AC Miláno
Naposledy zmenené pred rokom

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 2:1. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 15:14.

Fotbalisté Chelsea se dočkali první výhry v tomto ročníku Ligy mistrů, když porážejí AC Milán hladce 3:0. Domácí vedli už po prvním poločase díky brance Fofany, pak zápas zlomili na přelomu hodiny hry, kdy v rozmezí pěti minut přidali dvě branky a zápas tím de facto skončil, neboť pak už se jen dohrával bez jakéhokoliv náznaku šance na obou stranách.

90+2

Konec zápasu.

90+1

Po velmi dlouhé době jsme viděli nějaký střelecký pokus, Destův centr Origi zády k brance prodloužil hlavou vysoko nad branku.

90

Rozhodčí Makkelie oddaluje závěrečný hvizd o dvě nastavené minuty.

88

Chilwell dostal od Havertze přihrávku na paty, pak sice stačil na chvíli udržet míč ve hřišti, ovšem zpracoval jej jen pro Desta, jenž odkopem o Havertze vybojoval autové vhazování.

86

Ne tedy, že by tři střelecké pokusy Chelsea ve druhém poločase byly nějak nadprůměrné, i to ale stačilo domácím ke dvěma střeleckým úspěchům, mimořádná efektivita v tomto dějství.

85

Na střelecké pokusy je to 10:2. Připomínám, že obě hostující pocházejí z jedné akce v samém závěru prvního poločasu, jinak fotbalisté italského mistra ani nevystřelili.

83

Rohový kop dopadl tristně, neboť Tonali rozehrál nakrátko na Díaze, ten přihrál do středu hřiště a blíže k pokutovému území už se hosté nedostali.

82

Další dlouhý nákop Kalulua James prodloužil za brankovou čáru, následovat bude rohový kop pro „rossoneri“.

80

Tonaliho nákop si pohlídal Chalobah, pak to podobně zkusili i domácí, včas ale ze své branky vyběhl Tatarusanu a hlavou odehrál míč před číhajícím Havertzem.

79

Za rozhodnutého stavu a po mnoha střídáních zápasu trochu chybí náboj, oba týmy se teď utápí v rozehrávkách na vlastní polovině bez jakéhokoliv nápadu.

77

Jorginhovi je ve středu hřiště pískán faul na Brahima Díaze, ten v Anglii vyrůstal, ovšem v barvách Manchesteru City.

75

Odkop Tatarusana rukou zablokoval Gallegher, rumunský brankář se ujme rozehrávky ze země.

75

Střídání v týmu Chelsea FC:
ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Armando Broja.

74

ze hřiště odchází Mason Mount, přichází Kai Havertz.

73

Trenér Pioli poslal do hry všechny alespoň trochu zkušené hráče do pole, které měl v prořídlém kádru na lavičce, tam už mu kromě náhradních brankářů zbyli jen naprostí mladíci Coubis a Gala.

73

Střídání v týmu AC Milán:
ze hřiště odchází Ismaël Binnásir, přichází Tommaso Pobega.

73

ze hřiště odchází Olivier Giroud, přichází Divock Origi.

72

ze hřiště odchází Rafael Leão, přichází Brahim Díaz.

72

Po Tonaliho centru ze standardní situace Thiago Silva přizvedl míč ke Giroudovi, ten už nedokázal zakončit na branku.

71

Thiago Silva dostává žlutou kartu za podražení Rafaela Leaa.

70

To Chelsea to po zisku míče znovu zkusila přímočaře, James se prohnal po pravém křídle, pak z ostrého úhlu pálil přímo do náruče Tatarusana.

69

Hosté mají míč znovu na svých kopačkách, v držení míče jsou aktivnější než Chelsea, většinou ale zůstávají jen na vlastní polovině. I teď brankář Tatarusanu moc nevěděl, komu rozehrát.

67

Olivier Giroud si, při snaze prodrat se do zakončení přes Thiaga Silvu, pomohl přistrčením brazilského obránce, což neuniklo pozornosti rozhodčího Makkelieho.

66

ze hřiště odchází Mateo Kovačić, přichází Jorginho.

65

ze hřiště odchází Pierre-Emerick Aubameyang, přichází Conor Gallagher.

65

ze hřiště odchází Charles De Ketelaere, přichází Ante Rebić.

65

ze hřiště odchází Rade Krunić, přichází Matteo Gabbia.

64

Při riskantní rozehrávce hostů ve středu hřiště měl Ballo-Touré plné nohy práce, aby zamezil Sterlingovi v samostatném ú­niku.

62

Chelsea právě vstřelila branku! AC Milán se dopustil jedné z mnoha ztrát míče hluboko na vlastní polovině, při rychlé akci Chelsea se míč odrazil ke Sterlingovi, jenž jej posunul do běhu REECEMU JAMESOVI, ten se trefil pod břevno a rozpoutal další gólovou oslavu na Stamford Bridge!

61

Chelsea zaútočila do otevřené obrany soupeře, Reece James se snažil počkat s přihrávkou na Sterlinga, než spolurháč nebude v ofsajdu, pak Sterling z voleje zakončoval nad branku, navíc skutečně ještě těsně byl v postavení mimo hru.

59

K rohovému kopu Tonaliho se neprotlačil Fikayo Tomori, domácí už dostali hru do středu hřiště.

58

Ismael Binnásir na pravém křídle vybojoval rohový kop pro „rossoneri“.

56

Chelsea právě vstřelila branku! Předchozí akce přeci jen vedla ke vstřelené brance! Přetažený centr Chilwella vrátil před branku Reece James a PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG se před brankou dostal k zakončení přes nedůsledně bránícího Tomoriho!

56

Chelsea teď vyšla dobrá kombinace na levé straně, Chilwell ale centroval příliš vysoko pro Aubameyanga.

55

Reece James šlapákem zasáhl Tonaliho po odehrání míče, Stefano Pioli se vehementně dožadoval žluté karty pro domácího zadáka.

54

Hostující souhra je při přechodu na útočnou polovinu stále velmi krkolomná, hráči Chelsea velmi rychle dostupují k soupeřům, jak se to teď povedlo také Jamesovi.

52

Thiago Silva už je v pořádku, po Kepově odkopu pak byl v ofsajdu přistižen Raheem Sterling.

51

Po souboji s Giroudem se v bolestech svíjí Thiago Silva, drží se někde v oblasti klíční kosti.

51

Po Mountově centru ze standardní situace se o zajímavé akrobatické zakončení pokusil Chalobah, v těžké pozici ale výrazně přestřelil branku.

50

Fikayo Tomori podsekl rozběhnutého Jamese a může být velmi rád, že mu rozhodčí Makkelie neukázal už podruhé žlutou kartu.

49

Hosté si sice dlouho přihrávají v okolí středové čáry, k pokutovému území je ale Chelsea nepouští.

47

Sterling se snažil proniknout před branku pomocí narážečky s Mountem, byl ale zdvojen a hostující zadáci jej do zakončení nepustili.

46

O přestávce se na obou stranách neudála žádná personální změna v sestavách, to dosud jedinou tak zůstává nahrazení zraněného Fofany Trevohem Chalobahem v 38. minutě.

46

Začal druhý poločas.

Fotbalisté už se pomalu trousí z útrob Stamford Bridge zpět na trávník, utkání bude brzy pokračovat druhým poločasem.

Z následného rohu už Milán nezahrozil a vzápětí rozhodčí Makkelie ukončil první poločas.

Chtěl jsem napsat, že úvodní dějství skončilo pro AC Milán ještě důstojným výsledkem, když hosté si v ofenzivě až do posledních sekund nevypracovali vůbec nic, pak ale najednou zahrozili a to způsobem, že Chelsea jen s velkým vypětím přežila poločas s nulou na kontě inkasovaných branek.

Jedinou branku první pětačtyřiceti­minutovky vstřelil ve 24. minutě Wesley Fofana, jenž se trefil z obrovského závaru po rohovém kopu, nedlouho poté se ale zranil po střetu s Rafaelem Leaem a musel předčasně střídat.

45+4

První poločas skončil.

45+4

Neskutečné, co teď hosté zahodili! Rafael Leao se šikovně prosmýkl do pokutového území, pak přihrál De Ketealerovi, jehož střelu výborně vyrazil Kepa Arrizabalaga a střelu Kruniće do prázdné branky pak domácí stačili přizvednout nad břevno!

45+3

Dlouhý nákop Tonaliho na Girouda byl velmi nepřesný, mířil Francouzovi do protipohybu a míč doputoval ke Kepovi. Ten je zatím zcela bez práce, nebot hosté stále ještě ani nevystřelili.

45+1

Raheem Sterling běžel prakticky sám na brankáře Tatarusana s Aubameyangem v tandemu, výbornou práci ale odvedl Kalulu a povedlo se mu Sterlingovi zamezit v zakončení, i přihrávce na Aubameyanga.

45+1

Rozhodčí Makkelie k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává čtyři nastavené, způsobené zejména zraněním Wesleyho Fofany, v důsledku čehož se Fofana hned třikrát ocitl na trávníku.

45

Sterling nepříjemně dohrál souboj s Ballo-Tourém, píská se proti domácím.

44

Rafael Leao na levém křídle nedokázal obelstít Chalobaha, ten vybojoval odkop od branky.

42

Binnásir ve středu hřiště prohrál osobní souboj se Sterlingem, toho pak stáhl k zemi a za následné protesty dostává žlutou kartu Fikayo Tomori.

41

Jamesův oblouček na Mounta vystihl Tomori a odhlavičkoval míč do zámezí, Reece James bude pouze vhazovat.

39

Po Kovačićově faulu rozhodčí Makkelie ponechal hostům výhodu, Krunić ji ale zazdil nepřesnou přihrávkou, navíc je De Ketelaeremu máván ofsajd. Vzápětí dostává Kovačić za svůj zákrok žlutou kartu.

38

ze hřiště odchází Wesley Fofana, přichází Trevoh Chalobah.

36

Krátce po návratu na trávník Fofana ulehl k zemi a je takřka jisté, že střelec dnešní branky přeci jen nebude schopen pokračovat.

35

Ve hře už se pokračuje, mezitím je Fofana připraven k návratu do hřiště.

34

Ošetřován je Wesley Fofana, toho trápí následky špatného dopadu po nedávném souboji s Rafaelem Leaem.

33

Už se zdálo, že domácí půjdou do dvougólového vedení, když Mason Mount vnikl do pokutového území po rychlé přihrávce Aubameyanga a z ostrého úhlu parádně přehodil Tatarusana, vzápětí však vyletěl do vzduchu praporek pomezního rozhodčího de Vriese.

31

Rafael Leao nedovoleně atakoval Fofanu, rozehrávat mohou domácí.

29

Reece James připravil další dobrou možnost pro Masona Mounta, jeho střelu hosté stačili zablokovat.

28

Další hostující ztráta na vlastní polovině, dopustil se ji Kalulu přihrávkou na Kovačiće, pak ale hosté ještě stačili uhasit nebezpečí před případným střeleckým zakončením soupeře.

26

Na střelecké pokusy vede Chelsea 6:0, na branku je to 4:0. Před oběma brankami má Chelsea zatím obrovskou převahu, ačkoliv celkově je míč častěji v držení hostů.

24

Chelsea právě vstřelila branku! Po dalším rohovém kopu už Chelsea udeřila! Nejdříve se Thiago Silva dostal přes Binnásira k další hlavičce, Tatarusanu ji vyrazil před sebe, kde vznikla obrovská skrumáž, v níž dopravil míč do sítě WESLEY FOFANA!

23

Také po Chilwellově rohu hosté nechali Thiaga Silvu zcela volného, Brazilcova hlavička je sražena mimo branku.

23

K Mountově centru se dostal Thiago Silva a jeho hlavička mířila pod břevno, Tatarusanu ji vyrazil nad branku!

22

Ballo-Touré zahrál viditelně rukou, následovat bude standardní situace ve prospěch Chelsea.

21

Hosté začínají ztrácet míče v hloubi vlastní poloviny, teď se jim to „povedlo“ dvakrát, Tonali pak ale zablokoval Sterlingův centr.

20

K Mountově centru se dostal Fofana, zakončoval ale ramenem výrazně nad branku. Hosté velmi důrazně bránili nejen Fofanu, ale i Loftuse-Cheeka, u videa se to ale řešit nebude.

20

Domácí vybojovali rohový kop, brankář Tatarusanu už nestačil zastavit míč na hrací ploše.

19

Fofana přišel o míč ve středu hřiště, jeho zaváhání napravil výborným zákrokem Thiago Silva.

18

S centrem Reeceho Jamese si poradil Fikayo Tomori, někdejší obránce právě londýnské Chelsea. Za ni pochopitelně nastupoval i Olivier Giroud, hrotový útočník milánského celku.

16

Sterling se na pravém křídle nedostal k centru kolem Tonaliho, ten Sterlinga sice srazil k zemi, domácí křídelník si ale ještě předtím pomohl výrazným přidržením soupeře.

14

Fodé Ballo-Touré nepříjemným šlapákem atakoval Jamese a stává se brzy už druhým žlutě napomenutým hráčem italského mistra.

13

Sergiňo Dest dokázal na pravém křídle odcentrovat přes Chilwella, před brankou ale odkopl míč Thiago Silva.

13

Tonaliho centr odrazil za postranní čáru Thiago Silva, milánští budou vhazovat.

11

Nákop Fofany z vlastní poloviny doputoval jen k Tatarusanovi, ten už hledá, komu by rozehrál.

9

Rafaelu Leaovi nevyšel průnik po levé straně, Brazilec v klíčovou chvíli podklouzl.

7

Krunić fauloval rozběhnutého Loftuse-Cheeka a k viditelnému zklamání si prohlíží v ruce rozhodčího Makkelieho žlutou kartu.

5

Z následného rohového kopu už Chelsea nedokázala zahrozit.

5

První šance Chelsea! Hosté podnikli rychlý přechod středem hřiště, Aubameyang přihrál Mountovi, jehož střelu ke vzdálenější tyči dokázal výborným zákrokem vyrazit Tatarusanu!

3

Další nedovolený zákrok Coulibalyho, tentokrát domácí stoper podrazil De Ketelaereho, hosté budou rozehrávat ve středu hřiště.

1

S centrem Tonaliho si defenziva Chelsea poradila.

1

Po Coulibalyho faulu na Kruniće budou „rossoneri“ zahrávat standardní situaci od postranní čáry.

1

Úvodního výkopu se ujala v tradičních modrých dresech hrající Chelsea, hosté oblékli bílou sadu.

1

Utkání právě začalo.

Před zahajovacím výkopem ještě přítomní uctí minutou ticha oběti nedávné tragédie v Indonésii, při níž zemřelo přes 140 lidí.

Trojice nizozemských rozhodčích v čele s Dannym Makkeliem přivedla fotbalisty na trávník stadiónu Stamford Bridge, úvodní výkop se blíží.

Úvodní sestavy:

Chelsea FC: Arrizabalaga – Fofana, Thi. Silva ©, Koulibaly – James, Loftus-Cheek, Kovačić, Chilwell – Mount, Sterling – Aubameyang.
Náhradníci: Bettinelli, E. Mendy – Azpilicueta, Gallagher, Broja, Cucurella, Chalobah, Havertz, Jorginho, Zíjáš, Zakaria, Pulisic.
Trenér: Graham Potter

AC Milán: Tătăruşanu – Dest, Kalulu, Tomori, Ballo-Touré – Binnásir ©, Tonali – Krunić, De Ketelaere, Leão – Giroud.
Náhradníci: Jungdal, Mirante – Coubis, Gala, B. Díaz, Gabbia, Origi, Rebić, Pobega.
Trenér: Stefano Pioli

Rozhodčí: Makkelie – Steegstra, de Vries (vš. Nizozemsko).

AC Milán

Obhájci italského „scudetta“ rozhodně nemíří do Londýna v ideálním rozpoložení. Rozhodně za to nemůže aktuální pátá příčka v Serii A, kdy na vedoucí Neapol ztrácejí jen tři body, ve skupině E Ligy mistrů navíc jsou po remíze 1:1 v Salcburku a výhře 3:1 nad Dinamem Záhřeb na prvním místě, především je ale trápí obrovské množství zraněných hráčů, když v Londýně jich chybí hned osm.

Tři z nich se zranili v posledním vítězném ligovém zápase v Empoli (Kjaer, Saelemaekers, Calabria), mimo hru jsou také Maignan, Hernández, Origi, Florenzi a veterán Zlatan Ibrahimović. V základní sestavě by tak neměl chybět Ante Rebić, jenž v Empoli dokázal po příchodu z lavičky skórovat.

Zmíněné utkání v Empoli bylo takřka neuvěřitelné, neboť ještě dvanáct minut před koncem byl stav bez branek, v 79. minutě právě Rebić poslal „rossoneri“ do vedení. Empoli pak dokázalo vyrovnat brankou Bajramiho v 92. minutě, přesto ale ještě dvakrát inkasovalo, když krátce po rozehrání rozhodčí zápas Ballo-Touré a po něm se ještě v šesté minutě nastaveného času trefil i Rafael Leao.

Chelsea FC

Když byl hotov program skupiny E, asi nikdo si nedokázal představit, že Chelsea bude mít po zápasech v Záhřebu a se Salcburkem jediný bod. Stalo se tak po prohře 0:1 v chorvatské metropoli, rakouského suveréna posledních let pak Chelsea rovněž nedokázala porazit, když na svém stadiónu Stamford Bridge neudržela vedení a musela se podělit o body za remízu 1:1.

Ideální to není ani v Premier League, kde Chelsea alespoň zvládla v posledních dvou zápasech neuvěřitelně dramatické koncovky v londýnských derby s West Hamem a na Crystal Palace (oba zápasy 2:1 pro Chelsea), momentálně tak je v nejvyšší anglické soutěži pátá. Neúspěšný úvod do sezóny stál místo trenéra Tuchela, jehož po již zmíněné prohře v Záhřebu nahradil Graham Potter.

Hezký večer při sledování přenosu šlágru dnešního programu třetího kola Ligy mistrů, ve skupině E se londýnská Chelsea střetne na Stamford Bridge s AC Milán a můžeme se těšit na atraktivní bitvu o velmi důležité body do tabulky, v niž je Chelsea nečekaně na posledním místě.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.