0 : 1
(0:0)
ŠK Slovan Bratislava
Naposledy zmenené pred rokom

Zápas sa končí víťazstvom Slovana Bratislava 1:0, o ktorom rozhodol v nadstavenom čase gólovou hlavičkou Tigran Barseghjan.

Ďakujeme za pozornosť a tešíme sa na vás pri ďalších textových prenosoch.

90+2

90+2

Žltá karta pre tím MFK Ružomberok (Martin Regáli).

90+1

Striedanie v tíme MFK Ružomberok:
z ihriska odchádza Štefan Gerec, prichádza Michal Dopater.

90+1

Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava:
z ihriska odchádza Lukáš Pauschek, prichádza Jurij Medveděv.

90+1

Slovan dal gól!
V samom závere dáva gól TIGRAN BARSEGHJAN a posiela hostí do vedenia!

90+1

Nadstavovať sa budú dve minúty.

90

Nebezpečnú hlavičku Greena na dvakrát chytá Frühwald.

90

Regáli sa dostával do obrovskej šance, ale pred vybehnutým Trnovským nezachytil loptu.

89

Po zdanlivo nevydarenom signáli hostí po priamom kope sa napokon Belasí takmer dostali do šance. Loptu spred svojej brány odvrátili domáci hráči.

88

Slovan Bratislava získava priamy kop.

85

Hostia ťahali útok po ľavom krídle, kde ho obetavým zákrokom zastavil Mrva a vyslúžil si potlesk tribún.

85

Šaponjić strieľa nepresne.

83

Barseghjan zahrával priamy kop. Jeho center domáci odvracajú.

83

z ihriska odchádza Alexander Mojžiš, prichádza Alexander Selecký.

82

Halabrín sa veľmi šikovne zbavil troch protihráčov v strede ihriska, no jeho kolmica na Tučného bola prirýchla.

81

Vzápätí Slovan odpovedá strelou Barseghjana taktiež tesne vedľa.

80

Fabiš najskôr spoza šestnástky trafil Gereca, následne vypálil opäť a len veľmi tesne minul bránu hostí.

78

z ihriska odchádza Žan Medved, prichádza Ivan Šaponjić.

77

Lovatovu strelu smerujúcu k žrdi chytá Frühwald.

77

Rysoval sa protiútok po ľavej strane, no Regáliho odzbrojil Kashia.

76

Pauschek chcel prestrčil loptu na spoluhráča do šestnástky, loptu však zachytáva domáci hráč.

74

Mojžiš sa snažil na ľavom krídle vysunúť Madleňáka, ale jeho prihrávku zachytáva obranca.

73

Vzápätí hostia obliehali útočnú polovicu, všetko sa končí ich nedovoleným zákrokom v strede ihriska.

72

Po Fabišovom centri sa domácim nedarí pretlačiť sa do šance. Napokon nasleduje odkop od Trnovského svätyne.

72

Na opačnej strane po Regáliho ofenzívnej snahe Ruža získava rohový kop.

71

Barseghjanovu strelu k bližšej žrdi kryje Frühwald.

70

z ihriska odchádza Eric Ramírez, prichádza Andre Green.

70

z ihriska odchádza Dávid Hrnčár, prichádza Džaba Kankava.

70

Po Madleňákovej prihrávke Halabrín strieľa spoza šestnástky tesne vedľa bližšej žrde.

69

Vzápätí na opačnej strane ihriska domáci obranca hlavou odvrátil spred vlastnej brány nebezpečný center hostí.

68

Center od rohovej zástavky bol zrazený pred Mojžiša, ktorého strelu spoza šestnástky blokuje hráč hostí.

67

Fabišova strela bola zblokovaná na rohový kop.

64

Medvedova krížna strela spoza šestnsástky letí mimo domácej brány.

62

Dnešné stretnutie sleduje 2574 divákov.

61

Tučný si na pravom krídle veľmi pekne poradil s protihráčom, potiahol útok a nakoniec aj vystrelil z ťažšieho uhla. Zaujímavej akcii však chýbala prudkejšia strela a toto zakončenie chytá Trnovský.

60

Fabiš získal loptu v šestnástke hostí, no odpískaný bol jeho útočný faul a na teraz sa končí domáca ofenzívna snaha.

59

Vzápätí Frühwald nohou vyráža ďalšiu nebezpečnú strelu hostí.

58

Mustafić dostal výbornú loptu, vnikol do šestnástky a vystrelil na bránu. Jeho zakonečnie vyráža Frühwald.

57

z ihriska odchádza Oliver Luterán, prichádza Gabriel Halabrín.

57

z ihriska odchádza Marko Kelemen, prichádza Adam Tučný.

55

Po rohovom kope Madleňák hlavičkoval nad bránu.

55

Ružomberok získal rohový kop.

53

Strela Medveda letela mimo vzdialenejšej žrde.

52

Barseghjan potiahol útok stredom ihriska a následnou strelou spoza šestnástky tesne minul žrď domácej svätyne.

51

Zakončenie hostí vyrazil Frühwald. Ďalšia strela Slovana bola zblokovaná.

49

Center hostí z ľavého krídla odvracia spred svojej brány hlavou domáci obranca.

48

Dve ofenzívne akcie hostí končia pred domácou šestnástkou.

46

Začal sa druhý polčas.

V prvom polčase sme videli niekoľko šancí, viac ich bolo na strane hostí, ktorí hneď v úvode rozozvučali brvno, no gól nepadol. Platí tak remízový stav 0:0 a pred druhým dejstvom je všetko otvorené.

45

Prvý polčas sa skončil.

45

Kashiova hlavička letí mimo domácej brány a dáva bodku za úvodným dejstvom.

45

Slovan získal priamy kop.

45

Regáli sa dostával do šance. Podľa verdiktu hlavného rozhodcu si ale pri získavaní lopty v šestnástke počínal nedovolene.

43

Obidva tímy sa snažia vypracovať si šancu, no chýba im teraz väčšia presnosť v predfinálnej fáze, preto hra posledné minúty prebieha v strede ihriska.

39

Regáli s Madleňákom sa snažili preniknúť do veľkého vápna hostí po ľavej strane. Tam si ich postrážila defenzíva klubu z hlavného mesta.

38

Medved si nabehol na center a hlavičkuje zblízka nad brvno.

37

Medved preniesol hru na ľavú stranu veľkého vápna hostí, kde sa lopty zmocnil Čavrić, no jeho nebezpečnú prihrávku v poslednej chvíli odvráti ružomberský obranca.

35

Fabišov center bol v šestnástke hostí zrazený pred Kelemena, ten však okrem hradby tiel prestrelil aj brvno brány Slovana.

34

Ružomberok získal priamy kop.

33

Potlesk tribún si teraz vyslúžil Gerec, keď si po Fabišovej prihrávke vylepšil pozície a vystrelil z hranice veľkého vápna. Jeho nepríjemnú strelu pohotovo chytá Trnovský.

32

Na opačnej strane vypálil spoza šestnástky Luterán a jeho strelu blokuje hráč hostí. Vzápätí Regáli vyskúšal nožničky v šestnástke hostí. Tento pokus však nedopadol podľa predstáv domáceho útočníka.

29

Čavrić to opäť skúsil spoza veľkého vápna a jeho nebezpečná strela letí tesne vedľa domácej brány.

27

Čavrić vypálil spoza šestnástky len do oranžovej hradby tiel pred sebou.

26

Strele hostí z väčšej vzdialenosti chýbala väčšia razancia a Frühwald ju bez problémov chytá.

24

Gerec bol faulovaný v strede ihriska. Loptu budú mať Ružomberčania.

24

Fabiš si na pravom krídle vymenil loptu s Gerecom. Spätnú prihrávku ale prečítal obranca hostí.

22

Pauschek sa snažil niečo vymyslieť na hranici veľkého vápna, tam bol ale v súboji úspešnejší domáci Mrva a nasleduje odkop ružomberského brankára.

21

Barseghjan poslal z ľavej strany nebezpečný center, ktorý od vzdialenejšej žrde odhlavičkoval Gerec. Následnú strelu Mustafiča chytá Frühwald.

20

Fabiš poslal center na vzdialenejšiu žrď, no nenachádza svojich spoluhráčov a lopta končí mimo hracej plochy.

20

19

Rysovala sa zaujímavá situácia pre Kelemena, ktorý ťahal loptu stredom ihriska. Proti trojici brániacich hráčov však ťahal za kratší koniec a odzbrojil ho Kashia.

18

Hostia sa snažili dostať do domácej šestnástky, no Liptáci prečítali ich zámer a pripravili ich o loptu.

17

Po výbornej ofenzívnej práci Regáliho a následnej zblokovanej lopte Madleňáka vypálil Luterén spoza veľkého vápna. Jeho strelu zblokovanú obrancom kryje Trnovský.

14

Luteránovu strelu spoza šestnástky blokuje obranca na vhadzovanie pre Ružomberok.

13

Lovat to vyskúšal z väčšej vzdialenosti, no jeho zakončenie letí ponad brvno.

12

Fabiš našiel centrom Kelemena, ktorý tiesnený hlavičkuje na bránu, no nie veľmi razantné zakončenie nerobí Trnovskému väčší problém a loptu v pohode ukrýva v rukaviciach.

11

Po faule na Kelemena získava Ruža priamy kop.

10

Čavrićov center domáci odvrátili zo svojej šestnástky pred nabiehajúceho Barseghyana, ktorý vypálil nad brvno.

8

Medved sa snažil na pravej strane zmocniť dlhej lopty. Tam si ho postrážil Malý a nasleduje Frühwaldov odkop od brány.

7

Madleňák posielal z ľavej strany center cez celú šestnástku hostí, tam však nenachádza adresáta.

5

Fabiš poslal dlhé autové vhadzovanie až do veľkého vápna hostí, odkiaľ hlavičkuje Kelemen tiesnený obrancom mimo brány.

4

Regáli si po výpade po ľavom krídle pomohol prihrávkou so spoluhráčom a následne vysúval Mojžiša. Toho si ale hostia postrážili vo svojej šestnástke.

2

Strelu hostí zastavuje brvno ružomberskej svätyne.

2

Po druhom rohovom kope sa domáci hráči ubránili.

1

Center od rohovej zástavky predĺžil hráč hostí hlavou na zadnú žrď a loptu boxuje Frühwald. Nasleduje druhý roh hostí.

1

Slovan poňal úvod skutočne ofenzívne a už získava rohový kop.

1

-2

Domáci fanklub Concordia 1906 víta hráčov s mávacími vlajkami, do svojho sektoru si našli cestu aj fanúšikovia Slovana Bratislava. Verme, že sa môžeme tešiť na kvalitnú atmosféru.

-3

Hráči nastupujú na trávnik. Hostia budú hrať v modro-bielych a domáci v oranžovo-čiernych dresoch.

-32

Úvodné zostavy:

MFK Ružomberok: Frühwald – Mrva, Maslo ©, Malý – Luterán, Fabiš, Mojžiš, Madleňák – Gerec, Kelemen, Regáli.

Náhradníci: Ťapaj – Macejko, Tučný, Halabrín, Dopater, Selecký, Luka.

ŠK Slovan Bratislava: Ma. Trnovský – Hrnčár, Kašia, Morlacchi ©, Lovat – Barseghjan, Mustafič, Pauschek, Čavrić – E. Ramírez, Medved.

Náhradníci: Chovan, Hrdina – Voet, Križan, Šaponjić, Medveděv, Green, Kankava.

Rozhodca: Kráľovič – Hancko, Vorel.

V centre dolného Liptova budeme sledovať duel siedmeho kola Fortuna ligy medzi Ružomberkom a Slovanom Bratislava.

Hostia zo Slovana Bratislava po domácej ligovej výhre nad Žilinou 3:1 odohrali dôležitý duel v pohárovej Európe s klubom HŠK Zrinjski Mostar. V dramatickej odvete potrebovali Belasí zmazať jednogólové manko z úvodného stretnutia. To sa im podarilo v 72. minúte zásluhou striedajúceho Erica Ramireza. Riadna hracia doba sa skončila víťazstvom Slovana 1:0 a na rad prišlo predĺženie. V závere prvého predĺženia naklonil misky váh na stranu balkánskeho tímu Igor Savić, keď vyrovnal skóre odvety. Navyše v 117. minúte videl Jaba Kankava červenú kartu. Belasí museli posledné minúty dohrávať v početnej nevýhode a vidina postupu sa čoraz viac vzďaľovala. Vykúpenie prišlo v nadstavenom čase druhého predĺženia, kedy strelil Eric Ramirez peknými nožničkami svoj druhý gól v stretnutí. Predĺženie sa skončilo výhrou Slovana 2:1. O postupujúcom tak musel rozhodnúť penaltový rozstrel. Klub z hlavného mesta Slovenska zvíťazil na jedenástky 6:5 a rozhodol o svojom účinkovaní v skupinovej fáze Európskej konferenčnej ligy UEFA.

Vo Fortuna lige Slovan doteraz získal pätnásť bodov a na prvom mieste tabuľky má štvorbodový náskok pred druhou Trnavou aj treťou Dunajskou Stredou.

Domáci Ružomberok v prechádzajúcom kole Fortuna ligy remizoval v Zlatých Moravciach 2:2. Následne vo štvrtok vstúpil do nového ročníka Slovnaft Cupu duelom druhého kola v Liptovskej Teplej. Favorizovaní Ružomberčania nastúpili na pôde súpera zo svojho okresu vo výrazne omladenej zostave. Skóre otvoril v 30. minúte Michal Dopater a po desiatich minútach pridal druhý presný zásah mužstva spod Čebraťa Adam Tučný. V druhom polčase mali hostia naďalej hernú prevahu, vytvárali si ďalšie príležitosti, no žiadnu zo šancí už nepremenili a po výhre 2:0 postúpili do tretieho kola, ktoré odohrajú v polovici septembra v Makove.

Vo Fortuna lige má Ružomberok na svojom konte desať bodov a patrí mu priebežné piate miesto. Rovnaký počet bodov má aj štvrtá Podbrezová a o bod viac vybojovali tretia Dunajská Streda aj druhý Spartak Trnava. Naopak, od šiestej Žiliny delí Liptákov jeden bod.

Počas minulej sezóny odohrali aktuálni súperi medzi sebou vyrovnané stretnutia. V základnej časti Fortuna ligy Ružomberok doma vyhral nad Slovanom 1:0 a stal sa jedným z dvoch tímov, ktoré ho v uplynulom ročníku dokázali zdolať v ligovom súboji. Následne Belasí na svojom štadióne vyhrali nad Liptákmi totožným pomerom 1:0. V nadstavbovej časti sa súboj na Tehelnom poli skončil remízou 1:1 a v Ružomberku 0:0. Tieto tímy na seba narazili aj v minulom ročníku Slovnaft Cupu. Pod Čebraťom boli úspešnejší Belasí a po výhre 2:0 postúpili cez Ružomberčanov do štvrťfinále.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:30.