Naposledy zmenené pred rokom

Odo mňa je to pre túto chvíľu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera.

Do čítania, priatelia!

Spartak Trnava jednou nohou v treťom predkole Európskej konferenčnej ligy.

Víťaz Slovenského pohára sa síce zo začiatku trochu trápil, vo finále ale poráža waleský Newtown po hetriku Bamideleho a zásahu Ivána 4:1. Hostia skórovali po chybe Takáča, inak si z hry vytvorili len jednu väčšiu šancu.

90+4

90+4

Štandardka spoza rohovej zástavky nepríjemnosť nepriniesla. Pred nami posledná polminúta.

90+3

Čo teraz zahodil Boateng! Otočka s loptou okolo svojej osi, zakončenie zo šiestich metrov šlo iba do nôh Jonesa!

90+2

Nakopnutie Craiga Williamsa doputovalo priamo k Takáčovi.

90+1

Azevedo neprestrelil hradbu tiel. Nasledovala kontra hostí, ktorá sa končí zbytočnou žltou kartou pre Lukáša Štetinu…

90+1

Nadstavujú sa štyri minúty.

90

Štetina musel pred dobiedzajúcim útočníkom zasiahnuť, Takáč mal prácu uľahčenú.

90

Striedanie v tíme Newtown AFC:
z ihriska odchádza Aaron Williams, prichádza Rhys Hesden.

89

Na opačnej strane si rukou pri spracovaní pomohol Ismail.

88

Čurma pripravený na dorážku po tom, čo hosťujúcemu gólmanovi vyskočila lopta z náručia. Tesná situácia, Dave Jones piaty gól nepripustil!

88

Jubilejný desiaty roh Trnavy rozohraný nakrátko a narýchlo. Jones center nezachytil.

87

Za mohutného potlesku sa zápas dohráva. Paur je späť na ihrisku, oslabenie na záver nehrozí.

86

Paur nepríjemne trafený brankárom súpera. Skúsený futbalista stratil dych, na nohy mu musí pomáhať dvojica z realizačného tí­mu.

84

Boateng rohový kop nezískal, Dave Jones sa s odkopom od brány nikam neponáhľa…

83

Walesania akoby nabrali druhý dych a ešte sa pokúsia skóre skorigovať.

82

Takáč boxuje vysoký center za šestnástku, hostia zostávajú v útoku.

81

Zdá sa, že domáci trochu stratili koncentráciu a Newtown preberá iniciatívu.

79

V Trnave sa oslavuje, ale koniec ešte nie je. Takáč musel na zem proti rozbehnutému Whartonovi! Najväčšia a zároveň jediná šanca hostí v druhom polčase.

77

Je prakticky rozhodnuté o postupujúcom do tretieho predkola. Hráči Newtownu kondične odchádzali už po hodine hry.

76

Dnešné stretnutie sleduje 5 247 divákov.

76

Žltá karta pre tím Newtown AFC (Jake Walker).

75

Trnava dala gól! Úplne zaslúžený zásah ALEXA IVÁNA! Slovenský krídelník si to aktivitou pýtal 75 minút, teraz po pravej strane ušiel strážcovi po parádnom vysunutí Koštrnu. Iván zoči-voči Jonesovi strieľa gól po zemi.

73

z ihriska odchádza Lewis Robles, prichádza Theo Wharton.
z ihriska odchádza Henry Cowans, prichádza Nicky Rushton.
z ihriska odchádza Matthew Jones, prichádza Zeli Ismail.

73

Bukatov roh našiel Boatenga, hlavička zo šiestich metrov letela tesne nad!

72

Pokračujeme autovým vhadzovaním Koštrnu a otázkou, či dnes ešte uvidíme gól.

70

Prestávka na občerstvenie prichádza vhod predovšetkým hosťom.

69

Kapitánska páska putovala od Mikoviča ku Takáčovi. Pred nami niečo vyše dvadsať minút.

68

Striedanie v tíme FC Spartak Trnava:
z ihriska odchádza Martin Mikovič, prichádza Kazeem Bolaji.

67

Jakub Paur po siedmich minútach z ôsmich metrov triafa len Jonesa! O pár sekúnd neskôr Dave Jones vychytal aj Azeveda!

66

V tomto smere však Newtown zlyháva, po zemi z hry je prakticky bezzubý.

65

Po solídnom štarte do druhého dejstva čakáme na zaujímavejšiu situáciu. Môže prísť po rohovom kope hostí.

64

Jediná možnosť pre Walesanov, ako udrieť, je buď zo štandardiek, alebo po dlhých vhadzovaniach.

63

To, čo sme už spomínali, je naozaj realitou. Newtown sa neponáhľa s odkopom od brány. Vyzerá to tak, že tempo duelu je pre hostí príliš vysoké.

62

Ďalekonosný pokus Mikoviča, sedemnásta koncovka Trnavy šla mimo.

61

Bukata smeruje k rohovej zástavke, kde sa chopí centru.

60

z ihriska odchádza Yusuf Bamidele, prichádza Azevedo.
z ihriska odchádza Milan Ristovski, prichádza Kelvin Boateng.

59

Škoda, že finálna fáza domácich nie je taká dobrá, ako v závere úvodného dejstva. Nepresne zatváral akciu Koštrna.

58

Miestami sa zdá, že hostia pomaly kondične odchádzajú. Ak by Spartak ešte zvýraznil svoj náskok, tak by v odvete šlo iba o formalitu.

56

To už bolo cez čiaru. Ivánovi nevyšiel jeden z mála prienikov po kraji.

55

Lopta iba do rúk Takáča. Zase raz dlhý výkop z rúk, ktorý robí problémy súperovi. Za niekoľko sekúnd Trnava prešla z obrany do útoku, kde drží loptu.

54

Aaron Williams si vypýtal nedovolený zákrok od Mikoviča. Zaujímavá štandardka pre ostrovný celok z pravej strany.

53

Neviem, čo týmto Newtown skúša. Rozohrávka od brány sa natiahla na polminútu, hostia sa sami oberajú o čas.

52

Signál z rohu. Bukata našiel na hranici pokutového územia Mikoviča. Kapitán Trnavy volej netrafil ideálne.

52

Na opačnej strane uvidíme roh s poradovým číslom sedem.

51

Štetina odkopáva loptu na polovicu ihriska. Na konci minúty sa Bamidele neulakomil na strelu, ešte hľadal Koštrnu, ktorý ale pred bránou našiel iba gólmana Jonesa!

50

Walesania sa môžu chytiť svojím piatym rohovým kopom.

49

Trnava pokračuje tam, kde skončila v prvom dejstve. Aktívna hra po krídla, Newtown v problémoch.

48

Alex Iván neprepasíroval loptu do šestnástky, získal ďalší roh. Bukatov center odvrátený, Ivánov strieľaný center sa minul úmyslu.

47

Po štandardke lopta prepadla pred bránou, domáci si pýtali penaltu. Neuspeli.

47

A takmer tu bol štvrtý gól Bamideleho, Jones ranu z uhla vytesnil na roh!

46

z ihriska odchádza Samuel Štefánik, prichádza Martin Bukata.
z ihriska odchádza Roman Procházka, prichádza Jakub Paur.

46

Začal sa druhý polčas.

Trnavčania plnia predpoklady a smerujú do tretieho predkola. Deje sa tak vďaka hetriku Yusufa Bamideleho, ktorý skóroval postupne hlavou, pravačkou i ľavačkou. Newtown dokázal na úvodný zásah kontrovať po chybe Takáča, keď sa presadil Cowans.

Druhý polčas sa začne približne o 21:35.

45+3

Prvý polčas sa skončil.

45+3

Nadvihnutý center Bamideleho pokryl gólman. Štvrtý klinec do rakvy pred prestávkou by hostia asi nerozchodili.

45+2

Domáci si museli dať pozor na nakopnutú loptu. Vo vlastnej šestnástke až na úvod spartakovci dominujú.

45+1

Nadstavujú sa tri minúty.

44

Trnava dala gól! HETRIK HERO, Trnava jednou nohou v treťom predkole! YUSUF BAMIDELE zúročil chybnú rozohrávku brankára, ktorú zachytil Ristovski a ten bleskovo poslal loptu na pravé krídlo. Bamidele vyštartoval ako blesk, predbehol obrancu a ľavou nohou obstrelil smutného Jonesa.

44

Koštrna si urobil svoju robotu na prednej žrdi, po osobnom súboji bude vhadzovať Mikovič.

43

Newtown môže reagovať po rohovom kope. Ak by sa začínalo tretí raz odznova, bolo by to pre Trnavu kruté.

41

Trnava dala gól! YUSUF BAMIDELE druhýkrát hrdinom! Dlhá prihrávka Mikoviča, Ristovski sa rozhodol nezakončiť. Loptu radšej podržal, prihral na Štefánika, ktorý vľavo našiel Yusufa. Kľučka posadila obrancu na zadok a technická strela pravačkou zvnútra šestnástky znamená gól na 2:1!

40

Nechýbalo veľa a Cowans mohol ísť sám na bránu. Sklepnutie a prihrávka od spoluhráča nemala potrebné parametre.

39

Znovu to bol Iván, ale gól nie a nie prísť. Celkovo to bola už desiata koncovka Spartaka.

37

Skvelý dlhý pas Procházku, avšak Alex Iván vo finálnej fáze zlyháva. Výborné zaseknutie dvoch protihráčov, no koncovka po zemi úspech neslávila.

36

Priamy kop Craiga Williamsa doplachtila na spoluhráča – ten pálil totálne mimo…

35

Prvú žltú kartu stretnutia vidí dodatočne po zákroku na Koštrnu Matthew Jones.

34

Ošetrovaní borci na oboch stranách, väčšie problémy ma Koštrna.

33

Trochu uponáhľaná Štefánika, ktorý nepresne hľadal Koštrnu. Ozýva sa piskot z tribún, ktorým sa nepáči možné simulovanie Walesanov.

32

Henry Cowans sa hnevá, ale pomáhal si rukami v súboji so Savvidisom. Bolo to síce vzájomné, no píska sa proti bráne hostí.

31

Polhodinu môžeme hodnotiť so zmiešanými pocitmi. Trnave trvalo, kým sa chytila, následne ale zaslúžene skórovala. Po chybe Takáča a vyrovnaní prebral iniciatívu súper z ostrovov.

30

Spartakovci zostávajú prekvapení. Newtown prevzal v ostatných dvoch minútach opraty zápas. Takáč neistý pri centri z ľavej strany, iba ho vyboxoval.

28

Arbiter si teraz niečo vyjasňuje s kapitánom waleského celku. Blížime sa k polhodine, tvrdé zákroky sme azda ani nevideli.

27

Nehralo sa takmer sto sekúnd, energia je však doplnená a my môžeme pokračovať.

26

Bosniansky rozhodca dáva možnosť hráčom na občerstvenie.

25

Shane Sutton leží na trávniku po osobnom súboji, Newtown prečkal krušnú chvíľku.

24

Bleskovo mohlo byť 2:1! Štefánikov center sprava, Yusuf s Ivánom boli na správnom mieste a po zrazenej strele lopta míňa bránu o niekoľko centimetrov.

23

Tím Newtown práve strelil gól! Obrovská hrúbka Dominika Takáča. Brankár Trnavy si „malú domov“ spracoval veľmi zle, loptu si predkopol príliš silno, čo využil napádajúci HENRY COWANS. Stredný záložník Newtownu zakončoval po osobnom súboji do prázdnej brány.

22

Mohlo byť prakticky rozhodnuté! Z dvanástich metrov Alex Iván míňa pravú tyč o meter! Krídelník mal dostatok času, v rozhodujúcej chvíli ale zlyhal.

21

Mikovič zatlačil na súpera, ten len odkopol loptu na nohu súpera.

20

Domáci by sa mali so streleným gólom viac upokojiť. Veľkou pomocou sú aj diváci, ktorí od začiatku skandujú a podporujú svoj klub.

19

Newtown reagoval po dlhom aute. Matthew Jones v náročnej pozícii, Takáč bez nutnosti zakročiť.

17

Trnava dala gól! Po treťom rohu to prichádza! Veľký tlak Spartaka, po dobrých centrovaných loptách sa presadil hlavičkou zo šiestich metrov YUSUF BAMIDELE po presnom centri Ivána. Zaslúžený náskok!

16

Nákop prepadol na malom vápne, Yusuf pálil do klbka asi ôsmich hráčov. Toto nemá šancu prejsť.

15

Dlhý výkop Takáča z rúk a dotieravosť Ristovskiho donútili Suttona k chybe. Druhý roh.

14

Zatočená lopta na zadnú žrď, nebezpečenstvo nehrozilo. Vo finále sa píska útočný faul.

13

Takmer plné dve minúty v držaní domácich. Na ich konci prienik Yusufa zmarený, uvidíme roh.

11

Trvalo to necelých desať minút, Spartak ale konečne diktuje tempo. Hostia v hlbokom bloku.

10

Tentokrát už Iván prešiel do šestnástky a hoci nevystrelil, tak ho zastúpil Procházka. Tvrdá rana, Dave Jones musel vyrážať!

9

Samuel Štefánik usmernil loptu hlavou azda dva metre vedľa pravej žrde po slušnom centri! Prvý náznak favorita o otvorenie skóre.

8

Iván neprešiel po pravom krídle, získava aspoň autové vhadzovanie.

7

Dlhá lopta za obranu, brankár Jones správne číta hru. Trnava sa potrebuje dostať do hry. Tréner Michal Gašparík s rukami vbok absorbuje informácie.

6

Do tretice v zábere kamier urastený stopér Walesanov. Hlavičkové zakončenie letelo nad.

5

Ristovski blokuje strelu Suttona, ktorý z uhla z malého vápna mohol zakončovať po tom, čo Takáč center podbehol!

5

Zablokovaný pokus Aarona Williamsa, rohový kop pre aktívnejší Newtown.

4

Zatiaľ opatrný začiatok od víťaza Slovenského pohára. Lopta často končí mimo ihriska.

3

Takáč atakovaný vo vzdušnom súboji Suttonom. Domáci gólman má problémy vstať.

2

Trnava získala loptu pri postrannej čiare, bolo to za cenu faulu. Nádej na rýchly brejk rýchlo spľasla.

1

Výkop patril hosťom z Walesu v žltom, spartakovci v červeno-čiernom.

1

Úvodné zostavy:

FC Spartak Trnava: Takáč – Koštrna, Čurma, Štetina, Mikovič © – Savvidis, Štefánik, Procházka – Iván, Ristovski, Yusuf
Náhradníci: Vantruba – Azevedo, Boateng, Bolaji, Bukata, Karhan, Kóša, Oseni, Paur, Tumma, Ujlaky
Trenér: Michal Gašparík

Newtown AFC: D. Jones – C. Williams ©, Sears, Sutton, Roberts, M. Jones – Hughes, Cowans, Walker – Robles, A. Williams
Náhradníci: M. Williams – Guest, Hesden, Ismail, Mills-Evans, Rushton, B. Taylor, M. Taylor, Wharton
Trenér: Chris Hughes

Rozhodca: Bilbija (Bosna a Herzegovina).

Spartakovci vstupujú do Európskej konferenčnej ligy v druhom predkole ako víťaz Slovenského pohára z minulej sezóny. Trnava začala v lige víťazne, keď zdolala Zlaté Moravce doma 2:0. Zverenci trénera Michala Gašparíka sú jasným favoritom na postup, všetko iné ako štvrtková výhra bude sklamaním.

Newtown AFC sa s postupom do druhého predkola vytrápil. Waleský celok najprv prehral na pôde faerského Tórshavnu 0:1, v odvete postúpil až na pokutové kopy po celkovej výhre 3:1. Káder hostí sa skladá predovšetkým z domácich hráčov a Angličanov.

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose z prvého zápasu druhého predkola Európskej konferenčnej ligy medzi FC Spartak Trnava a Newtown AFC.

Stretnutie sa začne o 20:30.