0 : 0
(0:0)
Arsenal FC
Naposledy zmenené pred 7 rokmi

Duel sa napokon skončil bezgólovou remízou, ale diváci sa nenudili. Videli sme niekoľko sľubných šancí, avšak bez výraznejšieho zakončenia. S týmto konštatovaním sa s vami pre dnešok lúčime. Ďakujeme za pozornosť a prajeme príjemný zvyšok víkendu.

90+4

90+3

Napätie sa vyostruje, žltú kartu obdržal aj hosťujúci Bellerín.

90+2

Hostia majú výhodu presilovky o jedného muža, ale domáci celok nič nevzdáva a aj naďalej hrá aktívne. Pred nami sú ešte približne dve minúty.

90+1

Žltú kartu dostáva Sead Kolašinac (Arsenal FC).

90

Nadstavovať sa budú štyri minúty.

89

Kolašinac sa po ošetrení postavil a hra môže pokračovať.

88

Situácia sa pre Chelsia komplikuje! Luiz sa po pravej strane dostával dopredu, ale narazil na Kolašinaca a o loptu prišiel. Luiz potom súperovi vystavil nechutný šľapák a právom vidí červenú kartu.

87

Po druhom rohovom kope zakončeoval z hranice pokutového územia Moses, ale jeho pokus bol zrazený obranou Arsenalu.

86

Hosťujúca defenzíva prvý center odvrátila, ale hráči Chelsea to skúsili opakovane a vybojovali ďalší rohový kop.

85

Hrá sa veľmi rýchlo. Domáci Bakayoko to skúsil ranou po zemi, ale tá bola zrazená iba na rohový kop. Do konca riadnej hracej doby ostáva posledných päť minút.

84

Žltú kartu dostáva Mohamed Elneny (Arsenal FC).

83

Hra sa prelieva zo strany na stranu, ale ani jeden z tímov nedokáže uspieť. Sledujeme veľkú bojovnosť, ale bez záverečnej bodky.

82

Ani hosťom útok nevyšiel, pretože loptu hlavou zastavil Luiz. Opäť tak uvidíme pokus Chelsea o založenie novej akcie.

81

Domáci Kanté vybojoval loptu, ale nemal podporu svojich spoluhráčov a nedokázal ju nikomu ďalej posunúť, takže musel zahrať smerom dozadu.

80

Striedanie v tíme Arsenal FC: z ihriska odchádza Alex Iwobi, prichádza Mohamed Elneny.

79

Zaujímavá šanca pre Chelsea! Striedajúci Hazard si z ľavej strany potiahol loptu až do dobrého streleckého uhla a skúsil to ranou k tyči, ale tento priestor si Čech pokryl.

78

V záverečných minútach sledujeme na trávniku obrovský boj. Oba celky by chceli skórovať a získať tri body, takže diváci sa rozhodne nenudia.

77

Moses chcel tradične zaútočiť po pravej strane, ale bol faulovaný a nasledovala rýchla štandardka hráčov Chelse, no po nej uspela defenzíva hostí.

76

Domácich neuznaný gól súpera prebral a teraz sa sami tlačia dopredu. Uvidíme, či sa v záverečnej pätnásťminútovke dočkáme nejakého presného zásahu.

75

Hostia sa tešili z otváracieho gólu tohto zápasu! Po štandardke z ľavej strany sa hlavou presadil Mustafi, no postranný rozhodca mu odpískal ofsajd. Radosť hráčov Arsenalu tak bola predčasná.

74

Arsenal si teraz musel dávať pozor v defenzíve, Sánchez sa snažil zastaviť prihrávku súpera, ale napokon si sám vypýtal faul.

73

Striedanie v tíme Arsenal FC: z ihriska odchádza Danny Welbeck, prichádza Olivier Giroud.

72

Hosťujúc Danny Welbeck má na svojej útočnej polovici nejaké zdravotné komplikácie. Vyžiadal si ošetrenie a všetko nasvedčuje tomu, že dokonca bude musieť aj striedať.

71

Luizovi sa teraz nedarilo v rozohrávke a musel sa poriadne rýchlo vracať dozadu. Tam sa ponáhľal Kolašinac, ale prvý menovaný sa napokon stihol vrátiť včas.

70

Do konca riadnej hracej doby ostáva ešte približne 20 minút. Tréneri už na trávnik poslali svoje najväčšie hviezdy, takže budeme zvedaví, či sa niekomu podarí strhnúť tri body na svoju stranu.

69

Striedanie v tíme Chelsea FC: z ihriska odchádza Willian, prichádza Eden Hazard.

67

Hosťujúci Ramsey rozohral štandardku, ale iba na kopačky domácich zadákov. Žiadne zakončenie tak prísť nemohlo.

66

Striedanie v tíme Arsenal FC: z ihriska odchádza Alexandre Lacazette, prichádza Alexis Sánchez.

65

V súboji Morata – Mustafi to teraz prehnal prvý menovaný a aj on vidí žltú kartu. Štandardku tak budú zahrávať hostia.

64

Hra sa preliala na opačnú stranu, kde sa pokúšal zakončiť Morata, ale lopta k nemu cez pozornú defenzívu neprešla. Do konca druhého polčasu ostáva už iba približne 25 minút.

63

Hostia prešli na opačnú stranu. Centrom do vápna to tam skúsil Kolašinac, ale domáca defenzíva loptu zrazila do bezpečia.

62

Domáci to skúsili opakovane. Luiz prhral na hranicu pokutového kopu Moratovi, ale ten páliť nemohol, pretože lopta mu odskočila od kopačky.

61

Zo štandardky po faule domáci celok nič nevyťažil. Arsenal sa pohodlne ubránil odkopom lopty do bezpečia.

60

Teraz už bol hosťujúci Mustafi v súboji s Moratom príliš dôrazný a rozhodca ho musel napomenúť žltou kartou.

58

Po pravej strane chcel teraz zaútočiť domáci Morata, ale ocitol sa v súboji s Mustafim. Po kontakte obaja hráči padli na zem, ale rozhodca nedovolený zákrok nikomu neodpískal.

56

Arsenal sa ešte udržal na útočnej polovici, ale nedarí sa mu dostať do zakončenia. Domáci futbalisti výborne bránia a my čakáme na šance na jednej či druhej strane.

55

Arsenal sa vrátil do útoku. Lacazette si tam zbehol po prihrávku do behu, ale potom bol od lopty odstavený a vystreliť nedokázal.

54

Domáci chceli využiť krátku presilovku a prešli do útoku, ale Pedra zastavil iba ofsajd. Zakončenie sme preto nevideli.

53

Hosťujúci kapitán musel byť ošetrený a odkráčal za postrannú čiaru. Nemalo by však ísť o nič vážne a o chvíľu by sa mal vrátiť na trávnik.

52

Zaujímavá situácia po štandardke. Do lopty sa chcel vo vzduchu „nožničkami" oprieť Luiz, ale trafil iba hlavu Koscielného a obdržal žltú kartu.

51

Domáci Marata sa snažil preniknúť po pravej strane, ale bol nedovolene zastavený. Chelsea bude rozohrávať štandardku.

50

V týchto chvľach sme videli iba viacero nepresností na oboch stranách. Je za nami prvá päťminútovka druhého polčasu, na lepší strelecký pokus či šancu stále iba čakáme.

49

Do útoku teraz prešli aj hostia. Loptu potiahol Welbeck a vpredu našiel Lacazettea, ale ten nestrieľal a prihrával ďalej, čo mu už nevyšlo.

48

Domáci sa ihneď dostali do útoku, kde Morata hľadal na pravej strane Williana a bol úspešný. Domáci hráč to skúsil strelecky, ale mieril iba na pripraveného Čecha.

46

Druhý polčas sa začal výkopom hostí. Počas prestávky striedal iba domáci kouč, takže pokračujeme v jemne pozmenom zložení.

46

Striedanie v tíme Chelsea FC: z ihriska odchádza Pedro, prichádza Tiemoué Bakayoko.

46

Začal sa druhý polčas.

Prvý polčas otvárací presný gól nepriniesol a do šatní sa odchádza za stavu 0:0. Diváci však videli niekoľko dobrých šancí, najmä na strane hostí. Budeme preto zvedaví, či sa niekomu podarí skóre otvoriť po zmene strán. Druhý polčas by sa mal začať približne o 15:33.

45+2

Prvý polčas sa skončil.

45+1

V závere polčasu ale sledujeme iba množstvo nepresností na oboch stranách. Ani jeden z celkov sa nedokáže dostať do zakončenia a všetko nasvedčuje tomu, že gól neuvidíme.

45

Nadstavovať sa budú ešte dve minúty.

43

Pekný útočný tlak Arsenalu už nemôže pokračovať, pretože Welbeck sa dopustil ofenzívneho faulu.

42

Hostia zahodili tutovku! Ramsey sa po individuálnej práci dostal do zakončenia, ale jeho pokus skončil iba na konštrukcii domácej bránky. Courtois mal obrovské šťastie.

41

Arsenal mohol otvoriť skóre! Lopta sa nešťastne odrazila od domácich hráčov priamo pred Lacazettea, ktorý ihneď pálil, ale bránku trestuhodne minul.

39

Hráči Arsenalu sa držia na polovici svojho súpera. Koscielny chcel opakovane centrovať, ale lopta mu teraz od kopačky ušla.

38

Hostia to skúšajú aj naďalej. Strelecky sa prezentoval Ramsey, no jeho pokus ľavačkou bol zblokovaný.

37

Xhaka sám rozohral štandardku od rohovej zástavky. Skúšal to centrom priamo pred bránku, ale tam sa nik z jeho spoluhráčov k lopte nedostal.

36

Xhaka opäť operoval pred bránkou, ale teraz na neho domáci center nepustili. Loptu radšej odvrátili na rohový kop.

34

Hostia v závere polčasu preberajú aktivitu na svoju stranu a snažia sa pohroziť, ale pozorná defenzíva Chelsea im nič nedovoľuje. Stále čakáme na úvodný gól.

33

Xhaka to chcel skúsiť opakovane, ale bol už bránený a dopustil sa iba útočného faulu. Domáci celok si teraz v defenzíve dal pozor.

32

Arsenal predviedol rýchly prechod a domácim po ňom nebolo všetko jedno! Xhaka sa z väčšej vzdialenosti oprel do strely, ktorá však iba tesne minula bránku. Courtois nezasahoval, iba sa bezmocne obzrel za seba.

31

Domácim sa to podarilo, ale bez streleckého zakončenia. Alonso síce centroval na Pedra, ale druhý menovaný vyrazil príliš skoro a bol v ofsajde.

30

Chelsea si na ľavej strane vypýtala menší daul a po ňom bleskovo rozohrala. Domáci sa pokúsia vrátiť do útoku.

29

Chelsia predviedla rýchly prechod na opačnú stranu. Na jeho konci centroval Fàbregas, ale Morata loptu nezachytil. Skóre sa tak stále nemení.

28

Arsenal to skúsil centrom. Kolašinac hľadal pred bránkou spoluhráčov, ale napokon našiel iba domáceho gólmana a ten hru bez zaváhania upokojil.

26

Hra sa v ostatných minútach prelieva z jednej strany na druhú. Arsenal prekonal ospalý úvod a teraz je duel priamočiarý a vyrovnaný.

25

Hostia postúpili smerom k šestnástke, ale tam sa dopustili iba útočného faulu, takže sme zakončenie nevideli. Medzičasom sa nám začína posledná dvadsaťminútovka prvého polčasu.

24

Arsenal chcel rýchlo presunúť hru na opačnú polovicu trávnika, ale domáci sa bleskovo vrátili.

23

Chelsea ešte ostala v útoku. Z pravej strany tradične centroval Moses, ktorý pred bránkou našiel Moratu, ale jeho hlavička smerovala mimo priestoru troch žrdí.

22

Gólovú šancu si teraz vypracovali aj domáci! Kolmicu za obranu dostal Pedro a z uhla sa potom vyrútil sám na gólmana hostí, ale Čech sa nenechal oklamať a úspešne zakročil.

21

Chelsea na útočnej polovici stretila loptu a dopredu mohli ísť hostia. Strelecky to skúsil Kolašinac, ale mieril iba do pokrytej časti bránky.

20

A našťastie to tak aj bolo. Španielsky hráč sa postavil a bude môcť pokračovať v zápase. Za nami je takmer polovica úvodného polčasu a stále čakáme na prvý presný zásah.

19

Na trávniku teraz ostáva ležať domáci Pedro. Podľa jeho gestikulácie by však nemalo ísť o nič vážne.

18

Chelsea chcels po problémoch pred vlastnou bránkou upokojiť hru a pokúsila sa vyraziť smerom dopredu, ale hostia teraz vynikajúco napádajú.

17

Hostia ešte ostali na útočnej polovici a bola z toho ďalšia skvelá šanca! Bol v nej Lacazette, ktorý dostal pas priamo do šestnástky a pálil, ale pozorný Courtois loptu vyrazil.

16

A Arsenal si rovno vypracoval najväčšiu šancu v zápase! Hosťujúci hráči vyslali pred bránku vysoký center, na ktorý výborne vyskočil Welbeck, no bránku Chelsea tesne minul.

15

Štvrťhodina hry je za nami a hostia zachytili ďalší pokus o rozohrávku domácej akcie. Dopredu tak môže po čase ísť aj Arsenal.

13

Domáci to opakovane skúsili po pravej strane. Odtiaľ centroval Moses, ale ani teraz spoluhráčov nenašiel. Odkopávať bude hosťujúci tím.

12

Arsenal sa zatiaľ do útoku takmer vôbec nedostal. Chelsea hrá na útočnej polovici a pokúša sa nájsť dieru v defenzíve súpera.

11

Domáci Morata sa tlačil do sľubnej šance, ale pozorný postranný arbiter odpískal ofsajd. Na nebezpečnejšie zakončenie si tak na jednej či druhej strane ešte budeme musieť počkať.

10

Po krátkom prerušení môžeme pokračovať v hre. Pri lopte sú opäť domáci, ktorí sú v úvode zápasu aktívnejší.

9

Domáci Moses teraz musel byť ošetrený po menšom zranení pri súboji. Našťastie však nejde o nič vážne a bude môcť pokračovať v zápase.

7

K rohovej zástavke sa postavil Fàbregas, ale jeho pokus hostia zrazili na ďalší rohový kop. Rovnaký hráč to potom skúsil nakrátko, ale opäť bez úspechu.

6

Domáci pokračujú vo svoje ofenzívnej aktivite a teraz si dokonca vypýtali aj prvý rohový kop v zápase.

5

Chelsea pokračuje v aktívnom prístupe. Moses to skúšal ďalším nepríjemným centrom, ale teraz gólman Arsenalu zasahovať nemusel, pretože loptu do bezpečia odvrátil hosťujúci kapitán.

4

Domáci opäť pohrozili. Tentokrát dostal prienikovú prihrávku na hranicu šestnástky Pedro a okamžite to skúsil strelecky, ale mieil iba na miesto, ktoré mal Čech výborne pokryté.

3

Chelsea ostáva na útočnej polovici a hráči Arsenalu si musia dávať pozor. Sledujeme aktívny úvod duelu.

2

Domáci prešli do ofenzívy. Moses to tam z pravej strany skúšal centrom pred bránku, ale nikoho zo spoluhráčov nenašiel. Lopta skončila iba v rukaviciach Čecha.

1

O úvodný výkop sa postarali domáci futbalisti, ktorí nastupujú v modrých dresoch. Hostia hrajú v červenom.

1

Úvodné zostavy:

Chelsea FC: Courtois – Azpilicueta, Cahill ©, David Luiz – Moses, Kanté, Fàbregas, Alonso – Willian, Pedro – Morata.
Náhradníci: Caballero – Christensen, Rüdiger, Zappacosta, E. Hazard, Bakayoko, Batshuayi.

Arsenal FC: Čech – Koscielny ©, Mustafi, Monreal – Bellerín, Ramsey, Xhaka, Kolašinac – Welbeck, Iwobi – A. Lacazette.
Náhradníci: Ospina – Mertesacker, Alexis Sánchez, Walcott, Giroud, Elneny.

Rozhodca: Michael Oliver.

Vážení fanúšikovia!

Vítam vás pri sledovaní online textového prenosu z anglickej Premier League. Tá má počas tohto víkendu na programe zápasy 5. kola. Medzi nimi púta najväčšiu pozornosť londýnske derby medzi Chelsea FC a Arsenalom FC. Jeho začiatok je na Stamford Bridge naplánovaný na 14:30.

CHELSEA FC

Úradujúci šampión Chelsea vstúpil aj do tejto sezóny len s tými najväčšími ambíciami. The Blues priviedli počas prestupového obdobia do tímu niekoľko nových posíl. V príprave však odohrali len tri stretnutia a aj to mohlo mať za následok pomalší štart do nového ligového ročníka. Chelsea totiž v úvodnom kole Premier League šokujúco podľahla Burnley 2:3. Následne v prvom veľkom londýnskom derby proti Tottenhamu ju zachránil skvelým individuálnym výkonom Marcos Alonso, ktorý dvoma gólmi vystrieľal svojmu mužstvu triumf 2:1. Nasledovali dve pomerne tesné víťazstva nad Evertonom FC a Leicesterom City. Zatiaľ najpresvedčivejší výkon v novom ročníku však Chelsea podala v úvodnom zápase skupinovej fázy Ligy majstrov, keď rozstrieľala azerbajždanský Karabach jednoznačne 6:0. Najlepším ligovým strelcom tímu trénera Antonia Conteho je zatiaľ predsezónna posila Álvaro Morata. Španielsky kanonier si v štyroch zápasoch pripísal tri presné zásahy. Obhajca titulu nebude môcť v dnešnom šlágri počítať len s ďalším novicom v kádri Dannym Drinkwaterom, ktorého trápi zranené lýtko.

ARSENAL FC

Arsenal FC prežil v minulej sezóne obrovské sklamanie, keď sa po prvý raz po 21 rokoch umiestnil v tabuľke Premier League mimo TOP4, a tak preň zostala len miestenka v Európskej lige UEFA. V medzisezónnom období sa najskôr špekulovalo o odchode dlhoročného manažéra Arsènea Wengera. Francúzsky Profesor však napokon zostal a do mužstva priviedol dve na prvý pohľad výrazné posily – svojho krajana a bývalého kanoniera Olympiqueu Lyon Alexandrea Lacazetteho a bosnianskeho obrancu Seada Kolašinaca, ktorý predtým obliekal dres Schalke 04. The Gunners však ani do tohto ročníka najvyššej anglickej súťaže nevstúpili úplne presvedčivo, keď napriek pomerne priaznivému žrebu vybojovali zo štyroch duelov len šesť bodov. Najskôr po veľkej prestrelke zdolali Leicester City 4:3, aby následne v dvoch stretnutiach proti Stoke City a Liverpoolu FC gólovo aj bodovo mlčali. Najmä po stretnutí s The Reds a debakli 0:4 sa na hráčov Arsenalu spustila obrovská kritika. Tú Kanonieri čiastočne umlčali v zatiaľ poslednom ligovom kole triumfom 3:0 nad Bournemouthom. Na veľké derby s Chelsea sa The Gunners naladili ďalším vybojovaným víťazstvom 3:1 nad 1. FC Kolín v rámci skupinovej fázy Európskej ligy. Arsène Wenger sa tentokrát nemôže sťažovať na tradičné veľké zdravotné problémy svojich zverencov. Chýbať mu bude len dlhodobo zranená dvojica Santi Cazorla, Mathieu Debuchy, ku ktorým sa pridal aj Francis Coquelin, ktorého trápi zadný stehenný sval.

Títo dvaja giganti sa v aktuálnej sezóne už stretli. Stalo sa tak v rámci anglického superpohára Community Shield, v ktorom po veľkom boji uspel Arsenal výsledkom 2:1 po poukutových kopoch. Vo vzájomnej bilancii to majú Chelsea s Arsenalom v poslednom čase pekne „podelené“. Zatiaľčo Kanonierom sa viac darí v pohárových stretnutiach, tak naopak, ligová bilancia vyznieva v prospech The Blues. Uvidíme, ako to na Stamford Bridge dnes dopadne, rozhodne sa však máme na čo tešiť.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:30.