Celtic FC
Naposledy zmenené pred rokom

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 3:4. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 7:0. Fauly: 6:9.

RB Lipsko bylo v zápase lepším týmem a naprosto zaslouženě vyhrává tento zápas 3:1. VAR navíc neuznal domácím další dva góly pro ofsajd.

90+5

Konec zápasu.

90+5

Dostáváme se do poslední nastavené minuty, více ze hry mají hosté, ale nemají čas.

90+3

Domácí kontrolují hru, drží se na polovině soupeře, ale nemohou se propracovat do zakončení.

90+2

Emil Forsberg rozehrával rohový kop, před brankou si dobře počínali jeho spoluhráči, ale nedokázali se prosadit.

90

Emil Forsberg centroval před branku, ale obrana si dokázala poradit. Následně se píská ofsajd.

90

Dostáváme se do poslední minuty hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat. Emil Forsberg pálil, Joe Hart vytáhl na roh.

89

Willi Orbán kombinuje se svými spoluhráči na polovině hrací plochy, následně Emil Forsberg rychle přenesl hru, ale zakončit nedokázal.

88

Na výraznější šance v posledních minutách čekáme. Více ze hry mají domácí, kteří drží dvoubrankový náskok.

86

Domácí celek hraje takticky velmi dobře, snaží se držet hru daleko od vlastní branky.

84

Celtic bude rozehrávat rohový kop, centr se snesl před branku, ale obrana si v pohodě poradila.

83

Hosté se pokouší zdramatizovat zápas, ale Greg Taylor nedokázal přesněji odcentrovat před branku. Obrana si v pohodě poradila.

82

Střídání v týmu Celtic FC:
ze hřiště odchází Kjogo Furuhaši, přichází Giorgos Giakoumakis,
ze hřiště odchází Reo Hatate, přichází James McCarthy.

82

Střídání v týmu RB Lipsko:
ze hřiště odchází Dominik Szoboszlai, přichází Yussuf Poulsen.

81

ze hřiště odchází David Raum, přichází Marcel Halstenberg.

80

David Raum má křeče. Míří k němu spoluhráči, kteří se mu snaží pomoci.

78

Důležitý krok nyní udělali domácí fotbalisté k tomu, aby v tomto zápase dokázali vyhrát. Vedou o dvě branky a necelých patnáct minut zbývá do konce.

77

Lipsko právě vstřelilo branku!
Nádherná akce domácích. Po bleskovém přenesení hry našel Mohamed Simakan volného spoluhráče, kterým byl ANDRÉ SILVA. Ten si před brankou zblokoval míč a v pohodě zakončoval. Asistence: Mohamed Simakan.

76

Tři domácí hráči běželi sami na brankáře, ale s akcí si dokázal poradit Joe Hart, který zastavil akci soupeře.

75

ze hřiště odchází Matt O'Riley, přichází Sead Hakšabanović,
ze hřiště odchází Dajzen Maeda, přichází James Forrest.

74

Dominik Szoboszlai postupoval do šance, ale hostující Oliver Abildgaard jej hodně důrazně odstavil od míče.

73

Lipsko pokračuje v aktivní hře, tlačí se do zakončení, má převahu na polovině soupeře.

72

Jota to zkoušel individuálně, dostal se do zajímavé střelecké pozice, jeho pokus byl ovšem zblokovaný.

71

ze hřiště odchází Kevin Kampl, přichází Amadou Haidara,
ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Emil Forsberg.

70

Dvacet minut hry zbývá do konce zápasu, domácí celek vede těsně o jednu branku.

67

Další obrovskou šanci měli domácí fotbalisté. Tentokrát však Joe Hart vytáhl velmi dobrý zákrok proti střele soupeře.

65

Obrovská chyba hostujícího brankáře, špatně rozehrál. Míč získal Dominik Szoboszlai, a pak se k balonu dostal ANDRÉ SILVA. Jeho rána se od tyče odrazila do brány. Asistence: Dominik Szoboszlai.

Dominik Szoboszlai sice dostal do zakončení, dal gól, ale po konzultaci s VAR gól neplatí pro ofsajd.

61

Autorem branky je DOMINIK SZOBOSZLAI.

61

Christopher Nkunku neproměnil zajímavou šanci.

60

Hodina hry je pryč, domácí fotbalisté dlouhou dobu vedli, ale z kraje druhého poločasu inkasovali.

59

Žlutá karta pro tým Celtic FC (Matt O'Riley).

59

Hosté rozehrávají od své branky, Josip Juranović hledal rychle spoluhráče, ale akce postrádala přesnost.

57

Domácí celek se dožadoval penalty za hru rukou, ale sudí nechává pokračovat hru. Zdá se, že si je jistý, penalta nebude.

56

Lipsko kombinuje na útočné polovině, Dominik Szoboszlai hledal spoluhráče před brankou, následně míč končí u brankáře. André Silva neuspěl se zakončením.

55

Domácí rozehrávají od své branky, Jota se výborně dokázal vrátit a zastavil akci soupeře. Na výraznější šanci nyní čekáme.

54

Žlutá karta pro tým RB Lipsko (Kevin Kampl).

53

Zajímavá akce Lipska končí, do ofsajdu se totiž dostal aktivně hrající André Silva.

51

Fanoušci vytvářejí velmi dobrou atmosféru v tomto zápase, sledujeme dobrý fotbal, který baví. Viděli jsme dva uznané góly a celou řadu zajímavých šancí.

50

Pět minut z druhého poločasu je pryč, hostující celek dokázal stav zápasu vyrovnat a pokračuje v dobré hře.

48

Celtic právě vstřelil branku!
Krásná akce a hostující celek dokázal srovnat stav zápasu. Kjogo Furuhaši mohl zakončovat, ale dostal se do horní pozice, a tak přihrával spoluhráči. Následně pálil ke vzdálenější tyči zcela přesně JOTA. Asistence: Kjogo Furuhaši.

47

Domácí fotbalisté si vypracovali zajímavou šanci, ale brankář Hart dokázal zasáhnout. Následně se situace opakovala znovu a opět se vyznamenal brankář.

46

Začal druhý poločas.

Po prvním poločase vede domácí celek naprosto zaslouženě o jednu branku.

45+7

První poločas skončil.

45+7

Začala postavení nastavená minuta. Domácí fotbalisté kontrolují hru a drží nyní balon daleko od své branky.

45+6

Janis Blaswich bude po nepřesném zakončení soupeřů rozehrávat od své branky. Ke střele se dostal před malou chvíli Kjogo Furuhaši.

45+4

Hraje se spíše na polovině hrací plochy, mnoho šancí momentálně k vidění není.

45+3

Polovina nastaveného času je pryč, domácí celek míří za těsným poločasovým výsledkem.

45+1

Domácí hráči pokračují v aktivní hře, André Silva následně vypálil, ale jeho projektil zastavil brankář. Joe Hart má na svém kontě další zákrok.

44

Christopher Nkunku si výborně naběhl na přihrávku spoluhráče, ale nedokázal překonat brankáře. Dobrá šance domácích.

43

V poklidném tempu se dohrává prví poločas, více ze hry mají domácí fotbalisté, kteří se pokouší navýšit své vedení.

42

Kjogo Furuhaši velmi dobře nabíhal na centr spoluhráče, ale nedokázal hlavičkou usměrnit míč do hry.

41

Lipsko se rychle dostalo před branku soupeře, ale z velkého vápna nedokázalo branku soupeře ohrozit.

40

Kjogo Furuhaši se pokoušel přes domácí obranu dostat do střelecké pozice, ale jeho akci zastavila dobrá defenzivní činnost RB.

39

Pomalu, ale jistě se dostáváme, do finální fáze prvního poločasu, sledujeme rychlý fotbal, který musí fanoušky bavit. Ti vytvářejí zde na stadionu parádní kulisu.

39

David Raum získal možnost autového vhazování na útočné polovině, ale nedokázal přesněji najít spoluhráče dlouhým hodem.

38

Domácí hráč po laxní hře soupeře vybojovali míč, ale vypálit na branku nedokázali. Sledujeme dobrou útočnou hru Lipska.

37

ze hřiště odchází Callum McGregor, přichází Oliver Abildgaard.

36

Josip Juranović se zapojil do hry a ještě to zkusí. Uvidíme, zda to bude jen na pár minut, nebo bude v utkání pokračovat dál.

35

Podle všeho nebude moci hostující hráč pokračovat ve hře. Bude muset střídat. Pokud jsem tedy gesta lékařů pochopil dobře.

34

Jeden z hostujících hráčů leží na hrací ploše a jsou u něj lékaři. Podle všeho to je Josip Juranović.

32

Dajzen Maeda vybojoval autové vhazování na útočné polovině. Následně míč do hry uvedl jeho spoluhráče. Celtic se usadil na své útočné polovině.

31

Lipsko pokračuje v aktivní hře, tlačí se do zakončení, ale nedaří se mu dostat se stabilněji na polovinu soupeře.

30

Půlhodina hry je pryč, domácí fotbalisté mohou být spokojenější. Vedou o jednu branku a náhradní brankář Janis Blaswich své spoluhráče několikrát velmi dobře podržel.

27

Tentokrát je už všechno v pořádku a domácí celek se dostává do vedení. Krásná přihrávka Silvy na nabíhajícího hráče. CHRISTOPHER NKUNKU oklamal brankáře, a pak poslal míč do odkryté části branky. Obránce to málem stihl. Asistence: André Silva.

26

Další obrovská šance Celticu. Kjogo Furuhaši vypálil z dobré pozice, ale jeho projektil o malý kousek minul branku.

25

Greg Taylor měl obrovskou šanci, dostal se do střelecké pozice, ale jeho ránu vytáhl výborně brankář. Janis Blaswich své spoluhráče podržel.

25

Centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit. Lipsko tuto situaci přečkalo dobře.

24

Janis Blaswich na poslední chvíli dokázal zblokovat obrovskou šanci soupeře. Nakonec je z toho rohový kop.

24

David Raum centroval před branku, nemyslel to vůbec špatně, ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal usměrnit míč do branky.

22

Dajzen Maeda hodně důrazně bojoval na polovině o míč a to tak důrazně, až fauloval soupeře.

20

Dvacet minut hry je pryč, viděli jsme dvě zajímavé situace. Zranění domácího brankáře a gól Lipska, který pro ofsajd neplatil.

18

Domácí hráči se radovali z branky, ale po konzultaci s VAR branka pro ofsajd neplatí. Christopher Nkunku, dnes aktivně hrající, si naběhl do volného prostoru, a pak přeloboval brankáře.

18

Autorem branky je CHRISTOPHER NKUNKU.

17

Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, více ze hry mají fotbalisté Lipska. Ti se snadněji dostávají na polovinu soupeře.

15

Christopher Nkunku se znovu propracoval do dobré pozice, jeho pokus dokázal zastavit brankář.

14

Celtic fauloval na polovině hrací plochy, rozehrávat tak budou domácí. Ti se pokouší hrát aktivně a drží se daleko od své branky.

14

Takový začátek zápasu si domácí hráči ani trenéři rozhodně nepředstavovali.

13

ze hřiště odchází Péter Gulácsi, přichází Janis Blaswich.

12

Na hrací ploše jsou nosítka, s brankářem to nevypadá dobře. Bude odnesen.

10

Péter Gulácsi má zdravotní problémy, špatně došlápl při odkopu a podle všeho bude muset střídat.

9

Celtic fauloval, rozehrávat budou domácí útočné polovině. Rána byla zblokovaná dobře postavenou zdí, Dominik Szoboszlai trefil prvního hráče, který před nim stál.

7

David Raum kombinoval se spoluhráči na útočné polovině, ale vypálit na branku domácí nedokázali.

6

Timo Werner si dokázal poradit s akcí soupeře, dostal rychle hru na druhou stranu, ale vypálit nedokázal.

5

Greg Taylor hledal spoluhráče před brankou, následně Josip Juranović zastavil zajímavý postup, neměl komu přihrát.

4

Josip Juranović nabral rychlost, dostal se na útočnou polovinu, ale finální přihrávka se mu nepodařila.

2

Christopher Nkunku to vzal na sebe, znovu se dostal do střelecké pozice, ale z velkého vápna poslal míč vedle branky. Jeho pokusu nechybělo moc.

2

Joe Hart měl nyní dobrý odhad na situaci a dokázal zastavit velkou šanci soupeře. Výborně to sehráli domácí, ale prosadit se nedokázali.

1

Domácí rozehrávají od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, Péter Gulácsi rozehrává od své branky.

1

Utkání začalo, domácí hrají v bíločerveném, hosté oblékli zelené dresy.

1

Utkání právě začalo.

Zápas za malý moment začne.

Úvodní sestavy:

RB Lipsko: Gulácsi © – Simakan, Orbán, Gvardiol, Raum – Schlager, Kampl – Szoboszlai, Nkunku, Werner – And. Silva.
Náhradníci: Blaswich – Haidara, Poulsen, Forsberg, Halstenberg, Diallo, Novoa, Henrichs.
Trenér: Marco Rose

Celtic FC: Hart – Juranović, Welsh, Jenz, G. Taylor – O'Riley, C. McGregor ©, Hatate – Maeda, Furuhaši, Jota.
Náhradníci: Bain, Siegrist – Giakoumakis, Hakšabanović, McCarthy, Bernabei, Abildgaard, S. Robertson, Forrest, Ralston.
Trenér: Ange Postecoglou

Rozhodčí: Espen Eskås – Jan Erik Engan, Isaak Elias Bashevkin.

Poslední vzájemný zápas se odehrál v listopadu 2018 a domácí Celtic vyhrál 2:1. Tierney poslal domácí do vedení, za hosty pak srovnal Augustin. Jedenáct minut před koncem rozhodl o výhře Edouard.

Lipsko své úvodní dva zápasy prohrálo. Šachtaru podlehlo 1:4 a Realu Madrid 0:2. Celtic podlehl Realu Madrid 0:3 a s Šachtarem remizoval 1:1.

Nastupují proti sobě oba kluby, kterým se ve skupině F nedaří. Ve skupině je ještě Real Madrid a Šachtar.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Ligy mistrů. V tomto zápase skupiny F proti sobě nastoupí RB Lipsko a Celtic FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.