2 : 0
(2:0)
Česko
Naposledy zmenené pred rokom

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Utkání sledovalo 44 100 diváků.

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 3:6. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 19:10.

Utkání je u konce a domácí tým potvrdil, že bude v dnešním střetnutí favoritem. I ve druhém poločase měli Portugalci územní převahu, jenže své si řekl i český tým, který si vypracoval několik slibných šancí. Aktivní byl zejména Jurečka, který mohl skórovat hned dvakrát a jednu výtečnou šanci měl i Vlkanova. Jenže vše skončilo mimo a Diogo Costa tak udržel čistý štít. Ve druhé půli neinkasoval ani Jindřich Staněk, který se blýskl zejména proti Jotově střele a tak nakonec zápas skončil výsledkem 2:0. Portugalsko je tak po dnešní výhře na prvním místě se sedmi body, Česko má čtyři body a patří mu třetí příčka.

90+3

Konec zápasu.

90+3

Ještě jedna standardka pro český tým, vysoký centr si však do svých rukavic stáhl pozorný Costa.

90+2

Portugalci si přihrávají u půlky a už nika nepospíchají. Chtějí závěr dohrát v klidu.

90+1

Levou stranou předvedl slušný sprint Rafael Leão, prostor na střelu už ale nedostal.

90

Další žlutá pro domácí, tentokrát ji za faul zezadu dostal João Cancelo.

89

Po centru z pravé strany byl u míče Vlkanova a měl zřejmě střílet, Přihrával však ještě na Krále a tím akci pokazil.

88

Střídání v týmu Portugalsko:
ze hřiště odchází Rúben Neves, přichází João Moutinho.

88

ze hřiště odchází Gonçalo Guedes, přichází João Palhinha.

87

Ještě jedna žlutá karta na straně Portugalska, za Coufalovou stažení byl potrestán Rafael Leão.

86

Obrovská šance českého celku na snížení. Po Costově příhře nedokázal Nevez zpracovat, k míči se dostal Vlkanova, jenže z dobré pozice trefil jen boční síť domácí branky…

85

Alex Král v souboji o míč přehnal důraz, fauloval u toho Guerreira.

84

Roh se konal i na opačné straně, jeho centr dokázal odvrátit Pepe.

83

Další roh domácích, další šance, další dobrá obranná práce Česka.

82

Fernandes rozehrál rohový kop, centr přizvedl Jurečka a to stačilo k tomu, aby skončil míč mimo vápno.

81

Cancelo byl zastaven už u půlky, kde jej čistě zastavil Brabec. A ten dokonce pro český tým vybojoval aut.

80

Střídání v týmu Česko:
ze hřiště odchází Aleš Matějů, přichází Alex Král.

80

ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází Rafael Leão.

79

Dobře myšlená přihrávka mezi české obránce, Cancelo se však snažil marně, tohle bylo na něj až moc prudké.

78

Na domácí lavičce se chystá další střídání, do hry půjde za malou chvíli Rafael Leão.

77

Po signálu přilétl do vápna ostrý centr, který před gólmanem navíc skočil, Costa si ale dokázal poradit.

76

Pešek po svém sraženém centru vybojoval rohový kop.

75

Český tým se v posledních minutách zvedá a rozhodně předvádí aktivnější fotbal.

73

Pešek se snažil o uvolnění, o míč však přišel po těsném souboji. Rozhodčí akci pustil, domácí vyráží do protiútoku.

73

ze hřiště odchází Adam Hložek, přichází Adam Vlkanova.

71

Český tým následně vyrazil do brejku, Jurečka unikl ofsajdové pasti a po svém úprku zakončoval prudkou ranou, která Costu musela určitě vystrašit.

71

Teď to domácí trochu překombinovali a Ronaldova střela křížem už nebyla ani prudká, ani překvapivá, aby si s ní Staněk neporadil.

70

Docela riskantní malá domů na Staňka, ten si však dokázal poradit a odkopl směrem k půlce.

68

ze hřiště odchází Bernardo Silva, přichází Vitinha.

68

ze hřiště odchází William Carvalho, přichází Bruno Fernandes.

66

Po Jotově přihrávce z levého křídla se ke střele šteloval Guedes, toho ale na poslední chvíli odzbrojil čistým skluzem Sadílek. Domácí si sice žádali penaltu, tohle šlo ale skutečně přes míč.

65

Další faul, nyní se provinil Matějů a Portugalsko jde pomaličku polehoučku dopředu.

63

Trochu se nám na trávníku přitvrzuje, krátký dialog se sudím nyní vedl domácí Bernardo Silva.

61

Na opačné straně si pozici na střelu našel Jota a on branku trefil. Ale také prostor, který ovládal Staněk. Ten ránu zvládl vyrazit.

60

Rozehra nakrátko Portugalcům nevyšla, vznikl z toho brejk, který zakončoval z celkem dobré pozice Jurečka. Míč se mu svezl po kopačce, dostal opačnou faleš a skončil tak vedle Costovy branky.

60

Jota v útočné akci, přes Brance sice neodcentroval, ale vybojoval alespoň roh.

58

Centy byl domácí obranou hravě odvrácen, Guedes pak ale při pokusu o kontr o míč opětovně přišel.

57

Faul na Coufala, dle sudího si nedovoleně počínal Diogo Jota. Následovat bude přímý kop z pravého křídla.

56

Po dlouhém pasu na pravou stranu se český tým dostal na útočnou polovinu, Coufal už ale neměl pro tuto chvíli kudy.

54

Českému týmu nevyšel pokus o rychlý brejk, ten zastavil skvěle postavený Pepe a už se zase hraje na Staňkovu branku.

53

Ronaldo a Jota táhnou akci levým křídlem, ale nikam nepospíchají, trpělivě čekají na svou šanci k průniku.

52

Žlutá karta na domácí straně, za zákrok skluzem na Jemelkův kotník ji dostal Cristiano Ronaldo.

51

No a Portugalci opět rozjíždí velké množství přihrávek na krátkou vzdálenost a lákají soupeře k sobě.

49

Coufal na zemi a ne vlastní vinou, přišlápl jej totiž Diogo Jota.

48

Už to vypadalo, že to bude šance na snížení a po centru sklepával Jurečka, jenže vše bylo zbytečné a mával se těsný ofsajd.

48

Sadílek možná mohl nasadit ke střele, rozhodl se však přihrát na pravou stranu. Český tým pak vybojoval roh.

46

ze hřiště odchází Ondřej Lingr, přichází Jakub Pešek.

46

ze hřiště odchází Jan Kuchta, přichází Václav Jurečka.

46

ze hřiště odchází Milan Havel, přichází Václav Jemelka.

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:47.

Je za námi první poločas, který se prakticky celý nesl v duchu tlaku domácích, ale také pozorné obrany české reprezentace. Portugalci dlouho marně dobývali vápno a první opravdu velká šance přišla na opačné straně. Na Lingrovu přihrávku si naběhl Kuchta a jeho střelu z vápna musel gólman Costa vyrážet na roh. To bylo ve 31. minutě. Jenže poté se už Portugalci dočkali a ve 33. minutě po akci pravým křídlem zakončoval prudkou ranou z úhlu João Cancelo. To ale nebylo vše, neboť ve 38. minutě byla česká obrana překonána podruhé a úspěšným střelcem byl Gonçalo Guedes. Do kabin se tak odešlo za stavu 2:0 a po pauze čeká tým trenéra Šilhavého opravdu těžká práce s případnou snahou o zázrak.

45+1

První poločas skončil.

45+1

Roh už domácím nevyšel, trápit je to ale nemusí po dobrém výkonu si do kabin odnesou zajímavý náskok.

45

No a právě Ronaldo byl na konci protiútoku, kdy od brankové čáry vyslal vysoký oblouček a Staněk jej raději srážel na roh.

45

Přímý kop České republiky, centr do vápna odvracel dobře postavený Ronaldo a založil protiútok.

44

Teď to po odvráceném centru Portugalci překombinovali a míč jim nakonec utekl mimo hrací plochu.

43

Z levé strany až na tu pravou doputovala kombinace domácích a i když z toho střela nakonec nebyla, tak česká obrana v závěru lehce zazmatkovala a raději zahrála na rohový kop.

42

Portugalsko je teď na koni a prakticky každá akce je pro soupeře nebezpečná.

40

Faul na Coufala, český tým se po delší době drží u míče a snaží se vymyslet postupnou akci.

38

Portugalsko právě vstřelilo branku!
A už je to o dvě branky. Domácí tým překonal obranu české reprezentace na dvě přihrávky, mezi hráče si naběhl GONÇALO GUEDES, ukázal si, kam chce pas a poté křížnou střelou, které se mu sice nepovedla co do čistosti kopu, ale o to víc byla umístěná, překonal marně se natahujícího Staňka.

37

Domácí jsou po vstřelené brance ještě více při chuti a neustále se snží překonat obranu u šestnáctky.

35

Další žlutá karta pro český tým, za nedovolený zákrok loktem byl potrestán Aleš Matějů.

33

No a když neuspěl český tým, tak to padlo na opačné straně. Portugalci podnikli rychlou akci pravým křídlem, proti přesile dokázal Bernardo Silva prostrčit na JOÃA CANCELA, ten se s tím nepáral a prudkou ranou z úhlu překonal Staňka – 1:0.

32

Brabec zakřižoval Guedese a dovolil si dokonce kličku u malého vápna. Následně odkopl směrem k půlce.

31

Roh české reprezentace povedený nebyl, prakticky ihned se pískalo proti hostům.

31

Velká šance českého týmu. Lingr si poradil i proti přesile, přihrál do volného prostoru na Kuchtu a jeho pohotovou ránu na první tyč musel Costa vyrážet na roh!

30

Domácí buší na obranu české reprezentace, hráči v bílém stojí v blocích před vápnem.

29

Diogo Jota neprošel přes Brabce, Portugalci ale pokračují autovým vhazováním.

27

Šajtle na Ronalda, ten, i když opět vystoupal do velkých výšin, tak na tohle nedosáhl.

27

Ostrý centr z pravé strany, Staněk musel z brankové čáry, aby míč po svém skoku vyboxoval.

26

Po delší době si míč osahal gólman Diogo Costa, brankář mistrovského FC Porto. Bylo to ale po bezpečné malé domů.

24

Rozhodčí se pak vrátil kousek zpět a za ostrý faul byl žlutou kartou potrestán Tomáš Souček.

24

Z toho všeho byl kontr Portugalska, do šestnáctky se dostal Ronaldo, střela mu ale vůbec nevyšla, poslal ji na tribunu.

23

Po krátkém obléhání portugalského vápna centroval Souček našel ale pouze bránící hráče domácích.

22

Rychlá rozehra českého národního týmu, dlouhý pas na Havla ale mířil do těsného ofsajdu.

21

Další centr z přímého kopu na zadní tyč, tohle si Staněk dobře pohlídal a po výskoku si stáhl míč do rukavic.

20

Guedesovi se nepovedlo odcentrovat, jenže Portugalci budou po Brabcově faulu pokračovat přímým kopem.

18

Další signál, Neves poté poslal prudký centr do vápna, který Staněk trochu podběhl a míč se málem dostal k Pepemu. Měl to být další roh, jak Staněk, tak i následně Zima míč lehce tečovali, sudím to ovšem uniklo.

18

Vše se bleskově přesunulo na opačnou stranu a Ronaldo vybojoval pro Portugalsko další rohový kop.

17

Akce na opačné straně, Lingr si narazil s Kuchtou, jenže se dostal z úhlu. Vše ale pokračovalo a po Havlově sklepnutí zakončoval Sadílek. Jeho dělovka letěla vysoko nad branku.

16

Po rozehrání signálem doputoval míč k Ronaldovi, ten předvedl rychlou kličku na střed, se sraženou střelou však neměl Staněk problémy.

15

Po centru na zadní tyč zakončoval Carvalho, z úhlu však trefil pouze Matějů. Od něj šla střela mimo hrací plochu na rohový kop.

14

Neprošel ani Jota, toho zastavoval Coufal. Nejprve to vypadalo, že se nepískalo, ale chyba lávky. Je tu přímý kop z levé strany.

13

Bernardo Silva se pokoušel prostrčit na Ronalda, ten byl ale českou obranou dobře pokrytý a ve vápně se k míči nedostal.

11

Vypadá to, že Portugalci začínají pozvolna přebírat iniciativu nad středem hrací plochy a stahují se blíže k vápnu.

10

Možná první vážnější pokus domácích, kousek za vápnem si míč na pravačku hodil Rúben Neves, Staňkovu bránu ale minul o docela uctivý kus.

9

Rohový kop vyboxoval pozorný Staněk, míč se dostal do zámezí, z toho už ale Portugalci nedokázali nic vytěžit.

8

Nyní se Ronaldo dostal do presu Sadílka s Brabcem, přesto z toho domácí dokázali vybojovat alespoň rohový kop.

7

Ronaldo neprošel pravou stranou, míč skončil v zámezí a vhazovat bude český tým.

6

Bernardo Silva a jeho první střelecký pokus, tohle šlo ale vedle Staňkovy branky a ten se pomaličku chystá k rozehře.

5

Úvod utkání je takový oťukávací, oba celky si dávají velký pozor hlavně ve středu hřiště, aby nedošlo k nějakému rychlému brejku.

4

Součkův centr z pravé strany, ten byl odvrácen a vše skončilo lehce unáhlenou ranou v podání Lingra.

3

Hned v úvodu je tu žlutá karta pro domácí barvy, ten za loket ve výskoku dostal William Carvalho.

2

Český pokus vysunout Kuchtu nevyšel, ten byl utopený proti přesile a neměl šanci se k míči dostat.

1

Ronaldo poprvé u míče, ale po náznaku kličky opustil myšlenku samostatné akce a raději rozehrál do šířky.

1

Utkání právě začalo.

Oba celky již nastupují na hrací plochu, následují národní hymny, zápas hned poté začne.

Úvodní sestavy:

Portugalsko: Costa – Cancelo, Pepe, Danilo Pereira, Guerreiro – Guedes, Carvalho, Neves – Ronaldo ©, Jota, Be. Silva.
Náhradníci: Patrício, Ru. Silva – Dalot, Carmo, Palhinha, Moutinho, An. Silva, B. Fernandes, Leão, Otávio, Mendes, Vitinha.
Trenér: Fernando Santos

Česko: Staněk – Zima, Brabec, Matějů – Coufal, Souček ©, Sadílek, Havel – Lingr, Kuchta, Hložek.
Náhradníci: Vaclík, Mandous – Jemelka, Kúdela, Kalvach, Pešek, Jurečka, Tecl, Černý, Zelený, Vlkanova, Král.
Trenér: Jaroslav Šilhavý

Rozhodčí: Jug (SNV) – Žunič (SVN), Vidali (SVN).

Česko

Česko má stejně bodů jako jeho dnešní soupeř, ale nachází se na 2. pozici se skóre 4:3. Úvodní zápas se hrál se Švýcarskem na Sinobo Stadium v Praze a nabídl velké momenty. Už v 11. minutě otevřel brankový účet Kuchta. Těsně před poločasem ale srovnal Okafor a do poločasové přestávky se tak šlo za smírného stavu 1:1. V 58. minutě si Sow vstřelil vlastní gól a rozhodl tak o výhře Čechů 2:1. Také druhý zápas odehráli Češi doma v Praze a to se Španělskem. I v tomto případě se povedl start do západu, protože už ve 4. minutě rozvlnil síť soupeře Pešek. Znovu si ale Češi nepohlídali konec první půle a v 45+3. minutě srovnal Gavi, který se stal nejmladším střelcem Španělska v historii. 18 245 diváků hnalo dopředu domácí hráče a v 66. minutě se po přihrávce Černého fantastickým lobem prosadil Kuchta. Češi byli blízko historickému vítězství, ale v 90. minutě srovnal kontroverzním gólem Martinez. Česko tak remizovalo se Španělskem 2:2.

Portugalsko

Portugalsko je zatím v čele skupiny se 4 body a skóre 5:1. V úvodním zápase došlo ke klání těžkých vah, neboť se Portugalci představili na půdě Španělska. Tam otevřel brankový účet domácí útočník Morata ve 25. minutě. Španělé ale těsné vedení neudrželi, neboť v 82. minutě srovnal Horta. Zápas tak skončil remízou 1:1. Ve druhém zápase se Portugalsko představilo doma proti Švýcarsku. Už v 6. minutě hosté vstřelili branku, ale ta nakonec po zapojení videorozhodčímu nebyla Šeferovičovi uznána. V 15. minutě se postaral o úvodní gól zápasu domácí Carvalho. Ve 35. minutě zvýšil vedení na dvě branky Ronaldo a o čtyři minuty si právě útočník Manchesteru United připsal druhý zásah. Portugalsko tak vedlo po první půli jednoznačně 3:0. V 51. minutě Ronaldo slavil hattrick, ale po dalším zapojení videorozhodčího mu branka nebyla uznána. V 68. minutě ukončil gólovou mašinu na výsledek 4:0 Cancelo.

Ve 3. kole skupiny 2 ligy A se proti sobě utkají týmy Portugalsko a Česko. Naposled se spolu tato mužstva utkala v roce 2012 ve čtvrtfinále Mistrovství Evropy, kdy se postaral o hubenou výhru Portugalska 1:0 legendární Cristiano Ronaldo, který s velkou pravděpodobností nastoupí i dnes v Lisabonu. Utkání se bude hrát na Estádio José Alvalade. Hlavním rozhodčím byl delegován Slovinec Matej Jug a jeho krajané asistenti Matej Žunič a Manuel Vidali. Jako čtvrtý rozhodčí je připraven David Smajc. U videa bude sedět Rade Obrenovič a jeho asistent Jure Praprotnik. Úvodní výkop je naplánován na 20:45.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.