0 : 3
(0:1)
DAC 1904 Dunajská Streda
Naposledy zmenené pred rokom

Dunajská Streda po triumfoch 2:1 a 3:0 nad severoírskym Cliftonvillom postúpila do 2. predkola Európskej konferenčnej ligy, v ktorom si zmeria sily s Víkingurom z Faerských ostrovov.

90+2

90+1

Nadstavujú sa dve minúty.

90

Dunajská Streda dala gól! NIKOLA KRSTOVIČ poslal brankára suverénne do zlej strany a podčiarkuje postup DAC do druhého predkola Európskej konferenčnej ligy.

89

Žltá karta pre tím Cliftonville FC (Fynn Talley).

89

Káčer padá v pokutovom území po individuálnom prieniku po súboji s brankárom Talleym, rozhodca Arnason nariadil penaltu!

87

Tretí gól nepridá ani Andzouana, koncovka smerovala nad bránu.

86

Päť minút do konca. Domácim začínajú pracovať nervy – hlavné je teraz sa zbytočne nezraniť a nenabrať žlté karty.

85

Rymarenko mohol zveľadiť triumf a postup, lenže z piatich metrov trafil Talleyho!

84

Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda:
z ihriska odchádza Dominik Veselovský, prichádza Andrezinho.

83

Striedanie v tíme Cliftonville FC:
z ihriska odchádza Jonathan Addis, prichádza Jamie Robinson.
z ihriska odchádza Chris Gallagher, prichádza Odhran Casey.
z ihriska odchádza Jamie McDonagh, prichádza Christopher Curran.

82

Muhamedbegovič rozvlnil sieť po štandardke, gól je okamžite anulovaný po ofsajde!

81

Krstovič získava rohový kop, rád by pridal tretí gól v dvojzápase s ostrovným protivníkom.

80

Tarner sa zrazil hlavou s Andzouanom. Hlavný rozhodca musí skontrolovať stav oboch borcov.

79

Vyboxovaná štandardka, zakončenie z veľkej vzdialenosti a lopta končí na tribúne. Cliftonville sa snaží, no nejde to. Zaujímavé je, že za tohto stavu siahli domáci len k dvom zmenám.

77

Vyzerá to tak, že severoírsky celok už nemá dostatok energie na útočenie, respektíve tlak. Stále sme svedkami centrov, tie však nemajú oči.

76

Na jednej strane zblokovaná strela, na strane druhej neúspešný prienik Krstoviča.

75

Islandský rozhodca Arnason už upozorňuje Veszelinova, aby zbytočne nenaťahoval čas pri rozohrávke.

74

Cliftonville si rohový kop nevybojoval, Blackman si vypýtal faul od súpera, pričom zo zeme sa neponáhľa.

73

Veselovského náprah končí na tribúne, na druhej strane je potrebné to skúšať aj takto.

72

z ihriska odchádza János Hahn, prichádza Martin Rymarenko.

71

Ofsajdové postavenie Hahna po myšlienke Krstoviča. Maďarský útočník zároveň v odvete skončil.

71

Do konca zostáva menej ako dvadsať minút, je prakticky rozhodnuté. Ak by duel šiel hoci iba do predĺženia, bola by to malá športová tragédia.

69

z ihriska odchádza Kris Lowe, prichádza Rory Hale.

67

V tejto chvíli by potreboval Cliftonville skórovať trikrát, aby duel poslal aspoň do predĺženia, ani raz by nemohol inkasovať. DAC viac ako jednou nohou v ďalšej fáze.

66

Dohratie súboja za hranicami pravidiel, János Hahn vidí žltú kartu.

65

Dunajská Streda dala gól! Striedanie prichádza v správnom čase, správna voľba Adriána Guľu! NIKOLA KRSTOVIČ sa dostal k lopte pred šestnástkou, delovka z 20 metrov a krížna rana končí v sieti!

64

z ihriska odchádza Norbert Balogh, prichádza Nikola Krstovič.

63

Gormley v ofsajdovom postavení, striedajúci hráč navyše po odpískaní ešte zbytočne zakončil. Karta za nešportové správanie z toho nie je.

62

Balogh zahadzuje tutovku, naďalej všetko zostáva otvorené! Výborne vyriešený brejk, ktorý netrval ani desať sekúnd, s koncovkou to už bolo horšie!

60

Hodina odvety je za nami, DAC stráca z rúk opraty duelu. Domáce prostredie robí svoje.

59

Dunajská Streda sa trochu zahráva s osudom. Hostia stratili loptu pri prechode do útoku, Ronan Hale ju získal, presunul sa niekoľko metrov a zakončil nad! Veszelinov rozhorčený a nahnevaný na spoluhráčov.

57

Ešte predtým ako lopta doletela do veľkého vápna, sa píska útočný faul Cliftonvillu…

56

Taktické zastavenie útoku súpera na krídle, Ahmet Muhamedbegovič je autorom prvej žltej karty.

54

z ihriska odchádza Ronan Doherty, prichádza Joe Gormley.

53

Káčer vypálil spoza šestnástky, nemieril presne.

52

Mohlo byť rozhodnuté! Veselovského rohový kop prepadol na malé vápno k Dimunovi, ktorý triafa brvno! Z opakovaného záznamu zisťujeme, že Talley špičkami prstov gólu zabránil.

51

Hostia dominujú nielen v strede poľa, ale aj pred vlastným gólmanom. Muhamedbegovič postrčený, islandský arbiter Arnason naznačuje voľný kop.

50

Veszelinov hrdinom momentu! Rýchly atak zľava, Mallon vypálil z 15 metrov, ale brankár DAC vyráža na roh!

50

Dva nedovolené zákroky domácich v krátkom časovom slede. Predstavte si, pred touto minútou ich mali na konte len dva.

49

V strede poľa je Dunajská Streda silnejším tímom. Skvelú robotu robí trojica Dimun, Balogh a Káčer.

48

Štandardka sprava v podaní Severoírov, odmávaný je ofsajd.

47

Cliftonville pokračuje tam, kde pred prestávkou skončil. Domáci musia skórovať, aby sa vrátili do hry o postup.

46

Mallon si urobil miesto, dal si to na ľavačku, avšak druhí dejstvo odštartoval len pozdravom divákom.

46

z ihriska odchádza Regő Szánthó, prichádza Andzouana.

46

Začal sa druhý polčas.

Dunajská Streda odrazila množstvo centrovaných lôpt Cliftonvillu, skórovala zásluhou Veselovského v 12. minúte a tak v Belfaste smeruje za postupom do 2. predkola Európskej konferenčnej ligy!

Druhý polčas sa začne približne o 22:02.

45+2

Prvý polčas sa skončil.

45+1

Zmätok na malom vápne, Veszelinov a spol. mali na mále.

45

Nadstavuje sa jedna minúta, domáci s ešte jedným voľným kopom na polovici súpera.

44

Útočný faul hostí, Talley ešte bude mať čas vykopnúť loptu hlboko do poľa.

43

Pred prestávkou výstražný prst pre DAC, ktorý sa musí naďalej brániť.

42

Ronan Hale sa uvoľnil Blackmanovi, center na malé vápno našiel adresáta, lenže útočník Cliftonvillu hlavou míňa!

41

Pokus o kontru domácim nevychádza, vzadu zostal umne jeden z borcov hostí.

40

Brunneti z diaľky napriahol, Talley musel reagovať! Rohový kop pre mužstvo zo Žitného ostrova.

38

Cliftonville pomyselný tlak ukončil totálne nepresnou koncovkou, Veszelinov rozohráva nakrátko.

37

Blackman si robí svoju prácu na jednotku. McDonagh cez neho nielenže nezískal roh, ale ani len neodcentroval a hostia budú dokonca vhadzovať.

36

Talley trafil pri rozohrávke Hahna, na jeho šťastie sa lopta odráža za bránu. Sympatický vysoký pressing DAC.

35

Balogh situáciu mohol vyriešiť jednoduchšie, vo finále však pohorel. Dunajská Streda sa po obrannej fáze potrebuje v útoku vytiahnuť.

34

Po súbojoch zostáva v pokutovom území ležať stopér Brunneti, potrebné je aj ošetrenie.

34

Hlavičkový biliard, Veszelinov pri boxovaní neuspel. Po troch hlavičkách sa však k lopte predsa len dostal.

33

Mallon zvádza súboje s Blackmanom, ktorý zase raz v osobnom súboji zvíťazil, hoci za cenu rohu.

32

Severoírčania to skúsili tentokrát nakrátko, ale kvalitné centre z ich nôh nie a nie prísť…

31

Blackman radšej na istotu, keď center z pravého krídla posúva za seba na rohový kop.

30

Polhodina odvetného duelu prvého predkola Európskej konferenčnej ligy za nami. Dunajská Streda smeruje za postupom.

28

Szanthó na konci peknej kombinácie – na jeho smolu šla lopta k pravej žrdi veľmi pomaly.

26

Domáci síce strelecky aktívni, no nie sú to pokusy, ktoré by so sebou prinášali nebezpečenstvo.

25

Baloghovi sa zamotala lopta popod nohy, neprišlo tak k strele. Hostia vzápätí zabojovali a získali guľaté teleso späť.

24

Žlto-modrí držia loptu na kopačkách na útočnej polovici dlhší čas po prvý raz v stretnutí. Zatiaľ výborné počínanie DAC.

23

Káčer vypálil z približne 25 metrov, Talley na dvakrát loptu spacifikoval. Škoda, že nikto nebol pripravený na dorážku.

22

Veszelinov so stopérmi kombinuje s veľkým pokojom. Aj to ukazuje kvalitu slovenského tímu.

21

Ostrovný futbal ako ho poznáme. Centrované lopty do šestnástky po prienikoch na stranách, riadny chaos na malom vápne. Dunajská Streda odkopáva bezhlavo, prvotné je ubrániť sa.

20

A zase to bol pokus o priame ohrozenie brány, avšak koncovka pravého krídelníka domácich smerovala o dobrý kus nad brvno.

19

Lenže Cliftonville v sérii štandardkých situácií pokračuje. Loptu si znovu stavia na miesto priestupku McDonagh.

18

Výkop od brány Dunajskej Stredy. Slovenský futbal na výbornej ceste mať v druhých predkolách európskych súťaží všetkých štyroch zástupcov.

17

McDonagh s priamym kopom, ktorý nemal potrebnú razanciu ani presnosť, ľahké sústo pre brankára DAC.

16

Mohlo to byť 2:0! Káčer vysunutý do brejku, v situácii jeden na jedného ale nepreloboval Talleyho!

15

Veszelinov si musel kryť ľavú tyč, severoírsky klub zostáva pri lopte.

14

Cliftonville chce prísť s okamžitou reakciou. Roh odvrátený, nasledovať ale bude aj štandardka.

12

Dunajská Streda dala gól! Dôležitý gól pre hostí! DOMINIK VESELOVSKÝ zužitkuje prácu Balogha, ktorý sa uvoľnil na krídle, naservíroval loptu do šestnástky, kde si nabehol Veselovský. Strela pravačkou do pravej žrde, DAC vedie!

11

Desaťminútovka za nami, dianie na hracej ploche sa vyrovnáva.

9

Talley musel rozohrávať pod tlakom a napádaní Hahna. Čakáme na prvú príležitosť Dunajskostredčanov.

8

Aj sa tak deje. Zverenci Adriána Guľu sa pomaly dostávajú do zápasu, bezhlavo však rozhodne neútočia.

6

Veszelinov loptu vyboxoval a potom sa prizeral útočnému faulu Cliftonvillu. DAC môže upokojiť dianie na hracej ploche.

5

Dunajská Streda sa od úvodu bráni. Slovenský celok možno trochu prekvapený štartom domácich i atmosférou na ostrovoch.

4

Mallon nabíjal zľava do šestnástky. Ronan Hale sa predral k zakončeniu na prednej žrdi, priestor brány vôbec netrafil.

3

Signál dvojice hráčov Cliftonvillu, vysoký center napokon hravo chytil Veszelinov.

2

Domáci začínajú aktívne, keď získali rohový kop už na konci druhej minúty.

1

Úvodné zostavy:

Cliftonville FC: Talley – Lowe, Turner, Addis – McDonagh, Gallagher, Mallon, Doherty, Ives © – Ron. Hale, R. Curran
Náhradníci: McKenna – Casey, Coates, Ch. Curran, Foster, Gormley, Ror. Hale, McGuinness, O'Neill, Robinson
Trenér: Paddy McLaughlin

DAC 1904 Dunajská Streda: Veszelinov – Blackman, Kružliak ©, Brunneti, Muhamedbegovič – Dimun, Balogh, Káčer – Szanthó, Hahn, Veselovský
Náhradníci: Petráš, Trnovský – Pinto, Andrezinho, Andzouana, Kachút, Krstovič, Nebyla, Njie, Rymarenko, Szolgai
Trenér: Adrián Guľa

Rozhodca: T. Arnason (Island).

Dunajská Streda má tromfy k postupu do druhého predkola EKL vo svojich rukách. Doma sa síce vytrápila, no nakoniec po zásahoch Szántha a Krstoviča porazila severoírskeho vicemajstra.

Ten potrebuje vyhrať o gól, aby dostal zápas do predĺženia, akákoľvek iná výhra by znamenala stopku DAC v Európe. Celok zo Žitného ostrova je jednoznačne favorit, predčasný koniec tímu trénera Adriána Guľu by bol sklamaním.

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose z odvetného zápasu 1. predkola Európskej konferenčnej ligy medzi Cliftonville FC a DAC 1904 Dunajská Streda.

Stretnutie sa začne o 21:00.