Slovenský pohár - Slovnaft cup - Semifinále

0 : 4
(0:2)
FC Spartak Trnava
Naposledy zmenené pred rokom

Jednoznačná výhra i postup Trnavy do finále Slovenského pohára, v ktorom si ôsmeho mája zmeria sily so Slovanom Bratislava. Senica bez šance na odpor, Záhoráci sa môžu sústrediť na udržanie sa vo Fortuna lige – aspoň z pohľadu tabuľkového postavenia.

90+2

90+2

Kozakov center z rohu dopadol na hlavu Ramadana, koncovka letela hodný kus nad.

90+1

Nenechal sa zahanbiť ani Chropovský, ktorý vytiahol bravúrny zákrok proti Ristovskemu!

90+1

Nadstavuje sa jedna minúta.

90

Mašulovič preveril pozornosť Kamenára, ktorú loptu vyrazil. Prelec pribehol s dorážkou, tá sa do štatistík počítať nebude pre ofsajd.

89

Pred nami posledné sekundy celého semifinále. Ak sa bude nadstavovať viac ako jedna minúta, bude to malé prekvapenie.

88

Tvrdý zákrok v strede poľa, rozohrávať budú spartakovci.

86

Päť minút do konca, už ani Trnavčanom sa príliš nechce mrhať silami a najmä si zbytočne neprivodiť zranenie.

84

Zahrozili aj hostia, nevedeli však presnejšie mieriť a preto Chropovský odkopáva hlboko do stredu poľa.

83

Ujlaky s dvomi dôležitými defenzívnymi zákrokmi po sebe, trnavský mladík odviedol dobrú robotu.

82

Kamenárovi vypomohli obrancovia, ktorí zrazili zakončenie Witana na roh.

81

Ani teraz Kozak neodcentroval, respektíve nenašiel spoluhráča po akcii zľava. Trochu aj sklamanie z hry skúseného poľského krídelníka.

80

Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Raphael Ulrich Anaba Mbida Nga, prichádza Ján Vrablic.
Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Jakub Buchel, prichádza Alexander Prelec.

78

Pokračujeme v záverečnej štvrťhodine. Dočkáme sa ešte zmeny skóre?

76

Kozak sa na ľavom krídle snaží, na vlastnú šancu na skórovanie ale stále čaká.

75

Anaba s dobrým rohovým kopom, na ktorý si naskakoval Niarchos. Nechýbalo veľa a lopta by došla až do priestoru brány.

74

Výlet ofenzívneho záložníka hostí sa končí neúspešným osobným súbojom. Vhadzovať budú domáci.

73

Witan vymýšľal finálnu prihrávku, lenže Niarchos bol v jasnom, azda metrovom, ofsajde.

71

Mierny chaos spôsobili Seničania pred Kamenárom, ale tentokrát to bolo bezo strely medzi tri žrde.

70

Ďalšia chyba v obrane Senice zostáva nepotrestaná. Dvadsať minút do konca, domáci by sa najradšej videli už v šatni.

68

Trnava dala gól!
Chropovský chytil jasnú šancu Ristovskeho, ale
nemal šancu na dorážku STANISLAVA OLEJNÍKA. Traja obrancovia Senice nechali svojho brankára napospas osudu.

68

Center zo štandardky už taký úspešný nebol. Lepšia pasáž zápasu pre Senicu, škoda len toho, že Koprna nenašiel v šestnástke nikoho.

67

Niarchos sa vzápätí otočil s loptou v pokutovom území, zakončil a Kamenár musel vyraziť na roh!

66

Postavenie mimo hry a v ňom Niarchos.

65

Kozak môže byť rád, že neuvidí žltú kartu za odkopnutie lopty po prerušení hry.

64

Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Egy Maulana Vikri, prichádza Dávid Kudláč.
Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Dominik Duda, prichádza Adam Bíly.

63

Fanúšikovia Trnavy oslavujú dominantný výkon a každý gól tak, akoby šlo o víťazný zásah. Senickí diváci zase vytlieskali pri odchode Škrtela.

62

Spartakovci už ďalšie zmeny urobiť nemôžu, ale nutné to ani nebude. Plány hosťom vychádzajú, v záverečnej polhodine už ide iba o konečný výsledok.

61

Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Martin Škrtel, prichádza Marek Ujlaky.
Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Ján Vlasko, prichádza Milan Ristovski.
Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Matej Čurma, prichádza Lukáš Jendrek.

60

ALEX IVÁN si po asistencii pripísal aj gól z penalty! Chropovský uhádol smer strely, bolo to však primálo.

59

Nešťastná situácia, ale je to pokutový kop! Koprna sa uhýbal vlastnému spoluhráčovi, ale pravidlá sú pravidlá.

58

Do hry zasiahne systém VAR, ide sa preskúmať situácia spred niekoľkých sekúnd.

57

Vyzeralo to na jasnú ruku v pokutovom území Seničanov, penalta z toho ale nie je!

56

Desať minút druhého polčasu zmenu neprinieslo, pomaly sa môžeme tešiť na finále Slovan Bratislava – Spartak Trnava.

54

Iván s útočným faulom, arbiter píska proti bráne Trnavy.

53

Hosťujúci obranca si poradil s krídelníkom domáceho celku a ustál osobný súboj pri postrannej čiare.

51

Niarchos sa zapája do osobných súbojov na hrote útoku. Škrtel s Kóšom si s ním hravo poradili.

50

Vlasko v ofsajde, ale hostia vysokým pressingom získali loptu bleskovo späť.

49

Kapitánsku pásku po Procházkovi prebral Ľuboš Kamenár, skúsený brankár dnes veľa práce nemá.

47

Ramadan sa hádzal do strieľaného centra Kozaka, loptu minul len o centimetre. Trnavčania ukazujú, že sa nechcú uspokojiť s výsledkom 2:0.

46

Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Abdoulaye Ouattara, prichádza Ioannis Niarchos.

46

Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Roman Procházka, prichádza Martin Bukata.
Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Bamidele Isa Yusuf, prichádza Miłosz Daniel Kozak.

46

Začal sa druhý polčas.

Trnava potvrdzuje predpoklady a hladko smeruje do finále Slovenského pohára, keď v súčte troch polčasov vedie nad Senicou už 5:0.

Druhý polčas sa začne približne o 20:31.

45

Prvý polčas sa skončil.

45

Ouattara to vzal na seba, „zasebčil“ a namiesto prihrávky na Vikriho vystrelil azda päť metrov nad bránu Kamenára…

44

Jeden z výnimočných faulov hostí, Ramadan si doslova vyšliapol na Anabu.

43

Nákop na zadný žrď, Bamidelemu ani Kóšovi sa nepodarilo presnejšie zakončiť.

42

Spartakovci s ďalším rohovým kopom, ktorý zahrá Procházka.

41

Prvý polčas sa blíži k svojmu koncu. Vyzerá to ako hra mačky s myšou, Trnava si robí chuť pred záverečným mesiacom ročníka.

39

Čurma z osi ihriska mieril vysoko nad, mrzieť ho to nemusí.

37

Trnavčania napádajú vysoko, Záhoráci bez možnosti niečo v pokoji vymyslieť.

36

Vlasko pálil nad, po peknej kombinácii zasahoval po pokuse Ivána Chropovský.

34

Domáci sa pravdepodobne sústredia už na ligu, kde ešte chcú zabojovať o desiate miesto, ktoré bude znamenať vyhnutie sa baráži.

33

Seničanom snahu nemožno vytknúť, ale rozdiel v kvalite a sebavedomí je obrovský.

31

Po rohovom kope sa do zakončenia dostal Iván, ale jeho strela smerovala len mimo bránky.

30

Hostia zaútočili po krídle. Bol z toho len zblokovaný center, po ktorom nasleduje rohový kop.

29

Operácia po ľavom krídle sa skončila načasovaným zákrokom defenzívneho hráča hostí. Je po šanci.

27

Strieľaný center sprava z kopačky Koprnu skončil len na bočnej sieti Kamenárovej brány.

25

Lopta sa odrážala na malom vápne, Chropovský sa už hádzal po lopte. Koncovku zastavil jeden z obrancov, Senica sa aj so šťastím ubránila.

24

Nasleduje rohový kop Trnavy.

22

Gólové hody pokračujú – uvidíme, na akom čísle sa zastavia. Seničania sú zrelí na uterák a to ešte nie sme ani vo štvrtine duelu.

20

Nevyšlo to na začiatku minúty, vyšlo to na konci. Center vzduchom zľava, AMMAR RAMADAN si našiel miesto v šestnástke a pravačkou z voleja od žrde zvyšuje na 2:0.

20

Ramadan si nerozumel s Vlaskom, bol to ďalší náznak rýchleho protiútoku Trnavy.

18

Žltú kartu dostáva Abdoulaye Ouattara (FK Senica).

17

Vzhľadom na to, že je za nami len sedemnásť minút a videli sme už tri tutovky, tak môžeme aj naďalej očakávať útočný futbal. O postupujúcom je rozhodnuté, zgustnú si najmä ofenzívni hráči.

16

Ramadan si zasekol hráča, dostal sa tým síce z uhla, ale napriek tomu zakončil k tyči, kde nohami vyrazil Chropovský.

14

Zakončoval Mašulovič, hoci mimo, ale aj to sa počíta. Domáci sa predsa len prebrali, ale takéto šance musia premieňať.

13

Buchel si nepracoval loptu ideálne, mohol pritom sám zakončiť proti Kamenárovi. V poslednej chvíli zasiahol Kóša.

11

Rohový kop hostí veľa neplechy nenarobil. Trnava pokračuje v jasne dominantnej hre.

9

Spartak nepúšťa domácich prakticky do ničoho. Pre senického fanúšika na tribúnach to dnes večer nebude nič príjemné.

7

Senica sa ubránila, ale je asi iba otázkou času, kedy druhý raz inkasuje.

6

Rýchly brejk v podaní Yusufa a Olejníka sa končí zákrokom Mayoungu, ktorý odvrátil na roh.

4

Veľkou podporou pre Trnavu sú aj fanúšikovia, ktorí cestovali s tímom v ostatných kolách aj do Košíc i Žiliny. Dnes to vyzerá v ich podaní na maximálny zážitok a triumf.

3

Ak pred zápasom niekto ešte rozmýšľal nad tým, či by sa Senica dokázala pobiť o postup, tak bol rýchlo vyvedený z omylu. Hostia momentálne potrebujú streliť štyri góly, aby zamiešali kartami.

1

To bolo bleskové! Stačilo iba 31 sekúnd a BAMIDELE ISA YUSUF otvára skóre! Spartakovci nenechávajú nič na náhodu, gólovú asistenciu si pripísal Iván.

1

Úvodné zostavy:

FK Senica: Chropovský – Mihál, Koprna, Duda, Mašulovič ©, Vikri, J. Buchel, Ouattara, Anaba, Mayounga, Witan
Náhradníci: Čermák – Bíly, Kudláč, Niarchos, Vrablic, Surový, Barcaj, Macho, Prelec

FC Spartak Trnava: Kamenár – Iván, Procházka ©, Ramadan, Čurma, Yusuf, Kóša, Vlasko, Škrtel, Olejník, Bolaji
Náhradníci: Takáč – Tumma, Kozak, Ristovski, Ujlaky, Jendrek, Koštrna, Bukata.

Hráči Senice po prehre v prvom zápase 0:3 akoby prišli aj o poslednú motiváciu v sezóne. Záhoráci sa topia v problémoch, minulý týždeň prišla dlho očakávaná výpoveď hlavných opôr na čele s Piroskom a trénermi. Seničania budú dohrávať ročník s viacerými dorastencami a je len otázkou, akým výsledkom sa rozlúčia s pohárom i ligou, respektíve na akom poschodí pyramídy slovenského futbalu budú od júla 2022 pokračovať.

Trnavčania sú viac ako jednou nohou vo finále, kde na nich čaká Slovan Bratislava. Tretí tím Fortuna ligy si môže v stredu večer urobiť chuť, ušetriť dôležitých hráčov a aj tak pohodlne vyhrať. Hocičo iné ako postup Spartaka sa neočakáva.

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose z druhého semifinálového zápasu Slovnaft Cupu medzi FK Senica a FC Spartak Trnava.

Stretnutie sa začne o 19:30.