1 : 1
(1:0)
DAC 1904 Dunajská Streda
Naposledy zmenené pred rokom

Zápas, ktorý určite nenudil, sa končí remízou. V 13. minúte skóroval Myslovič, na jeho presný zásah odpovedal v 77. minúte Krstovič. V 88. minúte bol vylúčený Gidi, v nadstavenom čase nepremenil pokutový kop Kopas.

90+4

Koniec zápasu.

90+3

Adam Kopas (MŠK Žilina) nepremenil pokutový kop.

90+3

Veszelinov je hrdinom! Zneškodnil pokutový kop, Kopas mieril k pravej žrdi, Veszelinov strelu vystihol a loptu vyrazil.

90+3

Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Dániel Veszelinov).

90+1

Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Nikola Krstović).

90+1

Iľko si fantasticky jedným dotykom prebral loptu a zbavil sa viacerých hráčov, v šestnástke bol faulovaný, čo zanemená pokutový kop pre Žilinu!

90

Ešte sa bude hrať 4 minúty.

88

Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Mateus Brunetti).

88

Červená karta pre tím MŠK Žilina (Samuel Gidi).

Gidiho šľapák ocenil hlavný rozhodca okamžitou červenou kartou.

87

Po faule na Muhamedbegoviča vzplanuli na ihrisku vášne.

86

Ďuriš bol s loptou vnútri šestnástky, rozhodol sa vystreliť, neprepálil Kružliaka.

85

Nicolaescu prihral do behu Pintovi, ktorý posielal loptu na zadnú žrď, Belko sa jej nedotkol, vhadzuje Žilina.

83

Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda:
z ihriska odchádza Dominik Veselovský, prichádza Milan Dimun.

82

Gidi sa zbavil Ramadána a strieľal spoza vápna, vôbec netrafil dobre.

81

Kopas vypálil z väčšej diaľky, netrafil priestor troch žrdí.

79

Tvrdý projektil Nicolaescua, lopta sa od brvna odrazila na bránkovú čiaru! Už mohla D. Streda vyhrávať!

77

Dunajská Streda dala gól!
Myslovič má dnes konkurenciu. Sprava centroval Veselovský, NIKOLA KRSTOVIĆ sa výborne zorientoval v pokutovom území a vystrúhal nádherné nožničky. Lopta skončila v ľavej časti brány.

77

Exekúciu zobral na seba Ramadán a triafa hráča v múre.

76

Krstovič dostal prihrávku od Pinta, chcel strieľať, čo mu umožnené nebolo, ale bol faulovaný, nasleduje priamy kop kúsok pred šestnástkou.

74

Strela Mysloviča vystrašila Veszelinova, ten ale nemusel zasahovať.

72

z ihriska odchádza Andrejs Cigaņiks, prichádza Mateus Brunetti.
z ihriska odchádza Sebastián Nebyla, prichádza Ion Nicolaescu.

71

Striedanie v tíme MŠK Žilina:
z ihriska odchádza Adrián Kaprálik, prichádza Henry Addo.
z ihriska odchádza Taofiq Jibril, prichádza Dávid Ďuriš.

69

Veselovský po kľučke strieľal pravačkou, Belko vyrazil na roh.

68

Ramadánov strieľaný pas na bližšiu žrď, Belko si situáciu postrážil a loptu má v rukaviciach.

66

Rusnákov strelecký pokus spoza vápna skončil na kopačkách Kružliaka.

65

Nebezpečný Krstovič! Jeho strelu na bližšiu žrď Belko vyboxoval.

62

Ciganiks si vyšliapol na Kaprálika, pokojne mohol vidieť žltú kartu a keďže už jednu má, bol by vylúčený.

61

Žltá karta pre tím MŠK Žilina (Patrik Leitner).

61

z ihriska odchádza Brahim Moumou, prichádza Ammár Ramadán.

60

z ihriska odchádza Yhoan Andzouana, prichádza Martin Rymarenko.

60

Myslovič dnes podáva výborný výkon, je všade, rozdáva prihrávky aj zakončuje. Tentokrát jeho strela len tesne minula pravú žrď.

58

Na mäkkučký Myslovičov oblúčik na zadnú žrď naskakoval Myslovič, ktorý sa zrazil s Veszelinovom, ktorého fauloval.

56

Rusnák sa s loptou otočil a vypálil spoza šestnástky, o hodne minul pravý horný roh brány.

53

Chvíľu pred gólovým zakončením Krstoviča bol pískaný ofsajd.

53

Po prihrávke Ciganiksa centroval z ľavej strany Veselovský, loptu stiahol zo vzduchu pred Moumouom brankár Belko.

51

Príliš dlhý pas Rusnáka na Jibrila, ktorý už loptu na hracej ploche nestihol.

49

z ihriska odchádza Roland Galčík, prichádza Patrik Iľko.

48

Krstovič si našiel priestor v šestnástke a ľavačkou vystrelil po zemi na bližšiu žrď. Belko s úspešným zákrokom.

46

Krstovičov pokus z okolo 25 metrov, Belko bez problémov chytá.

46

Začal sa druhý polčas.

Žilina vedie nad Dunajskou Stredou po prvom polčase 1:0. V 13. minúte strelil výstavný gól Myslovič.
Druhý polčas sa začne približne o 18:05.

45+4

Prvý polčas sa skončil.

45+3

Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Andrejs Cigaņiks).

45+3

Už dlho sa hrá pred bránou Žiliny, hostia síce niekoľkokrát hlavičkovali, ale bránu neohrozili.

45

Ošetrovaný bol Stojchevski, v prvom polčase sa nadstavujú 3 minúty.

44

Obrovská príležitosť, dostal sa do nej Nebyla, zakončoval na zadnej žrdi po dlhom centri z opačnej strany, Belko mu chytil čistý gól!

44

DAC zahrával priamy kop z približne 20 metrov, Mumou však trafil hlavu Mysloviča.

41

Na druhej strane skončil vo vápne na zemi Krstovič, Stojchevski ho nefauloval.

40

Kaprálik si chcel v šestnástke obhodiť hráča, skončil na trávniku, no hlavný rozhodca mu hneď ukazuje, aby vstal.

39

Krstovič neprepálil múr, trafil Stojchevskiho.

38

Malá domov v podaní Žiliny, DAC zahráva priamy kop vovnútri pokutového územia.

36

Krstovič na seba natiahol viacerých brániacich hráčov, potom poslal mäkkučký oblúčik na Andzouanu, ktorý sa k hlavičke nedostal, domáci odvrátili na roh.

35

Káčer poslal pretiahnutý center na zadnú žrď, kde bol Pinto, zakončoval zbrklo z voleja, veľmi nepresne.

33

Krstovič sa zasekávačkou zbavil Leitnera a vystrelil tesne nad zemou k bližšej žrdi, Belko pripravený.

32

Bariho center ľavačkou do pokutového územia našiel pripraveného Veszelinova.

31

Žilinčania si roh zopakovali, na prednej žrdi Jibril predlžoval loptu za seba, nevyšlo to, bude sa kopať od brány Veszelinova.

29

Zahranie štandardky nevyšlo, no akcia pokračovala. Myslovičov center odvrátil Kružliak na roh.

29

Galčík pocítil tvrdosť Ciganiksa, domáci budú zahrávať priamy kop od postrannej čiary.

28

Cez ľavé krídlo to nešlo, Stojchevski tak zvolil prihrávku dozadu, Žilinčania podržali loptu na svojich kopačkách.

24

S rohovým kopom si Žilina poradila, definitívne odvrátil Kaprálik. Nasleduje občerstvovacia prestávka.

24

Biliardová akcia hráčov DACu končí na kopačke Stojchevskiho, ktorý odvracia na roh.

22

Rohový kop na bližšiu žrď Veszelinov boxoval, jeho spoluhráči dostali loptu do bezpečia.

21

Bari šikovne prihral na stred šestnástky, kde z prvej zakončoval Galčík, hneď ho však dostúpil Ciganiks, ktorý jeho pokus zblokoval.

20

Bari bol faulovaný v strede poľa, lopta pre domácich.

18

Lopta bola hlavou predĺžená na zadnú žrď, kde k zakončeniu už neprišlo.

18

Pred Andzouanom odvrátil Stojchevski na autové vhadzovanie, hostia si vybojovali aj rohový kop.

17

Bari potiahol akciu, no lopty sa musí vzdať, pretože jeho spoluhráč Kaprálik mal ruky na súperovi a fauloval.

13

Žilina dala gól!
Hrala D. Streda, do vedenia však ide Žilina! Kaprálik naštartoval svoje motory, na pravom krídle prešprintoval Ciganiksa, spätnou prihrávkou našiel na hranici pokutového územia PATRIKA MYSLOVIČA, ktorý si to pripravil na strelu ľavačkou a tá stála za to. Lopta sa od brvna odrazila do pravej žrde a odtiaľ za bránkovú čiaru. Gól hodný hitparády.

12

Veselovského vydarená strela, tak hostia sú poriadne nebezpeční.

11

Krstovičova ľavačka vyprášila Belkove rukavice. Nasleduje roh.

9

Spätná hlavička a okamžité zakončenie Moumoa, Belkovi pomohla konštrukcia brány!

9

Opäť kľudnejšia pasáž hry, Žilina sa so svojou rozohrávkou nedostala na polovicu súpera. DAC vhadzuje.

6

Žilinčania nerozohrali ideálne, podarilo sa im však prestrčiť loptu po zemi smerom k bráne a napokon sme videli aj veľkú šancu Jibrila, ktorý išiel dôrazne po lopte a Veszelinov ju neudržal. V skórovaní mu zabránili Kružliak s Andzouanom.

6

Po zblokovanom centre Rusnáka však bude zahrávať prvý rohový kop.

5

Po šanciach DAC drží loptu znova Žilina, zatiaľ ešte nebola nebezpečná.

3

Výborná prudká hlavička Kružliaka na prednej žrdi, chýbala jej však podstatná vec – presnosť.

3

Ale prvá strela patrila hosťom, Belko vyrážal nepríjemný projektil Veselovského, ktorý mieril na bližšiu žrď.

2

Žilinčania začali na lopte, zatiaľ ju svojmu súperovi nepožičali.

1

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

MŠK Žilina: Belko – Rusnák, Leitner, Stojchevski, Bari – Myslovič ©, Kopas, Gidi – Galčík, Jibril, Kaprálik.
Náhradníci: Teplan – Addo, Ďuriš, Iľko, Sauer, Trabalík, Sluka.

DAC 1904 Dunajská Streda: Veszelinov – Cigaņiks, Muhamedbegovic, Kružliak ©, Pinto – Veselovský, Káčer, Nebyla – Andzouana, Krstović, Moumou.
Náhradníci: Petráš – Brunetti, Dimun, Blackman, Nicolaescu, Njie, Rymarenko, Risvanis.

Rozhodca: Kružliak – Hancko, Košecký.

Dnes sa hrajú tri zápasy 2. kola Fortuna ligy. V tomto online textovom prenose si priblížime stretnutie medzi Žilinou a Dunajskou Stredou.

Žilina narazila v úvodnom kole na Trenčín, na jeho ihrisku remizovala 0:0. Mužstvo vedené novým trénerom Jaroslavom Hynekom by sa rado v prvom zápase pred vlastnými fanúšikmi predviedlo v tom najlepšom svetle. V ceste mu však stojí veľmi silný súper.

Dunajská Streda v prvom ligovom zápase zdolala Liptovský Mikuláš 2:1. Úspešne si počína aj v pohárovej Európe, kde v úvodnom zápase druhého predkola Európskej konferenčnej ligy vyhrala na pôde faerského tímu Vikingur 2:0.

Zápas bude mať zaujímavú príchuť pre trojicu dunajskostredčanov Guľa, Petráš, Káčer. Súčasný kormidelník D. Stredy v minulosti viedol Žilinu ako hlavný tréner, Petráš vymenil žilinské pôsobisko len nedávno, na známu pôdu sa vracia aj Káčer.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.