(1:0)
Juventus Turín
Naposledy zmenené pred 6 rokmi

Ja vám v tomto momente ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. Textovým prenosom vás sprevádzal Viktor Kalinács.

Po domácej remíze 2:2 a výhre 2:1 vo Wembley tak postupuje medzi osmičku najlepších v Lige majstrov taliansky Juventus Turín. Tottenham Hotspur sa s tým jednoducho musí zmieriť. Angličania neboli herne o nič horší ako ich súper, v efektivite ale dostali na frak.

Prvých šesťdesiat minút duelu bolo v znamení Tottenhamu, potom ale prišli dve striedania a po nich aj dva presné zásahy. Skóre stretnutia otvoril v úvodnom dejstve Son, rozhodli ale góly dvoch argentínskych reprezentantov. Najprv to bol Higuaín a po ňom Dybala. Táto dvojička rozhodla o zvrate v rozpätí štyroch minút. Od tretieho gólového momentu boli Spurs mimo tempa, vypracovali si šance, ale ani jednu z nich nepremenili. Na konci riadneho hracieho času hlavičkoval do tyče Kane, pri hosťoch stáli všetci svätí.

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 8:5. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 19:12.

90+4

90+3

Paulo Dybala padá na zem po konflikte s Trippierom, poľský rozhodca nariadil voľný kop v prospech Juventusu.

90+3

Trippierov nákop pred bránu, Fernando Llorente bol ale príliš ďaleko…

90+2

Stefano Sturaro sa obtočil okolo brániaceho hráča a z otočky vypálil doprostred brány. Hugo Lloris s pohodlným zákrokom.

90+1

„Stará dáma“ drží loptu na svojich kopačkách a dokonca sa dostala aj na polovicu Spurs.

90+1

Nadstavujú sa tri minúty.

90

Harry Kane hlavičkuje z ofsajdu do pravej žrde Buffonovej brány. Brankár Juventusu sa zbytočne naťahoval, zastúpiť ho musel až Andrea Barzagli, ktorý vykopával loptu z bránkovej čiary pred dorážajúcim Lamelom.

89

Čas na gól sa kráti, lopta až pri Llorisovi.

88

Neskutočná obeta od Chielliniho, ktorý sa hádže do striel ako pravý bojovník. Sturaro odpratal loptu na Dybalu, ten si vypýtal faul od Dembélého. Belgičan za tento zákrok vidí aj žltú kartu.

87

Domácim sa nedarí nájsť miesto v obrane Turínčanov. Fanúšikovia Spurs majú hlavy zvesené.

86

Všetci aktéri zápasu, až na Llorisa, na polovici Juventusu. Dočkáme sa vyrovnania a následného predĺženia? Alebo tu bude knokaut v podobe tretieho gólu hostí?

85

Očakávané striedanie, Mauricio Pochettino stiahol Dele Alliho, centimetre do hlavičkových súbojov pridá Fernando Llorente.

85

Son zachytil loptu ešte na hracej ploche, aby následne prihral na Eriksena. Rana Dána minula bránu. Gianluigi Buffon nasrdený, legendárny gólman avizoval, že Son vyťahoval loptu už spoza bránkovej čiary.

84

Avizované striedanie realitou, obetným baránkom je Gonzalo Higuaín. Záložník Stefano Sturaro je lepšou voľbou na posledné minúty. Na hrot útoku sa tak posunie Paulo Dybala.

83

Buffon nedokázal zastaviť pokus Sona spoza veľkého vápna, nutné to ale nebolo. Strelec jediného gólu domácich v dnešnom zápase míňa bránu Talianov ani nie o pol metra.

82

Dva rohové kopy teraz zahrávali domáci. Ani jeden z nich priame ohrozenie brány nepriniesol.

81

V šestnástke Juventusu bude horúco. Son si spracoval center z ľavej strany, chystal sa vystreliť, ale cez množstvo tiel by to gól nebol. Zakončoval tak Eriksen, no aj jeho pokus bol zrazený na roh.

80

Massimiliano Allegri chystá posledné striedanie, na záverečné minúty príde s najväčšou pravdepodobnosťou Stefano Sturaro. Hugo Lloris zahnal svojou prihrávkou spoluhráča k rohovej zástavke. Tottenham sa musí vzchopiť, inak v Lige majstrov skončil.

79

Center bez problémov odvrátený, na polovicu Spurs mieri Juventus. Tam sa hostia poskladali do bloku a len si medzi sebou prihrávajú loptu.

78

Perfektná lopta lopta od Eriksena na Sona, Kórejčan hľadal pred bránou Kanea, všetkým ale dominuje Giorgio Chiellini. Nasleduje roh.

78

Zdalo sa, že Douglas Costa zahral pred vlastnou šestnástkou rukou, Marciniak mlčí.

77

Érik Lamela sa predral z pravého kraja do pokutového územia, jeho center bol ale zneškodnený.

76

Lopta doputovala cez záložníkov a obrancov až k Buffonovi, pred nami záverečná štvrťhodina. Domáci akoby nevedeli, čo majú robiť.

75

Upozorniť musíme aj na fakt, že až traja hráči Turína majú na konte žltú kartu. V prípade ďalšej by nasledovalo vylúčenie, čo by mohlo Tottenhamu len pomôcť.

74

Eric Dier odchádza rýchlym poklusom, oživiť útok prichádza spomínaný Érik Lamela.

73

Juventus sa bráni so všetkými hráčmi na vlastnej polovici. Toto nebude ľahké prekonať.

72

Hostia sťa pokropení živou vodou. Dembélé s faulom na Dybalu pri postrannej čiare.

71

Dvadsať minút do konca riadneho hracieho času, Mauricio Pochettino tuho rozmýšľa, aké zmeny vykoná v najbližších minútach. Do útoku sa ponúkajú Fernando Llorente, Lucas Moura, ale aj Érik Lamela. Na druhej strane vyšli Allegrimu striedania priam dokonale.

70

Nechýbalo veľa a Douglas Costa mohol zakončiť z pravej strany šestnástky. Higuaín ale nevyslal ideálny pas. Škoda. Mohol to byť tretí gól v rozpätí necelých siedmich minút.

69

Moje slová spred troch minút už neplatia. Sú to teraz futbalisti Spurs, ktorí musia prekonať Buffona, inak môžu na postup zabudnúť. Za stavu 2:2 by nasledovalo predĺženie.

67

Juventus Turín dal gól! A táto neaktivita je potrestaná! Gonzalo Higuaín sa výborne zorientoval v hĺbke poľa, podržal loptu v obkľúčení protihráčov a počkal si na nábeh PAULA DYBALU. Argentínska spolupráca slávi úspech, Dybala mal toľko času, koľko len chcel. Nekompromisné zakončenie do rohu brány, Lloris len nechápavo krúti hlavou.

66

Týmto presným zásahom sa situácia zamotáva, ale nie o veľa. Hosťom stále chýba na postup jeden gól, Tottenham v poslednej desaťminútovke pôsobil ustráchaným dojmom.

64

Juventus Turín dal gól! Z ničoho nič hostia vyrovnávajú. Center Lichsteinera z pravej strany našiel hlavu Khediru, ktorý loptu poslal ďalej k bráne. GONZALO HIGUAÍN len potvrdil svoje kanonierske schopnosti, keď v správnom čase bol na správnom mieste. Zakončenie z minimálnej vzdialenosti, Hugo Lloris zostal stáť na mieste.

63

V postavení mimo hru sa ocitol Son, Juventus nestráca čas s rozohrávkou.

62

Komunikácia medzi Llorisom a Davinsonom Sánchezom zaškrípala. Dvojička si nerozumela pri odkopávaní lopty, Lloris vyšiel von, čím urobil chybu. Zle odkopnutá lopta sa dostal k Dybalovi, ktorý z halfvoleja míňa bránu.

61

Ani nie po minúte odchádza z trávnika aj Mehdi Benatia, ktorý pri odchode očividne kríval. Nahradí ho krajný obranca Stephan Lichtsteiner.

61

Pripomenul sa aj Gonzalo Higuaín. Načasovaný nábeh na center čerstvého Asamoaha, zakončenie už také presné nebolo.

60

Na konci úvodnej hodiny prvá zmena, v zápase dohral Blaise Matuidi, na jeho miesto prichádza Kwadwo Asamoah.

60

Lopta mierila na zadnú žrď, aj v záklone a v ťažkej pozícii dokázal Harry Kane zakončiť. Buffon problém so zákrokom nemal.

59

Fanúšikovia Spurs si pýtajú druhú kartu pre Pjanića, emócie lomcujú aktérmi na hracej ploche. Snáď to poľskí rozhodcovia v záverečnej polhodine zvládnu. Medzičasom budú domáci zahrávať roh.

58

Technický pokus Sona pravou nohou zvnútra šestnástky letelo poriadne vysoko. Gianluigi Buffon si musel vydýchnuť, obrana Turína má očividné problémy.

57

Nuž, faulami sa nešetrí. Son po dlhšej dobe na zemi po tvrdom zákroku Barzagliho. Šesť kariet po ani nie hodine hry je celkom dosť.

56

Juventus po zmene strán bez akejkoľvek príležitosti. Dele Alli tentokrát v pozícii faulujúceho, odniesol si to Sami Khedira. A ako bonus aj žltá karta pre anglického ofenzívneho záložníka.

55

Na trávniku začínajú vznikať šarvátky, o jednu takú sa postarali Kane s Pjanićom.

54

Bleskový center Barzagliho hľadal Higuaína, ktorý z prvej posunul ďalej na temer neviditeľného Dybalu. Prvý z Argentínčanov bol ale v ofsajde, akcia pokračovať nemohla.

53

Giorgio Chiellini zatiahol ručnú brzdu. Skúsený stopér musel doslova vraziť do Dele Alliho, inak by sa črtal protiútok troch na jedného. Jeden z tých „dobrých“ faulov.

52

Pjanić nákop pred Llorisa nezvládol, lopta šla riadne vysoko, až napokon skončila v aute.

52

Aléx Sandro svojím výpadom a následným centrom donútil Diera odvrátiť loptu na rohový kop.

51

Stále iba 21-ročný Alli uponáhľal svoj pokus, keď jeho zakončenie bolo až tragicky nepresné.

49

Juventus hrá čoraz agresívnejšie. Mehdi Benatia vo vzduchu triafa nohu Dele Alliho, za čo si vyslúžil kartu žltej farby. V prípade postupu do štvrťfinále by Benatia na prvý zápas nastúpiť nemohol. Rovnako tak dopadol aj Miralem Pjanić.

48

Blaise Matuidi si svojimi faulami pýta žltú kartu, rozhodca Marciniak ho upozorňuje posledný raz.

47

Nacvičený signál, Eriksen napokon nepálil, prihrával Dierovi. Zakončenie nebolo presné, trafilo iba húštinu tiel pred Buffonom. Ani jeden z koučov cez prestávku nestriedal.

46

Rýchle podrazenie Costu na Alliho, nebezpečný priamy kop pre Spurs.

46

Začal sa druhý polčas.

Presným zásahom Sona sa Tottenham dostáva do pohody. Juventus musí po prestávke streliť aspoň dva góly, ak sa chce udržať v boji o miestenku do štvrťfinále.

Druhý polčas sa začne približne v 21:48.

45+2

Prvý polčas sa skončil.

45+2

Dele Alli sa už dostával do výhodnej pozície na center, obrana Turína zahrala na jednotku a Angličana odstavila od lopty.

45+1

Nadstavujú sa dve minúty.

45

Opäť to bol tesný ofsajd na strane Juventusu. Blaise Matuidi si situáciu chcel postrážiť, opak bol však pravdou.

44

Pjanić sa síce čuduje, no žltá karta za faul na Dele Alliho je zaslúžená. K nedovolenému zákroku došlo v strede ihriska.

43

Davinson Sánchez neubránil Brazílčana Sandra. Ten sa pretlačil do hlavičky po centri Pjanića, lopta ale letí nad brvno.

42

Hostia chcú reagovať čo najrýchlejšie. Aj preto vidíme ich tlak na konci úvodneho dejstva. Ďalší voľný kop Juventusu.

41

Miralem Pjanić mal na kopačke okamžitú odpoveď. Po akcii sprava doniesol loptu do šestnástky Aléx Sandro, bál sa však vypáliť. Radšej tak prihral na nohu Bosniaka, ktorý míňa bránu Llorisa o necelý meter.

39

Tottenham dal gól! O minútu neskôr je to ale všetko zabudnuté! Celú akciu rozohral pasom zo stredu ihriska Kane, ktorý vyslal doprostred Eriksena. Ten vyzval na strelu Dele Alliho, jeho rana bola zrazená. Kieran Trippier vrátil loptu do ohňa, ako prvý sa k nej dostal SON. Aj jeho zakončenie nebolo ideálne, no okamžitá reakcia spojená so šťastným pokusom boli postačujúce a bezbranný Buffon sa len márne pozeral na to, ako ho lopta preskočila.

38

Son mal na kopačke gól. Výborná finálna prihrávka na tohto krídelníka, Kórejčan ale netriafa priestor brány.

38

Uplynulé minúty veľa vzrušenia nepriniesli. Kartu si pýtal svojím držaním protihráča Sami Khedira, nemecký futbalista ju nedostal aj vzhľadom na to, že sa jednalo o jeho prvý faul v zápase.

37

Miralem Pjanić nezahral štandardku ideálne, Spurs budú vhadzovať na vlastnej polovici.

36

Moussa Dembélé sa právom hnevá na rozhodcu. Ten totiž odpískal ruku belgického reprezentanta, proti pravidlám ale zahral Matuidi. Márne sa teraz domáci dožadujú opraveného verdiktu. Voľný kop pre Turín.

35

Teraz už vidíme žltú kartu aj na strane Juventusu. Aléx Sandro šiel nevyberaným spôsobom po nohe Trippiera, v tejto štatistike panuje remíza 1:1.

34

Netradičný silovo-technický pokus od Harryho Kanea. Zakončenie zvnútra pokutového územia, strela to ale bola nepresná.

33

Andrea Barzagli dvakrát pristúpil nohu Sonovi, ktorý sa drží na dolnú končatinu. Snáď to nebolo úmyselné…

32

Ozval sa aj Dele Alli. Dlhý pas na Kanea odvrátil Benatia, k odrazenej lopte sa dostal už spomínaný Alli. Jeho prízemná delovka našla Buffona pripraveného.

32

Gonzalo Higuaín zatiaľ v doterajšom priebehu veľa neukázal. Argentínsky útočník bol prichytený v ofsajde, rozhodovali centimetre.

30

Tretina z riadneho hracieho času odvety je za nami, za takéhoto stavu by postúpil do štvrťfinále Tottenham.

29

Kane si už nabiehal na center Diera, ten skončil už na hranici veľkého vápna.

28

Nešetrný zákrok pri postrannej čiare od Vertonghena na Dybalu. Poľský rozhodca vyťahuje z vrecka žltú kartu a ukazuje ju domácemu stopérovi.

27

Prvé dejstvo ubieha veľmi rýchlo, po ošetrení Diera sa tempo upokojilo.

26

Eric Dier sa postupne dostal späť na nohy. Na chvíľu poputuje za postrannú čiaru, odkiaľ sa za pár sekúnd vráti späť do hry.

25

Nepríjemný stret Matuidiho a Diera na polovici Tottenhamu. Hosťujúci futbalista vo veľkej rýchlosti do defenzívneho štítu Spurs. Nutnosťou je aj ošetrenie.

24

Aj Briti majú rýchly prechod dopredu, Son mieril iba do Chielliniho. Druhý roh v zápase ukončil nepresnou hlavičkou Jan Vertonghen.

23

Dybalov pokus zblokovaný, „Stará dáma“ zostáva pri lopte.

22

Vysoké napádanie Tottenhamu nepomohlo, Juventus mieri do rýchleho útoku.

21

Šťastenu vyskúšal aj Eric Dier, prízemná strela šancu na úspech nemala.

20

Najprv zrazená Eriksenovo zakončenie, potom hlavička Sona, ktorú zastavil až Buffon! Zápas sa nám pomaly rozbieha, Spurs boli blízko presnému zásahu, proti bola talianska ikona.

18

Fanúšikovia z Talianska cítia krivdu a okamžite to dávajú najavo. Hlasný piskot nemení nič na rozhodnutí arbitra Marciniaka.

17

Douglas Costa padá na zem v pokutovom území, poľský rozhodca mlčí! Costa padol cez Vertonghenovu nohu, Belgičan by sa jedenástke diviť nemohol. Zlé rozhodnutie pánov v čiernom.

16

Späťný opakovaný záznam zo súboja z trinástej minúty ukázal, že Chiellini pri pohybe na zemi zahral rukou. Pokojne sa mohla pískať penalta, ale ani jeden z rozhodcov si tento zásah nevšimol.

15

Na konci prvej štvrťhodiny Kane prešprintoval Chielliniho, obišiel Buffona, avšak z uhla a v páde nedokázal zamieriť loptu do brány!

14

Mehdi Benatia mal problém s bránením Sona, ktorý je azda najlepším hráčom na trávniku. Všetko dopadlo dobre pre Juventus.

13

Harry Kane to pretaktizoval. Veľká škoda, veď obávaný Angličan si položil na zem Chielliniho, no namiesto rýchlej strely si zasekol ďalšieho protivníka. Ten ho už o loptu dokázal obrať.

12

Oba celky nedávajú tomu druhému veľa času na rozohrávku. Aj to môže byť kľúčovým momentom, pri aktívnom bránení však odchádzajú rýchlejšie aj fyzické sily.

11

Nepríjemné odrazy takmer rezultovali v strelu Kanea, toho si však Chiellini poctivo pokryl.

10

Rohový kop číslo jeden pre Spurs po aktivite Sona. Spoza rohového poloblúka rozohráva Davies.

9

To však platí aj o Juventuse. Kane pri rohovej zástavke nedopustil Benatiu k lopte.

8

Až na šancu Sona sledujeme pokojný štart duelu. Priamočiarejší domáci, Tottenham by rád strelil gól.

7

Prvý vážnejší center od hostí, Douglas Costa hľadal Higuaína. Dvojgólový strelec z prvého zápasu si na svoje úvodné zakončenie z odvety ešte bude musieť počkať.

6

Neporozumenie medzi Llorisom a obrancami. Vhadzovanie zadarmo pre Juventus.

5

Blaise Matuidi s ďalším nábehom za obranu. Prihrávka po zemi bola ale prisilná, Francúz ju nedokázal zachytiť.

4

Son dostal do pozornosti Buffona. Skvelé práca Kanea, ktorý odpútal od Sona protihráčov. Kórejčan mal razom dostatok priestoru, jeho ranu z mierneho uhla zvnútra šestnástky musel taliansky gólman vyraziť späť do hry. Dorážka neprišla, hostia môžu byť radi.

3

Gonzalo Higuaín si zasekol Davinsona Sáncheza a hľadal kolmicou Matuidiho. Lloris tento pas čítal a chytá loptu do náručia.

2

Aléx Sandro neuspel voči Trippierovi, na druhej stranej ihriska sa píska ruka Barzagliho.

1

Stretnutie rozohrali domáci, ktorí sa okamžite tlačili do pokutového územia Juventusu. Giorgio Chiellini musel ihneď zasahovať, rovnako tak aj Mehdi Benatia.

1

Pred úvodným výkopom si všetci ľudia vo Wembley uctia minútou ticha pamiatku zosnulého kapitána Fiorentiny, Davide Astoriho.

Úvodné zostavy:

Tottenham Hotspur: Lloris © – Trippier, D. Sánchez, Vertonghen, Davies – M. Dembélé, Dier, Eriksen – Alli, Kane, Son.
Náhradníci: Vorm – Lucas Moura, Lamela, F. Llorente, Rose, Moussa Sissoko, Wanyama.

Juventus Turín: Buffon © – Barzagli, Benatia, Chiellini, Sandro – S. Khedira, Pjanić, Matuidi – Dybala, Higuaín, Costa.
Náhradníci: Szczęsny – Asamoah, Bentancur, Rugani, Marchisio, Sturaro, Lichtsteiner.

Rozhodca: Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz (všetci Poľsko).

Ešte jeden návrat k zápasu, ktorý sa odohral trinásteho februára. Juventus zaznamenal skvelý štart po dvoch gólov Higuaína zo štandardky a penalty. Následne sa ale domáci stiahli, čo nemohlo znamenať nič dobré. Po polhodine hry žiaden z obrancov Juve nezachytil nábeh Kanea a ten znížil na 1:2. Ešte v prvom dejstve zahrával argentínsky ostrostrelec ďalšiu penaltu, šancu na hattrick ale zahodil, keď ranou pod brvno nechal vyniknúť Llorisa. Po zmene strán už dominoval Tottenham, tlak rezultoval do vyrovnávajúceho gólu z kopačky Eriksena. Buffon robil čo mohol, no presnému zásahu z priameho kopu zabrániť nedokázal.

Kohúti si v Allianz Stadium vybojovali skvelú východiskovú pozíciu pred odvetou. Tottenham odohral oproti Juventusu počas tohto obdobia o zápas naviac, môže si za to ale sám. Spurs zaváhali v osemfinále FA Cupu s Rochdale a tak museli hrať aj druhý duel vo Wembley. Ten už tím Mauricia Pochettina zvládol a po výsledkoch 2:2 a 6:1 postúpil do ďalšej fázy. Aktuálne najvyššie postavený klub v Premier League porazil aj Crystal Palace 1:0 a odniesol si to taktiež nováčik z Huddersfieldu (2:0).

Pred domácimi priaznivcami si nezahrajú s istotou Alderweireld a Aurier, otázny je štart Dembelého, ktorého výkon v Taliansku bol pre Spurs priam zásadný.

Po domácom dueli so Spurs mal Massimiliano Allegri nad čím rozmýšľať. Prehajdákané vedenie môže Turín veľmi mrzieť. Hostia dnes musia vyhrať alebo remizovať aspoň 2:2, aby sa zápas dostal do predĺženia. „Stará dáma“ v uplynulých troch stretnutiach vyhrala zakaždým tesne 1:0. K dvom víťazstvám v Serie A nad mestským rivalom FC a Laziom pridalo Juve aj postup do finále v Coppa Italia po triumfe nad Atalantou.

Talianske mužstvo nemôže v Londýne počítať s trojicou Mandžukič, Cuadrado a Bernardeschi.

Vážení diváci, vitajte pri osemfinálovej odvete Ligy majstrov, ktorá sa odohrá v slávnom Wembley. Tottenham Hotspur privíta Juventus Turín, očakáva sa vyrovnaný boj o jednu z miesteniek do štvrťfinále až do samého konca.

Stretnutie sa začne o 20:45.