1 : 1
(1:0)
Chorvátsko
Naposledy zmenené pred rokom

Japonci to mali rozohrané dobre, ale v Katare končia medzi šestnástkou najlepších. Chorvátsko ako vicemajster sveta ide do štvrťfinále po víťaznom penaltovom rozstrele.

1:3

Mario PAŠALIĆ premieňa.

1:2

Maja JOŠIDA nepremieňa, opäť to bolo k pravej tyči a opäť to vychytal Dominik Livakovič.

1:2

Marko LIVAJA nepremieňa, trafil pravú žrď!

1:2

Takuma ASANO premieňa.

0:2

Marcelo BROZOVIĆ premieňa.

0:1

Kaoru MITOMA nepremieňa, Livakovič ho vychytal pri pravej žrdi.

0:1

Nikola VLAŠIĆ premieňa.

0:0

Takumi MINAMINO, keď Livakovič chytá jeho strelu doprostred brány.

0:0

Začína penaltový rozstrel.

Ani 120 minút neprinieslo postupujúceho do štvrťfinále. Rozhodne sa v penaltovom rozstrele.

120+1

Skončil sa druhý polčas predĺženia.

120+1

Lovro Majer sa chytá za hlavu. Japonsko nevyužilo možnosť ísť do brejku, Majer z hranice šestnástky míňa priestor troch žrdí.

120+1

Nadstavuje sa jedna minúta.

120

Z posledných síl sme videli odkop Japoncov, smerujeme do samého finále.

119

Ao Tanaka to schytal do hlavy od Barišiča, hra je prerušená.

118

Ostatné sekundy patria Chorvátom. Síl už veľa nie je, preto sa nehrnieme do šialených útokov.

116

Borna Barišič bol neskoro v súboji, za cenu žltej karty zastavil Ita.

115

Zasahuje aj Dominik Livakovič, ktorý chytá vrátenie lopty do ohňa od Mitomu.

114

Šujči Gonda reaguje po dlhom vhadzovaní na hlavičku, svojím výkopom vysunul Asana. Útočník Japonska podržal loptu.

112

Oršičov center pred nabiehajúceho Gvardiolom upratal Šujči Gonda za postrannú čiaru.

111

Po centri Lovra Majera sa lopta dostala za bránkovú čiaru, kde sú Japonci prekvapení, že americký rozhodca ukazuje k rohovému zástavke.

109

Pred Mitomom sa opäť otvára obrovský priestor, ale jeho prihrávku do pokutového územia Chorváti odvracajú.

107

Mario Pašalič sa pokúšal preniknúť popri pravej postrannej čiare, loptu získali Japonci.

106

Striedanie v tíme Japonsko:
z ihriska odchádza Hidemasa Morita, prichádza Ao Tanaka.

Striedanie v tíme Chorvátsko:
z ihriska odchádza Ante Budimir, prichádza Marko Livaja,
z ihriska odchádza Ivan Perišić, prichádza Mislav Oršić.

106

Začal sa druhý polčas predĺženia.

105+2

Skončil sa prvý polčas predĺženia.

105+2

Krátko pred prestávkou v predĺžení Ázijčania ožili, čo by mohlo nasvedčovať tomu, čo uvidíme v druhej pätnásťminútovke.

105+1

Nadstavujú sa dve minúty.

105+1

Junja Ito už verným exekútorom rohových kopov, z tohto ale zásah do čierneho nepadne.

105

Kaoru Mitoma dostal priveľa miesta na osi ihriska, keď obrancovia Chorvátska cúvali. Nakoniec vypálil pod brvno, Livakovič musel zasahovať!

104

Opäť podobný obraz hry. Japonci odkopávajú loptu ďaleko preč a šetria tak sily.

102

Borna Barišič prv vhodil aut, aby vzápätí fauloval. Predtým ešte menšia kontroverzia s japonskými náhradníkmi, ktorí boli mimo svojho vymedzeného priestoru.

101

Sakai blokuje volej Perišiča, ktorý prebral kapitánsku pásku po Modričovi.

100

Chorváti držia loptu na polovicu súpera, je to bez prekvapivého momentu.

99

z ihriska odchádza Luka Modrić, prichádza Lovro Majer,
z ihriska odchádza Mateo Kovačić, prichádza Nikola Vlašić.

98

Modrič pôjde dole z ihriska, do hry príde čerstvosť a dravosť.

97

Dlhý nákop Európanov skončil na stopéroch protivníka.

96

Ani druhý roh v predĺžení Japonci na väčšiu šancu nepretavili. Čas v nadstavení bude ubúdať veľmi rýchlo.

95

Pašalič a Tomijasu sa zrazili pred chorvátskou bránkou, obaja hráči musia byť ošetrení.

94

Mitoma sa uvoľnil na ľavej strane ihriska a posunul loptu Asanovi pred bránu, ale ten ju nedokázal spracovať ani prihrať spoluhráčom.

92

Centroval Ito, k hlavičke sa predral Taniguči. V páde mieril veľmi nepresne.

92

Japonci budú môcť udrieť ako prví. Perišičov blok rezultuje do rohového kopu.

91

Začal sa prvý polčas predĺženia.

Pred nami je prvé predĺženie šampionátu. Zabezpečil ho Perišič, ktorý hlavou vyrovnal desať minút po zmene strán.

90+4

Druhý polčas sa skončil.

90+3

Guardiolova prihrávka na Perišiča bola príliš dlhá, Japonsko bude vhadzovať.

90+2

Dva útočné fauly v rýchlom slede za sebou na oboch stranách, po faule Budimira bude rozohrávať Šujči Gonda.

90+1

Nadstavujú sa štyri minúty.

90

Až v 90. minúte vidíme prvú žltú kartu, americký rozhodca ju udeľuje Kovačičovi za stiahnutie Junjyho Ita.

89

Nemôžeme očakávať žiadne dlhé nadstavenie, od prvého predĺženia tohtoročného šampionátu nás delí približne päť minút.

87

z ihriska odchádza Ricu Doan, prichádza Takumi Minamino.

86

Mario Pašalič si nabehol na Perišičov center, ale jeho hlavičke chýbala presnosť.

85

Takuma Asano sa nedokázal presadiť na druhej strane ihriska, keď ho odzbrojil Joško Gvardiol.

84

Po nepresnej prihrávke Perišiča sa k odkopu od brány dostáva Šujči Gonda.

82

Následný dlhý výkop japonského brankára našiel Takumu Asana v ofsajde.

82

Šujči Gonda si poradil s nákopom Josipa Juranoviča do pokutového územia.

80

Ito rozohral štandardnú situáciu Japoncov. Lopta sa odrazila k Mitomovi, ktorý výbornou kolmou prihrávkou uvoľnil Tomijasa v pokutovom území. Ten nevedel, že je úplne sám a z otočky len prihral pred bránu, kde bolo príliš veľa chorvátskych hráčov.

78

Po následnom rohovom kope sa Doanovi podarilo odkopnúť loptu pred Barišičom, ktorý sa tlačil do zakončenia.

77

Jošidovu nepresnú prihrávku zachytil Perišić, rútil sa po útočnej polovici do pokutového územia. Následná prudká strela bola zrazená Tomijasom vedľa brány!

76

Barišič sa po zrážke so Sakajom ťažko dvíhal z trávnika. Rozhodca Elfath prerušil hru, chorvátsky obranca je už späť na nohách.

75

z ihriska odchádza Dajči Kamada, prichádza Hiroki Sakaj.

73

Chorváti získavajú rohový kop, ale Modričova prízemná prihrávka do pokutového územia vôbec nevyšla.

71

Dvadsať minút do konca, všetko je otvorené. Raz je na koni Chorvátsko, raz Japonsko.

70

Neúspešný únik Mitomu po ľavom krídle, japonský futbalista sa dostal s loptou za bránkovú čiaru.

68

z ihriska odchádza Andrej Kramarić, prichádza Mario Pašalić.

67

Budimir predĺžil dlhý aut Juranoviča chrbtom k bráne len na Gondu.

66

Kramaričov center, ktorý prešiel cez Moritu, sa dostal k Budimirovi, ktorého hlavička končí tesne vedľa! Gonda by tu nemal šancu zasiahnuť.

64

z ihriska odchádza Dajzen Maeda, prichádza Takuma Asano,
z ihriska odchádza Yuto Nagatomo, prichádza Kaoru Mitoma.

64

Z následného rohového kopu sa netešia ani Chorváti.

63

Luka Modrić vystrelil spoza pokutového územia, Šujči Gonda predviedol skvelý zákrok!

62

z ihriska odchádza Bruno Petković, prichádza Ante Budimir.

61

Ďalší center Nagatoma zachránil Lovren, potom to opäť skúšal Endo z odrazenej lopty. Jeho strela bola zblokovaná, následnému pokusu Doana z otočky chýbala razancia a lopta sa dokotúľala len k Livakovičovi.

59

Ivan Perišič šikovne prenikol do pokutového územia z ľavého krídla, ale do streleckej pozície sa nedostal.

58

Po následnom rohovom kope sa už Japonsko k zakončeniu nedostalo.

57

Nagatomov prepadnutý center nebol presný, ale lopta sa odrazila k Endovi, ktorý skvelou strelou z diaľky preveril Dominika Livakovića!

55

Chorvátsko dalo gól! Vyrovnané! Dejan Lovren nakopáva loptu do pokutového územia, kde sa k nej dostáva IVAN PERIŠIČ a presnou hlavičkou k žrdi z trinástich metrov prekonáva brankára Gondu!

55

Ito odcentroval priamo pred bránu, kde sa jeho spoluhráči nedostali k strele.

54

Na Itov center si naskočil Maeda, loptu medzi dvoch protihráčov nepretlačil, ale vybojoval roh. Japonci udreli z doteraz posledného.

52

Center Barišiča, pád Petkoviča a lopta pre Gondu. Chorváti si penaltu pýtali úplne zbytočne.

51

Maeda sa nepretlačil cez Lovrena, ktorý hlavou poslal „malú domov“ na Livakoviča.

49

Kovačičova koncovka z half-voleja nemala ani len náhodou nárok na to, aby ohrozila Gondu.

48

Bruno Petkovič si neurobil priestor v šestnástke. Spoločne s Kramaričom dnes pôsobia bezzubo.

47

Inak tímy bez zmien polčas polčasovej prestávky. Chorváti potrebujú reagovať na nevydarené prvé dejstvo.

46

Už po 28 sekundách si zasekol hráča Dajči Kamada, aby spoza šestnástky poslal loptu o meter nad brvno.

46

Začal sa druhý polčas.

Zaslúžené vedenie pre Japoncov, ktorí vedú nad Chorvátmi. Spôsobili to štandardky, ktoré si Európania nedokázali predstaviť.

Druhý polčas sa začne o 17:03.

45+3

Prvý polčas sa skončil.

45+3

Solídne zahrané, vysoká lopta letiaca na Lovrena sa gólom neskončila.

45+2

Modrič našiel Petkoviča v šestnástke, Jošida koncovku z uhla zablokoval na roh.

45+1

45

Gól sa ešte skúmal, americký arbiter ho odobril.

43

Tím Japonsko práve strelil gól! Štandardky nočnou morou pre Chorvátsko. DAJZEN MAEDA stál na konci rohového kopu Doana, ktorý to rozohral nakrátko. Prvý center do ohňa ešte odvrátený bol, ale po tlaku a dôraze Japoncov sa presadil hrotový útočník.

43

Center na prednú žrď odvrátený, Ricu Doan si štandardku zopakuje.

42

Nedorozumenie medzi Juranovičom a brankárom. Obranca Chorvátska šiel do centru, odvrátil ho na roh. Tlak Japoncov pokračuje.

40

Dajči Kamada si pravdepodobne zanadával po tom, čo prestrelil z niekoľkých metrov bránu Livakoviča! Výborná robota v rohu od Moritu, loptu k šestnástke zaviezol Maeda. Lišiacky pas do ohňa, Kamada z uhla mieril meter nad.

39

Defenzívny faul na Petkoviča, previnil sa Maja Jošida. Kapitán Japonska má po strete evidentné bolesti.

38

Vysoké držanie lopty Japoncov v ostatných minútach. Momentálne je na ihrisku iba jedna krajina.

36

Moritovi čisto odobraná lopta, dopredu vyrazil Gvardiol. Silný ťah na dvadsať metrov skazil nepresný pas.

35

Maeda nepresne na Enda, Josip Juranovič musel situáciu dohrať.

34

Kamada atakovaný Modričom, nestihol tak posunúť loptu na ľavé krídlo.

33

Bránili sa aj Chorváti, ale nie v takom režime, ako donútili brániť sa krajinu z Ázie.

32

Snaha o akciu na jeden či dva dotyky Chorvátom nevyšla. Kramarič s Petkovičom sa na hrote útoku hľadajú.

31

Dajči Kamada si nabehol na loptu za obranu, ale z krídla ho na os nepustil skúsený Lovren. Bývalý obranca Liverpoolu si poradil aj s Nagatomom.

30

Chaos pred bránou ázijskej krajiny. Lopta poskakovala v pokutovom území, k strele neprišlo.

29

Nábeh Modriča dostal pod tlak japonského hráča, ktorý jemný oblúčik poslal iba do autu.

28

Ivan Perišič reaguje na center Barišiča hlavičkou, ktorá mierila na zadnú žrď. Vrhol sa po nej Kramarič, no dnes je zatiaľ len svojím tieňom.

27

Šance prichádzajú a odchádzajú, brankári nič vážnejšie riešiť nemuseli. Brožovič sa pri rozohrávke stiahol medzi stredných obrancov.

25

Bruno Petkovič síce unikol stopérovi, ale zľakol sa dlhej prihrávky a namiesto ataku na bránu zabrzdil a skúšal prihrávať. Úplne zbytočne.

24

Modričova štandardka nebola ideálna, napriek tomu sa odrazila do druhej vlny. Zakončoval Joško Gvardiol, no videli sme skôr koncovku, ktorá by sa uchytila v americkom futbale…

23

Polovica úvodného dejstva za nami. Chorváti s väčšou šancou, viac ich mali ale Japonci.

21

Jošida si vybral nedovolený zákrok, ktorým preventívne zastavil atak súpera.

20

Zlý pas od Lovrena, ktorý sa hnevá na svojho spoluhráča. Výsledkom bola akcia Ita, ktorý však ani na tretí raz centrom nemieril presne.

19

Nacvičený signál nezaklapol podľa predstáv. Mohol sa pískať japonský faul, o päť sekúnd sa mávalo postavenie mimo hry.

18

Ricu Doan si vypýtal štandardku, keď si pokryl loptu. Gvardiol ho zozadu len prebrúsil.

17

Dajzen Maeda sa zavesil do vzduchu, no cez Gvardiola nemieril presne. Musíme pochváliť japonské centrované lopty.

16

Lorenov dlhý nákop smerujúci na Modriča bol pasom ofsajdovým.

15

Modrič nakopol loptu na pravé krídlo, kam si nabehol osamotený Kramarič. Jeho preťažený center na Perišiča odvrátil Ito.

13

Čistý súboj v podaní Perišiča, ktorý odstavil protivníka telom. Od úvodu vidíme slušnú hru zo strany na stranu.

12

Dajzen Maeda a Yuto Nagatomo v sklze netriafajú center Junju Ita! Slušná prízemná lopta, Chorváti prežili aj toto.

11

Ostatné dve minúty priniesli upokojenie hry. Po kamikadze úvode Ázijčanov sledujeme rozohrávku od Gondu.

9

Japonci dostali varovný prst, tu pôjde o každú malú vec. V nasledujúcej minúte sme videli dve nepresné dlhé lopty.

8

Veľká šanca po hrúbke Tomijasua! Ivan Perišič sa dostal cez neho na ľavom krídle, keď naňho zatlačil a obral ho o loptu. Skúsený krídelník vnikol do šestnástky, vystrelil z uhla a Gonda vyrazil. K odrazenej lopte sa dostal Kramarič, ktorý chrbtom k bráne vypálil len do obrancu.

7

Borna Barišić prerušil kontru Ita, ktorý robí súperovi problémy na pravom krídle. Vhadzovanie si zopakuje Takehiro Tomijasu.

6

Modrič prichádza o loptu pred hranicou šestnástky. Prehustené územie je náramne ťažké prekonať.

5

Chorváti kombinujú od základov. Lovren si netrúfol na kolmý pas, preto posúva na Gvardiola.

4

Dlhý aut na Kramariča nevyšiel, brániaci sa tím len odkopol loptu na polovicu ihriska.

3

Dajzen Maeda dobiedzal na Livakoviča. Japonec v sklze trafil loptu, od neho sa odrazila vedľa brány.

3

Signál z rohu, Šogo Taniguči po ďalšom slušnom centri hlavičkoval zo šiestich metrov nad.

2

Priamy kop Japoncov odštartoval dnešný súboj. Gvardiol na loptu nedosiahol, to ale ani jeden z futbalistov v modrom. Síce bez zakončenia, ale pokračovať budeme rohovým kopom v podaní Ita.

1

Chorváti v šachovnicových dresoch proti Japoncom v modrom. Výkop patril Európanom.

1

Úvodné zostavy:

Japonsko: Gonda – Tomijasu, Jošida ©, Taniguči – J. Ito, Endo, Morita, Nagatomo – Doan, Maeda, Kamada.
Náhradníci: Kawašima, Schmidt – Itakura, H. Ito, Jamane, Sakaj, Mitoma, Soma, Šibasaki, Tanaka, Asano, Kubo, Machino, Minamino, Ueda.
Tréner: Hadžime Morijasu

Chorvátsko: Livaković – Juranović, Lovren, Gvardiol, Barišić – Brozović – Kovačić, Modrić © – Kramarić, Petković, Perišić.
Náhradníci: Ivušić, Grbić – Oršić, Livaja, Budimir, Vlašić, Sučić, Pašalić, Majer, Jakić, Vida, Šutalo, Stanišić, B. Sosa, Erlić.
Tréner: Zlatko Dalič

Rozhodca: Elfath – Parker, Atkins (vš. USA).

Výhry 2:1 nad Nemeckom a Španielskom posunuli ázijskú krajinu do osemfinále z prvého miesta skupiny E. Japonci síce prehrali s Kostarikou, ale ukázali, že proti favoritom sa vedia zomknúť a podať maximálny výkon. Ani v pondelok poobede nebude tím Hadžimeho Morijasua v úlohe celku na postup…

Chorvátsko malo na mále. Ako vicemajster sveta šlo zo skupiny F z druhého miesta, no stačil jeden gól Belgičanov a zverenci kouča Zlatka Daliča by už boli na Jadrane. Európania skončili po troch dueloch úvodnej fázy turnaja s piatimi bodmi o dva body za Marokom, ale o bod pred Belgickom. Štvrtá Kanada nebodovala.

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu osemfinále majstrovstiev sveta vo futbale medzi Japonskom a Chorvátskom.

Stretnutie sa začne o 20:00.