2 : 3
(1:1)
Španielsko
Naposledy zmenené pred 2 rokmi

Na štadióne pod Dubňom sa už dnes nič neudeje. Sokolíci prehrávajú so Španielmi rovnakým výsledkom, akým dokázali zvíťaziť v Seville počas minulého roka. Naši mladíci sa ale s istotou nemajú za čo hanbiť. Predviedli výborný výkon najmä v defenzivé, aj napriek trom inkasovaným gólom. S konštatovaním, že Španieli dnes zvíťazili výsledkom 3:2 a spečatili svoj postup na európsky šampionát hráčov do 21 rokov sa s vami od klávesnice lúči Adam Pančák.

90+4

90+4

Na štadióne pod Dubňom prebieha záverečná minúta nadstaveného času.

90+3

Španieli nevyužili prečíslenie dvoch proti jednému po našej chybe v obrane.

90+1

Slovensko dalo gól!
Je tam! O všetkom nemusí byť ani zďaleka rozhodnuté. SEBASTIÁN NEBYLA výborne vyskočil v šestnástke a hlavou usmernil center z rohu až za Garcíu.

90

Duo Galčík – Bobček si teraz vypracovalo peknú príležitosť. Španieli ale odvracajú na rohový kop.

89

Navarro nádhernými kľučkami takmer prešiel celou našou šestnástkou. Našťastie ho zastavil Obert.

87

Hostia s loptou na kopačkách. Tí dnes splnili svoj cieľ, s ktorým pricestovali do Žiliny a definitívne potvrdzujú postup na európsky šampionát hráčov do 21 rokov.

85

Na štadióne pod Dubňom sa nám v týchto chvíľach už len dohráva. Španieli smerujú za svojim 7. víťazstvom v tejto kvalifikácii.

81

Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Šviderský, prichádza Nebyla.
Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Kaprálik, prichádza Slebodník.
Striedanie v tíme Španielsko: z ihriska odchádza Gil, prichádza Riquelme.

80

Španielsko dalo gól!
Španielskému koučovi vyšlo striedanie na výbornú. Samuel Suľa sa nešťastne pošmykol pri súboji, z ktorého následne pramenil center do našej šestnástky, kde nechytareľnou strelou prekonal Belka ROBERO NAVARRO.

79

Španieli v defenzíve výborne zapracovali a naša gólová radosť sa nekoná.

78

Po faule na Bobčeka budú mať naši mládežníci možnosť priameho kopu z ľavej strany ihriska na útočnej polovici.

77

Gil sa snažil presadiť v našej šestnástke, no Samuel Suľa si ho výborne postrážil.

76

Dnešný zápas sokolíkov pod Dubňom sleduje 3024 divákov.

74

Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Bernát, prichádza Kadák.

73

Šviderský ohrozil bránu Gárciu približne z tridsiatich metrov. Sokolíci si pripisujú vôbec prvú strelu v druhom polčase.

70

Striedanie v tíme Španielsko: z ihriska odchádza Rodri, prichádza Navarro.

70

Sokolíci sa ako keby utiahli po tom čo po druhykrát inkasovali.

67

Žltú kartu dostáva Ján Bernát (Slovensko).

66

Sergio Gómez teraz aj za pomoci teču nášho bránacieho múru prepálil z priameho kopu všetko čo mu stálo v ceste. Lopta končí až za chrbtom Belka.

65

Po faule na Rodriho pred našou šestnástkou budú mať Španieli zaujímavú možnosť na ohrozenie brány Belka.

63

Bobček síse vybojoval loptu v šestnástke Španielov, no píska sa jeho nedovolený zákrok.

62

Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Iľko, prichádza Galčík.
Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Trusa, prichádza Bobček.

61

Žltú kartu dostáva Martin Šviderský (Slovensko).

60

Španieli sa v ofenzíve nevedia absolútne presadiť. Naša defenzíva funguje zatiaľ na výbornú.

58

Sokolíci sa narozdiel od toho čo predvádzali v prvom polčase, dokážu dostať až poľahky do šestnástky Špúanielov.

57

Hra sa v posledných minútach veľmi kúskuje. Po viacerých fauloch museli byť hráči ošetrovaní.

54

Tak toto mohol byť pokojne gól! Trusa sa takmer osamotený dostal ku lopte v šestnástke súpera.

52

Síce náš dnešný súper zatiaľ drží loptu na svojich kopačkách, zatiaľ je to bez streleckého pokusu.

51

Striedanie v tíme Španielsko: z ihriska odchádza Francés, prichádza Chust.

50

Španielom sme v druhom polčase zatiaľ nič nedovolili.

47

Na sokolíkoch je vidieť obrovskú chuť a odhodlanie ísť si za víťazstvom okamžite po začiatku druhého dejstva.

46

Naši mladíci chceli ísť po zisku lopty ihneď dopredu. To sa im však nepodarilo.

46

Striedanie v tíme Španielsko: z ihriska odchádza Miranda, prichádza Sánchez.
Striedanie v tíme Španielsko: z ihriska odchádza González, prichádza Turrientes.

46

Začal sa druhý polčas.

Po prvom polčase hrajú naši sokolíci so Španielmi nerozhodne 1:1. Aj keď to po úvodných 12. minútach zápasu vyzeralo na jednostrannú hru Španielov, všetko sa s každou jednou pribúdajúcou minútou zmenilo. Slováci zvýšili aktivitu v ofenzíve, za čo boli v 38. minúte odmenení pokutovým kopom, ktorý Bernát premenil bez akýchkoľvek problémov. V závere prvého dejstva mali dokonca naši reprezentanti možnosť otočiť skóre zápasu. To sa ale nepodarilo a aj preto je pod Dubňom vyrovnané a do druhého dejstva sa s určitosťou máme na čo tešiť.

45+1

Prvý polčas sa skončil.

45

V Žiline sa ku prvému polčasu nadstavuje ešte jedna minúta.

43

Veľká tutovka pre našich ostáva nevyužitá. Bernát aj napriek tomu, že bol v obkľúčení sa dokázal prebiť v šestnástke až ku hlavičke. Tá ale končí len v náruči Garcíu.

42

Španielom teraz poriadne brnkáme na nervy z čoho vypramenili aj ich dve žlté kary v priebehu jednej minútý.

41

Žltú kartu dostáva Juan Miranda (Španielsko).

41

Žltú kartu dostáva Bryan Gil (Španielsko).

40

Sokolíci po strelenom góle ožili a držia Španielov pod tlakom.

38

Na štadióne pod Dubňom je vyrovnané. JÁN BERNÁT sa zo značky bieleho bodu nemýlil a loptu umiestnil presne ku pravej tyči.

36

Bola nariadená penalta pre Slovensko. Kaprálik bol pri streleckom pokuse zo šestnástky faulovaný a sokolíci majú veľkú šancu na vyrovnanie.

35

Zdá sa, že Španieli nás chcú svojou typickou hrou uspať.

33

Obert sa celkom nebezpečne pohral s loptou v obrane. Našťastie to zvládol.

31

Dostali sme sa výborne do útoku a Bernát zakončoval zo stredu šestnástky. Škoda, že jeho strela bola veľmi slabá.

29

Španieli hrajú s lotpou na našej polovici.

27

Šviderský výborne zapracoval na polovici Španielov a získal loptu.

26

Iľko teraz šprintoval za dlhokánskym centrom, avšak prvý pri lopte bol obranca hostí.

25

Filip Lichý teraz dobre centroval do šestnástky, no nenašiel tam ani jedného z našich.

23

Ožívajú aj slovenskí fanúšikovia na tribúnach pod Dubňom.

23

Bryan Gil sa teraz trochu ťažšie zdvíha zo zeme po tom čo ho naši čisto odzbrojili.

21

Naši si teraz výborne postrážili Španielov v ofenzíve a získavajú loptu.

20

Tak toto bola tutovka Španielov! Bryan Gil mal na kopačke druhý gól, po tom čo mu loptu sklepával hlavou jeden z jeho spoluhráčov. Na šťastie pre nás dokázal Belko túto situáciu aj za pomoci Nemčíka zvládnuť.

18

Španieli teraz ako keby prestali hrať. Ani zďaleka nie sú v ofenzíve takí nebezpečný, ako tomu bolo na začiatku zápasu.

16

Sokolíci ožívajú. Takto sa nám to páči. Bernát sa výborne preštrikoval do šestnástky Španielov, kde prízemným centrom hľadal nabiehajúceho Trusu. Ten loptu nanešťastie netrafil ideálne a zostala stáť asi meter od brány nášho súpera.

15

Žltú kartu dostáva Matej Trusa (Slovensko).

13

Španieli spravili chybu na polovici ihriska a ihneď bol z toho dobrý protiútok našich. Adrián Kaprálik prenikol do šestnástky z pravej strany ihriska a zakončil na bránu Gárciu. Lopta ale končí len v náruči španielského gólmana.

12

Sokolíci pôsobia po 12. minútach zápasu proti Španielom veľmi ustráchaným dojmom. Takmer ani len neprenikli za polovicu ihriska.

9

Pod Dubňom sme sledovali nádhernú strelu Rodriho, ktorý to obaľovačkou namieril len na žrď brány Belka, ktorý sa mohol len prizerať. Zatiaľ s nami hrá aj šťastena.

8

Sledovali sme prvý rohový kop zápasu, ktorý si pripísal na svoje konto náš dnešný súper.

7

Španieli mali ďalšiu obrovskú šancu. Po rohu sa lopta dostala nebezpečne do našej šestnástky a tam ju našťastie tesne pred bránkovou čiarou odkopol Lichý.

4

Takýto úvod zápasu sme si neželali ani v najhoršom sne. BRYAN GIL prenikol do našej šestnástky z ľavej strany, kde si narazil loptu so svojim spoluhráčom a nechytateľne, aj keď s tečom, zakončil na vzdialenejšiu tyč.

3

Center z ľavej strany ihriska do našej šestnástky si Belko postrážil a loptu má vo svojom náruči.

2

Španieli okamžite po začiatku stretnutia, ak nepočítame náš úvodný výkop, držia loptu na svojich kopačkách a Slovákov k ničomu nepúšťajú.

1

Sokolíci odštartovali duel dlhým nákopom dopredu, ktorý končí len za autovou čiarou.

1

Štadión pod Dubňom vyzerá byť celkom statočne zaplnený.

Oba celky sú už na trávniku. Počujeme štátne hymny oboch krajín.

Úvodné zostavy:

Slovensko: Belko – Iľko, Nemčík, Obert, Vojtko ©, Suľa – Bernát, Šviderský, Lichý – Kaprálik, Trusa
Náhradníci: Krajčírik – Tumma, Nebyla, Slebodník, Galčík, Bakaľa, Tučný, Kadák, Bobček
Trenér: Jaroslav Kentoš

Španielsko: García – Gómez, Francés, Pacheco, Miranda – Rodri, Blanco, González – S. Gómez, Ruiz ©, Gil
Náhradníci: Muñoz . Lobete, Turrientes, Vilariño, Chust, Navarro, Karrikaburu, Sánchez, Riquelme
Trenér: Luis de LA Fuente

Rozhodca: Jaeger – Weiss, Sabanovic.

Na štadióne pod Dubňom budeme v utorok o 16:00 môcť sledovať duel kvalifikácie na európsky šampionát hráčov do 21 rokov medzi reprezentáciami Slovenska a Španielska.

Slovensko

Slovenským sokolíkom patrí aktuálne v skupine C druhá priečka, práve za prvým Španielskom. Mančaft vedený Jaroslavom Kentošom získal v 7 zápasoch 12 bodov a na konte má skóre 13:9. V poslednom zápase, ktorý sa uskutočnil pred 4 dňami na rovnakom mieste, dokázali sokolíci poraziť. Severné Írsko 2:1 po góloch Trusu a Kadáka.

Španielsko

Španieli sú pred týmto duelom lídrom tabuľky skupiny C s pohodlným 6 bodovým náskokom pred našou reprezentáciou. Na konte majú 18 bodov a skóre 25:4. V poslednom zápase, ktorý odohrali 25. marca na domácom Estadio El Prado dokázali zvíťaiť nad Litvou výsledkom 8:0.

Naša reprezentácia sa už v doterajšom pribehu kvalifikácie so Španielmi stretla. V oktŕobri minulého roka sme im v španielskej Seville podľahli po výsledku 3:2.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.