Naposledy zmenené pred rokom

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 7:6. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:15.

Je konec. Ukrajina postupuje do finálové části baráže o postup na Mistrovství světa, ve které si zahraje v neděli 5. června s Walesem.
Dnes Ukrajinci zaslouženě zvítězili na půdě Skotska poměrem 3:1.
Skotové se v první půli nevytvořili prakticky nic, zatímco hosté hned několik šancí. V 8. minutě se Cygankov dostal ke střele uvnitř vápna, ale jeho pokus vyrazil nad bránu Gordon. V 16. minutě se Jarmolenko ocitl v obrovské šanci, ovšem míč nedostal za brankovou čáru. Ve 33. minutě se už ale právě Andrij Jarmolenko dočkal, když si sběhl na parádní pas za obranu a následně přeloboval brankáře a poslal Ukrajinu do vedení.
Také do druhé části zápasu vstoupili hosté mnohem lépe a aktivněji, což zapříčinilo druhý gól Ukrajiny, o který se postaral Roman Jaremčuk. V 53. minutě mohl Jarmolenko poslat svůj národ do tříbrankového vedení, ale Gordon jeho pokus vychytal. V 59. minutě dostal brankář Buščan velmi špatnou přihrávku a trefil McGregora, od kterého se ale míč odrazil vedle brány. V 68. minutě měl před sebou McGinn obrovskou šanci, ale tu neproměnil. V 79. minutě předvedl brankář Ukrajiny Georgij Buščan velký zkrat, po kterém inkasoval z kopačky Calluma McGregora. Konec zápasu byl velmi napínavý, ale v 90+5. minutě dostal Artěm Dovbyk skvělou přihrávku, po které se řítil sám na bránu a zakončil precizně k levé tyči.

90+5

Konec zápasu.

90+5

Ukrajina právě vstřelila branku!
Je definitivně hotovo! Famózní Olexandr Zinčenko získal míč na hranici svého vápna a následně jej vyvezl a vyslal do samostatného úniku ARTĚMA DOVBYKA, který si tentokrát už s nabídnutou příležitostí poradil skvěle a zakončil k levé tyči. Asistence: Olexandr Zinčenko.

90+4

Střídání v týmu Ukrajina:
ze hřiště odchází Taras Stěpaněnko, přichází Serhij Sydorčuk.

90+3

Olexandr Zinčenko si obešel čtyři hráče a parádně přihrál na Olexandra Zubkova, ovšem ten v obrovské šanci na definitivní rozhodnutí minul bránu Skotska!

90

Andrew Robertson zaváhal při zpracování a Artěm Dovbyk na chvíli získal míč, ovšem nedokázal z toho vytěžit nic nebezpečného.

90

Michajlo Mudryk nedokázal udržet míč na hrací ploše a daroval tak autové vhazování soupeři.

89

Che Adams si sbíhal za obranu na nákop, ale Mykola Matvijenko si s ním poradil a nepustil jej za sebe. Drama zápasu vrcholí. Pokud by se Skotsku podařilo srovnat, následuje prodloužení.

88

Scott McTominay zbytečně čekal se svou přihrávkou, ale Ukrajinci nedokázali vymyslet nic vážnějšího. Po chvíli se míč dostal jen do zámezí a Georgij Buščan s odkopem nebude spěchat.

87

Olexandr Karavajev si nedokázal zpracovat odkop Buščana a Skotsko tak získalo autové vhazování na své polovině.

86

Andrew Robertson se točil s míčem na hranici vápna a nakonec z toho nebyla žádná střela. Posléze se Ukrajinci dostali do rychlého brejku, ale přihrávka skončila jen u brankáře Gordona.

85

Ukrajinci si poradili s volným kopem soupeře a následně se vydali dopředu, ovšem celou akci pozastavili a poslali míč svému brankáři.

84

Mykola Šaparenko uviděl kartu žluté barvy po faulu na soupeře a na hrací ploše se nyní pořádně jiskří.

83

Michajlo Mudryk nyní skluzem odehrál balón do zámezí a Skotové budou pokračovat autovým vhazováním.

82

Michajlo Mudryk poslal fantastickou přihrávku na Artěma Dovbyka, který běžel zcela sám, ale s nabídnutou šancí si poradil mizerně a Callum McGregor jej na poslední chvíli odzbrojil.

81

Hampden Park v Glasgow najednou ožil a Skotsko získalo rohový kop z levé strany.

79

Skotsko právě vstřelilo branku!
Další chyba ukrajinského brankáře Georgije Buščana, který nejprve nevyboxoval míč podle představ, ovšem následně přišla střela CALLUMA MCGREGORA, kterou tento gólman neudržel a Taras Stěpaněnko vykopl míč z brány už za brankovou čárou. Skotsko tak snižuje na 1:2!

78

ze hřiště odchází Roman Jaremčuk, přichází Artěm Dovbyk.
ze hřiště odchází Andrij Jarmolenko, přichází Olexandr Zubkov.

77

John McGinn se postaral o rohový kop, ovšem tento centr byl hodně přetažený a Skotové opět nedokázali vymyslet nic vážnějšího.

76

Mykola Šaparenko následně špatně přihrál a Che Adams se dostal ke střele, která prošla přes obránce a Georgij Buščan předvedl dobrý zákrok. Následná dorážka byla sražená mimo bránu a následuje rohový kop Skotska.

75

Ukrajinci nyní fantasticky pracují s míčem na polovině soupeře a vyměňují si desítky přihrávek, zatímco Skotové pouze běhají.

74

Jack Hendry katastrofální přihrávkou našel pouze Olexandra Zinčenka, který byl následně zfaulován Ryanem Christiem.

73

Stuart Armstrong si udělal místo na střelu, ale ta neměla moc razance a Georgij Buščan si snadno poradil.

72

ze hřiště odchází Viktor Cygankov, přichází Michajlo Mudryk.
ze hřiště odchází Ruslan Malinovskyj, přichází Mykola Šaparenko.

71

Viktor Cygankov si skvěle poradil s obráncem, ale jeho následný pokus vyrazil brankář Craig Gordon a Skotové měli štěstí, že se míč odrazil do prostor kde nebyl soupeř.

70

Skotsko tak nedokázalo ze svého tlaku vstřelit snižující branku a nyní je to opět Ukrajina, která jde dopředu.

68

Střídání v týmu Skotsko:
ze hřiště odchází Liam Cooper, přichází Jack Hendry.
ze hřiště odchází Billy Gilmour, přichází Stuart Armstrong.

68

Scott McTominay odcentroval z pravé strany, ale Georgij Buščan si neporadil s míčem a John McGinn měl před sebou obrovskou tutovku, ovšem svou hlavičku poslal nepochopitelně vedle pravé tyče!

67

Scott McTominay se dostal k odraženému míči, ale jeho pokus zblokoval Mykola Matvijenko.

66

Skotsko se snaží vyvíjet tlak, ale Billy Gilmour poslal svou přihrávku pouze do zámezí.

64

Skotsko se sice dostalo k centru z pravé strany, ale míč odhlavičkoval ukrajinský obránce.

63

Skotové si až nyní v 63. minutě připsali první střelu na bránu, ovšem ani kdyby akce skončila gólem, branka by neplatila z důvodu Adamse jenž byl v ofsajdu, který pomezní neviděl a celá situace by se zkoumala na videu.

62

Tentokrát se hostům nepodařila kombinace ve středu hrací plochy a Aaron Hickey prošel přes Zinčenka, ovšem jeho následná přihrávka skončila v náručí Buščana.

61

Andrij Jarmolenko zůstal ležet na hrací ploše po tvrdém souboji s Liamem Cooperem, ale vypadá to, že bude moct pokračovat bez ošetření.

60

Hodina utkání je za námi a Ukrajina vede nad Skotskem zaslouženě 2:0.

59

John McGinn šel do skluzu s Tarasem Stěpaněnkem pozdě a uviděl před svým obličejem žlutou kartu.

59

Andrij Jarmolenko opět předvedl fantastickou práci, když prošel přes soupeře, ale jeho následná přihrávka šla do ofsajdu.

59

Georgij Buščan dostal velmi špatnou přihrávku zpět k bráně a následně nastřelil dotírajícího Calluma McGregora! Ukrajinci měli štěstí, že tato situace neskončila laciným gólem Skotů.

58

Posléze byl roh zakončen střelou Olexandra Karavajeva z voleje, ale tento pokus neměl šanci na úspěch. Skotové jsou zatím naprosto mimo mísu a v poslední půl hodince musí předvést diametrálně jiný výkon.

57

Viktor Cygankov dostal míč na levou stranu, ovšem jeho centr byl zblokován McTominayem a následuje další rohový kop.

56

Nyní Ukrajina získala rohový kop, který nebyl špatně kopnutý, ale žádný z nabíhajících hráčů nedokázal zakončit.

55

Billy Gilmour následně sice získal míč pro svůj celek, ale Skotové se ho opět zbytečně vzdali po špatném pasu.

54

Od domácích Skotů by se očekával rychlý presink při rozehrávce Ukrajiny, ale ten nepřichází a hosté v naprosté pohodě kombinují středem hřiště.

53

Andrij Jarmolenko se dostal přes tři hráče a následně pálil k pravé tyči, ovšem Craig Gordon předvedl dobrý zákrok! Skotové jsou v tomto utkání jednoznačně horším týmem, což potvrzuje také pískot diváků.

52

Billy Gilmour přišlápl nohu Illji Zabarnyho a hosté budou u míče na polovině soupeře.

51

Mykola Matvijenko si jako poslední hráč dovolil kličku na Adamse, která mu vyšla a Ukrajina může jít znovu dopředu.

49

A je to 2:0 pro hosty a to zcela zaslouženě! Andrij Jarmolenko se po dlouhé kombinaci dostal do vápna, ale místo centru posunul míč pod sebe Karavajevovi, který parádním centrem našel na zadní tyči ROMANA JAREMČUKA, jenž zakončil hlavou k pravé tyči. Asistence: Olexandr Karavajev.

48

Hosté drží balón na polovině soupeře a velmi dobře kombinují různými cestičkami mezi soupeřem.

47

Ryan Christie si pomohl rukou při zpracování míče a Ukrajinci tak získali balón na své polovině.

46

O úvodní výkop druhé půle se postarala Ukrajina, ale dlouho se u míče nezdržela a Skotsko se snaží něco vymyslet.

46

ze hřiště odchází Lyndon Dykes, přichází Ryan Christie.

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně v 21:50.

První poločas je za námi a Ukrajina zaslouženě vede nad domácím Skotskem 1:0.

45+1

První poločas skončil.

45

Lyndon Dykes loktem udeřil v souboji Tarase Stěpaněnka a jako první hráč Skotska vidí žlutou kartu. Hostující hráč je navíc ošetřován lékaři a nevypadá vůbec dobře.

44

Ruslan Malinovskyj se opět dostal středem hrací plochy na výlet, ale místo přihrávky Cygankovi to zkusil sám, ovšem jeho pokus letěl vedle.

43

Che Adams lehce dohrál brankáře Georgije Buščana, kterému se to samozřejmě vůbec nelíbilo, ale vše se obešlo bez karty.

42

Callum McGregor pálil zpoza vápna, ale jeho pokus byl sražen a Skotové se málem dostali k dorážce, ovšem Mykola Matvijenko fantastickým skluzem získal míč.

41

Skotové v první půli nemohou vymyslet nic vážnějšího a lacině odevzdávají míče soupeři.

39

Grant Hanley dokázal poslat hlavou míč do zámezí a Ukrajina bude pokračovat autovým vhazováním.

38

Andrew Robertson se na levé straně nedokázal dostat přes Ruslana Malinovského a Georgij Buščan se postará o odkop od své svatyně.

37

Po chvíli přišel další nedovolený zákrok, kterého se dopustil Vitalij Mykolenko a Skotové budou pokračovat směrem dopředu.

36

Tentokrát se hosté provinili faulem ve středu hrací plochy a u míče bude Skotsko.

35

Skotové zatím rozhodně nenaplňují predikce před zápasem a zaslouženě prohrávají na domácím stadionu.

33

Ukrajinci se konečně dočkali a třetí velká příležitost už končí gólem! Ruslan Malinovskyj poslal fantastický nákop za obranu, na který si sběhl ANDRIJ JARMOLENKO a posléze parádně přeloboval brankáře Gordona, čímž poslal svůj národ do vedení 1:0. Asistence: Ruslan Malinovskyj.

32

Lyndon Dykes se vrátil vypomoct obraně a dokázal odhlavičkovat centr před Andrijem Jarmolenkem.

31

Olexandr Zinčenko na levé straně nic moc nevymýšlel a vybojoval pro Ukrajinu rohový kop.

30

Aaron Hickey poslal centr z pravé strany, ale míč skončil jen bezpečně v rukou brankáře Georgije Buščana.

29

Viktor Cygankov nedokázal zpracovat pas na levou stranu a následuje tak autové vhazování Skotska.

28

Ukrajina je dnes velmi namotivovaná a v první půl hodince hry také lepším týmem na hrací ploše.

27

Andrij Jarmolenko to zkusil sám, ale jeho pokus z dálky neměl šanci na úspěch.

26

Ruslan Malinovskyj se vydal dopředu středem hrací plochy, ale byl sražen McGinnem.

25

Standardní situace domácího mužstva ovšem nepřinesla nic moc nebezpečného. Skotové ale zůstali u míče a další akce byla zakončena střelou Johna McGinna, ovšem ten zamířil vedle.

24

Andrew Robertson se štěstím obešel dva hráče a následně pálil z levé strany vápna, ale jeho pokus srazil do zámezí Viktor Cygankov. Následuje tak rohový kop Skotska.

23

Billy Gilmour poslal centr do šestnáctky, ale tam se k zemi zbytečně poroučel Che Adams a následuje tak odkop od brány Ukrajiny.

22

Ukrajinci jsou znovu na míči a snaží se vymyslet další gólovou šanci, která už změní skóre na tabuli.

20

Andrij Jarmolenko si poradil s obráncem a posunul míč na Olexandra Karavajeva, který přízemní přihrávkou našel uvnitř vápna Romana Jaremčuka, ale jeho zakončení letělo vedle. Skotové jsou nyní velmi opaření a mohou být rádi, že je skóre nadále bezbrankové.

19

Viktor Cygankov dokázal obrat o míč McTominaye a opět se Ukrajina dostala do zajímavé šance, ovšem Craig Gordon včas vyběhl a vyrazil míč do zámezí. Následuje rohový kop.

18

Po chvíli Skotové získali rohový kop, kterého se ujal samozřejmě Andrew Robertson a jeho centr našel Granta Hanleyho, ovšem jeho hlavička letěla nad bránu soupeře.

16

Další obrovská příležitost Ukrajiny! Andrij Jarmolenko se nenacházel v ofsajdu, jelikož se zapomněl krajní obránce, ale jeho pokus z velké blízky vychytal Craig Gordon!

15

Ukrajinci ovšem dlouho u míče nezůstali a ten se dostal jen k brankáři domácích Gordonovi.

14

Přihrávka na Lyndona Dykese nebyla dobrá a míč se tak opět dostal jen do zámezí, což znamená odkop od svatyně Georgije Buščana.

12

Liverpoolský klenot Andrew Robertson poslal skvělý centr z levé strany, ale jeho spoluhráč nedokázal zakončit hlavou podle svých představ.

11

Ukrajinci hrají od začátku zápasu velmi tvrdě a Ruslan Malinovskyj vidí také kartu žluté barvy.

10

Illja Zabarnyj byl důraznější v souboji s Lyndonem Dykesem a odehrál míč do zámezí. Skotsko tak bude pokračovat autovým vhazováním.

9

Následně hosté rozehráli rohový kop nakrátko a Ruslan Malinovskyj chtěl centrovat nebo vystřelit, ovšem míč se z jeho nohy odrazil k brankáři Gordonovi.

8

První velkou šanci měla Ukrajina! Míč z pravé strany letěl do vápna a doskákal až k Viktoru Cygankovi, ovšem jeho pokus vyrazil nad břevno Craig Gordon!

7

Nyní se podobným zákrokem provinil také Callum McGregor, jenž poslal k zemi Ruslana Malinovského, ale vše se obešlo bez karty.

5

Roman Jaremčuk skluzem zezadu trefil soupeře a už v páté minutě vidí žlutou kartu.

5

Hosté se dostali dopředu po levém křídle, ale následný pokus o centr byl zblokován.

4

Vitalij Mykolenko se provinil faulem na Aarona Hickeyho. Posléze Skotové poslali míč do vápna a Ukrajina předvedla ne zrovna precizní obranu.

3

Mykola Matvijenko měl menší problémy, když se mu míč zamotal mezi nohy, ale dokázal vše včas vyřešit před dotírajícím skotským útočníkem.

2

Domácí celek okamžitě napadá rozehrávku Ukrajiny, která nemá ani trochu prostoru pro nějakou kombinaci. Skotští fanoušci jsou navíc velmi hodně slyšet a pro hosty to dnes bude těžký zápas.

1

O úvodní výkop tohoto utkání se postaralo Skotsko, které ihned poslalo pas na pravou stranu a získalo autové vhazování.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Skotsko: Gordon – Hickey, Hanley, Cooper, Robertson © – Gilmour, McTominay, McGregor – Adams, Dykes, J. McGinn.
Náhradníci: Marshall, Kelly – Armstrong, Brown, Hendry, Ferguson, Christie, McKenna, O'Donnell, Souttar, Taylor, Stewart.
Trenér: Steve Clarke

Ukrajina: Buščan – Karavajev, Zabarnyj, Matvijenko, Mykolenko – Stěpaněnko – Jarmolenko ©, Malinovskyj, Zinčenko, Cygankov – Jaremčuk.
Náhradníci: Pjatov, Riznyk – Bondar, Dovbyk, Kačaraba, Mudryk, Pichaljonok, Sobol, Šaparenko, Sydorčuk, Syrota, Zubkov.
Trenér: Oleksandr Petrakov

Rozhodčí: Makkelie – Steegstra, de Vries (vš. NED).

Ukrajina

Ukrajinci zažívají poslední tři měsíce jedny z nejtěžších momentů ve svých životech a fotbal tak musel jít na chvíli stranou. V kvalifikaci skončila Ukrajina ve skupině D na 2. pozici a to se ziskem 12 bodů a skóre 11:8. Na první Francii ztráceli 6 bodů, zatímco na třetí Finsko měli bod navíc. Ukrajina odehrála tři přípravná utkání s evropskými kluby, což nebývá zvykem, ale momentální situace si to vyžadovala, neboť reprezentační přestávky jsou až nyní. Nejprve Ukrajina porazila německý Mönchengladbach 2:1. Následně vyhrála také nad italskou Empolií 3:1 a v posledním zápase remizovala s chorvatskou Rijekou 1:1. Hlavním trenérem je Oleksandr Petrakov.

Skotsko

Skotové se zúčastnili v základní fáze skupiny F. Tam ovšem chytli Dánsko, které předvádělo neskutečný výkon a zaslouženě skončilo první. Skotsko dál postoupilo z 2. pozice se ziskem 23 bodů a skóre 17:7. Po kvalifikaci odehrálo dva přátelské zápasy a to nejprve s Polskem, které skončilo remízou 1:1 a následně s Rakouskem, opět z toho byla remíza, ale tentokráte 2:2. Nejlepšími střelci Skotska v kvalifikaci byli se 4 góly McGinn a Dykes. Hlavním trenérem je Steve Clarke.

V semifinále baráže o postup na Mistrovství světa se proti sobě utkají týmy Skotsko a Ukrajina. Tento zápas byl odložen samozřejmě z velmi známých a závažných důvodu. Vítěz dnešního klání se utká v neděli 5. června s Walesem. Dnes se bude bojovat v Hampden Parku v Glasgow. Utkání bude řídit nizozemští rozhodčí. Jako hlavní byl jmenován Makkelie a jeho asistenti Steegstra a de Vries. Úvodní výkop je naplánován na 20:45.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.