4 : 1
(2:0)
Albánsko
Naposledy zmenené pred 6 rokmi

„Povinná“ jazda Slovákov je na konci. Zverenci Ota Brunegrafa pridali po prestávke ďalšie dva góly a hoci raz inkasovali, tešia sa z jasného víťazstva 4:1. V druhom dejstve mali zo začiatku viac z hry hostia, ale následne si už Slováci duel postrážili. Do tabuľky si pripisujú tri body a sú stále v hre o druhé barážové miesto v skupine č. 2. Od nás je to všetko, ďakujeme za pozornosť a prajeme ešte pekný futbalový večer.

Držanie lopty: 50 % : 50 %.
Strely na bránu: 9:6. Strely mimo: 8:7. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 19:10.

90+3

90+2

Pekná hlavička Vavra, na bránkovej čiare ale pozorný Kastrati. Zdá sa, že dnes sa už toho veľa neudeje, hlavný rozhodca už pozerá na hodinky.

90+2

Slovensko v závere duelu „varí“ svojho súpera a budeme svedkami ďalšieho rohového kopu.

90+1

Erik Jirka si nádherne nabehol na dlhú loptu, ale trošku zbytočne ešte prihrával a tak je tu len rohový kop.

90+1

Štvrtý rozhodca ukazuje tabuľku s číslom 3. A to znamená, že presne toľko ešte budeme hrať v nadstavenom čase.

90

V samom závere striedanie Slovenska. Odišiel Samuel Mráz, prichádza Filip Balaj.

89

Erik Jirka si potiahol loptu, išiel aj do zakončenia, ale pravačka trnavského futbalisti bola veľmi nepresná.

88

Albánci sa dostali do ďalšej sľubnej pozície, ale Vavro zvládol situáciu na výbornú a nie je z toho ani rohový kop. Medzitým pripravuje Oto Brunegraf posledné striedanie.

87

Žltá karta Slovensko. Potrestaným hráčom je Samuel Mráz.

86

Ďalšia veľká šanca zápasu, v tomto prípade na strane Albánska. Manaj sa dostal k strele, ale gólu fantasticky zabránil vybiehajúci Marek Rodák.

85

Zdá sa, že hostia už rezignovali a už len poľahky kombinujú na vlastnej polovici. Ani Slováci nemajú príliš záujem napádať, takže teraz to nie je príliš atraktívne pre divákov.

84

Slovensko zahrávalo rohový kop. Loptu poslal do šestnástky Erik Jirka, najvyššie si na ňu vyskočil Milan Dimun, avšak tesne minul priestor troch žrdí.

83

Albánci otvorili hru, a tak sa našim črtajú možností na rýchle brejky. Teraz jeden taký podnikla dvojica Jirka – Mráz, ale naši to neurobili príliš ideálne.

82

Po sérii striedaní a žltých kariet pokračujeme v hre. Zdá sa, že Slovensko už tento zápas zvládne a pripíše si dôležité tri body do tabuľky.

81

Striedanie Slovensko. Michal Sipľak dohral, prišiel Erik Jirka.

79

Nedovolene si teraz počínal aj Denis Vavro a vidí žltú kartu.

77

Striedanie Albánsko: Odišiel Toli, prišiel Nuri.

76

Ardit Krymi fauloval a vidí žltú kartu.

76

Obrovská možnosť Albánska. Hakaj sa krásne predral až k zakončeniu, ktoré najskôr zlikvidoval Rodák. Následne prišla aj strela Sahitiho, ale aj toto naši ustáli.

75

Slovensko je v druhom polčase mimoriadne efektívne. Hoci Albánci mali o čosi viac z hry, naši dokázali streliť dva góly.

74

Slovensko dalo gól!
Krásna kontra slovenského tímu a je tu štvrtý presný zásah. Špalek sa dostal do otvorenej obrany, presnou prihrávkou našiel pravačku SAMUELA MRÁZA a ten pridáva ďalší gól nášho tímu.

73

Sahiti sa šikovne predieral, zastaviť ho musel až Dimun. Po následnom priamom kope prišlo zakončenie, ale Rodák bol pozorný.

72

Verme, že tento gól dodá nášmu tímu pokoj na kopačky. Presný zásah Sipľaka je mimoriadne dôležitý.

71

Štandardná situácia po faule Sulejmanova vyšla Slovensku na výbornú. Center Lesniaka našiel MICHALA SIPĽAKA, ktorý loptu z húštiny tiel dostal až za Kastratiho chrbát.

70

Taulan Sulejmanov zastavil prenikajúceho Haraslína a vidí žltú kartu.

69

A znovu je pri lopte náš súper. Gólová facka nás do týchto chvíľ príliš neprebrala, Albánsko cíti šancu na bodový zisk v dnešnom zápase.

68

Tak, druhý polčas patrí zatiaľ Albánsku. Hostia sa nevzdali a po prestávke sú aktívnejší. Slováci sa musia prebrať.

67

Striedanie Slovensko: Odišiel Jozef Urblík, prišiel Milan Dimun.

66

A ďalšia nepríjemnosť. Rey Manaj si teraz postavil loptu k exekúcii priameho kopu, jeho strelu musel vyraziť Rodák na rohový kop.

64

Dnešné stretnutie sleduje 2 177 divákov.

63

Albánsko práve strelilo gól! Tak to je obrovská smola. Najlepší hráč hostí REY MANAJ sa zmocnil lopty. Potiahol ju bližšie k bráne Rodáka a rozhodol sa pre strelu. Jeho tečovaný pokus končí v sieti a zo zápasu bude ešte asi dráma.

61

Príležitosť aj na druhej strane. Cinari sa prebíjal až k Rodákovi, ale napokon ho naša obrana o loptu obrala.

60

Ešte pred striedaním sme registrovali obrovskú šancu Slovenska. Vavro sa vydal na výlet až do súperovej šestnástky, dostal sa až k zakončeniu, ale Kastrati si dal pozor.

60

Albánsko strieda. Dohral Sherif Kallaku, prišiel Emir Sahiti.

59

Slovenskí hráči držia loptu vo svojej moci a kombinujú. Albánci vyčkávajú, čo vymyslia Slováci.

58

Útoky Albáncov nie sú príliš nebezpečné, a to najmä vďaka početným nepresnostiam. Predošlé slová potvrdil Cinari, ktorého center letel ďaleko za bránkovú čiaru.

57

Ďalšia pekná akcia. Center z pravej strany hľadal Mráza, ale akciu včasným vybehnutím zmaril Kastrati.

56

Zdá sa, že po úvodnej aktivite hostí prebrali znovu iniciatívu „sokolíci“.

55

Krásny futbalový moment. Nádherná technická strela Samuela Mráza iba opečiatkovala brvno!

54

A opäť Manaj. Tento raz sa dostal aj k zakončeniu, ktoré Slováci odvrátili na rohový kop. Z tejto situácie hostia nič nevymysleli. Každopádne, Slovensko začalo druhý polčas trošku zaspato.

53

Najaktívnejším Albáncom je Manaj, kapitán svojho družstva. Naša obrana to ale do týchto chvíľ zvláda.

52

Mráz v náznaku šance, lenže zamotal sa pri snahe o spracovanie, a tak to hostia bez väčších problémov ustáli.

51

Ešte si povedzme, že cez prestávku nedošlo k žiadnej hráčskej zmene na jednej či druhej strane. Jediným striedaním je ešte to z prvého polčasu.

50

Slováci poriadne napádajú svojho súpera už pri rozohrávke. Prehrávajúci tím má s tým veľké problémy, jeho hráči sa rýchlo zbavujú lopty a to vyhovuje Slovensku.

49

Hoci úvodné sekundy patria Albánsku, teraz sme boli v náznaku šance my. Toli ťažkopádne odkopol loptu až za autovú čiaru.

48

Po prestávke počujeme aj malé povzbudzovanie našich chlapcov. Z tribún sa ozýva „Slovensko, Slovensko!“, ale zatiaľ to má na svedomí len pár jednotlivcov. Atmosféra je naďalej viac-menej komorná.

47

Výkop do druhého dejstva mali hostia, ktorí už vyše minúty držia loptu na svojich kopačkách. Tá je však poriadne ďaleko od brány nášho gólmana Rodáka.

46

Začal sa druhý polčas.

Máme za sebou prvý polčas zápasu, ktorý sa pre slovenské farby vyvíja pozitívne. Naši boli od úvodu aktívnejší, vypracovali si niekoľko šancí a v 19. minúte aj udreli zásluhou Haraslína. Následne tempo trošku upadlo, ale fanúšikov pod Dubňom potešil v samom závere polčasu Mráz, ktorý využil zmätky vo veľkom vápne. Slovensko teda vedie nad Albánskom po prvom polčase 2:0 a má našliapnuté k dôležitému víťazstvu. Uvidíme, čo nám aktéri predvedú v druhom polčase, ktorý sa začne približne v čase 18:23.

45+2

Prvý polčas sa skončil.

45+2

Obrovský zmätok v šestnástke Albánska. Chvátalove strelecké pokusy, zákrok brankára a brvno. To všetko sa udialo pred tým, ako loptu do brány definitívne upratal SAMUEL MRÁZ a Slovensko tak vedie po prvom polčase nad svojím súperom 2:0.

45+1

Nadstavený čas v prvom polčase sú dve minúty.

45

Posledné sekundy prvého polčasu patria hosťom. Naši sú v hernom útlme a polčasová prestávka zrejme príde vhod.

44

Seferi sa prezentoval pekným prienikom, ktorý musela vyriešiť až naša obrana. Bol z toho roh, ale aj ten sme zvládli.

43

Obe mužstvá už zrejme čakajú na polčasový hvizd hlavného rozhodcu. V týchto chvíľach sme svedkami mnohých nepresností na jednej i druhej strane.

42

Haraslín nedovolene zastavil Maloka, no Albánci si pri prechode do útoku príliš nerozumejú.

41

Albánci sa ešte snažia do prestávky vyrovnať, naša obrana ale stojí na pevných nohách a väčšiu šancu súperovi nedovolila.

40

Slováci upokojujú hru a dlhšie kombinujú v strede poľa. Na konci tejto akcie bola nepresná strela Urblíka.

39

Krymi sa dostal do dobrej streleckej pozície, ale minul priestor troch žrdí. Naši trošku poľavili.

38

Vavro sa zbytočne hral s loptou, v šestnástke sa jej zmocnil Manaj, ktorý následne padol. Rozhodca našťastie penaltu nepískal, aj keď už na prvý pohľad bol zákrok nášho kapitána na hrane.

37

Hra sa nám k záveru prvého polčasu trošku upokojila, lopta je zväčša v strede poľa.

36

Následný priamy kop sa skončil rohovým kopom, ktorý zahral Lesniak. Hráči v bielom, čiže Albánci, sa ubránili.

35

Manaj stiahol prenikajúceho Haraslína a vidí žltú kartu.

34

Vavro si počínal nedovolene a bude tu ďalšia štandardná situácia. V našej šestnástke sa už hráči plne koncentrujú na center.

32

Naši naďalej pri lopte, hostia sa k lopte dostávajú len sporadicky.

30

Prvé striedanie hostí. Irlian Ceka má toho na pravej strane zrejme už dosť a tak ho tréner stiahol. Prichádza Ersin Hakaj.

29

Obrovská možnosť Špaleka, ktorý sa dostal zoči-voči Kastratiho. Jeho strelu brankár vytlačil a následne sme boli svedkami rohového kopu. Po obliehaní šestnástky sa k strele z voleja dostal Haraslín, ale Kastrati zabránil druhému gólu vo svojej sieti.

28

Špalek robí Cekovi obrovské problémy. Albánsky obranca síce reklamuje ruku, avšak márne.

27

Zaváhanie obrany a ďalší náznak príležitosti na našej strane. Špalekova prihrávka však bola zblokovaná, a tak sa Albánci opäť ubránili.

26

Hostia zahrali signál, ale našu defenzívu príliš neohrozili. Rodák bude odkopávať od svojej brány.

25

Rozhodca Griffith píska faul Hanckovi, hoci sa zdalo, že to bolo čisté. Divákom sa tento verdikt príliš nepáči. Budeme sa musieť brániť ďalšej štandardnej situácii.

24

Ďalší pekný moment na našej strane. Špalek našiel v šestnástke Haraslína, jeho volej ale obrana zblokovala.

23

Albánci šikovne zakombinovali a na konci akcie bola strela Krymiho. Jeho pokus ale presný nebol a Rodák zasahovať nemusel.

22

Mráz zostal otrasený ležať na trávniku a už je v opatere lekárov. Zdá sa však, že náš futbalista by mal byť v poriadku.

21

A táto príležitosť vôbec nebola márna. Vysokú loptu zasiahol hlavou jeden z hráčov hostí. Rodák sa poriadne natiahol, ale zasahovať napokon nemusel.

20

Slováci teda zúžitkovali svoju aktivitu na vedúci gól, ale následne sa budeme musieť brániť. Je tu štandardná situácia Albáncov.

19

Albánci opäť chybovali. Chvátal loptu potiahol, našiel v šestnástke voľného LUKÁŠA HARASLÍNA, ktorý presnou strelou k žrdi otvára skóre.

18

Lesniakov pokus spoza šestnástky bol zblokovaný, Kastrati loptu poľahky skryl vo svojom náručí.

17

A opäť kombinácia Špalek – Mráz. Prvý menovaný centroval, druhý hlavičkoval, avšak z ťažkej pozície.

16

Center Lesniaka si ale hostia postrážili a loptu odkopávajú. Slovákom chýba v týchto chvíľach presnejšia prihrávka a väčší pokoj na kopačkách.

15

Špalek je naďalej pri chuti, teraz ho fauloval jeden z hráčov súpera. Budeme zahrávať priamy kop.

14

Albánci robia veľké chyby a pod tlakom ľahko strácajú lopty. Zverenci Ota Brunegrafa z toho zatiaľ nevyťažili nič.

13

Mráz pokazil prihrávku, ale hostia z toho nevyťažili nič. Dlhý nákop končí len v rukách brankára Rodáka.

12

V úvodných minútach sme aktívnejší, ale zatiaľ sme sa gólovo nepresadili. Albánci zväčša čakajú na naše chyby a sústreďujú sa predovšetkým na pozornú defenzívu.

11

Manajovi sme nechali veľa času, ale albánsky futbalista mieril spoza veľkého vápna mimoriadne nepresne.

10

K peknej strele sa odhodlal Chvátal, jeho pokus z asi 20 metrov mieril len do stredu brány. Kastrati loptu kryl.

9

Špalek poslal ďalšiu prihrávku na Mráza, ktorý sa ocitol vo veľmi dobrej šanci. Loptu ale dobre netrafil, a tak Kastrati ani zasahovať nemusel, keďže ho zaskočil jeden z obrancov.

8

Špalek s ďalším centrom, no ten mu príliš nevyšiel. Loptu poslal ďaleko za bránu. Albánci ale opäť zaváhali v rozohrávke, a tak sme znovu pri lopte my.

7

Hancko si najvyššie vyskočil na dlhý center, ale jeho pokus bol veľmi nepresný.

6

Na pravej strane hýri aktivitou Špalek. Aj v tomto momente poslal vysoký center na Mráza, ktorý ale hostia odvrátili na roh. Zahrávať ho bude Lesniak.

5

Haraslín loptu nespracoval, a tak budú pri nej Albánci. Na štadióne v Žiline vládne zatiaľ komorná atmosféra.

4

Na trávniku zostal ležať Manaj po súboji s Hanckom. Hra je prerušená, ale zdá sa, že hosťujúci kapitán bude v poriadku a čoskoro sa znovu zapojí do hry.

3

Slováci šikovne zakombinovali, center do malého vápna ale žiadne nebezpečenstvo nepriniesol. Zatiaľ sme však aktívnejší.

2

Ešte si pripomeňme, že dnešný duel sa hrá na umelej tráve štadióna v Žiline. Uvidíme, komu bude tento povrch viac vyhovovať.

1

Výkop mali naši futbalisti, ktorí ihneď aj zaútočili. Center z pravej strany však obrana hostí odvrátila.

1

-3

Hráči sú už na trávniku, ešte pred úvodným výkopom štátne hymny oboch krajín.

Úvodné zostavy:

Slovensko: Rodák – Sipľak, Hancko, Vavro ©, Chvátal – Urblík, Lesniak, Herc – Haraslín, Špalek – Mráz.
Náhradníci: Jakubech – Balaj, Dimun, Fábry, Jirka, Kadlec, Varga.

Albánsko: Kastrati – Maloku, Toli, Ndoj, Ceka – Krymi, Bare, Tafa – Seferi, Manaj ©, Kallaku.
Náhradníci: Sherri – Hakaj, Mustafa, Nuriu, Qollaku, Rada, Sahiti.

Slovenskí futbalisti majú najhoršiu defenzívu zo všetkých tímov v druhej kvalifikačnej skupine. Sokolíci inkasovali až 14 gólov, kým Albánci lovili loptu zo svojej siete len sedemkrát. Ak chce Slovensko pomýšľať na baráž, musí dnes v Žiline zvíťaziť.

ALBÁNSKO
Súper Slovenska v doterajšom priebehu kvalifikácie veľa vody nenamútil. Zo šiestich zápasov vyhral iba jediný (na Islande 3:2), no odvtedy si pripísal iba dva body za remízy. Albánci o postup na EURO 2019 bojovať nebudú, no určite svoju kožu lacno nepredajú. Dôkazom, že tento súper dokáže potrápiť hocikoho, sú len dve prehry, kým Slováci v doterajšom priebehu kvalifikácie neuspeli až trikrát.

SLOVENSKO
Sokolíci začali boje v kvalifikácii víťazstvami v Estónsku a doma nad Severným Írskom. Išlo o vynikajúci vstup do bojov o EURO 2019, avšak ďalšie stretnutia už našim mladým hráčom príliš nevyšli. Tri prehry v rade (dvakrát so Španielskom a doma s Islandom) nám poriadne naštrbili plány pobiť sa o postup. Do hry o účasť na európskom šampionáte nás vrátilo minulotýždňové víťazstvo v Albánsku v pomere 3:2. Teraz čaká zverencov Ota Brunegrafa opäť tím z juhovýchodnej Európy.

Skupina č. 2 futbalovej kvalifikácie o postup na EURO 2019 hráčov do 21 rokov pokračuje ďalšími zápasmi. Slovenských futbalistov čaká tím Albánska.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:20.