MFK Ružomberok
Naposledy zmenené pred rokom

Odo mňa je to pre túto chvíľu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera.

Do čítania, priatelia!

Ružomberok o svojom triumfe rozhodol v prvom polčase. Po otváracom góle Madleňáka prišlo vylúčenie Čögleya, definitívne K.O. nasledovalo z brejku, ktorý gólovo uzavrel Regáli.

Skalica sa snažila, ale bolo to márne. Nováčik z prvého súboja po návrate do Fortuna ligy odchádza naprázdno, naopak vicemajster z Liptova berie tri body.

90+1

90+1

Ešte sme tu mali ranu Fabiša, lopta vystrelila vysoko nad a až tak, že letela nad!

90

Nadstavuje sa obligátna jedna minúta.

90

Za protesty vidí žltú kartu Andrej Fábry.

89

Fábry hľadal Hašu, ktorému nevyšiel prvý dotyk. Mojžiš následne na istotu posúva späť na Krajčírika.

88

Brigant nezvládol stret s obrancom, v ktorom fauloval. Nevôľa aj na tribúnach.

86

Obrázky hry sa opakujú. Skalica sa dostane cez deliacu čiaru, k šestnástke však už nie.

85

Ľudia pomaly odchádzajú zo štadióna. Smola pre Skalicu, ktorá si návrat do ligy takto nepredstavovala.

84

Domonkos z otočky len do obrancov, pochváliť musíme center Moronga.

83

Domáci sa síce dostanú na ofenzívnu polovicu, ale to je tak všetko.

81

Liptáci majú loptu plne pod kontrolou. Všetko nasvedčuje k ich trojbodovému zisku.

80

Striedanie v tíme MFK Skalica:
z ihriska odchádza Yann Yao, prichádza Tomáš Brigant.

78

V poslednej chvíli vypichnutá prihrávka, ktorá smerovala na dvojicu Ružomberčanov v šestnástke.

77

Priamy kop od postrannej čiary letel priamo do náručia Krajčírika. Skalica v tomto smere akoby rezignovala.

76

Haša zbúral vo vzduchu Madleňáka, ktorý nepríjemne dopadol na zem.

75

Kontra Liptákov bez vhodnej finálnej fázy. Zápas postupne stratil atraktívnosť.

74

Za zbytočné reči smerom k rozhodcu vidí žltú kartu Filip Blažek.

73

Nagy sa hnevá na postranného arbitra, ktorý avizuje nedovolené počínanie v osobnom súboji.

72

Striedanie v tíme MFK Ružomberok:
z ihriska odchádza Martin Regáli, prichádza Adam Morong.
z ihriska odchádza Tomáš Bobček, prichádza Marko Kelemen.

71

Bobček podkopol Blažeka, stopér Skalice si pýtal pre súpera žltú kartu. Márne.

70

Yao prichytený azda už v piatom ofsajde. Takto to nejde…

68

V druhom polčase naďalej márne čakáme na výraznú šancu.

67

Ofenzívny priestupok hostí, Junas bude nakopávať hlboko na územie súpera.

66

Dnešné stretnutie sleduje 2 026 divákov.

65

Snaha sa Záhorákom uprieť nedá, ale Ružomberok koncentrovaný na defenzívu veľa lôpt na Krajčírika nepúšťa.

64

Černek sa vybral do útoku, dostal sa cez dvoch protihráčov, ale v rozhodujúcom momente mu lopta ušla…

63

Zmeny aj v zostave vicemajstra. Polhodina do konca.

63

z ihriska odchádza Filip Lichý, prichádza Kristóf Domonkos.
z ihriska odchádza Adam Tučný, prichádza Štefan Gerec.

62

Regáliho hlavička z ťažkej pozície, útočník hostí bol navyše krytý. Zakončenie doprostred brány Junasovi problémy nenarobili.

61

Signál vyšiel, kľučka do pokutového územia už menej. Liptáci síce neuspeli, ale aspoň získali minútu k dobru.

61

Podľa predstáv nevyšla koncovka Fabišovi, je z toho aspoň zisk rohu.

60

Na opačnej strane Regáli nestihol skrotiť loptu, nasleduje iba výkop z malého vápna.

59

Haša bol namiesto v šestnástke v pozícii centrujúceho. Takto sa domáci budú presadzovať len ťažko.

58

Skóre sa nemení, navyše sa píska ofsajdové postavenie hostí.

57

Tučný aj po prestávke pokračuje v rozohrávke štandardiek, teraz si vyskúša roh.

56

Junas zbiera loptu zo vzduchu komfortne a už sa obzerá, komu by prihral.

55

Skaličania bojujú o každú loptu, no oslabenie o jedného muža sa ukazuje ako zreteľné.

53

Márna námaha domáceho futbalistu, pravý krídelník zostal bez podpory spoluhráčov a ľahko stráca loptu.

52

Center do veľkého vápna veľa neplechy nenarobil, lopta už je na polovici ihriska.

51

Černek pred Madleňákom sklzom posúva loptu na roh.

50

Odvrátený roh Skalice. Domáci ukázali, že sa nechcú vzdať. Trojnásobná zmena cez prestávku a prvých päť minút po nej to dali najavo.

49

A znovu Haša, ktorý napriahol z polovice ihriska, Krajčírik musel loptu vytlačiť nad!

48

Krajčírik s chybou pri rozohrávke, čerstvý Haša netriafa loptu ideálne.

46

z ihriska odchádza Marek Václav, prichádza Martin Černek.
z ihriska odchádza Daniel Šebesta, prichádza Roman Haša.
z ihriska odchádza Ján Vlasko, prichádza Andrej Fábry.

46

Začal sa druhý polčas.

Gól Madleňáka, vylúčenie Čögleya a zásah Regáliho. Ružomberok vedie nad Skalicou po polčase 2:0. Domáci boli v úvode o čosi lepší, no menšia zohratosť a zbrklosť ich stojí oslabenie a dvojgólové manko.

Druhý polčas sa začne približne o 19:01.

45+1

Prvý polčas sa skončil.

45+1

Nadstavuje sa jedna minúta.

45

Yao získal loptu, ale čo z toho, keď Vlasko nedokázal vyčarovať prihrávku. Škoda-preškoda, pretože nováčik ukázal sympatické myšlienky.

44

Liptáci ukázali, čo ich hru zdobilo aj minulú sezónu. Výborne vyriešená kontra. Ak Ružomberok neprestane zrazu hrať, tak je prakticky po zápase.

42

Ružomberok dal gól! Veľa chýb sa nakopilo na strane Skalice, ktorá prepadla v útoku, nezabránila prieniku Bobčeka a zrazu z toho bola situácia traja na jedného. Lichý na Fabiša, ten doľava na MARTINA REGÁLIHO, ktorý zakončuje cez padajúceho Hollého s Junasom krížne k ľavej žrdi!

Asistencia: Lukáš Fabiš.

41

Toto bol výborný kúsok od hosťujúceho futbalistu, akcia skončila až vo finálnej fáze pred pokutovým územím.

40

Hosťujúci obranca si poradil s krídelníkom domáceho celku a ustál osobný súboj pri postrannej čiare.

38

Nepríjemne vystrelil aj Luterán, Junas na dvakrát loptu skrotil.

37

Do lopty sa spoza šestnástky oprel Filip Lichý. Rana letela rýchlo smerom dole, vo výsledku skončila meter nad brvnom.

36

Ivan Krajčírik upokojuje hru rozohrávkou s obrancami. Desať minút do konca prvého polčasu.

35

Skalica sa nebojí vytasiť vysoký pressing. Máva sa však ofsajd, v ktorom bol už asi tretíkrát Yao. Vzrušenie bolo zbytočné.

34

Už-už to vyzeralo tak, že Kochan čisto odzbrojí Vlaska. V pomerne neskorej chvíli hlavný rozhodca odpískal útočný faul.

32

Reakcia na vylúčenie Čögleya prišla po necelých desiatich minútach. Budeme zvedaví, ako sa s týmto faktom Skaličania vysporiadajú.

31

z ihriska odchádza Denis Baumgartner, prichádza Denis Potoma.

30

Tučný chcel nájsť jemným oblúčikom spoluhráča na malom vápne, skončilo sa to neúspešne.

29

Hollý sa hnevá, avšak môže byť rád, že Vlasko po zákroku zozadu neuvidel ďalšiu žltú kartu. Priamy kop pre Záhorákov z 26 metrov.

28

Blesková kontra, Yao si obhodil súpera, šiel viac dopredu a mal prihrávať. Loptu si predkopol príliš, Filip Lichý mu ju vzal sklzom.

27

Lopta na zadnú žrď, Junas bez problémov vysoký center chytá.

26

Potrestaným hráčom za predchádzajúci faul je Skaličan Ján Vlasko.

26

Dva nepríjemné zákroky na hostí, hlavný arbiter musí riešiť ďalšiu situáciu. Skaličania vo veľkých problémoch.

25

Fabiš posunul Tučnému, riadny náprah, avšak letná posila Ružomberka po zemi trafila múr.

24

Penalta z toho nie je, ale priamy kop z 18 metrov áno.

23

A pre domácich to je ešte horšie! Peter Čögley nezachytil nábeh Bobčeka, ktorý mu utiekol. Skúsený obranca si pomáhal držaním, až z toho bol pád Bobčeka. Filip Glova vyťahuje z vrecka červenú kartu, Čögley pre dnešok dohral.

21

Krutý moment pre Skalicu, ktorá bola v úvode lepšia, avšak góly strieľa Fortuna ligou viac ošľahanejšie mužstvo.

20

Ružomberok dal gól! Nacvičený signál, rozohrávka nakrátko a jemný oblúčik na malé vápno. Yao trochu zbytočne šiel na zem a tak hlavičkoval, čím poslal loptu priamo na nohu MATEJA MADLEŇÁKA. Strela z niekoľkých metrov, Junas bez šance!

19

Roh si vyskúšajú aj Ružomberčania, k zástavke smeruje pomalým krokom Adam Tučný.

18

K zemi poslaný Vlasko, nakoniec je z toho rozhodcovská lopta na polovice hostí.

17

Bobček našiel Kochana, ten sa neodhodlal na strelu. S loptou manévroval aj Regáli, ani v tomto prípade koncovka neprišla.

16

Na druhej strane tu máme liptovskú defenzívu, ktorá vystavila do ofsajdu Yaa.

15

Odvrátený ďalší rohový kop Skalice, Záhoráci o čosi nebezpečnejší.

13

Dva rohy po sebe od Vlaska, dvakrát sa nedostal k hlavičke Čögley, dva razy zasiahol Luterán.

12

Zisk rohového kopu po snahe Yaa. K lopte sa stavia Ján Vlasko.

11

Slnko hralo v neprospech hostí pri spracovaní lopty. Stále vidíme viacero nepresností.

9

Yao v osobnom súboji s Fabišom. Ružomberský obranca si na súpera nabehol, napriek tomu sa píska proti Skalici.

8

Martin Junas si pohodovo vyskočil po loptu, zaradiť to môžeme medzi úspešné zákroky.

7

To môže prísť teraz, keďže Liptáci budú zahrávať priamy kop zo slušnej vzdialenosti.

6

Tučný nedokázal reagovať na prepustenie lopty od Václava. Čakáme na prvé zakončenie.

4

Yao v ofsajdovom postavení, napriek tomu si bývalý hráč Trnavy či Serede vyslúžil potlesk.

3

Úvodné sekundy prinášajú viacero nepresností, vidieť nervozitu na kopačkách.

2

Marek Václav nedokázal rozohrať na ľavej strane, vhadzovanie pre Ružomberok. Domáci v čiernych dresoch, hostia v bielych.

1

Výkop patril nováčikovi zo Skalice, ako prvý sa dotkol lopty Vlasko.

1

Úvodné zostavy:

MFK Skalica: Junas – Čögley, Blažek, Rudzan, Václav – Nagy ©, M. Hollý – Baumgartner, Vlasko, Yao – Šebesta.
Náhradníci: Šemrinec – Brigant, Fábry, Mihálek, Mášik, Petr, Černek, Haša, Potoma.
Trenér: Juraj Jarábek

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Mojžiš, Malý, Madleňák – Luterán, Kochan © – Tučný, Lichý, Regáli – Bobček.
Náhradníci: Frühwald – Maslo, Mrva, Domonkos, Gerec, Dopater, Kelemen, Selecký, Morong.
Trenér: Peter Struhár

Rozhodca: Filip Glova – Tomáš Straka, Patrik Kmec.

Nováčik zo Skalice sa dostal do Fortuna ligy z tretieho miesta II. ligy. Záhoráci sa však dlhodobo držali na horných priečkach, preto je ich postup z tohto hľadiska zaslúžený. Z tímu odišli kanonier Voleský a ľavý obranca Mizerák do Košíc, opačným smerom si to namierili brankár Šemrinec a Václav, do kádra pribudli aj Haša či Čögley. Napriek všetkému by mali Skaličania patriť medzi kandidátov na boj o záchranu.

Po druhom mieste v ostatnom ročníku zavládla na Liptove radosť. Ružomberok navyše postúpil do 2. predkola Európskej konferenčnej ligy, takže fanúšikovia zo stredného Slovenska žijú ďalej svoj sen. Za najväčšie straty možno považovať odchod Ďungela, Múdreho a skončenie hosťovania Rymarenka. Na opačnej strane prišli nové tváre ako Morong, Tučný, Halabrín, Malý či Kelemen.

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu 1. kola Fortuna ligy medzi MFK Skalica a MFK Ružomberok.

Stretnutie sa začne o 18:00.