AS Trenčín
Naposledy zmenené pred 7 rokmi

Tak, to je už od nás všetko. Ďakujeme za pozornosť a tešíme sa na vás pri ďalších textových prenosoch.

Povedali po zápase:

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): „Súper až príliš ľahko získal na úvod vedenie až po povedal by som smiešnych chybách, ktoré bohužiaľ patria k futbalu. Tentokrát to bolo v našom podaní. Bolo dobré, že sme boli schopní vrátiť sa do zápasu a mužstvo ukázalo silu. Aj futbalovú, aj morálnu a naozaj ten futbal bol hlavne o ofenzíve a veľa pekných ofenzívnych akciách. Samozrejme my tréneri nebudeme spokojní s tým, že sú tri góly vo vlastnej bráne, ale aj to patrí k futbalu. Takže bolo dobre, že sme boli schopní vrátiť sa do zápasu a aj napriek nepriaznivému vývoju sme dokázali svoju kvalitu.“

Martin Ševela (tréner Trenčína): „Čo sa týka zápasu, my sme mali výborný vstup. Predpokladali sme, že súper nastúpi s tromi obrancami, našou stratégiou bolo opierať hĺbkové prihrávky na Manceho ktorý si s tým dobre poradil a následne sa nám otvárali krídelné priestory. Druhý gól sa nám podarilo dať po hrubej chybe brankára, ale chyby patria k futbalu. Na druhej strane my sme sa tiež dopustili viacerých chýb, z ktorých sme inkasovali góly. V globále alebo v takom nejakom komplexe si myslím, že to bolo také remízové. My sme mali lepší začiatok ako súper. Súper mal zase záver, kde to mohol enormnou snahou ešte strhnúť na svoju stranu. Mrzí ma, že sme nezvíťazili, s tým cieľom sme sem išli. Pozitívom je, že sme strelili tri góly, čiže efektivita, s ktorou sme si nepotykali v minulých zápasoch bola na solídnej úrovni, ale sami sme sa presvedčili, že naozaj je na čom pracovať čo sa týka hlavne rýchlosti v herných situáciách. Lebo ak k niektorým veciam pristúpime tak, ako sme pristúpili, budeme vyťahovať lopty z vlastnej brány a to sú polená, ktoré si sami hádžeme pod nohy. Samozrejme musíme akceptovať aj silu súpera, pretože hrá naozaj veľmi zaujímavý futbal a takisto akceptujeme aj ten bod, ktorý si odnášame domov a verím, že to bude bodík, od ktorého sa odrazíme do ďalších ťažkých a dôležitých zápasov."

V druhom polčase najskôr vyrovnával Peter Gal Andrezly, následne vrátil hostí do vedenia Rangelo Janga a šesť minút pred koncom riadnej hracej doby rozhodol o výsledku 3:3 a deľbe bodov Kristi Qose. Ešte sa pozrieme na to, ako videli duel tréneri oboch tímov.

90+2

90+1

Daniel sa snažil preštrikovať cez obranu hostí, čo sa mu napokon proti presile v bielych dresoch nedarí.

90

Takáč poslal center na vzdialenejšiu žrď, kde sa dostáva k hlavičke Jonec, no pokus smerujúci k žrdi kryje brankár.

89

Kostadinov vystrelil spoza šestnástky a jeho strela je zblokovaná na roh.

87

Trenčania si vpredu počínajú nedovolene a prichádzajú o loptu.

85

Ružomberok získal priamy kop, lenže Takáčov center odvracia obranca.

84

Ružomberok dal gól!
Dalibor Takáč nachádza na vzdialenejšej žrdi KRISTIHO QOSEHO a ten hlavou vyrovnáva na 3:3!

83

Prenikajúceho Gal Andrezlyho odstrčil brániaci hráč hostí a Ruža získava priamy kop.

82

Gal Andrezly poslal center pred bránu hostí, odkiaľ ju hlavou tesne míňa Gerec.

81

Beridze s Gongom sa snažili niečo vymyslieť pred ružomberským pokutovým územím, no prihrávku prvého menovaného vystihol obranca.

79

Takáčov center z priameho kopu odvracia obranca za postrannú čiaru.

79

Po faule na Daniela prenikajúceho po pravej strane získava Ruža priamy kop.

78

Peter Maslo to vyskúšal spoza veľkého vápna, no strieľa vedľa.

77

Liptáci sa snažili niečo vymyslieť na útočnej polovici. Na chvíľu zovreli svojho súpera, no tomu sa darí odvrátiť center na autové vhadzovanie.

76

Striedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Rangelo Janga, prichádza Giorgi Beridze.

76

Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Matej Kochan, prichádza Michal Jonec.

74

Kochan posiela dlhú kolmú prihrávku dopredu, ktorá končí až pri Chovanovi.

74

Kružliak sa snažil vysunúť Gal Andrezlyho, no prihrávka bola príliš rýchla.

73

Gal Andrezly dostával zaujímavú prihrávku na ľavú stranu, no asistent rozhodca signalizuje ofsajd.

71

Striedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Jakub Paur, prichádza Ricky van Haaren.

69

Janga poslal center do domácej šestnástky, no tam nachádza len domáceho obrancu, ktorý odvracia loptu do bezpečia.

68

O atmosféru sa dnes stará hlavne domáci fanklub, svojich hráčov prišlo podporiť aj zopár fanúšikov z Trenčína.

66

Trenčín získal priamy kop. Na center si nabehol Mance a hlavičkuje tesne vedľa brány.

65

Gerec dostáva loptu v šestnástke a následne prihráva dozadu, kde spoza šestnástky páli Kostadinov tesne vedľa trenčianskej svätyne.

63

Gerec na ľavej strane dobehol zdanlivo stratenú loptu, no jeho následná prihrávka nenachádza adresáta v pokutovom území hostí.

62

Dnešné stretnutie sleduje 1621 divákov.

60

Center z priameho kopu hostia odvracajú.

59

Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Nermin Haskič, prichádza Dalibor Takáč.

59

Po faule na Kostadinova získava Ružomberok priamy kop.

56

Trenčín dal gól!
ANTONIO MANCE si nabehol na prihrávku do šestnástky a peknou strelou od brvna vracia hostí do vedenia!

54

Po tomto rohu sa dostáva do šance Paur, ktorý tesne míňa domácu svätyňu.

53

Trenčín získal ďalší roh. Center napokon odvracajú Liptáci na ďalší roh.

51

Hostia z následného útoku získali roh. Po ňom sa dožadovali ďalšieho, no bude sa odkopávať od brány.

50

PETER GAL ANDREZLY si prebral prihrávku a vystrelil spoza šestnástky. Jeho pekný pokus končí v sieti a je vyrovnané!

49

Haskić dostal loptu do šestnástky a priťukol Peterovi Maslovi a jeho strela je zblokovaná.

48

Na opačnej strane sa Janga dostal do zaujímavej situácie, no jeho krížnu strelu chytá Macík.

47

Hneď na začiatku druhého dejstva získava Ružomberok rohový kop, no center Gal Andrezlyho z tejto štandardnej situácie kryje Chovan.

46

Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Jozef Menich, prichádza Šimon Kupec.

46

Striedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Tomáš Šalata, prichádza Rodney Klooster.

46

Začal sa druhý polčas.

Hostia z Trenčína mali výborný nástup do zápasu, keď v 11. minúte otvoril skóre Jakub Paur a už po troch minútach zvýšil náskok Trenčanov na rozdiel dvoch gólov Rangelo Janga. Postupom času však prebrali iniciatívu Ružomberčania, ktorí v 26. minúte znížili zásluhou Štefana Gereca na 1:2.

45+1

Prvý polčas sa skončil.

45+1

Liptáci posielajú center na hranicu šestnástky hostí, odkiaľ Trenčania odvracajú loptu.

45

Nadstavovať sa bude jedna minúta.

44

Daniel hľadal centrom z pravej strany nabiehajúceho Haskića, no k lopte má bližšie Chovan a berie ju do náručia.

43

Po rohovom kope rozohranom nakrátko dostal prihrávku Skovajsa, no jeho strela spoza veľkého vápna letí mimo brány.

42

Trenčania poslali nebezpečný center pred bránu, kde pred nabiehajúcim Jangom odvracia defenzívny hráč domácich loptu na roh.

39

Haskić sa dostal do samostatného úniku a postranný rozhodca signalizuje ofsajd. Keďže išlo o minimálne veľmi tesnú situáciu, znova nasleduje vlna nevôle z tribúny.

38

Daniel potiahol útok po pravom krídle a jeho následnú prihrávku pred bránu zachytávajú hostia.

38

Teraz si vpredu nedovolene počínali hostia a strácajú loptu.

36

Gal Andrezly poslal spoza šestnástky strieľanú prihrávku a Chovan ju chytá.

35

Po rohu Ružomberčania neohrozili bránu, krátko na to sa dopúšťajú útočného faulu.

34

Ruža zostáva pri lopte a Haskićova strela je v poslednej chvíli zblokovaná obrancom na roh.

33

Daniel rozohral nakrátko na Haskića, s ktorým si vymenil loptu, no následne Liptáci neohrozili bránu.

33

Gal Andrezly to skúsil z uhla. Jeho lopta je zblokovaná tesne vedľa brány na roh.

32

Gerec potiahol loptu po ľavej strane a prihrával na vzdialenejšiu žrď, kam si nabehol Daniel, no lopta je na neho pridlhá.

31

Liptáci teraz vpredu neuspeli a tak hostia potiahli útok po ľavej strane, odkiaľ centruje Skovajsa a Macík berie loptu do náručia.

27

Ružomberok získal priamy kop, no Danielov center míňa Gerec.

26

Peter Gal Andrezly prihráva na stred šestnástky, kam si nabehol ŠTEFAN GEREC a strelou k žrdi znižuje na 1:2!

23

Krátko na to sa Liptáci dožadujú rohové kopu, nasledovať však bude odkop od brány hostí.

22

Liptáci posielajú center na vzdialenejšiu žrď, do ktorého sa hádže Gal Andrezly a hlavou prekonáva brankára. Tribúny sa už tešili z gólu, no asistent rozhodcu znova signalizuje ofsajd.

21

Daniel v dobrej palebnej pozície ešte prihrával na Kostadinova, ktorý zblízka nastrelil brankára. Asistent rozhodcu však pri jeho strele signalizoval postavenie mimo hry.

20

Následný útok Ružomberka sa končí ofsajdovým verdiktom.

20

Mance sa dostával do šance, no napokon ho pred domácim veľkým vápnom odzbrojil Menich.

18

Liptáci na chvíľu zatlačili svojho súpera, ktorý behom pár minút zaznamenal dva góly, no tejto ofenzívnej snahe chýbalo viac presnosti.

14

Hilary Gong si poradil s domácim gólmanom a prihral RANGELOVI JANGOVI pred prázdnu bránu. Trenčiansky útočník sa v obrovskej šanci nemýlil a zvýšil náskok hostí na rozdiel dvoch gólov!

11

Center z rohového kopu nachádza JAKUBA PAURA, ktorý si vynahradil situáciu spred pár sekúnd a posiela loptu do siete!

11

Paur dostal nebezpečnú prihrávku pred bránu a Macík končekmi prstov vyrazil jeho strelu na rohový kop.

9

Na druhej strane sa snažil o únik Janga, ale Macík ho v spolupráci s obrancom odzbrojil.

9

Kostadinov teraz síce poslal zaujímavú loptu pred svätyňu hostí, no lopta už predtým bola mimo hry a tak Ružomberčania nemohli zakončovať.

8

Trenčín potiahol útok po pravom krídle a nasledovala nebezpečná prihrávka pred domácu bránu, ktorú len tak tak nedosiahol nabiehajúci Janga.

7

Krátko na to sa nevyhol ofsajdovej pasci Haskić. Loptu tak budú hostia.

6

Liptáci sa dostávali do prečíslenia, no postranný rozhodca signalizuje ofsajd.

5

Paur prihrával v stredovom kruhu na Manceho, no ten si pri spracovaní lopty pomohol rukou.

5

Skovajsa poslal center na hranicu domáceho veľkého vápna, odkiaľ loptu odhlavičkoval Haskić.

4

Trenčín získava priamy kop.

3

Gal Andrezly poslal z ľavej strany šestnástky loptu pred bránu na Haskića, no ten nezachytil loptu nohou celkom podľa svojich predstáv a tak ju kryje Chovan.

2

Domáci odpovedajú kolmou prihrávkou pred bránu hostí, no ani tá neslávi úspech.

1

Hneď na začiatku vysúva Mance prihrávkou Gonga, ktorý išiel sám na bránu, no ťažil z postavenia mimo hry.

1

-1

Hráči nastupujú na trávnik. Hostia budú hrať v bielych a domáci v oranžovo-čiernych dresoch.

-15

Úvodné zostavy:

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo, Menich, D. Kružliak, Qose – Daniel, Kochan, Kostadinov, Gal Andrezly – Gerec, Haskič.

Náhradníci: Krajčirík – Takáč, Kunca, Kupec, Jonec, Čurma, Sapara.

AS Trenčín: Chovan – Kleščík, Šalata, Šulek, Skovajsa – El Mahdioui – Paur, Zubairu – Gong, Mance, Janga.

Náhradníci: Šemrinec – Keston, Klooster, Beridze, Čataković, van Haaren, Kvocera.

Rozhodca: Vlk – Weiss, Bobko.

Nadviaže Trenčín na vzájomné súboje z minulého ročníka alebo bude bodovať naplno domáci Ružomberok? Kto sa bude tešiť po záverečnom hvizde sa dozviete z nášho textového prenosu!

V minulej sezóne sa síce Ruža umiestnila pred Trenčínom, no výsledky vzájomných súbojov vyznievali v prospech Trenčanov. Prvý duel týchto súperov minulého ročníka sa odohral pod hradom Matúša Čáka, kde vyhral domáci tím 3:1. Oba tímy sa následne stretli v osemfinále Slovnaft Cup-u v Ružomberku, ktoré sa hralo na jeden zápas. Po riadnom hracom čase svietil na ukazovateli skóre stav 0:0 a na rad prišli pokutové kopy a po nich sa tešil z postupu Trenčín. V jeseni sa títo súperi stretli ešte tretíkrát. Dramatický ligový duel pod Čebraťom sa skončil remízou 3:3. Zatiaľ naposledy sa Ruža s Trenčínom stretla v jarnej časti uplynulého ročníka, kedy Trenčania doma zvíťazili 2:1.

Domáci Ružomberok sa v uplynulom kole predstavil v Podbrezovej, kde v 21. minúte korunoval hernú prevahu Štefan Gerec. V 57. minúte sa Liptáci tešili druhýkrát, keď skončil v sieti pokus Petra Gal Andrezlyho. Dvanásť minút pred koncom riadnej hracej doby skóroval Matúš Mikuš a znížil ružomberský náskok na rozdiel jedného gólu, no už v 81. minúte sa zapísal do streleckej listiny Dalibor Takáč a gólom na konečných 3:1 definitívne potvrdil triumf tímu spod Čebraťa.

Ružomberok doteraz získal 7 bodov, má aktívne skóre 9:6 a nachádza sa na priebežnom šiestom mieste. Na 5. Zlaté Moravce stráca dva body, pred 7. Prešovom má jednobodový náskok a má o tri body viac ako 8. Trenčín, 9. Michalovce a 10. Podbrezová.

Predchádzajúce ligové zápasy:

FC ViOn Zlaté Moravce – MFK Ružomberok 2:1
MFK Ružomberok – FK Senica 4:0
FC DAC Dunajská Streda – MFK Ružomberok 1:1
MFK Ružomberok – FC Spartak Trnava 0:2
FK Železiarne Podbrezová – MFK Ružomberok 1:3

Hostia z Trenčína v minulom kole privítali na svojom trávniku Michalovce. Po bezgólovom úvodnom dejstve sa v rozmedzí 65. a 70. minúty dvakrát presadil Martin Koscelník, ktorý poslal tím z východu Slovenska do dvojgólového vedenia. Po šiestich minútach sa presadil aj domáci Hilary Gong, no prehru 1:2 sa už Trenčanom nepodarilo odvrátiť.

Trenčín doteraz získal 4 body, má pasívne skóre 6:8 a v ligovej tabuľke mu patrí priebežná ôsma priečka. Rovnaký bodový zisk majú aj 9. Michalovce a 10. Podbrezová. Na 7. Prešov strácajú futbalisti spod hradu Matúša Čáka dva body a na svojho aktuálneho súpera z Ružomberka jedno víťazstvo.

FK Senica – AS Trenčín 1:2
AS Trenčín – DAC Dunajská Streda 1:2
FC Spartak Trnava – AS Trenčín 2:1
AS Trenčín – FK Železiarne Podbrezová 1:1
AS Trenčín – MFK Zemplín Michalovce 1:2

V centre dolného Liptova budeme sledovať zápas 6. kola Fortuna ligy medzi domácim Ružomberkom a hosťujúcim Trenčínom.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.