Naposledy zmenené pred rokom

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek sobotního večera.

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 7:5. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 5:13.

Inter Milán zvládl bez problému roli favorita a v domácím prostředí vyhrál 3:0 nad poslední Sampdorií. Díky třem bodům se posouvá v rozehraném 12. kole na páté místo. Inter byl od začátku utkání lepším týmem. Šancí si sice v prvním poločasu nevytvořil velké množství, ale hned dvě dokázal využit. Nejprve se ve 21. minutě prosadil hlavou z rohového kopu Stefan de Vrij a ve 44. minutě pak zvýšil na 2:0 Nicoló Barella. Pro Samdprii mohlo být ještě hůř, kdyby ve 31. minutě netrefil Dimarco jen tyč. Veškeré naděje Sampdorie na obrat definitivně pohřbil v 73. minutě Joaquín Correa, který se gólově prosadil po pouhých pěti minutách na hřišti a zvýšil na 3:0. Největší šanci Sampdorie měl v závěru utkání Ignacio Pussetto, ale ani čestné branky se hosté nedočkali, skvělý zákrok předvedl brankář Interu Onana.

90+6

Konec zápasu.

90+5

Sampdoria i dál neúnavně útočí, ale závěrečný hvizd zápasu se už nezadržitelně blí­ží.

90+4

Sampdoria rozehrála další rohový kop na krátko. Nakonec přeci jen letěl centre před branku Interu, ale adresáta nenašel.

90+3

K hlavičce se z rohového kopu sice dostal Alex Ferrari, ale hlavičkoval jen vysoko nad sebe.

90+2

Francesco Acerbi si nyní málem vstřelil vlastní gól, který srazil centr Sampdorie na branku Interu. Onana byl ale pozorný a dokázal míč vyrazit na rohový kop.

90

Další centrovaný míč před branku Interu byl nepřesný a skončil až v zámezí.

88

Na trávníku se svíjí Bruno Amione a drží se za nohu. Vypadá to na svalové zranění.

87

Hosté se přeci jen dočkali své první střely na branku a hned to byla poměrně velká šance na skórování. Onana ale prudkou přízemní ránu Pussetta dokázal vykopnout.

86

Omar Colley si pohlídal náběh Correy a nedovolil mu ucházet se o druhý gól v tomto utkání.

85

Lukaku se zatím po svém příchodu na hřiště příliš do hry nedostal. I nyní mu kousek chyběl, aby se dostal k míči v pokutovém území Sampdorie.

83

Střídání v týmu Inter Milán:
ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Kristjan Asllani.

83

A nezměnilo se to ani po dalším centru Sampdorie před branku milánského celku. Inter je směrem dozadu stále velmi pozorný.

82

Sampdoria se sympaticky stále snaží útočit, ale zatím stále platí, že nemá na kontě žádnou střelu na braku Interu.

81

Inter pohodlně kombinuje s míčem uprostřed hrací plochy a už se vůbec nikam nežene.

79

ze hřiště odchází Denzel Dumfries, přichází Raoul Bellanova.

79

Z hřiště nyní odkulhává Denzel Dumfries, který se bohužel zranil bez cizího zavinění.

79

Na hřiště se na posledních pár minut dostává také Daniele Montevago, což je teprve devatenáctiletý útočník a odchovanec Sampdorie, pro kterého je to debut v profesionálním fotbale.

78

Střídání v týmu UC Sampdoria:
ze hřiště odchází Filip Djuričić, přichází Tomás Rincón,
ze hřiště odchází Manolo Gabbiadini, přichází Daniele Montevago.

76

Hráči Sampdorie kombinují na útočné polovině, Inter je poctivě kompletně stažen pod míčem.

75

Nyní si nabíhal na přihrávku do vápna Manolo Gabbiadini, ale k míči se vůbec nedostal.

74

O vítězi dnešního duelu máme patrně patnáct minut před koncem zápasu rozhodnuto, nedá se předpokládat, že by se poslední Sampdoria nadechla k zázračnému obratu.

73

Inter Milán právě vstřelil branku!
Střídající JOAQUÍN CORREA byl na hřišti teprve pět minut a už se raduje z branky a zvyšuje vedení Interu už na 3:0! Míč si připravil na pravačku a vypálil okolo obránce Ferariho. Míč zapadl přesně k tyči branky Sampdorie a Audero plachtil vzduchem marně. Asistence: Francesco Acerbi:

72

Nyní šel Onana do akce pro změnu hlavou, ruce nemohl použít, protože míč poslal do vápna jeden z jeho spoluhráčů.

71

Onana dával pozor a bez problému stáhl ze vzduchu centrovaný míč, který směřoval před jeho branku.

69

ze hřiště odchází Alessandro Bastoni, přichází Francesco Acerbi.

68

ze hřiště odchází Edin Džeko, přichází Joaquín Correa,
ze hřiště odchází Lautaro Martínez, přichází Romelu Lukaku.

67

Jenže rohový kop to nebyl vůbec povedený. Následně šel Inter do rychlého brejku a následovat faul Bruna Amioneho na Martíneze za žlutou kartu.

67

Sampdoria bude moci ohrozit branku Interu z rohového kopu.

66

ze hřiště odchází Francesco Caputo, přichází Ignacio Pussetto.

64

Inter se standardní situaci Sampdorie ubránil a stále platí, že Onana nemá na svém kontě zatím ani jeden zákrok.

63

Rozdávání žlutých karet pokračuje, tentokrát ji dostává Alessandro Bastoni, jakožto první hráč v dresu Interu v tomto zápase.

61

Manolo Gabbiadini byl v souboji s Calhanogluem později a dostává za svůj faul žlutou kartu.

60

Skvělý centr Dimarca spadl přesně na hlavu Milana Škriniara, slovenský stoper ale nedokázal míč usměrnit na branku!

60

Inter bude zahrávat standardní situaci, takže brankář Audero už organizuje postavení svých spoluhráčů v pokutovém území.

59

Hra opět pokračuje a argentinský útočník Lautaro Martínez naštěstí není vážně zraněnný a může hrát dál.

58

Lautaro Martínez je přímo na hřišti ošetřován, snad bude v pořádku.

57

Valerio Verre byl na hřišti teprve pár chvíli, ale už dostává žlutou kartu za ostrý střet s Martínezem.

56

Onana šel ven z branky, aby si poradil z centrem z levé strany, míč mu ale vypadl. Poté střílel Francesco Caputo, prázdnou branku ale netrefil.

55

Mehdi Léris se sice prodral k míči, ale pískalo se, protože si pomáhal nedovoleně rukama.

53

Hakan Çalhanoğlu se rozhodl z přímého kopu rovnou střílet, ale bylo to z velké vzdálenosti a Emil Audero neměl problém zasáhnout.

53

ze hřiště odchází Gonzalo Villar, přichází Valerio Verre.

52

Filip Djuričić poslal zezadu k zemi Mchitarjana a dostává žlutou kartu.

51

Rohový kop Interu dokázala obrana Sampdorie odvrátit.

51

Na San Siru se nyní tleská a aplauduje a důvodem je, že se začíná rozcvičovat jejich velký oblíbenec Romelu Lukaku.

50

Tentokrát už se Džeko do své šance dostal. Bosenský útočník už měl před sebou pouze Audera, ten ho ale skvělým zákrokem špičkou kopačky vychytal.

49

Federico Dimarco poslal dobrý centr před branku Sampdorie, Martínez ale míč pouze tečoval a Džeko pak na balón nedosáhl.

48

Také akce Interu však neměla příliš dlouhého trvání a nic nebezpečného nepřinesla.

47

Stefan de Vrij čistým zákrokem zastavil akci Sampdorie a dopředu tak mohou nyní vyrazit domácí.

46

Během poločasové přestávky nedošlo k žádným změnám v základních sestavách.

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:46.

První poločas je minulostí, domácí Inter Milán zatím vede nad Sampdorií 2:0. Inter byl od začátku utkání lepším týmem. Šancí si sice v prvním poločasu nevytvořil velké množství, ale hned dvě dokázal využit. Nejprve se ve 21. minutě prosadil hlavou z rohového kopu Stefan de Vrij a ve 44. minutě pak zvýšil na 2:0 Nicoló Barella. Pro Samdprii mohlo být ještě hůř, kdyby ve 31. minutě netrefil Dimarco jen tyč.

45+1

První poločas skončil.

45+1

Nastavuje se jedna minuta.

45

Další akci Interu táhl po pravém křídle Dumfries a zatím byl jen přibrzděn, Inter bude ještě vhazovat.

44

Inter se po rychlé akci prosazuje a zvyšuje své vedení krátce před poločasovou přestávkou na 2:0. Bastoni poslal dlouhou přihrávku za obranu Sampdorie na rozběhnutého NICOLU BARELLU, který nedal Auderovi šanci. Asistence: Alessandro Bastoni.

43

Emil Audero poslal dlouhým nákopem míč dopředu na Gabbiadiniho, ten pak v souboji o míč fauloval Bastoniho.

41

Džeko i díky svému důrazu udržel míč na svých kopačkách v pokutovém území, jeho následná finální přihrávka ale nikoho nenašla.

40

Omar Colley opět fauloval Argentince Lautara Martíneze a po zásluze dostává žluté napomenutí.

38

Nakonec útočná snaha hostů končí jen útočným faulem právě v podání Lérise.

37

Tentokrát už Sampdoria dostala míč až do vápna, ale Mehdi Léris přes bránícího Bastoniho vystřelit nedokázal.

36

Sampdoria kombinovala okolo šestnáctky Interu, do nebezpečného prostoru však míč dostat nedokázala.

34

André Onana musel po delší době zase do akce, s centrem Sampdorie si ale hravě poradil.

33

Centr do vápna Sampdorie byl velmi nebezpečný. Na zadní tyči zakončoval Alessandro Bastoni, hlavou však branku netrefil.

32

Inter bude moci opět ohrozit branku Sampdorie, po faulu na Barellu bude zahrávat standardní situaci.

31

Inter byl blízko dvoubrankového vedení! Ke střele z levé strany vápna natáhl po Džekově přihrávce Federico Dimarco a trefil brankovou konstrukci!

30

Mehdi Léris je nakonec na nohou a po tvrdém střetu se Škriniarem bude pokračovat ve hře.

29

Na zemi zůstává ležet Mehdi Léris a rozhodčí se k tomu sice zprvu neměl, nakonec je ale hra přerušena.

28

Brankář Interu André Onana zatím dnes nemusel řešit žádnou střelu hostů, tak ho nyní jeho spoluhráči alespoň zapojili do rozehrávky.

26

Po rychlé a přímočaré akci Interu se ke střele z velké dálky dostal Henrich Mchitarjan, branku janovského týmu ale netrefil.

25

Sampdoria poměrně vysoko napadá rozehrávku Interu, domácí obránci ale i pod tlakem dobře rozehráli.

24

Omar Colley zezadu pořádně přebrousil skluzem Martineze a je s podivem, že nedostal žlutou kartu.

22

Inter zatím nebyl výrazně lepším týmem, ale pomohl si standardní situací a poměrně rychle se dostal do vedení.

21

Rohový kop Interu byl rozehraný centrem do oblasti pokutového puntíku a právě v tomto prostoru se nacházel úplně volný stoper STEFAN DE VRIJ, který svou razantní hlavičkou překonal brankáře Audera. Asistence: Hakan Çalhanoğlu:

20

Denzel Dumfries vybojoval pro Inter rohový kop, vůbec první v tomto utkání.

19

Máme tu první žlutou kartu utkání, dostává ji Gerard Yepes za faul skluzem zezadu.

18

Alessandro Bastoni se navíc nakonec dopustil faulu, takže z vlastní poloviny hřiště budou rozehrávat hosté.

17

Karta se nyní obrátila a je to pro změnu Inter, který kombinuje na polovině soupeře. Je to ale zatím hodně pomalá přípravná kombinace.

16

Hosté se opět na pár desítek sekund usadili na útočné polovině hřiště, tentokrát se ale do blízkosti branky soupeře nedostali.

15

Sampdoria zatím hraje velmi slušný fotbal, na to, že zde vystupuje jakožto poslední tým tabulky. Trenérská změna mužstvu rozhodně prospěla.

13

Sampdoria předvedla nápaditou akci, na jejímž konci byl ve vápně s míčem u nohy Filip Djuričić. Vystřelit ale nedokázal.

12

Inter je nyní kompletně zatažen na vlastní polovině hřiště a čeká, co vymyslí hráči Sampdorie.

10

Další akci Interu zastavil ofsajd, rozehrávat tak budou fotbalisté Sampdorie.

8

Inter se dostal ve velkém počtu hráčů do vápna Sampdorie. Míč si nakonec na střelu nachystal Džeko, Audera ale nepřekonal.

6

Míč na levé křídlo na nabíhajícího Dimarca byl příliš dlouhý a skončil v zámezí.

5

Centrovaný míč Edina Džeka se stal jen kořistí brankáře Sampdorie Emila Audera.

4

Po útočném faulu Interu budou z vlastní poloviny rozehrávat hosté.

3

Barella byl adresátem prvního centru do vápna Sampdorie, italský reprezentační záložník se ale k míči nedostal.

1

Úvodní výkop měli hosté, ale na dostřel branky Interu se nedostali. Teď už kombinují s míčem zatím na vlastní polovině domácí.

1

Utkání právě začalo.

Domácí Inter Milán dnes bude hrát ve svých tradičních černo-modrých dresech, hráči Sampdorie se dnes představí celí v bílém.

Hráči obou mužstev už jsou nastoupení na hrací ploše, utkání za malou chvíli začne.

Úvodní sestavy:

Inter Milán: Onana – Škriniar ©, de Vrij, A. Bastoni – Dumfries, Barella, Mchitarjan, Dimarco – Çalhanoğlu – La. Martínez, Džeko.
Náhradníci: Cordaz, Handanovič – Acerbi, Asllani, Bellanova, Correa, D'Ambrosio, Darmian, Gagliardini, Gosens, Lukaku.
Trenér: Inzaghi

UC Sampdoria: Audero – Bereszyński ©, A. Ferrari, Colley, Amione – Léris, Yepes, Villar, Djuričić – Gabbiadini, Caputo.
Náhradníci: Contini, Ravaglia – Augello, Conti, Murillo, Murru, Pussetto, Rincón, Sabiri, Trimboli, Verre, Vieira, Montevago.
Trenér: Stankovič

Rozhodčí: Massimi – Galetto, Massara.

Vzájemné zápasy

V minulé sezóně se tyto dva kluby utkaly dvakrát v lize. Na hřišti Sampdorie se zrodila remíza 2:2, v Miláně vyhrál Inter 3:0.

UC Sampdoria

Sampdoria je taktéž tradičním týmem, ale v poslední době se jí vůbec nedaří a v aktuální sezóně bude zřejmě ráda, pokud se vůbec udrží v nejvyšší soutěži a nedoplní svého městského rivala FC Janov ve druhé lize. Momentálně se Sampdoria nachází s pouhými šesti body až na osmnáctém místě tabulky a na kontě má pouhé jedno vítězství. To vybojovala po deseti zápasech bez výhry až v posledním ligovém kole, kdy vyhrála 1:0 na půdě nováčka Cremonese.

Inter Milán

Inter je předním italským klubem, který prožívá poměrně vydařené období. V předminulé sezóně vybojoval po delší době mistrovský titul a v minulé sezóně skončil těsně druhý. O titul by Inter rád zabojoval i v současném ligovém ročníku, jenže zatím je k tomu poměrně daleko, s 21 body se nachází až na sedmém místě tabulky. Na první místo Inter ztrácí osm bodů, na čtvrté místo zaručující Ligu mistrů pak tři body. Aktuální forma Interu je ale velmi dobrá, ve všech soutěžích vyhrál pět z posledních šesti utkání. Naposledy v Lize mistrů porazil doma 4:0 Plzeň a v lize naposledy vyhrál 4:3 na hřišti Fiorentiny.

Zdravím a vítám všechny příznivce italského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 12. kola Serie A mezi týmy Inter Milán a UC Sampdoria. Zápas se odehraje na Stadio Giuseppe Meazza v Miláně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.