však dobre bránia svoje územie a tak súpera do ničoho vážneho nepúšťajú.

60

Uplynula už hodina hry z tohto zápasu, Rusko vyhráva nad Saudskou Arábiou 2:0! Druhý polčas zatiaľ veľa zaujímavého neponúka, čo však domácim určite vadiť nemusí. Rusi zatiaľ smerujú sa dôležitým víťazstvom.

59

Po priamom kope sa do zakončenia hlavou dostal Faradž, ale jeho hlavička nebola nebezpečná a bránu domácej reprezentácie tak neohrozila. Dopredu sa už dostáva ruská reprezentácia.

58

Futbalisti v zelenom sú však opäť nasťahovaní na útočnej polovici a snažia sa vymyslieť ďalšiu podobnú situáciu. Budú mať teraz k tomu aj príležitosť, pretože získavajú po faule priamy kop.

57

Pri troche šťastia sa mohla Saudská Arábia radovať z prvého gólu tomto šampionáte! Pred bránu domácich smeroval veľmi nebezpečný center od Braíka, na ktorý sa snažil v páde dočiahnuť Džasím, ale reprezentant Saudskej Arábie sa už do zakončenia nedostal.

56

Z tribún sa však ozýva hlasitý pokrik Russia. K lopte sa dostáva po dlhšej dobe však Saudská Arábia a snaží sa už o prienik na súperovu polovicu. Rusko sa tak rýchlo vracia späť na svoje územie.

55

Rusko sa snaží kombinovať na súperovej polovici, ale nepúšťa sa do útočných akcií. Zo strany jeho súpera ani neregistrujeme vysoké napádanie, sledujeme teda nudnejšiu pasáž hry.

54

Tempo tohto zápasu však stále nieje nijak vysoké či záživné. Domácich však môže tešiť fakt, že vyhrávajú o dva góly a ich víťazstvo v tomto zápase je čoraz bližšie. Ako som už spomínal, z hľadiska postupu zo skupiny je pre oba tímy tento zápas veľmi dôležitý.

53

Druhý polčas sa zatiaľ nesie v jasnej réžii domácej reprezentácie. Rusko je častejšie pri lopte a postupnými útokmi preniká až pred pokutové územie súpera. Zatiaľ sme však žiadnu šancu v druhom dejstve nevideli.

52

Pred pokutovým územím Saudskej Arábie dobre zakombinovali domáci reprezentanti, k lopte sa následne dostal Samedov, ale jeho zakončenie smerovalo vysoko nad bránu súpera. Majúf sa tak už pripravuje k svojmu výkopu.

51

Nasledoval tak ešte rohový kop Ruska, ale ten už nič zaujímavého neponúkol. Pri lopte je však aj naďalej domáca reprezentácia, ktorá sa však teraz nikam neponáhľa.

50

Domáci založili rýchlu útočnú akciu, na dlhú nakopnutú loptu do pokutového územia súpera si nabiehal Smolov, ale napokon sa do zakončenia nedostal, keď dobre zasiahla obrana v zelených dresoch.

49

Teraz sme už zo strany Saudskej Arábie sledovali útočný výpad, ale Šahrání sa dostal len pred pokutové územie a to bolo z jeho strany všetko. Pri lopte sú tak už domáci, ktorí zatiaľ kombinujú na svojej polovici.

48

Saudská Arábia momentálne kombinuje na svojej polovici, snaží sa o postupné založenie útočnej akcie. To však futbalistov v zelenom zatiaľ nevychádza, navyše domáci začínajú vysoko napádať.

47

Rusi sa však hneď po výkope presunuli na útočnú polovicu. Do zakončenia sa bránu súpera s však už nedostali a tak je pri lopte ich dnešný súper.

46

Druhý polčas otváracieho zápasu sa už naplno rozbehol, výkop malo domáce Rusko. Futbalisti v červenom tak môžu hrať vo väčšom pokoji, ale nič netreba podceňovať.

46

Začal sa druhý polčas.

Obe reprezentácie sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak čoskoro začne!

Pred Saudskou Arábiou tak stojí veľmi náročná úloha, ale bude musieť vylepšiť hru v útoku, keďže zatiaľ neprinútila Akinfejeva zasahovať.

Snáď sa teda v druhom polčase uvidíme niečo zaujímavé, na jeho sledovanie vás všetkých srdečne pozývam!

Prvý polčas otváracieho zápasu 21. Majstrovstiev sveta vo futbale sa už skončil, domáca reprezentácia Ruska vyhráva nad Saudskou Arábiou 2:0! Gólový účet svetového šampionátu otvoril v 12. minúte po rohovom kope domácich Gazinskij a v 43. minúte navýšil vedenie domácich striedajúci Čeryšev. O nejakej dominancii Ruska sa však hovoriť nedá, celkovo to je vyrovnané stretnutie a do útoku sa dostáva aj Saudská Arábia. Tá však ešte nevyslal priamu strelu na domácu bránu a tak ju v druhom polčase čaká veľmi náročná úloha.

Druhý polčas sa začne približne o 18:05.

45+2

Prvý polčas sa skončil.

45

Napokon sa nadstavujú ešte dve minúty!

44

Riadny hrací čas prvého polčasu sa už čoskoro naplní. Bolo tam však ošetrovanie a aj striedanie, samozrejme aj dva presné zásahy. Dá sa teda očakávať aj nadstavený čas.

43

Domáca reprezentácia sa dostáva do vedenia 2:0! Veľké stretnutie to tak je pre DENISA ČERYŠEVA, ktorý naskočil do zápasu v 24. minúte ako striedajúci hráč a teraz posiela svoj tím do vedenia o dva góly. Rusko z vlastnej polovice založilo útočnú akciu po pravej strane, Zobnin potiahol loptu až pred pokutové územie, kde presnou prihrávkou našiel Čeryševa a ten vo veľkej šanci nezaváhal a posilňuje tak šance Ruska na plný bodový zápis z toho zápasu.

42

Futbalisti v zelenom však na útočnej polovici nepochodili a tak je pri lopte už Rusko. Domáca reprezentácia ešte skúša založiť útočnú akciu a ešte tak súpera dostať pod tlak.

41

Do pokutového územia súpera prenikol Čeryšev, krásne si zasekol obrancu, ale do zakončenia sa už nedostal. Saudská Arábia sa tak dostáva k lopte a snaží sa do konca prvého polčasu ešte niečo vymyslieť.

40

Útočnú snahu Saudskej Arábie teraz prerušuje nedovolený zákrok. Rusko tak na svojej polovici získava loptu a nikam sa s rozohrávkou neponáhľa. Do konca prvého dejstva ostáva približne 5 minút.

39

Futbalisti v zelenom tak ešte nevyslali priamu streli na bránu súpera. Ťažko tak teda môžu pomýšľať na vyrovnávajúci gól, ale do konca prvého polčasu ešte nejaký ten čas ostáva.

38

Dopredu sa po vysokom napádaní dostala Saudská Arábia. Pred pokutovým územím sa k zakončeniu dostal Šáhlaví, ale nemieril presne a lopta išla vedľa domácej brány.

37

Ani tento útočný výpad domácej reprezentácie nič zaujímavého neponúkol a bude to len ďalší okop od Majúfovej brány. Sme tak ešte zvedaví, čo do konca prvého polčasu príde niečo zaujímavé.

36

Pomaly sa už blíži záverečná časť prvého polčasu. Rusko aj naďalej vyhráva 1:0, ale na ihrisku nedominuje žiaden celok. Obe reprezentácie sa snažia zakladať útočné akcie, ale defenzívy pracujú úspešne.

35

Rusko založilo rýchly protiútok, po ktorom sa až do pokutového územia dostal Golovin, ktorému sa otváral veľký priestor, ale napokon padol na zem a dožadoval sa pokutového kopu! Nestor Pitana však na celú situáciu dobre videl a rozpažil ruky.

34

Do pokutového územia súpera prenikol po peknej individuálnej akcii domáci futbalista Smolov, ale k presnému zakončeniu sa už nedostal a bude to len odkop od brány Saudskej Arábie. Ani brankár Majúf zatiaľ zasahovať nemusel, ale gól za svoj chrbát už pustil.

33

Rusi sa však nesnažia o vysoké napádanie, dobre sa však rozostavili v strede poľa a tak ich súper stále nič zaujímavého nevymyslel. Uvidíme, čo nám ešte prinesie zvyšok prvého polčasu.

32

Veľký piskot počujeme z tribún štadióna. Zatiaľ nesledujeme nejaké veľkolepé predstavenie, domáci tím vyhráva o jeden gól a ich súper sa snaží o vyrovnanie. Saudskej Arábii však nevychádza prechod do útoku.

31

V posledných chvíľach sú však pri lopte častejšie reprezentanti Saudskej Arábie, ktorá sa stále tlačí na útočnú polovicu. Domácim fanúšikom sa to teda nepáči, čo dávajú jasne najavo.

30

Priamy kop futbalistov v zelenom však nič zaujímavého neponúkol, po centrovanej lopte pred ruskú bránu nasledovala len nepresná hlavička a tak ani teraz kapitán domácich zasahovať nemusel.

29

Teraz však bude čeliť nebezpečnému priamemu kopu súpera. Žirkov fauloval tesne pred pokutovým územím svojho tímu a tak Saudská Arábia získava šancu na hrozenie domácej brány.

28

Po rýchlom prechode do útoku sa k strele dostal Davsárí, ale jeho nepresný pokus smeroval len vysoko nad bránu domácich. Akinfejev tak stále čaká na svoj prvý zákrok na tomto šampionáte, zatiaľ sa teda stará len o výkopy od svojej brány.

27

Nový muž na ihrisku Čeryšev sa dostal k lopte a pokúšal sa o center do pokutového územia súpera. To sa mu však nepodarilo a tak je pri lopte už Saudská Arábia. Útoky sa tak opäť striedajú na oboch stranách.

26

Rusko sa tak teraz bráni náporu súpera, ale do zakončenia sa Saudská Arábia nedostáva. Domáca reprezentácia tak stále vyhráva 1:0 a napĺňa úlohy papierového favorita tohto zápasu.

25

Saudská Arábia sa čoraz viac dostáva do útočných akcií a tak sa domáci musia brániť. Hráčom v zelenom však nevychádza ich rozohrávka smerom dopredu a tak sú ich útoky veľmi pomalé.

24

Striedanie v tíme Rusko: z ihriska odchádza Alan Dzagojev, prichádza Denis Čeryšev.

23

Domáci reprezentant a opora tejto reprezentácie Dzagojev hlasí zdravotné problémy a lavička Ruska tak už pripravuje vynútené striedanie. Veľmi smolný osud pre Dzagojeva, možno sa preneho končí aj celý svetový šampionát.

22

Ani druhý rohový kop nepriniesol Saudskej Arábii nič výnimočné a k lopte sa tak už dostáva domáce Rusko. Futbalisti v červenom sa teraz nikam neponáhľajú, kombinujú na svojej polovici.

21

Saudská Arábia tak rozohrala spomínaný rohový kop, po ktorom sa opäť dostal do zakončenia Šáhlaví a po zrazenom pokuse získavajú futbalisti v zelenom ďalší rohový kop. Momentálne tak prebieha tlak na domácu reprezentáciu.

20

Prvá zaujímavá situácia na strane Saudskej Arábie. Do pokutového územia domáceho tímu smeroval presný center na hlavu Šáhlavího, ktorého pokus išiel tesne vedľa domácej brány. Zrejme sa však lopty dotkol obranca Ruska a tak je tu rohový kop pre futbalistov v zelenom.

19

Saudská Arábia ustála ďalší tlak domácej reprezentácie a po zisku lopty sa už dostáva smerom dopredu. Rusko sa tak okamžite vracia späť na svoju polovicu, tempo hry sa začína stupňovať.

18

Rusko si však už musí dávať pozor na čoraz nebezpečnejšie útočné výpady súpera. Stále sa však Saudská Arábia nedostala k strele na domácu bránu, ale čoraz viac sa začína v útoku osmeľovať.

17

Opäť však hráči v zelenom nič nevymysleli a dopredu tak išlo znova Rusko. K lopte sa dostal Smolov, ale nepodarilo sa mu pred pokutovým územím úspešne zakončiť. Domáci sú však stále usadení na útočnej polovici.

16

Nasledovalo ešte krátke ošetrenie v pokutovom území, ale všetko je už v poriadku a v hre sa tak pokračuje ďalej. Pri lopte je Saudská Arábia, ktorá sa už skúša prebojovať na útočnú polovicu.

15

V pokutovom území Saudskej Arábie vznikol veľký závar! Dzagojev potiahol loptu pred pokutové územie, následne našiel presnou prihrávkou Smolova, ktorý prihral loptu pred bránu späť na Dzagojeva, ten v páde ešte zakončil, ale brankár Majúf úspešne zasiahol. Je však pískaný ofsajd a tak loptu získane Saudská Arábia.

14

Saudská Arábia to teraz skúša cez rýchle protiútoky, ale obrana domácej reprezentácie je pozorná a súpera zatiaľ k strele na svoju bránu nepustila. Dopredu sa už opäť dostáva Rusko.

13

Favorit otváracieho zápasu sa tak dostáva do vedenia, čo môže priniesť pokoj na jeho kopačky. Rusko hrá však aj naďalej veľmi aktívne a aj naďalej sa tlačí na útočnú polovicu.

12

Je tu otvárací gól 21. Majstrovstiev sveta vo futbale! Domáca reprezentácia zahrávala rohový kop, od rohovej zástavky centroval opäť Žirkov. Obrana súpera dokázala loptu odvrátiť preč z pokutového územia, ale následne prišiel ďalší center od Golovina, na ktorý si najvyššie vyskočil JURIJ GAZINSKIJ a dostáva Rusko do vedenia 1:0!

11

Domáca reprezentácia založila rýchlu útočnú akciu, pred pokutové územie dostal presnú prihrávku Dzagojev, ktorý v páde dokázal ešte zakončiť, po jeho tečovanom pokuse tu tak je ďalší rohový kop pre Rusko.

10

Aj tento center od rohovej zástavky si obrana Saudskej Arábie postrážila a tak sme stále nič zaujímavého v úvode zápasu nevideli. Do útoku sa však dostávajú obe reprezentácie a tak je to snáď len otázka času.

9

Sledovali sme ďalší útok domácej reprezentácie. Samedov prenikol do pokutového územia súpera, ale jeho zakončenie bolo zblokované. K odrazenej lopte sa ešte dostal Žirkov, po jeho streleckom pokuse získava Rusko ďalší rohový kop.

8

Na útočnej polovici sa teraz držia domáci futbalisti, ktorí sa však ťažko prebíjajú do zakončenia cez pozornú obranu Saudskej Arábie. Stále teda čakáme na prvú zaujímavú situáciu v tomto zápase.

7

Saudská Arábia teraz dlho kombinovala pred pokutovým územím súpera, ale do zakončenia sa napokon nedostala. Po zisku lopty sa tak okamžite dopredu vydalo Rusko, ktoré sa prebojovalo až do pokutového územia, ale zakončenie Samedova bolo zblokované do bezpečia!

6

Dlhšiu dobu je pri lopte teraz Saudská Arábia, ktorá dostáva domácich pod menší tlak a z tribún sa ozýva okamžite piskot. Rusko sa tak teraz musí mať na pozore a vyvarovať sa každej chybe.

5

Smerom dopredu sa už dostáva aj Saudská Arábia, ale zatiaľ sa ďaleko nedostáva, pretože domáca reprezentácia sa úspešne bránu. Futbalisti v zelenom tak presunuli svoju kombináciu na vlastnú polovicu.

4

Od rohovej zástavky smeroval center priamo pred bránu Saudskej Arábie, ale obrana si dala na túto situáciu pozor a loptu dostala do bezpečia. Rusko z vlastnej polovici začína ďalšiu útočnú akciu.

3

Útočnú akciu domácej reprezentácie ťahal Golovin, ale nedokázal už loptu dostať do pokutového územia cez pozornú obranu súpera. Rusko však získava prvý rohový kop na svetovom šampionáte.

2

Prvýkrát v tomto zápase sa do pokutového územia dostala domáca reprezentácia a ihneď to na tribúnach vrelo. Žiadne zakončenie sme však nevideli, pretože dobre zasiahla obrana súpera.

1

Úvodný výkop svetového šampionátu v Rusku máme za sebou! Postarala sa oň Saudská Arábia, ktorá sa okamžite po výkope snaží prebojovať na útočnú polovicu.

1

Oficiality máme už úspešne za sebou, vypočuli sme si všetky prejavy, obe štátne hymny a tak už na ihrisku sú len aktéri tohto zápasu a rozhodcovia. Domáca reprezentácia Ruska odohrá toto stretnutie v červených dresoch, Saudská Arábia odohrá toto stretnutie s zelených dresoch.

Milí fanúšikovia futbalu, začínajú sa nám 21. Majstrovstvá sveta vo futbale!

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.

Vypočuli sme si hymnu Saudskej Arábie. Po nej teda nasleduje už tá ruská, ktorú spieva celý štadión v Lužnikách. Samozrejme, Rusko bude mať v hľadisku obrovskú prevahu, čo môže tejto reprezentácii veľmi pomôcť.

K slovo sa teraz dostáva prezident Ruska Vladimir Putin. Hlava štátu oficiálne privítala všetkých priaznivcov futbalu a na úvod povedala pár slov.

Vladimir Putin na záver svojho prejavu povedal vetu: Vitajte v Rusku! Môžme teda už oficiálne považovať svetový šampionát za otvorený.

Ešte pár slov povie prezident FIFA Gianni Infantino, ktorý niečo málo povedal aj po rusky, čím si vyslúžil potlesk domácich priaznivcov.

Po tomto prejave si ešte vypočujeme štátny hymny oboch krajín a po nich sa už odštartuje prvý polčas otváracieho stretnutia 21. Majstrovstiev Sveta vo futbale, ktoré zaobstarajú domáce Rusko a Saudská Arábia.

Na ihrisko už prichádzajú základné jedenástky oboch reprezentácii v sprievode rozhodcovskej trojice. Hlavným rozhodcom tohto zápasu bude Nestor Pinta z Argentíny, ktorému na čiarach budú asistovať Emerson De Carvalho z Brazílie a Juan Pablo Belatti z Argentíny.

Zatiaľ si teda môžte prezrieť zostavy oboch celok. Ako už bolo spomenuté, favoritom otváracieho zápasu je domáce Rusko. Pre oba tímy je však tento zápas veľmi dôležitý z hľadiska postupu do vyraďovacej fázy. Predpokladá sa, že zabojujú o druhé postupové miesto a tak dnes musia bodovať.

Proti sebe sa stretávajú dva najslabšie tímy tohto svetového šampionátu, teda čo sa týka postavenia v rebríčku. Podstatné však budú výkony, ktoré uvidíme na ihrisku.

Ešte nikdy v histórii Majstrovstiev sveta sa nestalo, žeby domáca reprezentácia prehrala zahajovací zápas. Sme teda určite zvedaví, ako to dnes dopadne.

Slávnostný ceremoniál sa už teda skončil a oficiálne sú tak Majstrovstvá sveta vo futbale 2018, ktoré bude hostiť Rusko otvorené!

Čaká nás tak bohatý futbalový program, futbaloví nadšenci si tak prídu na svoje. O malú chvíľu sa teda začne otvárací zápas medzi domácim Ruskom a Saudskou Arábiou!

Hlavná hviezda otváracieho ceremoniálu Robbie Williams zaspieva ešte jednu pesničku, všetci zúčastnení sa teda zatiaľ bavia týmto kultúrnym programom. Za malú chvíľu však už uvidíme aj futbalové predstavenie, na ktoré sa každý fanúšik futbalu teší.

No a na ihrisko už prišiel aj veľká futbalová legenda Ronaldo z Brazílie. V doprovode malého chlapca prišiel k hlavnému maskotovi Majstrovstiev Sveta a malý chlapec symbolicky ako prvý kopol do lopty, s ktorou sa bude hrať na svetovom šampionáte.

Postupne prichádzajú aj jednotlivé vlajky všetkých účastníkov svetového šampionátu v Rusku, ktoré samozrejme sprevádza spoločná pieseň hudobných protagonistov.

Na ihrisko prichádza už aj ruská sopranistka Aida Garifullina, ktorá takisto zaspieva a pridá sa k nej opäť aj Robbie Williams. Máme možnosť vidieť aj krásnu choreografiu tanečníkov, takisto aj krásne futbalové kulisy.

Futbalový štadión Lužniki je do posledného miesta zaplnený! Na hracej ploche vidíme už Robbieho Williamsa, ktorý otvorí slávnostný šampionát svojou skladbou Let Me Entertain You.

Prajem príjemný futbalový podvečer všetkým fanúšikom futbalu! Štvrťročné čakanie sa skončilo, sú tu 21. Majstrovstvá sveta vo futbale v Rusku. Dnes sa na štadióne v Lužnikach v hlavnom meste Ruska v Moskve uskutoční otvárací ceremoniál svetového šampionátu vo futbale. Po tomto slávnostnom programe už budeme sledovať otváracie stretnutie medzi domácou reprezentáciou Ruska a Saudskej Arábie.

Úvodné zostavy:

Rusko: Akinfejev © – Mário Fernandes, Kutěpov, Ignaševič, Žirkov – Zobnin, Gazinskij, Golovin – Samedov, Smolov, Dzagojev

Náhradníci: Luňov, V. Gabulov – Semjonov, Čeryšev, Kuzjajev, Kudrjašov, Granat, Alexej Mirančuk, Anton Mirančuk, Jerochin, Dzjuba, Smolnikov

Saudská Arábia: Majúf – Braík, Os. Havsáví ©, Om. Havsáví, Šahrání – Džasím, Utajf – Davsárí, Šahrí, Faradž – Šáhlaví

Náhradníci: Musáilim, Uvaís – Harbí, Buláihí, Bahabrí, Chaíbrí, Kanú, Chaibárí, Mudžahví, Muválad, Asírí, M. Havsáví

Rozhodca: Nestor Pitana (Argentína) – Emerson De Carvalho (Brazília), Juan Pablo Belatti (Argentína)

Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia reprezentácie Ruska a Saudskej Arábie. Úvodný výkop tohto zápasu je naplánovaný na 17:00.

Dlho očakávaný futbalový sviatok je už tu! Po štyroch rokoch sú tu opäť Majstrovstvá sveta vo futbale, ktoré sú 21. v poradí a uskutočnia sa v Rusku. Zlaté medaile bude obhajovať reprezentácia Nemecka, ktorá to však v ťažkej konkurencii nebude mať ľahké.

Majstrovstvá sveta vo futbalu 2018 sa odohrajú v týchto mestách: Moskva (tu sa odohrá finálové stretnutie), Petrohrad, Soči, Volgograd, Rostov nad Donom, Kazaň, Saransk, Samara, Nižný Novgorod, Jekaterinburg, Kaliningrad.

V tomto prenose zavítame do hlavného mesta Ruska – Moskvy, konkrétne na štadión Lužniki, kde budeme svedkami otváracieho zápasu Majstrovstiev sveta 2018 medzi domácou reprezentáciou Ruska a Saudskej Arábie. Ešte pred samotným zápasom, približne polhodina pred úvodným výkopom, je na programe slávnostný ceremoniál, ktorý oficiálne otvorí svetový šampionát vo futbale. Predstaví sa v ňom spevák Robbie Williams, ktorému bude robiť spoločnosť ruská sopranistka Aida Garifullina a tejto veľkej slávy sa zúčastní aj bývala opora brazílskej reprezentácie Ronaldo.

Obaja aktéri tohto zápasu budú hrať v základnej skupine A, v ktorej sa okrem nich ešte nachádzajú Egypt a Uruguay.

Rusko:
Domáca reprezentácia nemusela hrať kvalifikáciu, pretože mala účasť už priamo zaručenú. Na poslednom svetovom šampionáte v Brazílii skončilo Rusko už v základnej skupine. Na domácom šampionáte však má Rusku určite väčšie ambície, dostalo sa aj do celkom priaznivej skupiny, ale rozhodovať sa bude na ihrisku. Takou veľkou previerkou pre Rusko bol Pohár konfederácií, kde však domáca reprezentácia skončila už v základnej skupine po nie moc presvedčivých výkonoch. Potom teda nasledovali prípravné zápasy, kde sa Rusku darilo striedavo. Tesne pred svetovým šampionátom odohralo Rusku prípravné zápasy s Rakúskom, s ktorým sa zrodila prekvapivá prehra 0:1 a s Tureckom, s ktorým remizovalo 1:1.

Saudská Arábia:
Súper domácej reprezentácie musel hrať kvalifikáciu, odohral ázijskú časť kvalifikácie. Saudská Arábia ju zvládla skvelo, pretože obsadila druhé miesto a tak si zaručila priamy postup na svetový šampionát do Ruska. Naposledy sa táto reprezentácia na Majstrovstvách sveta predstavila ešte v roku 2006, ale ďalej ako zo základnej skupiny sa nedostala. Aj Saudskej Arábii sa v príprave darilo striedavo, v generálke však len tesne prehrala s Nemeckom 1:2. Veľké šance sa tejto reprezentácii v skupine nedávajú, ale určite môže prekvapiť.

V doterajšej histórii sa tieto dve reprezentácie proti sebe ešte nestretli. Pôjde teda o ich prvé vzájomné stretnutie, ktoré odštartuje tohtoročný svetový šampionát. Favoritom tohto zápasu je teda Rusko, ale rozhodovať sa bude na ihrisku.

Toto stretnutie z pozície rozhodcov povedú páni Nestor Pitana z Argentíny ako hlavný, ktorému na čiarach budú asistovať Emerson De Carvalho z Brazílie a Juan Pablo Belatti z Argentíny.

Srdečne vás teda všetkých pozývam na sledovanie úvodného zápasu z Majstrovstiev sveta vo futbale 2018 v Rusku prostredníctvom nášho online textového prenosu. Z pozície komentátora sa na vás teší Miroslav Revaj.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.