0 : 0
(0:0)
AS Trenčín
Naposledy zmenené pred rokom

Zápas sa končí remízou 0:0. Ďakujeme za pozornosť a tešíme sa na vás pri ďalších textových prenosoch.

90+5

90+4

Pri ďalšom domácom útoku sa hostia ubránili a nasleduje Kukučkov odkop.

90+3

Madleňákov center hostia odvrátili pred Macejka, ktorého následne pripravili o loptu.

90+2

Žltá karta pre tím AS Trenčín (Lazar Stojsavljevič).

90+2

Po faule v strede ihriska budú mať loptu Ružomberčania.

90+1

Rakyta vypálil z hranice šestnástky, jeho zakončenie letí nad brvno.

90

Nadstavovať sa bude päť minút.

89

Ružomberský center končí v brankárovom náručí.

89

Striedanie v tíme MFK Ružomberok:
z ihriska odchádza Adam Tučný, prichádza Jakub Rakyta.

87

Macejko si prebral loptu v rohu útočnej polovice, odkiaľ si to namieril do šestnástky. Pred ňou sa však dopustil útočného faulu.

85

Po Tučného rohu sa lopty zmocnili hostia a Ibrahim ťahal stredom ihriska nádejný brejk. Napokon ho odzbrojil Morong.

85

Hostia odvrátili loptu Madleňákovi spred kopačiek na rohový kop.

84

Striedanie v tíme AS Trenčín:
z ihriska odchádza Matúš Kmeť, prichádza Adam Gaži.

83

Macejko prihrával Kelemenovi do šestnástky, ktorý ešte prenechal loptu spoluhráčovi, následne sa jej znova zmocnil Macejko a defenzíva hostí ho nepúšťa do zakončenia.

81

z ihriska odchádza Martin Regáli, prichádza Adrián Macejko.

81

z ihriska odchádza Oliver Luterán, prichádza Gabriel Halabrín.

80

Domáci fanklub podáva vo svojom sektore fantastický výkon. Chcelo by to vidieť výraznejšiu šancu aj na trávniku.

79

Kmeť sa snažil niečo vymyslieť po ľavom krídle, napokon si tiesnený príliš predkopol loptu a nasleduje Frühwaldov odkop od brány.

77

Madleňák sa šikovne zmocnil loptu na ľavej strane pri šestnástke hostí, kam okamžite odcentroval, no nenašiel adresáta v oranžovom drese.

76

Tučný poslal loptu do šestnástky a Ružomberčanov zastavuje ofsajdový verdikt.

76

Po faule v strede ihriska majú loptu Liptáci.

75

Liptáci chceli po pravom krídle vysunúť Gereca, ten však nezachytáva loptu.

74

Žltá karta pre tím AS Trenčín (Lukáš Letenay).

73

z ihriska odchádza Lucas Demitra, prichádza Sulaeman Witan.

73

z ihriska odchádza Njegoš Kupusović, prichádza Lukáš Letenay.

72

Frühwald si postrážil tečovanú loptu, čím zabránil rohovému kopu.

71

Gajdoš to skúsil spoza veľkého vápna, lenže mieri nad brvno.

69

Ibrahim predviedol útočný výlet. Dostával sa na dostrel brány, no tam ho domáci napokon pripravili o loptu.

68

Center hostia odvrátili, po chvíli sa ocitol vo veľkej šanci Gerec, lenže celý rozruch bol zbytočný, keďže asistent rozhodcu signalizoval ofsajd.

68

Ružomberok získal priamy kop z väčšej vzdialenosti.

67

Regáli vypálil z vnútra šestnástky a jeho zakončenie blokuje obranca. Následne sa domáci ešte snažili dostať k ďalšiemu zakončeniu, ale hostia túto situáciu ustáli.

66

Z priameho kopu Ružomberčania neohrozili bránu.

65

Žltá karta pre tím AS Trenčín (Rahim Ibrahim). Nasleduje priamy kop Liptákov.

64

Dnešné stretnutie sleduje 1225 divákov.

64

Vzápätí sa Demitra prezentoval zaujímavý centrom z pravej strany, ktorý dopadol tesne vedľa brvna domácej brány.

63

Kmeť z priameho kopu vypálil k bližšej žrdi, odkiaľ loptu vyráža Frühwald.

62

Aj počas prerušenej hry počuť domáci fanklub, ktorý povzbudzuje svoje mužstvo.

61

Trenčín získal priamy kop.

60

z ihriska odchádza Matúš Malý, prichádza Štefan Gerec.

57

z ihriska odchádza Kingsley Madu, prichádza Samuel Kozlovský.

57

Žltá karta pre tím MFK Ružomberok (Matej Madleňák).

56

Demitrov center z pravého krídla domáci odvrátili spred svojej brány opäť na kopačky hostí. Následne páli Madu spoza šestnástky tesne vedľa.

55

Žltá karta pre tím AS Trenčín (Kingsley Madu).

54

Už sa pokračuje v hre a Liptáci hľadali dlhou kolmicou Regáliho, no bližšie k nej mal brankár, ktorý ukryl loptu v náručí.

52

V strede ihriska došlo k nepríjemnej zrážke dvoch domácich hráčov Morogna s Malým. Ošetrenie potreboval najmä druhý menovaný.

50

Regáli s Tučným vysoko napádajú rozohrávku hostí. Brankár s obrancami si ale na nich dávajú pozor.

48

Po súboji zostáva na útočnej polovici trávnika ležať Ibrahim, ktorý bude potrebovať ošetrenie.

47

V úvode druhého polčasu si s prenikajúcim Kmeťom poradil Morong a teraz obranca hostí na krídle nepustil do šance Madleňáka.

46

Začal sa druhý polčas.

Po prvom polčase platí remízový stav 0:0 a tak je pred druhým dejstvom všetko otvorené.

45

Prvý polčas sa skončil.

45

Bodku za polčasom dáva pekná strela Mojžiša z diaľky, ktorú vyráža Kukučka.

44

Kupusović strelou v páde mieri nad brvno domácej svätyne.

43

Z rýchleho protiútoku posiela Kmeť loptu z ľavého krídla na stred domácej šestnástky, odkiaľ ju odvracia Lichý.

42

Tučného center odvrátili hostia. Liptáci zostali pri lopte a z pravej strany ju posielali na Kelemena, no ten bol mimo hry.

41

Ružomberok získal priamy kop.

41

Center z rohového kopu smeroval na stred brány, odkiaľ hlavičkuje Stojsavljević a jeho hlavičku chytá Frühwald.

40

Trenčín získal rohový kop.

39

Pri útoku hostí sa domáci ubránili. Následne prišiel málo razantný pokus hostí, no ten nenarobil Frühwaldovi problémy.

38

Tučný si pri zahrávaní rohového kopu chcel vymeniť loptu s Regálim, ale nezachytil spätnú prihrávku a tak môžu ísť dopredu hostia.

38

Maslo sa odhodlal k priamemu zakončeniu a jeho strela je zblokovaná na roh.

37

35

Kupusović sa snažil preniknúť do šestnástky cez domácu obrannú hradbu. Končí na trávniku, kde sa ešte počas neprerušenej hry dotkol rukou lopty a tak sa jej zmocnia domáci hráči.

34

Domáci obranca odvrátil ďalší nebezpečný strieľaný center smerujúci tentokrát z ľavej strany k bližšej žrdi.

33

Kmeť vystrelil z uhla a jeho krížna strela tesne minula vzdialenejšiu žrď.

32

Lavrinčíkova strela míňa domácu bránu.

32

Domáci predviedli sériu prihrávok pri hranici veľkého vápna svojho súpera. Všetko sa napokon končí vystihnutou prihrávkou zo strany Trenčanov medzi Luteránom a Kelemenom.

31

Morong bol faulovaný v strede ihriska. Loptu budú mať Ružomberčania.

29

Hostia si vpredu počínali nedovolene a prichádzajú o loptu.

26

Na opačnej strane bojoval o loptu v ľavom rohu Kupusović, ktorý chcel pripraviť šancu pre svojich spoluhráčov, ale domáca obrana ho odzbrojila.

26

Domáci preniesli hru na ľavú stranu, kde sa lopty zmocnil Madleňák a chcel odcentrovať do šestnástky. Loptu napokon odvracia Mičuda.

25

Morong si na pravej strane vymenil loptu s Regálim, ale nepomýlil tým trenčiansku defenzívu, ktorá ho nepustila do šance.

23

Na opačnej strane Liptáci odvrátili Kmeťovu loptu smerujúcu pred bránu.

23

Kelemen chcel v šestnástke prihrať dozadu Tučnému, prihráva neprešla cez obrancu.

21

Hostia vyslali nebezpečný center z ľavej strany, ktorý pri vzdialenejšej žrdi tesne míňajú dvaja nabiehajúci hráči v bielych dresoch.

20

Vpredu nepochodili ani futbalisti spod hradu Matúša Čáka a nasleduje Frühwaldov odkop.

19

Kelemen šikovne kľučkoval po ľavej strane, následne tiesnený prihral spoluhráčom, tým sa nepodarilo dostať do šance.

18

Domáci hráči sa pri ďalšom ofenzívnom snažení previnili voči pravidlám a loptu budú mať Trenčania.

16

Zrazený center Tučného kryje Kukučka.

15

14

Po rohovom kope Liptáci neohrozili bránu.

13

Kelemen prihral Tučnému, ktorý posunul na ľavej strane loptu do behu Madleňákovi. Prenikajúceho ružomberského hráča hostia odzbrojili vo svojej šestnástke za cenu rohového kopu.

11

Kmeť potiahol útok hostí po ľavom krídle. Následne odcentroval na vzdialenejšiu žrď, kde loptu tesne míňa nabiehajúci Demitra.

10

Po Tučného centri od rohovej zástavky sa domáci hráči snažili pretlačiť do šance, čo sa im nedarí cez blok futbalistov v bielych dresoch.

9

Ruža získala rohový kop.

9

Liptáci chceli dlhým nákopom vysunúť Tučného, všetko prečítal Kukučka, vybehol a odkopol loptu z hranice veľkého vápna.

7

Tučný preniesol z ľavej strany hru na pravé krídlo, odkiaľ sa Morong snažil poslať prihrávkou do šance Regáliho. Ružomberského útočníka si postrážil obranca.

6

Hostia sa vymanili spod tlaku a dostali sa aj do šance. Madu vyslal spoza šestnástky strieľaný center, ktorý míňa vzdialenejšiu žrď Frühwaldovej svätyne.

4

Liptáci obliehajú veľké vápno svojho súpera, ale hostia ich nepúšťajú do zakončenia.

3

Pod Čebrať si našlo cestu aj niekoľko fanúšikov hostí, oproti ním je na druhej tribúne podstatne početnejší domáci kotol.

2

Tučný sa snažil preniknúť stredom ihriska do domáceho veľkého vápna, lenže Mičuda si ho postrážil.

1

Úvodný výkop mali hostia a ihneď hľadali dlhou loptou nabiehajúceho Kupusovića, ale ich zámer prečítala domáca defenzíva.

1

-3

Hráči nastupujú na zápas. Hostia budú hrať v bielych a domáci v oranžovo-čiernych dresoch.

-18

Úvodné zostavy:

MFK Ružomberok: Frühwald – Morong, Malý, Maslo ©, Mojžiš, Madleňák – Tučný, Lichý, Luterán, Regáli – Kelemen.

Náhradníci: Ťapaj – Mrva, Rakyta, Gerec, Macejko, Fabiš, Halabrín, Dopater, Selecký.

AS Trenčín: Kukučka – Mičuda, Pires, Stojsavljevič, Madu – Lavrinčík © – Gajdoš, Ibrahim – Demitra, Kupusović, Kmeť.

Náhradníci: Vozinha – Bagin, Kozlovský, Oladoye, Letenay, Bainović, Gaži, Witan, Ďuriška.

Rozhodca: Očenáš – Vass, Kuba.

V centre dolného Liptova budeme sledovať zápas piateho kola Fortuna ligy medzi Ružomberkom a Trenčínom.

Hostia z Trenčína nemali vstup do nového ročníka podľa svojich predstáv, keď v prvých troch kolách neskórovali a mali na svojom konte jediný bod za domácu remízu so Žilinou. Pod hradom Matúša Čáka zároveň došlo k veľmi rýchlej zmene na poste hlavného trénera. Už po dvoch súťažných dueloch nahradil Petra Hyballu jeho dovtedajší asistent Marián Zimen.

V minulom kole Trenčania na svojom štadióne privítali Michalovce. Prebiehala ešte len 5. minúta, keď ich poslal do vedenia Artur Gejdoš. Po trinástich minútach vyrovnal Adler Da Silva z pokutového kopu. Zemplínčania si následne vytvorili ďalšie možnosti na skórovanie. Tie ale nevyužili a druhý polčas patril domácemu AS, keď v 67. minúte vrátil Trenčín do vedenia Kingsley Madu a na konci duelu Kelvin Pires spečatil prvú výhru tohto tímu v aktuálnom ročníku gólom na konečných 3:1. Počas tohto týždňa zrealizovali Trenčania príchod indonézskeho reprezentanta Witana Sulaemana, ktorý v minulej sezóne hrával za Senicu. Tento prestup podľa očakávania spôsobil ošiaľ na sociálnych sieťach, keď na klubových profiloch nastal veľký nárast sledovateľov z Indonézie.

Trenčín si doteraz pripísal štyri body a v ligovej tabuľke mu patrí priebežná deviata pozícia, pričom má rovnaký bodový zisk, ako ôsma Skalica a siedme Michalovce. Naopak, vybojoval o bod viac ako desiaty Liptovský Mikuláš a jedenásta Banská Bystrica.

Domáci Ružomberok po postupe cez FK Kauno Žalgiris v Európskej konferenčnej lige UEFA a víťazstve v prvom kole Fortuna ligy nad Skalicou 2:0, si na ďalšie víťazstvo musel počkať. S pohárovou Európou sa rozlúčil po dvoch prehrách v druhom predkole s lotyšským klubom Riga FC a v najvyššej slovenskej súťaži si pripísal remízy s Podbrezovou 2:2 a Liptovským Mikulášom 0:0.

V minulom kole cestovali Liptáci do Banskej Bystrice s veľkou maródkou v mužstve, no zároveň aj s odhodlaním vrátiť sa na víťaznú vlnu. Ich plány naštrbil už v 3. minúte David Depetris rýchlym úvodným presným zásahom. Hoci mali Ružomberčania častejšie loptu na svojich kopačkách, nebezpečnejšie šance si vytvárali domáci a v závere polčasu zvýšil Ľubomír Willwéber náskok Dukly na rozdiel dvoch gólov. Po zmene strán domáci futbalisti dlho kontrolovali výsledok. V 73. minúte sa predsa len hostia dočkali kontaktného gólu, keď po dravom prieniku skóroval aj s prispením teču domáceho obrancu Marko Kelemen. Po troch minútach bol v šestnástke faulovaný Štefan Gerec. Z nariadeného pokutového kopu vyrovnal Ján Maslo. Štyri minúty pred koncom riadnej hracej doby sa postaral o kompletný obrat druhým presným zásahom v stretnutí Marko Kelemen a Ruža vyhrala 3:2.

Ružomberok má na svojom konte osem bodov a patrí mu priebežná tretia pozícia. Rovnaký bodový zisk má aj druhá Dunajská Streda a na prvý Slovan Bratislava stráca jeden bod. Naopak, pred štvrtou Žilinou aj piatou Podbrezovou má dvojbodový náskok.

V minulej sezóne sa títo dvaja súperi stretli dvakrát, pričom spokojnejší mohol byť Ružomberok, keďže v Trenčíne remizoval 1:1 a doma zvíťazil nad futbalistami spod hradu Matúša Čáka 3:0.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.