Fortuna liga

06.08.2022 o 18:00

MFK Dukla Banská Bystrica
2 : 3
(2:0)
MFK Ružomberok
Filter

Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok víkendu.

MFK Ružomberok predviedol fantastický obrat za trinásť minút a otočil skóre z 0:2 na 3:2. Na Slovensku málo vídaný moment bude určite patriť medzi najlepšie momenty minimálne tohto kola. Dukla to mala rozohraté výborne, lenže ostávajú jej iba oči pre plač.

90+4

Koniec zápasu.

90+4

Domáci to už skúšajú centrami. Jeden z nich spadol pred malým vápnom a veľmi málo chýbalo, aby Branislav Ľupták zakončoval zblízka.

90+3

Ružomberok zatiaľ zvláda nadstavený čas dobre, čo sa nedá povedať o Dukle, ktorá sa nevie predrať na dostrel bránky Hrušku.

90+1

Timotej Záhumenský poslal zľava nebezpečný center do šestnástky súpera, pred bránku zbiehal Matej Franko. Skôr bol pri lopte Tomáš Frühwald.

90

Nadstavujú sa 4 minúty.

89

Žltá karta pre tím MFK Dukla Banská Bystrica (Branislav Ľupták).

88

Matúš Malý faulovaný vo vlastnej šestnástke, zasiahol ho Peter Mazan. Obranca Ružomberka sa na nohy neponáhľa.

87

Žltá karta pre tím MFK Ružomberok (Marko Kelemen).

86

Ružomberok dal gól!
Martin Regáli vošiel do šestnástky, kde jeho strelu z otočky ešte Pišoja zablokoval, ale akcia pokračovala a práve cez tohto bek Dukly sa uvoľnil MARKO KELEMEN tak, že spred päťky to trafil do rohu bránky. Fantastická otočka za trinásť minút v podaní MFK.

84

Matúš Malý sa dostal k hlavičke po centri z priameho kopu, mieril asi meter a pol nad brvno bránky Matúša Hrušku.

83

Striedanie v tíme MFK Dukla Banská Bystrica:
z ihriska odchádza Ľubomír Willwéber, prichádza Matej Franko.

82

Lukáš Migaľa fauloval na krídle blízko svojej šestnástky, Ružomberok tak získal priamy kop vhodný na center.

81

Štefan Gerec v šestnástke posúval loptu za seba, kde cítil spoluhráčov. Najlepšie hru čítal brankár Matúš Hruška.

80

Marko Kelemen strieľal z druhej vlny po centri z rohového kopu, odniesol si to Ľubomír Willwéber. Ten ostal otrasený, no bude v poriadku.

79

Martin Regáli získal na Migaľovi rohový kop. Samotný ofenzívny hráč Ružomberka aj hlavičkoval, do Kupčíka a odtiaľ ide lopta na ďalší roh.

78

Peter Mazan ťahal akciu po krídle. Prihral pod seba a pred šestnástkou bol voľný Timotej Záhumenský, ktorý to mal presne na ľavačku. Svojou silnejšou nohou prestrelil bránku.

77

Martin Regáli si zľava potiahol loptu do šestnástky, technický pokus skončil vedľa vzdialenejšej žrdi bránky Hrušku.

76

Ružomberok dal gól!
JÁN MASLO po góle z penalty proti Podbrezovej premieňa penaltu aj v súboji s ďalším nováčikom. Kopol to po trávniku presne k žrdi a aj keď Matúš Hruška trafil stranu, guľatý nezmysel skončil v sieti.

75

Žltá karta pre tím MFK Dukla Banská Bystrica (Ľuboš Kupčík).

75

Center do šestnástky si našiel Kelemen, ktorý hlavou posunul loptu na Gereca. Toho zrazil k zemi Ľuboš Kupčík a hlavný arbiter píska pokutový kop pre „Ružu“.

74

Peter Mazan sa snažil znova zmeniť skóre na rozdiel dvoch gólov, keď číhal na prihrávku pred bránku hostí. V poslednej chvíli pred ním odkopol Ján Maslo.

73

Ružomberok dal gól!
Tento zásah už ale platiť bude. Marko Kelemen nabral rýchlosť, dostal sa do šestnástky a v snahe ešte prihrať pred bránku trafil nohu MARIÁNA PIŠOJU, ktorý si zrazil loptu do vlastnej siete. Hostia sú späť v hre o body.

72

Matej Madleňák prišiel na ihrisko a hneď sa zapojil do akcie. Marko Kelemen mu posunul loptu do šestnástky, novic zblízka pokusom pod brvno prekonal Hrušku. Znížené nie je, nakoľko sa mával aj pískal ofsajd.

71

Striedanie v tíme MFK Ružomberok:
z ihriska odchádza Alexander Selecký, prichádza Matej Madleňák.

70

Lukáš Migaľa centroval sprava na prvú žrď, kde si zbehol Dávid Richtárech a v dobrej pozícii cez Malého hlavičkoval vedľa troch žrdí.

69

MFK Ružomberok síce mal k dispozícii priamy kop, ale center pred bránku Dukly nebol nebezpečný. Matúš Hruška to vo vzduchu vyriešil.

68

Žltá karta pre tím MFK Dukla Banská Bystrica (Timotej Záhumenský).

67

Dnešné stretnutie sleduje 3528 divákov.

66

Striedanie v tíme MFK Ružomberok:
z ihriska odchádza Oliver Luterán, prichádza Marko Kelemen.
z ihriska odchádza Lukáš Fabiš, prichádza Adam Morong.

66

Striedanie v tíme MFK Dukla Banská Bystrica:
z ihriska odchádza Michal Faško, prichádza Dávid Richtárech.
z ihriska odchádza David Depetris, prichádza Peter Mazan.

65

Lukáš Migaľa dnes hrá naozaj výborný zápas. Tentoraz poslal prudký pas pred bránku, vo veľkej šanci loptu tesne minul David Depetris a dorážku Záhumenského vytlačil pri bližšej žrdi Tomáš Frühwald.

64

Dukla získala priamy kop. Prudký center smerujúci pred bránku poľahky chytil do rukavíc brankár Tomáš Frühwald.

63

Žltá karta pre tím MFK Ružomberok (Ján Maslo).

62

Adam Tučný nevymyslel na útočnej polovici ihriska nič zaujímavé, navyše si počínal nedovolene proti Migaľovi.

61

Štefan Gerec takmer smeroval sám na Hrušku, jeho samostatný nájazd v poslednom momente uťal čisto Patrik Prikryl. Nakoniec sa pískal aj ofsajd.

60

Hodina hry je za nami. Dukla kráča k trom bodom, Ružomberok od začiatku druhého polčasu oproti tomu prvému herne nepookrial vôbec.

59

Alexander Selecký sa síce na krídle presadil cez Pišoju, následne si ho zobral do parády obranca Lukáš Migaľa a získal loptu pre Duklu.

58

Ľubomír Willwéber poslal z diaľky z priameho kopu prudký center, ten však nebol nebezpečný. Tomáš Frühwald všetko poľahky skontroloval.

57

Michal Faško faulovaný na útočnej polovici, previnil sa Gabriel Halabrín. Zatiaľ sa však hrá dosť čisto, nevideli sme žiadny kartový trest.

55

Tomáš Frühwald vyriešil center z rohového kopu, aj keď to bolo veľmi nebezpečné, keďže Róbert Polievka sa pokúsil o „olympijský gól“.

54

Striedanie v tíme MFK Dukla Banská Bystrica:
z ihriska odchádza Adrián Slávik, prichádza Marián Pišoja.

53

Ošetrovaný Adrián Slávik je späť na hracej ploche a okamžite centroval. Zrazený pokus si našiel brankár Tomáš Frühwald.

52

Adrián Slávik ostáva ležať na hracej ploche a potrebuje ošetrenie. Uvidíme, či bude schopný pokračovať v hre.

51

Štefan Gerec pustil prihrávku na hrot za seba, čo mohol využiť Filip Lichý, ktorý by šiel sám na kasu. Pri lopte však bol skôr brankár Matúš Hruška.

50

David Depetris mal byť adresátom centru smerujúceho pred bránku hostí, ale ako keby si nebol istý, či tá lopta prejde a preto nepokračoval pohybom tam, kde by to bolo potrebné.

49

Róbert Polievka sa na krídle dostal cez troch hráčov súpera, vytlačil sa ale k rohovej zástavke, kde získal „iba“ autové vhadzovanie.

48

Michal Faško a Timotej Záhumenský zakombinovali na útočnej polovici ihriska, ale ich aktivita dlho netrvala. Hostia získali loptu.

47

Ružomberok síce mal k dispozícii rohový kop, no nízky center defenzíva Dukly okamžite dostala do bezpečia.

46

Striedanie v tíme MFK Ružomberok:
z ihriska odchádza Jakub Rakyta, prichádza Gabriel Halabrín.
z ihriska odchádza Alexander Mojžiš, prichádza Matúš Malý.

46

Začal sa druhý polčas.

Dukla odohrala veľmi dobrý prvý polčas a vďaka dvom gólom nanajvýš zaslúžene vyhráva. Naopak, Ružomberok sa trápi a zaostáva za očakávaniami.

45+1

Prvý polčas sa skončil.

45+1

Nadstavuje sa 1 minúta.

45

Veľmi pekne to hráči Ružomberka vykombinovali, z hranice šestnástky strieľal Oliver Luterán. Bol na osi ihriska, jeho pokus smeroval priamo do Hrušku.

43

Martin Regáli potiahol loptu na krídlo, kde ešte prihral. Jakub Rakyta si ju pustil pod nohu a ušla mu mimo hracej plochy.

42

Lukáš Fabiš nestihol loptu udržať v hre na pravom krídle, vhadzovať aut teda môže obranca domácich Timotej Záhumenský.

41

Ľuboš Kupčík telom skontroloval, aby nepresná prihrávka prešla mimo ihriska. Brankár Matúš Hruška znova vyskúša rozohrávku päťky.

40

Martin Regáli centroval do pokutového územia, kde síce prišlo k hlavičke, no znova to nebolo nič, čo by Matúš Hruška nezvládol.

39

Alexander Selecký sa na krídle nepresadil, prihral smerom dozadu. MFK momentálne v snahe o kombináciu na útočnej polovici ihriska.

38

Ďalší zdvihnutý varovný prst pre Ružomberok, ktorý prehráva už o dva góly. Smerom dopredu neukázal dokopy nič, musí výrazne pridať.

37

Banská Bystrica dala gól!
ĽUBOMÍR WILLWÉBER získal odrazenú loptu pred šestnástkou hostí. Posunul si ju a krásne trafil k žrdi, kam Tomáš Frühwald nedočiahol.

36

Róbert Polievka sa na krídle nedostal k lopte, zastavil ho obranca Oliver Luterán a hostia môžu ísť dopredu.

35

Desať minút do konca riadneho hracieho času v prvom polčase. Uvidíme do prestávky ešte nejaký gólový moment?

33

Adam Tučný sa na malom priestore zvrtol tak, že mal streleckú pozíciu. Pokus z diaľky nenarobil Hruškovi žiadne problémy.

32

Lukáš Migaľa zakončoval z hranice šestnástky, pokus mu na pravačku nesadol. Tomáš Frühwald obstará päťku.

31

Róbert Polievka strieľal z hranice pokutového územia do obrancov, čím nechtiac založil kontru hostí. Tú v zárodku čisto uťal Ľubomír Willwéber.

30

Polhodina zápasu je za nami a nutno konštatovať, že Banská Bystrica je nebezpečnejším tímom. Vyhráva o jeden gól, ďalšie šance ostali nevyužité.

29

Alexander Selecký centroval zľava do pokutového územia, spoluhráčov nenašiel. Priestor vo vzduchu kontroloval Matúš Hruška.

28

Dukla mala k dispozícii priamy kop. Odvrátený center si ešte našiel Branislav Ľupták, avšak z prvej namieril poriadne vysoko nad bránku Ružomberka.

27

Druhý gól Dukly visí na vlásku, lenže Róbert Polievka zahodil ďalšiu dobrú možnosť, keď obišiel dvojicu obrancov a v streleckej pozícii pred malým vápnom ľavačkou tesne minul vzdialenejšiu žrď.

26

Róbert Polievka dostal prihrávku do šestnástky, prvým dotykom sa pripravil o ideálnu streleckú parketu. Zakrátko strieľal spred päťky David Depetris, ľavačkou trafil obrancov Ružomberka.

25

Znova to skúšal Adam Tučný, individuálne neuspel. Zastavil ho pravý bek Lukáš Migaľa, ktorý dnes hrá zatiaľ veľmi dobré stretnutie.

24

Adam Tučný posielal center do malého vápna, kde bol ako prvý Štefan Gerec. Dostal to trochu do záklonu, preto sa mu v celkom dobrej pozícii nepodarilo zakončiť na Hrušku.

23

Lukáš Fabiš strieľal z nejakých 25 metrov po trávniku. Nechýbalo síce veľa, aby trafil bránku, no Matúš Hruška to všetko kontroloval pohľadom a keby bolo treba, tak by aj zakročil.

21

Róbert Polievka vyslal spred pokutového územia technický pokus na vzdialenejšiu žrď, ktorú tesne minul. Tomáš Frühwald letel do prázdna.

20

Rýchla a výborne zvládnutá kontra Banskej Bystrice. Sprava posunul loptu do šestnástky Adrián Slávik. Razom mal ideálnu streleckú parketu David Depetris, no jeho pokus po trávniku vytesnil na roh Tomáš Frühwald.

19

Ružomberok získal priamy kop v ideálnej vzdialenosti na priamu strelu. Tú Ján Maslo aj vyslal, pokus smerujúci do stredu bránky Matúš Hruška poľahky chytil.

18

Ľubomír Willwéber z prvej posielal rýchlu prihrávku za obranu. Ak by prešla, tak Róbert Polievka by smeroval do veľkej šance. Ján Maslo loptu dokázal zastaviť.

17

Štefan Gerec sa rozbiehal za loptou smerujúcou za obranu, odtlačil ho Ľuboš Kupčík. Hostia síce poškuľovali po faule, ten tam nebol.

16

Jakub Rakyta sa individuálne pred šestnástkou nepresadil, zastavil ho Kupčík. Na druhej strane v podobnej akcii neuspel ani Adrián Slávik.

15

Michal Faško sa snažil získať loptu v okolí poliacej čiary, pomohol si pri tom faulom. Hostia môžu pokračovať v kombinácii.

14

Ružomberok drží loptu na vlastných kopačkách v strede ihriska, snaží sa hru upokojiť a postupne založiť ďalšiu akciu.

13

Jakub Rakyta dostal prihrávku do šestnástky, pri lopte bol skôr ako stopéri aj vybiehajúci Hruška. Zakončenie okolo bystrického gólmana nebolo presné a ani prudké.

12

Róbert Polievka sa už na ľavom krídle rozbiehal smerom dopredu, mal pred sebou posledného obrancu. Zastavilo ho ofsajdové postavenie.

11

Aktivita Ružomberka na krídle sa neujala, lopta skončila mimo hracej plochy a vhadzovať tak mohol Timotej Záhumenský.

10

Úvodných desať minút stretnutia sa nesie v pozitívnom duchu hlavne pre nezainteresovaného diváka, keďže oba celky sa snažia byť v ofenzíve nebezpečné.

9

Štefan Gerec sa po výbornom centri Fabiša dostal v šestnástke k hlavičke cez Kupčíka. Lopta smerovala niekde k brvnu, Matúš Hruška ju vytlačil na roh.

8

Adam Tučný sa na krídle cez dvojicu obrancov nedostal do šestnástky. Loptu udržal a poslal smerom vzad na spoluhráčov.

7

Patrik Prikryl sklzom fauloval a daroval hosťom štandardku. Po centrovanej lopte sa nedovolene previnili aj Ružomberčania.

6

Lukáš Migaľa vhadzoval na pravom krídle. Dukla loptu vrátila dozadu a presunula doľava. Center Polievku nebezpečný nebol.

5

Adam Tučný mal byť adresátom centru z ľavého krídla, nedokázal hlavičkovať. Matúš Hruška si stavia loptu na rozohrávku päťky.

4

Výborný vstup Dukly do zápasu. Zdá sa, že nováčik to na favoritov vie. Aj keď sme len na začiatku, tak určite nejeden priaznivec banskobystrického futbalu začal dúfať v „druhú Trnavu“.

3

Banská Bystrica dala gól!
Lukáš Migaľa poslal sprava výborný center medzi obrancov na zadnú žrď, kde ostal nepokrytý DAVID DEPETRIS. Ten hlavičkou zblízka strieľa už svoj tretí gól v tomto ročníku.

3

Štefan Gerec prihrával sprava do šestnástky, kde si síce loptu našiel Jakub Rakyta, ale jeho slabý pokus trafil priamo do Hrušku.

2

Róbert Polievka a Timotej Záhumenský sa snažili niečo vymyslieť na ľavom krídle, zrazený center priniesol iba aut pre Duklu.

1

Domáca Banská Bystrica sa vracia na Štiavničky v rámci Fortuna ligy prvýkrát od roku 2015, nastupuje v červenom. Hostia ako mierny favorit majú biele prevedenie dresov.

1

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Migaľa, Kupčík, Prikryl, Záhumenský – Slávik, Ľupták, Faško, Willwéber, Polievka © – Depetris.
Náhradníci: Baláž – Uhrinčať, Slaninka, Richtárech, Mazan, Hanes, Franko, Pišoja.
Trenér: Michal Ščasný

MFK Ružomberok: Frühwald – Fabiš, Maslo ©, Mojžiš, Selecký – Luterán, Lichý – Rakyta, Tučný, Regáli – Gerec.
Náhradníci: Ťapaj – Mrva, Macejko, Madleňák, Kelemen, Dopater, Halabrín, Malý, Morong.
Trenér: Peter Struhár

Rozhodca: Dzivjak – Štofik, Straka – Dohál.

MFK Dukla Banská Bystrica

Nováčik súťaže sa nachádza na deviatom mieste tabuľky so ziskom troch bodov za jednu výhru a dve prehry pri skóre 3:7, čo je najhoršia defenzíva v súťaži. Dukla prekvapila, keď vyhrala na štadióne Trnavy, ale v Michalovciach a ani v Žiline body nezískala. O dva presné zásahy tímu sa postaral David Depetris, jeden vsietil Róbert Polievka. Pred sezónou káder banskobystrického tímu posilnili Michal Faško, Timotej Záhumenský, Lukáš Gašparovič či Adrián Slávik.

MFK Ružomberok

„Ruža“ v prvých troch kolách Fortuna ligy ešte neprehrala, ale dvakrát remizovala. Na úvod porazila Skalicu, následne iba remizovala doma proti Podbrezovej a takisto v Liptovskom Mikuláši. Pri skóre 4:2 je z toho aktuálna štvrtá priečka v tabuľke so ziskom piatich bodov. Vicemajster minulého ročníka už vypadol z Konferenčnej ligy, v 2. predkole nestačil na lotyšskú Rigu. Počas leta prišli pod Čebrať Gabriel Halabrín, Matúš Malý, Adam Morong, Marko Kelemen alebo Adam Tučný.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

MFK Dukla Banská Bystrica

MFK Dukla Banská Bystrica

 • Hruška
 • Migaľa
 • Kupčík
 • Prikryl
 • Záhumenský
 • Slávik (54. Pišoja)
 • Ľupták
 • Faško (66. Richtárech)
 • Willwéber (83. Franko)
 • Polievka (C)
 • Depetris (66. Mazan)
MFK Ružomberok

MFK Ružomberok

 • Frühwald
 • Fabiš (66. Morong)
 • Maslo (C)
 • Mojžiš (46. Malý)
 • Selecký (71. Madleňák)
 • Luterán (66. Kelemen)
 • Lichý
 • Rakyta (46. Halabrín)
 • Tučný
 • Regáli
 • Gerec