4 : 2
(1:0)
MŠK Žilina
Naposledy zmenené pred 7 rokmi

Marco Rossi (tréner DAC Dunajská Streda): „Dnešný prvý polčas bol najlepší v tejto sezóne. Do 60. minúty sme hrali veľmi dobre, zaslúžili sme si trojgólové vedenie. Žilina je tím, ktorý hrá futbal a nie nadarmo vyhral titul. Polievka nám narobil veľa problémov. Je to zaslúžené víťazstvo, ale z posledných 30 minút sa musíme poučiť.“

Adrián Guľa (tréner MŠK Žilina): „Dnes sme si nezaslúžili vyhrať, Dunajská Streda bola lepšia, navyše hnaná skvelým obecenstvom. Moji chalani neboli dostatočne dôrazní, chýbala nám efektivita, rýchlosť. V závere sme boli v tlaku, pasivitu súpera sme mali využiť, čo sa však nestalo.“

Je tu koniec, Dunajská Streda dnes porazila Žilinu 4:2. Už o pár minút vám prinesieme názory oboch trénerov z tlačovej konferencie.

90+2

90+1

Tak treba povedať, že druhý polčas bol výborný, Dramatický, s množstvom gólom a treba povedať, že DAC dnes získa tri body zaslúžene.

90

Dunajská Streda dala gól!
Chyba Filipa Kašu v strede poľa, MARKO DIVKOVIČ sa dostal do úniku a s kusom šťastia prestrelil žilinského Dominika Holeca.

89

Miroslav Káčer poslal dobrý center do šestnástky DAC z ľavej strany, napokon sa však píska útočný faul Denisa Vavra.

88

Dlhá lopta na hrot MŠK pre Samuela Mráza, Patrik Macej však výborne čítal hru.

87

Po kombinácii Živkovića s Divkovićom ostal Kristopher Vida v postavení mimo hru.

86

Lenže Špalekovi dnešný zápas vôbec nevychádza, Davis ho obišiel pri rýchlom úniku a znovu musel kvalitný zákrok vytiahnúť žilinský brankár Dominik Holec!

85

DAC je v obrovskom útlme, Žilina kombinuje v strede poľa, všetci hráči MŠK okrem brankára Holeca sú na polovici DAC.

84

Otubanjo príliš pred šestnástkou domáceho tímu vymýšľal s loptu a napokon zle prihral, napriek tomu však tlak MŠK pokračuje.

83

Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Erik Pačinda, prichádza Marko Divković.

82

Simon Pambou volí rázny defenzívny odkop od vlastnej bránky a dáva vydýchnuť spoluhráčom.

81

Dunajská Streda je aktuálne stiahnutá v hlbokej defenzíve, no Škvarka si momentálne nerozumel v kombinácii s Yusufom Otubanjom.

80

Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 10 minút, do hry príde v drese DAC Divković.

79

Nuž a Žilina sa nadýchla k mohutnému záverečnému tlaku, center Diaza s vypätím všetkých síl odvrátil Zoltán Kontár.

78

Žilina dala gól!
Tak toto je neuveriteľné! Miroslav Káčer poslal krásnu prihrávku pre SAMUELA MRÁZA, ktorý si technickou strelou doslova vychutnal Patrika Maceja a znížil už len na rozdiel jediného gólu!

76

Žilinčania kombinujú, po prihrávke Polievku sa do zakončenia dostal Káčer, no táto strela bola veľmi nepresná.

75

Čas sa Žilina kráti, naopak, domáci si užívajú dnešný zápas.

74

Róbert Polievka je pri chuti, centrom trochu vystrašil Patrika Maceja, ktorý však napokon nemusel zasahovať.

73

Neuveriteľný zákrok Dominika Holeca! Davis hľadal dlhým centrom Erika Pačindu, no loptu skôr zasiahol hlavou Filip Kaša, ktorý si dal takmer vlastný gól. Skvelý reflex však predviedol gólman Žiliny a dovolím si povedať, že toto bude jeden z brankárskych zákrokov sezóny!

72

Škvarka hľadal v šestnástke DAC Otubanja, no kvalitnú defenzívnu prácu odviedol Huk. Nasledovať bude odkop Patrik Maceja od bránky DAC.

71

Domáci fanúšikovia už oslavujú výhru svojho tímu, Žilina sa snaží získať prevahu v strede poľa.

70

Dnešné stretnutie sleduje 7139 divákov, Dunajskej Strede je vypredané!

70

Žltú kartu dostáva Zoltán Kontár (FC DAC Dunajská Streda).

69

Z trávnika odišiel za potlesku divákov Zsolt Kalmár a treba povedať, že potlesk bol zaslúžený, Kalmár bol dnes ústrednou postavou DAC.

68

Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Zsolt Kalmár, prichádza Zoltán Kontár.

67

Tak Žilinčania sa snažia ešte s výsledkom niečo urobiť, času už však majú dosť málo.

66

Róbert Polievka sa vrútil do šestnástky DAC, našiel prudkou prihrávkou YUSUFA OTUBANJA, ktorý už len nastavil nohu a doklepol loptu do siete Patrika Maceja!

64

Nuž, Kalmár vymyslel ďalšiu výbornú prihrávku, našiel MARINA LJUBIČIĆA, ktorý si ešte upravil a technicky obstrelil Dominika Holeca.

64

Adrián Guľa rázne dohovára svojim hráčom, no nie je to nič platné.

63

Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Eligius Jankauskas, prichádza Róbert Polievka.

63

Posledné striedanie chystá Adrián Guľa, do hry príde Róbert Polievka.

62

Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Lukáš Čmelík, prichádza Kristián Koštrna.

62

Kalmár v ďalšej obrovskej šanci, z dobrej pozície však páli nad bránku Dominika Holeca!

61

Do hry v tíme DAC príde Kristián Koštrna.

60

Tak so Žilinou to dnes nevyzerá vôbec dobre, zverenci trénera Guľu sa stále nedokážu vymaniť spod tlaku domáceho tímu, ktorý dnes hrá skutočne výborne.

59

Obrovská šanca DAC! Zsolt Kalmár vymyslel krásnu kolmicu pre Lukáša Čmelíka, ktorý mal voľný priestor, no Holec mu skvele zmenšil strelecký uhol a fantastickým zákrokom podržal svoj tím!

58

Do hry sa zapojil aj Otubanjo, prvý dotyk s loptu mu však vôbec nevyšiel.

57

Ďalší krásny futbalový moment, Kristopher Vida sa z dobrej pozície oprel do lopty, no rozvlnil len bočnú sieť Holecovej bránky!

56

Davis posielal výbornú kolmicu po ľavej čiare pre Vidu, kvalitne však čítal hru žilinský stopér Denis Vavro.

55

Jankauskas vymyslel finálku pre Samuela Mráza, ktorý si však zle prebral loptu a Živković ho stihol odzbrojiť.

54

Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Juraj Chvátal, prichádza Yusuf Otubanjo.

54

Fanúšikovia DAC sa bavia futbalom a ženú svoj tím dopredu, tí žilinskí dnes zatiaľ veľa dôvodov na radosť nemajú.

53

Do hry príde v drese Žiliny Yusuf Otubanjo.

52

Obrovská šanca domácich, ktorí sa vyrútili do prečíslenia. Z ľavej strany poslal cez celú šestnástku loptu Davis, našiel úplne voľného Erika Pačindu, ktorý však namieril len do bočnej siete Holecovej bránky. Nuž, tak toto by bol pre Žilinu priamy direkt, možno aj K.O.

51

Lukáš Čmelík sa prebíjal popri čiare, tentoraz ho však výborne zastavil Róbert Mazáň.

50

Nuž a Žilina už majú na striedačke bojovú poradu, zrejme príde čoskoro k druhému striedaniu.

49

Tak, Adrián Guľa môže všetky taktického plány pre druhý polčas premyslieť znovu, veľa času už však Žilina nemá.

48

Marin Ljubičić vymyslel dobrú akciu, Davis posunul loptu na Pačindu, ktorý z blízka Holeca ešte neprekonal, ale číhajúci ZSOLT KALMÁR už doklepol loptu do siete Žiliny.

47

Nuž a Adrián Guľa plánuje zrejme ofenzívne zmeny, pretože veľmi aktívne sa rozcvičuje Yusuf Otubanjo a Róbert Polievka.

47

Denis Vavro hneď v úvode druhého polčasu hľadal dlhou loptu Jankauskasa, toho však obranca DAC postrážila.

46

Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Dávid Hancko, prichádza Denis Vavro.

46

Začal sa druhý polčas.

Do druhého polčasu nastúpi Žilina so zmenou v zostave, do hry príde Denis Vavro.

Po prvom polčase vedie Dunajská Streda nad Žilinou 1:0. O jediný doterajší gól sa v 15. minúte postaral Erik Pačinda. Druhý polčas sa začne približne o 19:30.

45

Prvý polčas sa skončil.

44

Blíži sa nám záver prvého polčasu a treba povedať, že Dunajská Streda zatiaľ vedie nad Žilinou absolútne zaslúžene.

43

Juraj Chvátal vymyslel zaujímavý center na Samuela Mráza, lopta na bránku Maceja je však nepresná.

42

Erik Pačinda unikol po pravej strane, Filip Kaša sa na neho len úctivo pozeral, no strelu útočníka DAC napokon kryl Dominik Holec.

41

Jankauskas výborne preniesol hru na Špaleka, ktorý našiel dobrou prihrávkou Michala Škvarku, no kapitán Žiliny bol v postavení mimo hru.

40

Do konca prvého polčasu ostáva necelých 5 minút, Kalmár faulovaný Diazom a je tu ďalšia zaujímavá štandardná situácia pre domáci tím.

39

Nuž, myslím si, že Adrián Guľa bude mať čo v kabíne povedať svojim zverencom. Takto vypojená z hry Žilina už dávno nebola.

38

Stále trvá tlak domáceho tímu, center Lukáša Čmelíka z pravej strany bol však zblokovaný.

37

Kalmár je dnes jednoznačne pri chuti a hrá skutočne skvele.

36

Dunajskú Stredu stále tlačia dopredu fantastickí fanúšikovia, ktorí sú dnes jednoznačne dvanástym hráčom DAC.

35

Chvátal vymyslel výbornú kolmicu po čiare pre Káčera, no ten nemal dostatočnú rýchlosť a navyše bol tiesnený Pambouom.

34

Ako som už spomínal, Kalmár hrá dnes skvele, bol faulovaný a Dávid Hancko dostáva žltú kartu.

33

Žilinčania bojujú, ale chýba im ľahkosť a dobré nápady, na druhej strane Kalmár vymyslel ďalšiu skvelú prihrávku, no na túto loptu Lukáš Čmelík nereflektoval.

32

Znovu skvelá akcia domácich, Kalmár si z Diaza urobil dobrý deň, narazil si loptu s Pačindom a skúsil strelu. Nepríjemná krížna strela však minula ľavu tyč Holecovej bránky!

31

Dobrý center hostí, pred Kašom však loptu vyboxoval Patrik Macej.

30

Žilinčania sa tlačia dopredu, Jankauskas hľadal Samuela Mráza, po tvrdom súboji však budú Žilinčania kopať druhý rohový kop.

29

Škvarka hľadal centrom azda Filipa Kašu, obrana DAC však loptu bez problémov odpratala z nebezpečného priestoru.

29

Prvý rohový kop Žiliny v dnešnom zápase zahrá Michal Škvarka.

28

Dlhý center domácich do šestnástky Žiliny, hru však výborne čítal Dominik Holec a loptu stiahol do svojich rukavíc.

27

Útok domácim posunul hlavou Kalmár, no napokon je z toho postavenie mimo hru. Kalmár je však dnes ústrednou postavou DAC, naozaj z neho môže byť fantastická posila pre tím zo Žitného ostrova.

26

Tak kapitán Žiliny včera síce oslávil narodeniny, ale dnes zatiaľ gól oslavovať nemôže.

25

Obrovská šanca Žiliny, Samuel Mráz našiel výborne postaveného Michala Škvarku, kapitán Žiliny si urobil streleckú pozíciu, ale fantasticky jeho strelu vyrazil český brankár domáceho tímu Patrik Macej!

24

Výborná akcia domáceho tímu, Lukáš Čmelík naštartoval svoje turbo, lenže výborný zákrok v obrane predviedol Filip Kaša.

24

Eligijus Jankauskas skúsil individuálnu akciu, no cez Živkovića nemal nárok.

23

Máme za sebou polovicu prvého polčasu, vidíme dobrý futbal, ale len zo strany DAC, pretože Žilina je zatiaľ len tieňom.

22

Náznak šance hostí, Nikolas Špalek bol však v postavení mimo hru.

22

Žilina sa nedokáže dostať do správneho tempa, chýba pokoj pri rozohrávke a finálna prihrávka.

21

Ďalšia veľká šanca DAC, po rohovom kope ostal pred Holecom úplne nestrážený Zsolt Kalmár, ktorý však hlavičkoval nepresne. Kde však boli stopéri Žiliny?

20

Aktívny Davis potiahol loptu do šestnástky hostí, po zákroku Filipa Kašu majú domáci výhodu ďalšieho rohového kopu.

19

Prudký center Nikolasa Špaleka z pravej strany nenašiel v šestnástke domáceho tímu adresáta.

18

Exžilinský Lukáš Čmelík je zjavne trošku premotivovaný a za protesty dostáva žltú kartu.

17

Aktuálny stav sa nepáči trénerovi hostí Adriánovi Guľovi, ktorý okamžite poslal na rozcvičku trojicu hráčov.

16

Nuž, o čo si Žilinčania koledovali, to aj dostali a ak chcú dnes v Dunajskej Strede pomýšľať na zisk čo i len bodu, tak musia podstatne pridať.

15

Obrovský tlak domáceho tímu, prvú šancu DAC ešte Holec vytlačil mimo svoju bránku, ale na hlavičku ERIKA PAČINDU už skrátka nestačil.

15

Marin Ljubičić skúsil ďalšiu strelu na bránkou Dominika Holeca. Lopta bola tečovaná, DAC bude kopať ďalší rohový kop.

14

Kalmár znovu vymyslel skvelú loptu pre svoj tím, Kristopher Vida sa však napokon nedostal do zakončenia.

13

Žilinčania sa snažia ovládnuť stred poľa, čo sa im nedarí, pretože aktívny pohyb domáceho tímu robí Šošonom veľké starosti. Pačindov center odvrátil hlavou mladučký stopér Žiliny Dávid Hancko.

12

Obranca domácich Davis si vyslúžil rázny dohovor od hlavného roozhodcu, zrejme to bolo za zákrok na Káčera.

11

Máme za sebou úvodných 10 minút zápasu, stav je stále 0:0. Na trávniku ostáva ležať po súboji žilinský Miroslav Káčer, no hra nie je prerušená.

10

DAC hrá vzadu veľmi pokojne a s rozvahou, no to sa nedá povedať o trénerovi hostí Adriánovi Guľovi, ktorý rozhodne pokojný nie je a poriadne dohovára svojim zverencom na trávniku.

9

Tak domáca Dunajská Streda od úvodu zápasu tlačí svojho súpera do defenzívy a na toto veru Žilinčania nie sú zvyknutí.

8

Krásna akcia Dunajskej Stredy! Kalmár je mozog akcií domáceho tímu, posunul loptu Marinovi Ljubičičovi, ktorý výborne vystrelil do protipohybu Dominika Holeca, no žilinský brankár sa nenechal zahanbiť a predviedol excelentný zákrok!

7

Dlhá lopta dopredu pre Eligijusa Jankauskasa, ktorý však nestihol loptu zachytiť. Vykopávať ju tak bude domáci brankár Patrik Macej.

6

Ivan Diaz skúsil prihrávku stredom poľa na Samuela Mráza, ale táto lopta nemala ani potrebnú presnosť a ani razanciu.

6

Žilina má stále problém s držaním lopty v strede poľa, Chvátala obral Pačinda a skúsil vysunúť Čmelíka, no na exžilinčana si dáva obrana MŠK od úvodu zápasu veľký pozor.

5

Žilina pôsobí v úvode zápasu trochu zakríknuto, priam rozpačito. Po strele už spomínaného Kalmára bezpečne kryl loptu žilinský brankár Dominik Holec.

4

Z toho však už domáci tím nič vážnejšie nevymyslel, pre aktívnym Kalmárom si poradil český stopér Žiliny Filip Kaša.

3

Loptu po rohovom kope vyboxoval výborne Dominik Holec, Lukáš Čmelík však získava ďalší rohový kop pre DAC.

3

Dunajská Streda je však aktívna, má výhodu rohového kopu.

2

Strata lopty v strede poľa v podaní Žiliny, k lopte sa dostal kapitán domáceho celku, tvrdou strelou trafil len žilinského stopéra Filipa Kašu.

1

Hneď v úvode zápasu drobná chybička v obrane hostí, domácim sa to však nepodarilo využiť.

1

Úvodný výkop zápasu v prospech futbalistov Dunajskej Stredy.

1

Hráči oboch tímov už prichádzajú na trávnik, o malú chvíľu sa začne samotný zápas. V Dunajskej Strede vládne skvelá atmosféra!

Príjemný podvečer z Dunajskej Stredy, kde vládne príjemné futbalové počasie. Aktuálne je približne 23–24°C, je pekne slnečno, ideálne počasie na výborný futbal.

Úvodné zostavy:

FC DAC Dunajská Streda: Macej – Davis, Huk, Šatka, Živković – Ljubicić © – K. Vida, Pambou, Kalmár, Čmelík – Pačinda.
Náhradníci: Száraz – Špiriak, Moďoroši, Koštrna, Divković, Mészáros, Kontár.

MŠK Žilina: Holec – Chvátal, Kaša, Hancko, Mazáň – Škvarka ©, Diaz, Káčer, Jankauskas – Špalek, Mráz.
Náhradníci: Volešák – Vavro, Polievka, Klec, Králik, Otubanjo, Šejdajev.

Rozhodca: Kružliak – Hancko, Ochotnický.

Príjemný dobrý deň z Dunajskej Stredy, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 5. kola futbalovej Fortuna ligy, v ktorom futbalisti DAC Dunajská Streda privítajú na svojom trávniku hráčov úradujúceho majstra MŠK Žilina. Zápas sa na Žitnom ostrove začína o 18:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Dunajská Streda patrí k ambicióznym klubom našej najvyššej súťaže. Aktuálne patrí hráčom DAC priebežné štvrté miesto so ziskom 8 bodov. V poslednom doterajšom zápase remizovali Dunajskostredčania na pôde Slovana Bratislava 1:1, o gól sa postaral Erik Pačinda. Ten je s dvomi gólmi i na čele kanonierov klubu v aktuálnej sezóne. Trénerovi Marcovi Rossimu však bude v zápase pravdepodobne chýbať útočník Pavol Šafranko, ktorý by mal prestúpiť do dánskeho Aalborgu.

Žilinu nezastihol úvod ligovej sezóny v dobrej forme. Tri prehry za sebou však Šošonov zdravo nahneval a v poslednom kole si to v Žiline zlízla Senica, ktorá na Záhorie cestovala s debaklom 7:1. Aktuálne Žilinčanom patrí v tabuľke priebežné desiate miesto so ziskom troch bodov. Najlepším strelcom tímu Adriána Guľu je aktuálne Michal Škvarka, ktorý vsietil dva góly.

V Dunajskej Strede sa zápas začína o 18:30, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.