2 : 1
(0:0)
FC Spartak Trnava
Naposledy zmenené pred 6 rokmi

Slovan Bratislava porazil Spartak Trnava 2:1 a oddialil tak oslavy majstrovského titulu pre hostí! Odo mňa je to na dnešný deň všetko, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok víkendu. Dočítania priatelia.

90+2

Koniec zápasu.

90+2

V úplnom závere zápasu ešte postavenie hráča Slovana Bratislava mimo hru.

90+1

Žltú kartu dostáva Michal Šulla (ŠK Slovan Bratislava).

90

Máme tu záver riadneho hracieho času, hostia majú posledných 120 sekúnd aspoň na vyrovnanie.

89

Obrovská šanca Slovana, Moha pripravil gólovku pre Róberta Vitteka, ktorému noha akoby skĺzla po lopte a nedokázal tak loptu umiestniť do prázdnej bránky Spartaka Trnava!

89

V druhom polčase bude hlavný rozhodca Sedlák nadstavovať minimálne 2 minúty.

88

Ján Vlasko loptu zatočil falšom smerom od bránky a vôbec tak Šullu neohrozil.

88

Tomáš Brigant padá na hranici šestnástky Slovana po faule Rabiua, Trnava získava priamy kop z výbornej pozície.

87

Z ponúknutého priameho kopu však domáci nič zaujímavé nevymysleli, dopredu tak idú futbalisti Trnavy.

86

Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Andraž Šporar, prichádza Róbert Vittek.

86

Čavrić sa snažil o prienik medzi Čonkom a Vlaskom. Bol faulovaný a Slovan získava možnosť priameho kopu z dobrej pozície.

85

Žltú kartu dostáva Kornel Saláta (ŠK Slovan Bratislava).

84

Nuž, čas sa nám kráti a hostia musia už vrhnúť všetky svoje sily do útoku.

83

Na trávniku ostáva po súboji ležať otrasený Andraž Šporar. Slovinec však je v poriadku a bude pokračovať v dnešnom zápase.

82

Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Yasin Pehlivan, prichádza Kubilay Yilmaz.

81

Vynikajúci center Jána Vlaska do šestnástky Slovana, Ivan Hladk však v dobrej pozícii hlavičkoval veľmi zle.

80

Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Vachtang Čanturišvili, prichádza Tomáš Brigant.

79

Nepríjemná správa pre fanúšikov hostí, Čanturišvili je zranený a bude musieť striedať.

78

Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Dávid Holman, prichádza Kornel Saláta.

77

Rabiu potiahol akciu stredom, našiel prihrávkou Mohu, no toho už si pozorne strážil Andrej Kadlec.

76

Michal Šulla rázne dohovára svojim obrancom a následne dlhým výkopom posiela loptu ďaleko na polovicu Spartaka Trnava.

75

Taktický faul Nona v strede poľa. Trnava získava teda loptu prakticky zadarmo.

74

Tempo hry nám znovu mierne upadlo, hosťom sa však kráti čas aspoň na vyrovnanie. Teda za predpokladu, že chcú dnes získať aspoň jeden bod.

73

Matúš Čonka zakrútil zaujímavý center z priameho kopu do šestnástky Slovana, Boris Godál bol však napokon v postavení mimo hru.

72

Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Erik Jirka, prichádza Ján Vlasko.

71

Trnava chystá prvé dnešné striedanie, z hry sa bude porúčať Erik Jirka.

70

Do konca riadneho hracieho času ostáva menej ako 20 minút, Slovan v tejto chvíli vedie nad Spartakom Trnava 2:1.

69

Žltú kartu dostáva Milan Rundič (ŠK Slovan Bratislava).

68

Slovan dal gól!
Erik Čikoš znovu poslal z pravej strany výborný center do šestnástky Trnavy, Kenan Bajrič loptu len pohladil hlavou. Tá sa dostala na kopačku MOHU, ktorý to trafil výborne a znovu dostal Slovan do vedenia.

67

Čikoš sa prebil z pravej strany do šestnástky Trnavy, prihrávkou našiel do Čavrića, ktorý však pálil nad bránku Martina Chudého. Následne sa všetci futbalisti Slovana sťažovali na ruku hráča Trnavy, a zrejme mali pravdu.

66

Aleksandar Čavrić sa výborne individuálne preštrikoval do šestnástky Slovana, finálna prihrávka na spoluhráča mu však vôbec nevyšla podľa jeho predstáv.

65

Trnava sa po góle do siete Slovana osmelila, dve centrované lopty do šestnástky Slovana v krátkom slede za sebou však nenašli adresátov.

64

Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Filip Hološko, prichádza Aleksandar Čavrić.

64

Andraž Šporar sa mohol dostať do úniku, lenže výborný obranný zákrok predviedol Ivan Hladík.

63

Slovan chystá prvé dnešné striedanie, z hry odíde Filip Hološko.

62

Po vzájomnom súboji si rázny dohovor hlavného rozhodcu vyslúžili Matúš Čonka a Andraž Šporar.

61

Ofosu získal loptu po chybe Nona, hostia sa rútili do prečíslenia 3 na 2, no Ofosu nevyriešil túto akciu vôbec dobre a lopta končí v náruči Michala Šullu.

60

Máme za sebou hodinu hry, stav zápasu je už 1:1.

59

Lopta končí v náruči Martina Chudého, ktorý ju dlhým výkopom posiela až na polovicu Slovana Bratislava.

58

Ofosu získal loptu po chybe Vasila Božikova a rútil sa dopredu. Bulharský stopér v službách Slovana však osvedčil svoju rýchlosť a kvalitným obranným zákrokom svoju chybu napravil.

57

Rabiu pätičkou hľadal na pravej strane Erika Čikoša, ktorému však loptu vzápätí zobral Matúš Čonka.

56

Za desať minút druhého polčasu sme videli viac akcie ako za celý prvý polčas. Začíname však prakticky od začiatku.

55

Trnava dala gól!
BORIS GODÁL nariadený pokutový kop Trnavy s absolútnym prehľadom využil a vyrovnal na 1:1!

53

Hlavný tréner Sedlák si ešte niečo vysvetľuje s hlavným trénerom Slovana Martinom Ševelom.

52

Hostia v rýchlom útoku, Marvin Egho bol faulovaný v šestnástke Slovana, nasledovať bude pokutový kop!

51

Slovan je v týchto momentoch viac pri lopte, kombinuje v priestore pred šestnástkou Spartaka Trnava.

50

Tak, úvodný gól zápasu máme za sebou, dúfajme, že to oba tímy preberie k lepšiemu výkonu.

49

Rabiu priťukol loptu na pravú stranu Erikovi Čikošovi, ktorý centroval do šestnástky Trnavy. Lopta padla priamo na nohu ANDRAŽOVI ŠPORAROVI, ktorý z prvej po zemi prekonal Martina Chudého v bránke Trnavy!

48

Úvod polčasu sa nesie v obojstranne opatrnom duchu. Na zemi sa ocitoval Moha po súboji s Kadlecom, pískaný je faul obrancu Trnavy.

47

Do druhého polčasu nastúpili oba tímy bez zmeny v zostavách.

46

Úvodný výkop druhého polčasu v prospech futbalistov Slovana Bratislava.

46

Začal sa druhý polčas.

Až nečakane nudný bol prvý polčas dnešného zápasu. Gól sme nevideli, Slovan mal opticky mierne navrch. Slovan vystrelil do priestoru bránky Chudého jediný raz, Trnava dokonca neohrozila Šullu ani raz. Druhý polčas sa začne približne o 21:30.

45

Prvý polčas sa skončil.

45

Máme tu záver riadneho hracieho času prvého polčasu.

44

Záverečné minúty prvého polčasu sa nesú v znamení boja o ovládnutie stredu poľa.

43

Martin Ševela už stojí pri postrannej čiare a rázne rozdáva pokyny svojim hráčom. Uvidíme aké zmeny v zostavách oboch tímov prinesie polčasová prestávka.

42

Následný rohový kop Slovana neznamenal pre obranu Trnavy žiadne vážnejšie nebezpečentvo.

41

Nedorozumenie v obranných radoch Trnavy, pretože Holmanov center pred Chudým hlavičkoval Ivan Hladík a len tesne minul vlastnú bránku!

40

Do konca prvého polčasu ostáva menej ako päť minút. Gól sme na Pasienkoch stále nevideli.

39

Žltú kartu dostáva Ibrahim Rabiu (ŠK Slovan Bratislava).

38

Sledujeme taktický boj v strede poľa, oba tímy bojujú o každý centimeter trávnika.

37

Po dlhšom čase sa znovu dostali do útoku, Ofosu bol však napokon v postavení mimo hru.

36

Slovanisti znovu kombinujú v strede poľa.

35

Ďalšia parádička v podaní Mohu, ktorý sa snažil technický nájsť Andraža Šporara, no tentoraz mu to nevyšlo podľa predstáv.

34

Na štadióne je dnes počuť viacmenej len fanúšikov Trnavy, do týchto minút je však fandenie bez väčších problémov a to je len a len dobre.

33

Kenan Bajrić sa už nemohol pozerať na trápenie útočníkov Slovana a vybral sa na ofenzívny výlet. Výsledkom je rohový kop pre domáce mužstvo.

32

Slovanisti sa síce snažia, ale zatiaľ sa im príliš nedarí nečakane zrýchliť hru, prípadne prekvapiť súpera šokujúcou prihrávkou.

31

Slovan znovu kombinuje v strede poľa a snaží sa nájsť priestor v defenzíve Trnavy.

30

Polhodina hry za nami, uvidíme, čo nás ešte čaká v záverečných minútach prvého polčasu.

29

Čas sa pomerne rýchlo míňa. Slovan vyprodukoval dve zaujímavé strely, hostia sú smerom dopredu viacmenej bezzubí. Aspoň teda do týchto chvíľ.

28

Na trávniku leží otrasený Marvin Egho, no zdá a, že bude v poriadku a bude pokračovať v zápase.

27

Nádherná strela v podaní Mohu! Legionár v drese Slovana obišiel Andreja Kadleca, z hranice šestnástky skúsil technickú strelu, no tesne minul ľavý vinkel Chudého bránky!

26

Kenan Bajrić získal v strede poľa lopta. Mal dostato času i priestoru, no i napriek tomu poslal loptu presne na kopačku Erika Jirku.

25

Loptu tentoraz od svojej bránky vykopáva domáci gólman Michal Šulla.

24

Erik Jirka sa dostával do zaujímavej pozície, no kapitán Slovana Vasil Božikov mu rýchlostne stačil a napokon mu výborným sklzom zobral.

23

Moha centrom do vápna Trnavy hľadal Andraža Šporara, ktorý bol však medzi stopérmi stratený a tak loptu získavajú do svojej moci futbalisti FC Spartak.

22

V týchto momentoch nám tempo hry znovu mierne opadlo, človek by čakal, že derby a zápas o majstrovský titul bude mať úplne iný náboj.

21

Žltú kartu dostáva Yasin Pehlivan (FC Spartak Trnava).

20

Máme za sebou 20 minút dnešného zápasu, v Bratislave sme gól zatiaľ nevideli.

19

Slovan sa nadýchol k miernemu tlaku, najmä Moha robí prievan v obrane hostí. Tentoraz však z krídla centroval Filip Hološko, no túto loptu obrana Trnavy zblokovala na rohový kop.

18

Slovan znovu kombinuje na vlastnej polovici trávnika.

17

Veľká možnosť domáceho tímu! Moha si vypracoval streleckú pozíciu na hranici šestnástky, jeho strela Chudému najskôr vypadla, no vzápätí ju dokázal skrotiť a skryť do svojich rukavíc!

16

Martin Chudý posiela loptu výkopom až na stranu Slovana Bratislava. Domáci ju následne znovu získali do svojej moci a rútia a dopredu.

15

Z ničoho nič sa ocitol pred Martinom Chudým ocitol po Hološkovom centri David Holman, no nedobre si spracoval loptu a kvalitným obranným zákrokom mu ju zobral Andrej Kadlec.

14

Na zverencoch Martina Ševelu už badať rukopis trénera, Slovan sa snaží držať loptu čo najviac vo svojej moci a kombinačne prelomiť obranu svoho súpera.

13

Úvodné minúty sú pomerne nezáživné, ani jeden z tímov si do týchto chvíľ nedokázal vypracovať žiadnu významnejšiu možnosť.

12

Obrana Trnavy je zatiaľ veľmi dobre sformovaná, domáci futbalisti v belasých dresoch majú zatiaľ problém dostať sa na dostrel Chudého bránky.

11

Žltú kartu dostáva Anton Sloboda (FC Spartak Trnava).

11

Center pre Michala Šullu nebol presný, dopredu môžu ísť futbalisti Slovana.

10

Hostia sa po dlhšom čase dostali na polovicu súpera. Anton Sloboda bol však v snahe o prihrávku faulovaný Holman, hostia tak znovu získavajú priamy kop.

9

David Holman center z priameho kopu príliš natiahol, loptu bez problémov stiahol do svojich rukavíc Martin Chudý.

8

Slovan získal loptu v strede poľa a Nono sa snažil o rýchly útok po pravej čiare. Nasledoval však taktický faul hostí a Slovan bude zahrávať priamy kop z pravej strany.

7

David Holman v pozícii režiséra hry Slovana skúsil strelu, lopta mu však nesadla ideálne a Chudý nemusel zasahovať.

6

Slovan stále kombinuje v strede poľa, snaží sa nájsť voľný priestor v obrane Spartaka. V Bratislave vládne celkom dobrá atmosféra, treba však povedať, že je to najmä zásluhou fanúšikov Trnavy.

5

Michal Šulla je ďaleko zo svojej bránky, zapája sa do kombinácie a rozohrávky Slovana.

4

Lopta po centri hostí z priameho kopu skončila na kopačke Reagyho Ofosua, ktorý sa oprel do strely, no minul priestor Šullovej bránky.

3

Holmanovu kolmicu v strede poľa zachytil Erik Jirka a snažil sa vysunúť Antona Slobodu. Toho nakoniec takticky fauloval Filip Hološko, keďže hrozilo prečíslenie hostí.

2

Andraž Šporar parádnou pätičkou hľadal na hrote Slovana Filipa Hološka, no Chudý dobre čítal hru a stihol loptu pred bývalým slovenským reprezentantom skryť do svojich rukavíc.

1

Prvý pokus domácich o útok po ľavej čiary, Moha však nemal dostatočnú rýchlosť a lopta tak skončila za postrannou čiarou.

1

Úvodný výkop zápasu patrí futbalistom Spartaka Trnava.

1

Stretnutie sa práve začalo.

Na trávnik nám nastupujú oba tímy, dnes ide o jubilejné 140. derby! Pri kombinácií dnešných výsledkov je Spartak Trnava už veľmi blízko k zisku majstrovského titulu.

Úvodné zostavy:

ŠK Slovan Bratislava: Šulla – Čikoš, Bajrić, Božikov ©, Rundič – Nono – Rabiu, Holman – Hološko, Šporar, Moha.
Náhradníci: Valach – Sekulić, Savičevič, Saláta, de Kamps, Vittek, Čavrić.

FC Spartak Trnava: Chudý – A. Kadlec, Hladík, Godál ©, Čonka – Sloboda, Pehlivan – Jirka, Egho, Čanturišvili – Ofosu.
Náhradníci: Vantruba – Janso, Vlasko, Brigant, Yilmaz, Pekár, Tóth..

Príjemný dobrý deň z Bratislavy, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 7.kola nadstavbovej časti o zisk majstrovského titulu, v ktorom futbalisti ŠK Slovan Bratislava privítajú na svojom trávniku hráčov FC Spartak Trnava. Zápas sa začína o 20:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Slovan už má len teoretickú možnosť na zisk majstrovského titulu. V tabuľke mu patrí tretie miesto so ziskom 50 bodov a stratou jedenástich bodov práve na vedúcu Trnavu. V poslednom doterajšom zápase hráči Slovana zvíťazili v Trenčíne pomerom 3:1 (góly Slovana Šporar, Rabiu, Čavrić). Trénerom tímu je Martin Ševela, aktuálne najlepším strelcom je Aleksandar Čavrić, ktorý vsietil 10 gólov.

Trnava kráča pevným krokom za ziskom majstrovského titulu po niekoľkých desaťročiach. Spartak tróni na prvom mieste ligovej tabuľky so ziskom 61 bodov. Pred DAC majú Trnavčania náskok 7 bodov a tak už dnes za istých okolností môžu oslavovať zisk majstrovského titulu. V poslednom doterajšom zápase však hráči Spartaka len remizovali v Ružomberku 0:0. Trénerom tímu je Nestor El Maestro, najlepším strelcom mančaftu je Marvin Egho spoločne s Erikom Jirkom, keďže obaja vsietili po 6 gólov.

V dnešnom zápase bude hosťom chýbať tréner Nestor El Maestro, ktorý od disciplinárnej komisie dostal trest za výroky o Slovnaft Cupe a zápas si tak pozrie len z tribúny štadióna Na Pasienkoch. Trest za vyčíňanie v Trnave dostal i prezident Slovana Bratislava Ivan Kmotrík mladší.

Čaká nás teda zrejme poriadne napätý a emotívny zápas, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:30.