1 : 4
(0:2)
Ferencvároš Budapešť
Naposledy zmenené pred rokom

Slovan v odvete na Ferencvároš nestačil, podľahol mu 1:4, tým padom vypadáva z Ligy majstrov a pokračovať bude v Európskej lige.

90+6

90+5

Ferencvároš Budapešť dáva gól!
Slovan vrhol všetky sily do útoku a vzadu prepadol. AISSA LAIDOUNI zakončil brejk nádhernou technickou strelou a pochováva nádeje Slovana na postup.

90+3

Barseghjanovi sa odcentrovať nepodarilo, hostia odkopávajú loptu ďaleko od brány.

90+2

Striedanie v tíme Ferencvároš Budapešť:
z ihriska odchádza Nguen, prichádza Thelander.

90+2

Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava:
z ihriska odchádza Weiss, prichádza Holman.

90+1

z ihriska odchádza Kankava, prichádza Agbo.

90+1

Greenov center defenzíva hostí odvrátila do bezpečia.

90

Nadstavený čas: 3 minúty.

89

Tak toto je zlé. Hráči Ferencvárošu zakombinovali na jeden dotyk, presadiť sa dokázal ADAMA TRAORÉ. Na jeho prudkú koncovku zblízka si Chovan siahol, no lopta aj tak skončila v sieti.

88

V posledných minútach je hra dosť kúskovaná, beží nám už 88. minúta.

87

z ihriska odchádza Pauschek, prichádza Weiss.
z ihriska odchádza Šaponjič, prichádza Čavrič.

84

Žltá karta pre tím ŠK Slovan Bratislava (Šaponjič).

83

Botka prešiel na pravom krídle cez jedného hráča, cez De Marca už ale nie.

81

Oba tímy majú ešte stále k dsipozícii štyri striedania.

80

Šaponjič sklepol pre Pauscheka, ten už ale centroval spoza bránkovej čiary.

79

Teraz kombinuje Slovan, Ferencvároš s pozornou obranou.

78

Vecseiovi center vôbec nevyšiel, Chovan posiela loptu do hry.

Dnešné stretnutie sleduje 21 500 divákov – vypredané.

77

Ferencvároš teraz zavrel Slovan, centre pred bránu lietajú z oboch strán.

76

Abena fauloval Zachariassena v strede poľa, hostia kombinujú.

75

Center smeroval do tých istých miest, ako pred chvíľou, ale Kucka taký úspešný pri zakončení nebol.

74

Belasí sú aktívni získali ďalší roh, tentokrát z opačnej strany.

74

Kolmica na Nguena, vyštartoval po ňom Abena, ale nebolo treba, pískal sa ofsajd.

73

Nguen to vzal na seba, ale mieril veľmi nepresne. Slovan sa už hrnie dopredu, chce streliť aj druhý gól.

70

Slovan dal gól!
Je znížené! Slovan zahrával rohový kop, Barseghjan odcentroval na hranicu malého vápna, kde sa v klbku hráčov dokázal presadiť VERNON DE MARCO a hlavičkou rozvlnil sieť!

69

Vecsei trafil loptu zo vzduchu, jeho strela z hranice pokutového územia letela nad Chovanovu bránu.

68

Nguen si neporadil v bežeckom súboji s Abenom, no jeho tím vhadzuje.

67

Čakvetadze našiel v druhej vlne voľného Kucku, ten ešte posunul do krídla Pauschekovi, ktorého center skončil na dvojici brániacich hráčov.

66

Rohový kop hostí odhlavičkoval De Marco, lopta smeruje až k Dibuszovi.

65

Center pred bránu na úplne voľného Traoreho, ktorý však zle trafil loptu a netrafil odkrytú bránu.

64

Ferencvároš ustál náznaky šancí Slovana a teraz drží loptu.

63

z ihriska odchádza Boli, prichádza Vecsei.

61

Barseghjan dostalprihrávku na hranicu pokutového územia, no zaváhal, potom trafil iba protihráča.

59

Čakvetadze odviedol dobrú robotu, no Green nepresne odcentroval.

58

Už to mohlo byť 0:3 po tom, čo si Boli posadil na trávnik Abenu, netrafil odkrytú bránu, iba bočnú sieť.

57

Žltá karta pre tím Ferencvároš Budapešť (Traore).

57

Barseghjanova kolmica na Šaponjiča, ten sa v šestnástke nedostal k lopte. Ferencvároš sa dostal do rýchleho brejku, no Abena predviedol skvelý návrat a získal loptu.

56

Kucka si vo vápne obhodil hráča, no potom centroval smerom preč od brány a lopta vyletela z pokutového územia.

55

Žltá karta pre tím ŠK Slovan Bratislava (Kucka).

Žltá karta pre tím Ferencvároš Budapešť (Zachariassen).

54

Viaceré súboje a nepresnosti v strede poľa, dopredu sa však prebíjal Boli, našťastie stroskotal ešte pred šestnástkou.

53

Za postrannou čiarou sa rozcvičujú Holman, Weiss aj Agbo.

52

Žltá karta pre tím ŠK Slovan Bratislava (Kankava).

52

Barseghjan sa oprel do lopty za šestnástkou, napálil Čiviča.

51

Strieľal Čivič, lopta padala, ale napokon aj tak skončila nad brvnom.

51

Štandardka pre Ferencvároš z nebezpečnej pozície.

50

Barseghjan centroval do vápna, odvrátil Knoester. Následná Kuckova strela bola zblokovaná.

49

Nepríjemná skákavá strela spoza šestnástky, vyslal ju Traore, ale Chovan si dal pozor a úspešne zasiahol.

48

Slovan fauloval v strede poľa, na zemi sa ocitol Laidouni.

46

Čivič vhadzoval, Kashia znova odvrátil za postrannú čiaru. Hostia sa postupne posúvajú k šestnástke.

46

Začal sa druhý polčas.

Slovan prehráva s Ferencvárošom po prvom polčase 0:2. Skóre otvoril v 20. minúte Boli, v 31. minúte sa presne trafil aj Zachariassen.
Druhý polčas sa začne približne o 21:34.

45+3

Prvý polčas sa skončil.

45+2

Nguen vyhral súboj o loptu, no do šestnástky ho nepustil Kashia. Hostia vhadzujú.

45+1

Slovan mal v pokutovom území viacerých hráčov, ale center De Marca nebol presný, Dibusz stiahol loptu zo vzduchu.

45

44

Kucka výborne zapracoval a vybojoval loptu, Barseghjan už bol v pokutovom území, no nezasekol si brániaceho hráča.

43

Šaponjič a Mmaee sa zrazili hlavami, obaja sú v poriadku a už na nohách.

41

De Marco vysunul prihrávkou do pokutového územia Čakvetadzeho, zo šance však nebolo nič, Mmaee ho zozadu čisto odzbrojil.

40

Botka dostal presný pas do behu na pravé krídlo, jeho center do vápna odvrátil Abena, k lopte sa ešte dostal Zachariassen, napol bočnú sieť.

39

Belasí obliehajú šestnástku Ferencvárošu, no zatiaľ sa nevedia dostať dovnútra a k ohrozeniu brány.

37

Pád Šaponjiča v pokutovom území, hlavný rozhodca ukazuje hrajte ďalej.

36

Slovan teraz dlhšie podržal loptu, no center De Marca obrana hostí poľahky odvrátila.

34

Kucka mal dobrú pozíciu, mohol strieľať, v poslednej chvíli si to rozmyslel a prihrával, no Barseghjan jeho myšlienku nepochopil.

33

Teraz je na ťahu Slovan, musí sa začať tlačiť viac dopredu, potrebuje streliť gól, aby si vynútil aspoň predĺženie.

31

Slovan inkasuje aj podruhýkrát. Abena síce center na zadnú žrď odhlavičkoval, no iba k Mmaeemu, ktorého volej KRISTOFFER ZACHARIASSEN hlavou usmernil za Chovanov chrbát.

30

Kankava v súboji o loptu fauloval, nasleduje priamy kop hostí z vyše 30 metrov.

28

Priamy kop nebezpečenstvo pre bránu Slovana neznamenal, Chovan chytil loptu do rukavíc. Následne ťahal akciu Čakvetadze, bol ťahaný za dres, Slovan dostal výhodu.

27

Žltá karta pre tím ŠK Slovan Bratislava (De Marco).

27

Po rohu Slovanisti prepadli a vyzeralo to všelijako, napokon sa hráči stihli vrátiť a Kashia odzbrojil Boliho, ktorý sa snažil odcentrovať.

26

Po zblokovanom centri bude Slovan zahrávať rohový kop.

25

Greenovi nabiehal Barseghjan, no hráč Ferencvárošu vystihol jeho prihrávku a získal loptu pre svoj tím.

24

Ferencvároš sa znova naťahoval na polovicu Slovana.

22

Slovan odpovedal veľkou šancou! Čakvetadze našiel milimetrovým pasom Barseghjana, ktorý pálil z uhla do bližšieho horného rohu, len tesne minul.

20

Manko z prvého zápasu je zmazané. Center z ľavej strany od postrannej čiary si našiel v šestnástke FRANCK BOLI, ktorý si nabehol medzi dvoch brániacich hráčov a zblízka poslal loptu do siete.

19

Šaponjič dostal úder do hlavy, nakrátko sa na trávniku ocitol aj Green. Ošetrenie našťastie potrebné nebolo.

17

Botka so Zachariassenom kombinovali na malom priestore na pravom krídle, ale sami sa vystavili do ofsajdu.

16

Kankava to vzal na seba, no namieril azda tri metre vedľa bližšej pravej žrde.

16

Ďalší center Ferencvárošu letí do náruče Chovana.

15

Center smeroval na prednú žrď, Kuckovi sa zakončiť nepodarilo a hostia loptu dostali do bezpečia.

14

Belasí získali lootu v strede poľa, Šaponjič dal do behu Barseghjanovi, ten ešte prihrával, lopta bola zrazená na rohový kop.

13

Abena výborne predskočil Boliho a znemožnil mu zakončenie zvnútra pokutového územia.

12

Čakvetadze potiahol loptu po ľavej strane ihriska, ale odcentrovať sa mu nepodarilo.

11

Prudký center do vápna nik nezasiahol, loptu si berie Chovan.

11

z ihriska odchádza Medveděv, prichádza Green.

9

Je jasné, že Medveděv dnes dohral. Stále prebieha jeho ošetrovanie, už sa rozcvičuje Green.

7

Medveděv v sklze odvracia za postrannú čiaru, pritom sa zranil. Na plochu smerujú aj nosítka.

6

Center od Čakvetadzeho zaletel priamo do náruče brankára Dibusza, ktorý rýchlo rozohral.

6

Faul na Barseghjana, Slovan získal štandardku ďalej od brány, ale môže to byť nebezpečný center.

5

Ferencvároš drží loptu a oblieha pokutové územie. Center do šestnástky odvrátil Kashia, následný volej Botku nebol presný.

4

Žltá karta pre tím Ferencvároš Budapešť (Laidouni).

3

Pred Nguenom výborne Kashia, posiela loptu Chovanovi.

2

Útočný faul na Čakvetadzeho, loptu má Slovan.

2

Traore centroval do pokutového územia, tam na aut odvrátil De Marco.

Medveděv si splnil obranné povinnosti, v hlavičkovom súboji nepustil k lopte Boliho.

1

Úvodné zostavy:

ŠK Slovan Bratislava: Chovan – Medveděv, Kashia, Abena, De Marco © – Kucka, Kankava – Barseghjan, Čakvetadze, Pauschek – Šaponjič
Náhradníci: Agbo, Čavrič, Green, Holman, Hrdina, Hrnčár, Križan, Lovat, Mustafič, Trnovský, Voet, Weiss

Ferencvároš Budapešť: Dibusz © – Botka, Mmaee, Knoester, Čivič – Laidouni, Esiti – Zachariassen – Nguen, Boli, Traore
Náhradníci: Auzqui, Bassey, Bogdan, Kovačevič, Kovacs, Lisztes, Loncar, Mercier, Paszka, Thelander, Vecsei

Rozhodca: Di Bello – Peretti, Prenna (ITA).

Týždeň uplynul od víťazstva futbalistov Slovana Bratislava nad Ferencvárošom Budapešť v 2. predkole Ligy majstrov. Dnes, od 20:30, sa na Tehelnom poli uskutoční odveta.

Prvý zápas mal slušnú úroveň, výkonmi na ihrisku aj na tribúnach. Verme, že aj dnes budeme svedkami pekného futbalového divadla.

Prvý zápas ponúkal už od úvodných minút gólové šance, no presného zásahu sa diváci dočkali až v 70. minúte, keď zblízka upratal loptu do siete Zachariassen. Belasým sa podarilo vyrovnať v 81. minúte, z akcie po priamom kope skóroval presnou hlavičkou Kashia. Skvostný a zároveň víťazný gól strelil v 86. minúte Barseghjan, ktorý ťažil z práce Čakvetadzeho. Jeho krásna technická strela zvnútra pokutového územia oblúkom zapadla k pravej žrdi. Slovan zvíťazil 2:1.

Slovenský majster vstupuje do odvety so sľubným výsledkom, no ten ešte vôbec nič nezaručuje, čaká nás ešte „druhý polčas“ dvojzápasu. Na ten sa Slovanisti vo Fortuna lige naladili vysokou výhrou 4:0 nad Trenčínom. V Maďarsku sa domáca liga ešte nerozbehla, Ferencvároš odohrá teda zápas až po siedmich dňoch.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:30.