2 : 1
(1:0)
SSC Neapol
Naposledy zmenené pred 7 rokmi

Aj druhý polčas bol napokon veľmi zaujímavý a vyrovnaný. Hostia síce začali veľkým náporom, ale vyrovnanie sa v tomto zápase nedočkali. V 59. minúte išli domáci do vedenia o dva góly a to už vyzeralo pre hostí veľmi zle. Neapol ešte napokon z penalty znížil, ale na viac sa už nezmohol a tak Šachtar Doneck zaznamenáva veľmi dôležité víťazstvo.

Ďakujem Vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok už neskorého večera. Zápasom Vás sprevádzal Miroslav Revaj.

90+6

90+5

Päť minút už síce ubehlo, ale hlavný rozhodca ešte necháva hru pokračovať, čo sa domácim fanúšikom nepáči. Zrejme ešte uvidíme jeden útok Neapola.

90+4

Loptu majú na svojich kopačkách futbalisti Šachtara a už zrejme nič výnimočného neuvidíme. Hostia sa snažia o vysoké napádanie, ale to k ničomu nevedie.

90+3

Šachtar odoláva tlaku svojho súpera a už minimálne jeden bod získa. Hostia už veľa času nemajú a ak zvládnu domáci nasledujúce zvyšné minúty, dosiahnu veľmi dôležité víťazstvo.

90+2

Striedanie v tíme Šachtar Doneck: z ihriska odchádza Ivan Ordec, prichádza David Chočolava.

90

Hlavný rozhodca tohto zápasu nadstavuje ešte 5 minút! Neapol tak už začína aj riskovať.

89

V zakončení sa teraz predviedol na druhej strane Callejón, ale prekonať domáceho brankára, ktorý dnes zažíva jubileum sa mu nepodarilo. Pjatov bude mať v prípade víťazstva svojho tímu veľký podiel na tomto výsledku.

88

Striedanie v tíme Šachtar Doneck: z ihriska odchádza Facundo Ferreyra, prichádza Dentinho.

87

Domácim sa však darí aj naďalej zakladať rýchle a nebezpečné protiútoky, po jednom z nich sa dostal do zakončenia Srna, ale obrana hostí tento pokus zblokovala do bezpečia.

85

Čas už začína hrať proti Neapolu, domáci si stále držia svoje tesné vedenie a smerujú sa veľmi dôležitým víťazstvom, ktoré by im dodalo psychickú pohodu do ďalších zápasov.

84

Veľa však teraz nechýbalo ani na druhej strane, Milik sa dostal v pokutovom území domácich k odrazenej lopte, ale v páde nedokázal presne zakončiť.

83

A mohlo byť po zápase! Ferreyra sa dostal do hlavičkového zakončenia na bránu hostí, jeho pokus skončil na tyčke! Následne sa ešte do zakončenia dostal Kovalenko, ale nový muž na ihrisku stroskotal na Reinovi!

82

Žltú kartu dostáva Kalidou Koulibaly (SSC Neapol).

82

Domáci však zakladajú nebezpečné protiútoky. Fred sa po dobrej prihrávke dostal do zakončenia, Reina loptu vyrazil iba pred seba a tak musela ešte zasiahnuť obrana SSC.

81

Neapol sa usadil na útočnej polovičke, ale strely od Mertensa a Insigneho zblokovali domáci do bezpečia. Šachtar dnes chyby v defenzíve nerobí, až na tú penaltovú situáciu, z ktorej padol gól na 2:1.

80

Tlak hostí narastá aj naďalej, Neapol znova kopal rohový kop. Aj túto situáciu domáci futbalisti ustáli a držia si svoje tesné vedenie o jeden gól.

79

Na center od rohovej zástavky úspešne zareagoval brankár Pjatov a loptu vyboxoval do bezpečia. Zápas sa už blíži do záverečnej fázy, Neapol tak už veľa času nemá.

78

Útočné výpady Neapola pokračujú naďalej, ale domáci sa bránia úspešne. Šachtar bude musieť čeliť ďalšiemu rohovému kopu.

77

Striedanie v tíme Šachtar Doneck: z ihriska odchádza Marlos, prichádza Viktor Kovalenko.

76

Rohový kop napokon Šachtar ubránil a hostia sa rýchlo vracajú späť na svoje územie. Domáci sa však nikam neponáhľajú a snažia sa hru upokojiť.

75

Hostia sa usadili na útočnej polovičke, následne sa do zakončenia dostával Mertens, brankár domácich však loptu vyráža na rohový kop. Neapol tak ostáva v útoku a domáci sa budú musieť brániť.

74

Napokon domáci obranca v hre pokračuje, zrejme to až tak vážne nebolo. Uvidíme, čo nám ponúknu nasledujúce minúty zápasu, ktoré budú zrejme tie najpodstatnejšie z druhého polčasu.

73

Po jednom zo súbojov ostáva ležať na trávniku domáci Ordec a zrejme bude musieť aj nútene striedať. Menšie prerušenie však hrá domácim určite do kariet.

72

Domáci futbalisti sa teraz snažia čo najdlhšie zdržovať hru, po každom súboji si ľahajú na zem a to sa hosťom určite nepáči. Neapol má ešte nejaký ten čas, aby sa mu podarilo vyrovnať.

71

Neapol dal gól!
Veľkú zodpovednosť na svoje plecia zobral ARKADIUSZ MILIK a penaltu s prehľadom premenil a loptu poslal do opačnej strany ako sa hodil brankár Pjatov. Stav je znížený 2:1 a ešte tak zrejme uvidíme drámu!

71

Žltú kartu dostáva Taras Stepanenko (Šachtar Doneck).

70

Bola nariadená penalta pre Neapol! Stepanenko fauloval v pokutovom území a hostia tak získavajú veľkú šancu na strelenie kontaktného gólu.

70

Žltú kartu dostáva Dries Mertens (SSC Neapol).

69

Žltú kartu dostáva Fred (Šachtar Doneck).

68

Žltú kartu dostáva Lorenzo Insigne (SSC Neapol).

68

Tréner talianskeho mužstva tak už striedal aj druhý krát, domáci zatiaľ zásah do zostavy nespravili. Zrejme si striedania tréner Šachtara ponechá ako taktické na záver zápasu.

67

Striedanie v tíme SSC Neapol: z ihriska odchádza Piotr Zieliński, prichádza Allan.

65

Srna sa dostal k lopte a skúsil z väčšej vzdialenosti prelobovať brankára Reinu. Tentokrát však brankár Neapola chybu nespravil a loptu skončila v jeho rukaviciach.

64

Po faule zahrávali hostia priamy kop, po ňom sa do zakončenia dostal Milik, ale jeho zakončenie nožničkami úspešné nebolo. Šachtar tak úspešne ustál aj ďalšiu situáciu.

63

Neapol je teraz pochopiteľne aktívnejší a tlačí sa pred bránu domácich. Šachtar sa však dnes vyvaruje chybám v defenzíve a má tak zatiaľ nakročené k úspešnému štartu.

62

A nový muž na ihrisku Mertens sa okamžite zapojil do útočnej akcie svojho tímu, následne sa dostal aj do zakončenia, pálil však iba do stredu brány a tam stál už pripravený brankár domácich Pjatov.

61

Marek Hamšík napokon v tomto zápase dohral a tréner Neapola posiela pochopiteľne do hry Mertensa. Uvidíme, či hostia dokážu ešte niečo s týmto výsledkom spraviť, ale Šachtar zaznamená dôležité víťazstvo.

60

Striedanie v tíme SSC Neapol: z ihriska odchádza Marek Hamšík, prichádza Dries Mertens.

59

Doneck dal gól!
Prichádza druhý gól Šachtaru a hostia tak už začínajú mať vážne problémy! Domáci sa zakrátko znova dostali pred pokutové územie svojho súpera, Reina zaváhal pri vybehnutí z brány a prepadol mu tak center od Stepanenka, následne sa do výbornej pozície dostal FACUND FERREYRA a ten dáva druhý gól svojho tímu – 2:0!

58

Šachtar pohodlne čaká na svoju šancu a potom vyráža do rýchlych protiútokov. Ferreyra sa dostal na hranicy 16-tky k odrazenej lopte, ale jeho zakončenie už úspešné nebolo.

57

Určite sme aj zvedaví, kedy jeden z trénerov spraví zmenu v zostave. Tréner hostí ma na svojej lavičke ešte určite zaujímavé možnosti na posilnenie ofenzívy.

56

Dlho však netrvalo a hostia znova pohrozili a opäť to celé naštartoval Hamšík. Insigne sa teraz už dostal aj do zakončenia, jeho strele však chýbala potrebná razancia a tak Pjatov mohol ostať pokojný.

55

Hamšíkovi sa znova podarilo zachytiť nepresnú prihrávku domácich futbalistov, loptu posunul na Insigneho, ten sa však prezentoval iba nepresnou prihrávkou, ktorou sa snažil nájsť Milika.

54

Priamy kop na útočnej polovičke napokon získali aj hostia, ale ani jeho realizácia nič výnimočného neznamenala. Šachtar si tak aj naďalej drží svoje tesné vedenie o jeden gól.

53

Pred bránu hostí prišiel center z priameho kopu od Srnu, do hlavičkového zakončenia sa dostal Ordec, ale nepodarilo sa mu úspešne túto situáciu zakončiť. K lopte sa tak už dostáva Neapol.

52

V hre sa už pokračuje ďalej a do útoku to vyskúšali domáci futbalisti. Marlos bol faulovaní a tak ešte Šachtar aj s loptou na útočnej polovičke ostáva. Neapol sa tak teraz bude musieť brániť.

51

Hra sa teraz musela prerušiť, je potrebné ošetrenie na oboch stranách. Oba tímy si tak teraz môžu na chvíľu vydýchnuť a občerstviť sa. Neapol začal toto dejstvo náporom, uvidíme, čo prinesú nasledujúce minúty.

50

Prvý útočný výpad v druhom polčase už založili aj domáci, Bernard sa prepracoval až do pokutového územia, ale napokon už nič zaujímavé nevymyslel a loptu už majú hostia.

49

Neapol zahájil druhé dejstvo veľmi aktívne, opäť hostia operovali na útočnej polovičke, ale aj teraz prišla v rozhodujúcej chvíli zbytočná strata lopty. Šachtar hrá zatiaľ pasívne, ale skóre hrá v jeho prospech.

48

Dlho však netrvalo a opäť zaútočili hostia, Hamšík zachytil nepresnú prihrávku a loptu posunul na Milik, ten sa snažil individuálne presadiť v pokutovom území, napokon sa mu však túto akciu zakončiť nepodarilo.

47

Hostia sa ihneď presunuli na útočnú polovičku, Zieliński sa snažil o zakončenie, ale v rozhodujúcej chvíli loptu stratili a navyše ešte aj fauloval. Šachtar tak teraz môže hru upokojiť.

46

Druhý polčas tohto zápasu sa už naplno rozbehol, výkop mali hostia z Talianska. Ani jeden z trénerov nespravil do druhého polčasu zmenu v základnej zostave.

46

Začal sa druhý polčas.

Oba tímy sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak už čoskoro začne!

V prvom polčase mal zápas vysoké tempo, útočné výpady sme videli na oboch stranách. Úspešnejší však boli futbalisti Šachtaru, pretože v 15. minúte otvoril gólový účet zápasu Taison. Po prvom polčase je tak stav 1:0, uvidíme, čo nám ponúkne druhé dejstvo.

45+1

Prvý polčas sa skončil.

45

Hlavný rozhodca tohto zápasu nadstavuje ešte 1 minútu!

44

No a veľa nechýbalo a mohlo byť vyrovnané 1:1! Insigne šikovne prešiel cez obranu domácich, následne tvrdo vypálil na bránu, ale Pjatov predviedol výborný zákrok.

43

V závere prvého polčasu sú aktívnejší hostia, domáci sa momentálne len bránia a snažia sa bez ujmy prečkať koniec prvého polčasu.

42

Loptu teraz získal Hamšík, vyslal šikovnú prihrávku pred bránu domácich, Insigne však prihrávku nestihol a loptu si do svojich rukavíc prebral brankár Pjatov.

41

Netrvalo dlho a do zakončenia na bránu domácich sa znova dostal Milik, jeho hlavička však úspešná nebola a brankára domáceho tímu nepreverila.

40

Zaujímavá situácia sa tak teraz črtala na druhej strane, Milikovi je však signalizovaný ofsajd a tak jeho zakončenie na bránu domácich bolo v podstate zbytočné.

39

Marlos založil útok domáceho tímu, napokon však prišla nepresnosť domácich futbalistov a loptu stratili. Neapol na nič nečaká a okamžite sa snaží o prienik na útočnú polovičku.

38

Lopta momentálne patrí domácim futbalistom, ktorí sa nemajú kam ponáhľať a rozbiehajú kombináciu na svojej polovičke. Neapolu už veľa času v prvom polčase neostáva.

37

Zaujímavá situácia v pokutovom území domácich prišla teraz! Ghoulama odcentroval pred bránu domáceho tímu, Ordec loptu nešťastne tečoval a lopta len tesne minula bránu Šachtara. Pjatov mal obrovské šťastie.

36

Ani tento útok Neapola hosťujúcemu mužstvu nič nepriniesol, Ghoulama padol v pokutovom území, ale jednoznačne tomu sám pridal a hlavný rozhodca pochopiteľne penaltu nepíska.

35

Teraz sa však podarilo hosťom zakončiť na bránu domáceho tímu, Callejónov pokus však brankárovi Pjatovi žiadne problémy nenarobil. pomaličky sa blíži záverečná čast prvého polčase.

34

Neapol však po rýchlom protiútoku získal priamy kop, ale aj táto situácia domácich neohrozila a futbalisti Šachtaru sa bez problémov ubránili.

33

Po rohovom kope sa do zakončenia dostal Diawara, ale jeho strelu zblokovala obrana domácich. Šachtar sa následne usadil na útočnej polovičke.

32

Domáci navyše teraz aj zaútočili, ale hostia rýchlo prebrali loptu na svoje kopačky a vybojovali si rohový kop. Šachtar sa tak teraz bude musieť brániť.

31

K lopte sa už dostáva hosťujúce mužstvo, ale nedarí sa mu preniknúť na útočnú polovičku. Domáci kontrolujú priebeh hry a držia si svoje tesné vedenie.

30

Pri lopte sú momentálne futbalisti Šachtara, kombinujú však znova na svojej polovičke. Neapol sa snaží o vysoké napádanie, domáci však zatiaľ chyby v defenzíve nerobia.

29

Teraz sa však hosťom už podarilo aj zakončiť, po centri sa do hlavičkového zakončenia dostal Albiol, ale jeho pokus išiel iba mimo bránu domáceho tímu.

28

Dlhšiu dobu teraz držali loptu na svojich kopačkách futbalisti Neapola, ale nepodarilo sa im nič zaujímavého vymyslieť. Šachtar si tak aj naďalej drží svoje tesné vedenie o 1 gól.

26

Neapol sa dostal k lopte a založil rýchly protiútok, Milik sa však v rozhodujúcej chvíli ocitol v ofsajde a tak sa žiadne zakončenie na bránu domácich nekonalo.

25

Lopta je momentálne na kopačkách domácich futbalistov, ktorí sa pochopiteľne nikam neponáhľajú a snažia sa kombinovať na polovičke svojho dnešného súpera.

23

Po rýchlom útoku zahrávali hostia rohový kop, ale aj túto situáciu domáci futbalisti ubránili. Napol sa čoraz viac tlačí do zakončenia, zatiaľ však Šachtar všetko zvládla.

21

Neapol mal však teraz veľké šťastie! Po chybe obrany sa Taison sám pred brankára hostí, ale Reina sa prezentoval výborným zákrokom! Škoda pre domácich, vyhrávať 2:0 by bolo už veľmi zaujímavé.

20

Rohový kop obrana domácich napokon ubránila bez problémov, Šachtar po zisku lopty kombinuje na svojej polovičke a nikam sa neponáhľa.

19

Hostia z Talianska napokon založili rýchly útok na bránu svojho súpera, Ordec následne odvracia loptu na rohový kop. Tlak Neapola s začína pomaličky stupňovať.

18

Šachtar po zisku lopty sa snaží čo najdlhšie kombinovať na svojej polovičke, Neapol však vysoko napáda a domácemu tímu to začína pomaličky robiť problémy.

17

Neapol sa už častejšie dostáva na útočnú polovičku a tak si futbalisti Šachtara musia dávať pozor a vyvarovať sa chybám, ktoré by mohol ich súper potrestať. Zápas si však aj naďalej drží veľmi slušné tempo.

16

Uvidíme, ako tento pomerne rýchly gól domácich ovplyvní priebeh tohto zápasu. Hostia sa snažia o rýchlu odpoveď, ale Šachtar svojho súpera do ničoho nepúšťa.

15

Je tu prvý gól tohto zápasu! Domácim sa podarilo založiť rýchly protiútok, sledovali sme peknú spoluprácu pred pokutovým územím hostí, Ferreyra poslal loptu na TAISONA a ten vydarenou strelou otvára gólový účet tohto zápasu – 1:0!

14

Momentálne sú pri lopte futbalisti domáceho celku, kombinujú však na svojej polovičke. Hostia ihneď zvolili vysoké napádanie a snažia sa svojho dnešného súpera dotlačiť k chybe.

13

Tá istá situácia sa teraz zopakovala aj na druhej strane, hostia takisto z priameho kopu nič zaujímavého nevyťažili. Dlhšiu dobu sme tak nevideli zakončenie na jednu či druhú bránu.

12

Priamy kop napokon domáci celok rozohral nakrátko, následne sa však nič zaujímavého nekonalo, hostia získali loptu na svoje kopačky. Šachtar sa tak rýchlo vracia späť na svoju polovičku.

11

Postupnými prihrávkami sa na útočnú polovičku dostávali domáci futbalisti, ale Marlos bol faulovaní a tak Šachtar získava priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti. Neapol sa tak teraz bude musieť brániť.

10

Hra sa teraz troška upokojila a oba tímy sa do útokov moc nehrnú. Snažia sa kombinovať na svojich polovičkách a zakladať postupné útoky. Zápas je prakticky ešte len na svojom začiatku.

9

Pri lopte boli domáci futbalisti, Marek Hamšík sa snažil loptu získať pre svoj tím, ale pri preberaní lopty si pomohol faulom. Domáci zahrávali priamy kop, ale žiadnu zaujímavú situáciu to neprinieslo.

8

Ešte pripomeniem, že zápas sa nehrá na štadióne Donecku, ale na Metalist Stadium v Charkove. Aj tak je dejisko zápasu slušne zaplnené a divákov je od úvodného výkopu poriadne počuť.

7

Tento útok hostí je prerušený, Insigne sa ocitol v ofsajde a tak postranný rozhodca prisudzuje loptu domácim futbalistom. Uvidíme, čo teraz vymyslia futbalisti Šachtara.

6

Neapol sa pokúšal zaútočiť opäť, na útočnej polovičke však loptu stratil a dopredu to už skúšajú domáci futbalisti. Zápas má tak vysoké tempo hneď od úvodu, snáď nás čaká aj veľa zaujímavých situácii.

5

A zakončenie na bránu prišlo aj na druhej strane. Neapol založil rýchly útočný výpad, do pokutového územia s loptou prenikol Milik, ale bol z uhla a tak jeho zakončenie presné nebolo. Oba tímy si tak pripísali po prvých strelách na bránu.

4

Sledovali sme rýchly útok domácich futbalistov, na hranici 16-tky sa k strele dostal Taison, ale jeho pokus míňa bránu hostí z Talianska. Od úvodu však sledujeme rýchly futbal.

3

Neapol sa opäť dostal k lopte a prenikol na útočnú polovičku. Hamšík sa snažil prejsť do pokutového územie, obrana Donecku si na neho dala pozor a loptu mu včas zobrala.

2

Domáci však loptu pomerne rýchlo stratili a do rýchleho brejku sa dostali hostia. Insigne hľadal centrom v pokutovom území Donecku Callejóna, ten však v rozhodujúcej chvíli na loptu nedočiahol.

1

Prvý polčas tohto zápasu sa už naplno rozbehol, výkop mali domáci futbalisti, ktorí sa už snažia preniknúť na útočnú polovičku.

1

Oba tímy sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, zápas sa tak už čoskoro začne!

Príjemný futbalový večer s Ligou majstrov prajem všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia jeho sledovaním. Do začiatku zápasu medzi mužstvami Šachtar Doneck a SSC Neapol už veľa času neostáva, zatiaľ si môžte prezrieť zostavy oboch mužstiev. Hosťujúce mužstvo povedie s kapitánskou páskou slovenský reprezentant Marek Hamšík. Zápas z pozície rozhodcov povedú páni z Nemecka, konkrétne Felix Zwayer – Thorsten Schiffner, Marco Achmüller. V dejisku zápasu je už všetko pripravené, čakáme na príchod oboch mužstiev a rozhodcov zápasu. Pri sledovaní zápasu Vám prajeme príjemný športový zážitok, z pozície komentátora Vám ho prinesie Miroslav Revaj.

Úvodné zostavy:

Šachtar Doneck: Pjatov – Srna ©, Ordec, Rakyckyj, Ismaily – Fred, Stepanenko – Marlos, Taison, Bernard – Ferreyra

Náhradníci: M. Ševčenko – Butko, Chočolava, Dentinho, Patrick, de Azevedo, Kovalenko

SSC Neapol: Reina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam – P. Zieliński, Diawara, Hamšík © – Callejón, Milik, L. Insigne

Náhradníci: Sepe – Allan, Jorginho, Ch. Maggio, D. Mertens, Nikola Maksimović, Rog

Rozhodca: Felix Zwayer – Thorsten Schiffner, Marco Achmüller (všetci Nemecko)

Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá Šachtar Doneck a SSC Neapol. Zápas a tak aj tento prenos začína o 20:45!

Fanúšikovia futbalu si opäť prídu na svoje, týmto týždňom totižto štartuje Liga majstrov. Uvidíme tak množstvo kvalitných súbojov, najlepších hráčov sveta hrať proti sebe a veľa ďalšieho. V tomto prenose sa zameriame na základnú skupinu F, kde uvidíme konfrontáciu celkov z Ukrajiny a Talianska.

Šachtar Doneck:
Ukrajinský celok sa v minulom ročníku Ligy majstrov nepredstavil, takže má v tomto ročníku o motiváciu postarané. Čo sa týka pôsobenia v ukrajinskej lige, tak tam sa Donecku darí úspešne. Po 8 kolách majú domáci na svojom konte 21 bodov a nachádzajú sa na prvom mieste. Doneck ako víťaz ukrajinskej súťaže sa praimo kvalifikoval do Ligy majstrov.

SSC Neapol:
Hostia pôsobili aj v minulom ročníku Ligy majstrov a vyhrali zakladanú skupinu B. V Osemfinále však už nestačil na neskoršieho víťaza tejto súťaže Real Madrid. V Serie A zatiaľ Neapol má po 3 zápasoch plný počet bodov a nachádza sa na druhom mieste. Neapol musel hrať baráž o Ligu majstrov, kde napokon vyradil Nice po dvoch výhrach 2:0.

Favorit:
V prvom zápase sa vždy úloha favorita určuje ťažko, čaká nás tak zrejme vyrovnané stretnutie pri ktorého sledovaní by sme sa nudiť nemali.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.