Severné Macedónsko
Naposledy zmenené pred 2 rokmi

Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 3:0. Střely mimo: 6:2. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:12.

Bruno Fernandes se v tomto zápase dokázal dvakrát prosadit a rozhodl o tom, že Portugalsko postoupí na finálový turnaj MS. Naopak Severní Makedonie končí těsně pod vrcholem. Portugalsko dnes předvedlo dobrý soustředěný výkon.

90+3

Konec zápasu.

90+3

Dostáváme se do poslední nastavené minuty.

90+2

V poklidném tempu se zápas dohrává, domácí fotbalisté jsou velmi blízko postupu na MS.

90+1

Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází João Moutinho, přichází Vitinha.

90+1

Navíc budeme sledovat pět minut. Hosté měli možnost rohového kopu, ale centr před branku nebyl přesný.

89

Diogo Costa se zapojil do rozehrávky Portugalska, rozhodl se pro dlouhý výkop.

88

Domácí celek rozehrával rohový kop, ale obrana si v pohodě dokázala poradit s akcí soupeře.

87

Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Bruno Fernandes, přichází Matheus Nunes.

87

Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Eljif Elmas, přichází Boban Nikolov.
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Bernardo Silva, přichází João Félix.

86

Hraje se spíše na polovině hrací plochy, sledujeme klidnější pasáž hry.

85

Cristiano Ronaldo zkoušel poslat přihrávku před branku, ale obrana Severní Makedonie si dokázala poradit.

85

Portugalsko pokračuje v aktivní hře a soupeři nedává mnoho prostoru pro kombinační hru.

84

João Cancelo vybojoval autové vhazování na polovině hrací plochy, následně se on ani jeho spoluhráči do výraznější šance nedostali.

83

Portugalsko nyní kombinuje na útočné polovině a pokouší se zde něco vymyslet.

82

Cristiano Ronaldo se dobře zorientoval před brankou, vyskočil na centr spoluhráče, ale jako první byl u míče Stole Dimitrievski, který vyboxoval balon.

81

Po krátké přestávce způsobené ošetřováním hra pokračuje dál.

80

Jeden z hráčů Severní Makedonie je ošetřovaný na hrací ploše, asi bude střídat. Eljif Elmas je tím hráčem, u kterého jsou nyní lékaři.

79

Cristiano Ronaldo po rychlém přenesení hry hledal přihrávkou spoluhráče, ale Darko Velkovski na poslední chvíli akci zastavil.

79

Hostující celek se dožadoval odpískání pokutového kopu, ale sudí nechávají hru plynout.

77

Po pasáži hry, kterou ovlivnila střídaní, pokračuje zápas dál. Domácí fotbalisté vedou o dvě branky a mají velmi dobře nakročeno k postupu na finálový turnaj MS.

76

Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Otávio, přichází William Carvalho.
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází Rafael Leão.

76

Zdá se, že bude brzy střídat také domácí celek.

75

Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Tihomir Kostadinov, přichází Stefan Aškovski.

75

Diogo Jota to vzal na sebe, jeho rána bez přípravy končí vedle.

75

Domácí měli možnost volného kopu, centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit.

74

Žlutou kartu dostává Ezgjan Alioski (Severní Makedonie).

72

Ezgjan Alioski si v souboji se soupeřem o míč počínal hodně nedovoleně, hrát tak mohou domácí fotbalisté.

70

Dvacet minut hry nás dělí od konce zápasu a také Portugalsko od postupu na MS. Severní Makedonie se sice snaží, ale její soupeři jsou dnes lepší.

68

Domácí fanoušci už ví, že postup je blízko. Atmosféra v hledišti na stadionu zde v Portu je velmi dobrá.

68

Žlutou kartu dostává João Cancelo (Portugalsko).
Žlutou kartu dostává Visar Musliu (Severní Makedonie).

65

Portugalsko právě vstřelilo branku!
Bleskové přenesení hry a domácí celek navyšuje své vedení. Postup na finálový turnaj MS je pro Portugalsko blízko. Po Jotově přihrávce se ránou z první prosazuje výborně naběhnutý BRUNO FERNANDES. Asistence: Diogo Jota.

63

Mnoho fotbalové krásy momentálně k vidění není, fotbalisté v červeném hrají aktivně, tlačí se do zakončení.

62

Do rozehrávky hostujícího celku se zapojil také brankář. Následně domácí vybojovali míč, ale Diogo Jota o něj rychle přišel.

61

Domácí fotbalisté kombinují na své polovině, zkouší něco vymyslet a rychle se dostat na útočnou polovinu, ale nedaří se to.

60

Hodina hry je pryč, zaslouženě vede Portugalsko na své půdě nad Severní Makedonií o jednu branku. Domácí mají dál převahu a hrají aktivně.

59

Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Aleksandar Trajkovski, přichází Darko Čurlinov.

59

Bruno Fernandes rozehrával rohový kop, poslal míč přesně před branku. Tam byl osamocený Cristiano Ronaldo, jehož hlavička končí nad.

58

Rohový kop pro Portugalsko. Centr se snesl před branku, ale pokus byl hodně přetažený. Obrana si snadno poradila. Následně Bruno Fernandes pálil vedle.

57

Otávio se zbavil soupeře a zkoušel se propracovat k zakončení, jeho pokus byl ale zblokovaný.

55

Deset minut hry je z druhého poločasu pryč, je patrné, že Portugalsko pokračuje v aktivní hře a snaží se něco vymyslet. Bruno Fernandes z velké dálky neuspěl.

54

Diogo Costa si postavil spoluhráče do zdi. Ránu z velké dálky dokázala obrana odhlavičkovat do bezpečí.

53

Portugalský Diogo Jota si počínal nedovoleně, rozehrávat volný kop budou hostující fotbalisté.

51

Cristiano Ronaldo zkoušel něco vymyslet před brankou soupeře, ale obrna si včas dokázala poradit. K zakončení se nedostal.

50

V úvodu druhého poločasu sledujeme klidnější pasáž hry.

50

Severní Makedonie nyní rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.

49

Nuno Mendes vedl zajímavou akci svého celku, ale nedokázal přesněji vypálit. Jeho rána přes obránce končí vysoko nad brankou. Stole Dimitrievski zasahovat ani nemusel.

48

Domácí fotbalisté kombinují na své polovině a vrací hru k brankáři, který se zapojil do rozehrávky.

46

Během poločasové přestávky připravil hostující trenér jedno střídání, uvidíme, jak se to projeví na obranu hry.

46

Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Milan Ristovski, přichází Bojan Miovski.

46

Utkání pokračuje druhým poločasem.

46

Začal druhý poločas.

Bruno Fernandes po přihrávce Cristiana Ronalda je zatím jediným střelcem tohoto zápasu. Většinu poločasu domácí kontrolovali hru, měli balon pod kontrolou. Zatím má blíže k postupu Portugalsko, které na stadionu v Portu vede nad Severní Makedonií 1:0.

45+2

První poločas skončil.

45+2

Ještě jedna nepřesná rána, kterou vyslal João Cancelo.

45+1

Diogo Costa se zapojil do rozehrávky svého celku, domácí nikam nespěchají a čekají na konec poločsu.

45+1

Jednu minutu uvidíme navíc.

45

Domácí vybojovali v závěru poločasu rohový kop. Centr se snesl před branku, ale obrana si v pohodě poradila.

45

Začala poslední minuta hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut bude sudí nastavovat.

44

Portugalsko má míč pod kontrolou, Bruno Fernandes hledal nabíhajícího spoluhráče, tím byl Cristiano Ronaldo. Ten ale neuspěl. Následně ani Nuno Mendes nebyl přesný.

43

Severní Makedonie, jmenovitě Eljif Elmas, si počínal nedovoleně, dopustil se útočného faulu. Hrát tak mohou domácí.

42

Aleksandar Trajkovski si počínal ne polovině hrací plochy hodně důrazně v souboji o míč, ale sudí byl u situace blízko a nechává hru plynout.

40

Cristiano Ronaldo připravil zajímavou střeleckou pozici pro spoluhráče, ale z ostré pozice zakončující Diogo Jota minul branku.

40

Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, obrázek hry je stále stejný. Domácí fotbalisté mají převahu, tlačí se do zakončení, ale zatím na další branku čekáme.

38

Fotbalisté v červeném mají balon pod kontrolou, snadněji se dostávají na polovinu soupeře, kde kombinují. Následně ale Bruno Fernandes pas pokazil. a tak mohou hrát hosté.

37

Stole Dimitrievski se rozhodl pro dlouhý výkop od své branky. Na útočné polovině si ale Tihomir Kostadinov počínal nedovoleně, a tak balon získají domácí.

36

Znovu to byl Cristiano Ronaldo, kdo šikovně poslal míč před branku, kde měl kolegy. Nikdo z nich ale zakončovat nedokázal.

35

Ezgjan Alioski si počínal na hranici pravidel a podle sudího dokonce za ní. Balon tedy na polovině hrací plochy získali domácí.

34

Domácí i po vstřelené brance pokračují v aktivní hře, Cristiano Ronaldo znovu hledal spoluhráče postaveného v dobré pozici, ale tentokrát mu jeho plán překazila obrana.

32

Domácí celek se po chybě soupeře dostává do vedení. Stefan Ristovski špatně rozehrál. Následně balon získal Cristiano Ronaldo. Ten už mohl zakončovat, ale vymyslet pas na spoluhráče, kterým byl BRUNO FERNANDES. Ten se dostal do výraznější šance, kterou střelou na vzdálenější tyč dokázal proměnit. Asistence: Cristiano Ronaldo.

32

Cristiano Ronaldo si pokoušel vypracovat příznivější střeleckou pozici, ale neuspěl.

31

Fotbalisté v červeném kombinují na polovině hrací plochy, tlačí se do zakončení, ale obrana Severní Makedonie si zatím počíná dobře.

30

Půlhodina hry je pryč, domácí fotbalisté hrají aktivně, mají optickou převahu Viděli jsme zatím jednu velkou šanci, ale Cristiano Ronaldo minul branku.

28

Nuno Mendes leží na hrací ploše a má podle všeho zdravotní problémy. Dostal se do souboje s Tihomirem Kostadinovem. Na hrací plochu míří lékaři.

27

Stole Dimitrievski s rozehrávkou dlouho neváhal, rychle vykopl míč od své branky a poslal pozdrav přes celé hřiště brankáři. Hostující hráči dlouhý výkop nedokázali zastavit.

27

Bernardo Silva rychle rozehrál, ale obrana si s následným centrem před branku dokázala poměrně snadno poradit.

26

Bruno Fernandes dostal před branku dobrou přihrávku, ale v souboji s obráncem si nedokázal poradit. Balon končí zblokovaný mimo hrací plochu, následovat bude roh.

24

Domácí vybojovali rohový kop. Centr se snesl před branku, poslal ho Bruno Fernandes. Dlouho s rozehrávkou čekal. Následně hlavičkoval osamocený Diogo Jota. Jeho zakončení minulo branku. Hlavičkoval, míč se od země odrazil nad.

21

Portugalsko rozehrává od své branky, postupně přešlo střední část hrací plochy. Dlouhý centr už Bruno Fernandes na hrací ploše nedosáhl. João Cancelo mu poslal hodně nepřesně balon.

20

Nuno Mendes to zkoušel individuálně, v souboji jeden na jednoho u postranní čáry nedokázal vybojovat míč.

19

Enis Bardhi poslal centr před branku, kde byl volný jeho spoluhráč. Ezgjan Alioski se propracoval k ráně z první. Míč končí mimo hrací plochu. Diogo Costa bude rozehrávat.

17

Volný kop bude rozehrávat Severní Makedonie. Centr se dostal před braku a balon v pohodě získal Diogo Costa.

16

Enis Bardhi centroval od rohového praporku a jeho balon odehrála obrana do bezpečí. Akce pokračovala dál, a Tihomir Kostadinov byl faulovaný soupeřem. Balon pro hosty.

15

Enis Bardhi vybojoval díky zblokované střele rohový kop pro svůj tým. Centr se snesl před branku, ale následná hlavička byla zblokovaná na další roh.

15

čtvrthodina hry je pryč, domácí fotbalisté před malou chvílí nedokázali proměnit obrovskou šanci,

14

Nádherná kombinace Portugalska. Skvělý míč za obranu dostal Cristiano Ronaldo. Zpracoval si balon a rychle vypálil. Jeho rána na vzdálenější tyč jen o malý kousek minula cíl. Měli jsme tu první výraznější šanci v tomto zápase.

12

Diogo Costa pomohl kolegům s rozehrávkou, domácí mají balon pod kontrolou hluboko na své polovině a zatím marně čekají na nějakou příležitost.

11

Domácí to zkoušeli podél postranní čáry, ale dlouhý míč za obranu nebyl nejpřesnější. Míč získali hosté kteří se rychle pokoušeli otočit směr hry. Centr se nepovedl, a proto bude Nuno Mendes rozehrávat aut na své polovině.

10

Deset minut hry je pryč, optickou převahu mají sice fotbalisté Portugalska, ale na výraznější šanci v tomto mači čekáme.

8

Nuno Mendes a Bernardo Silva si vyměnili míč na půlce, ale neměli koho vysunout do útoku, a tak hru vrací hlouběji do své poloviny. Sledujeme atím opatrný fotbal.

7

Ezgjan Alioski vhazuje na své polovině a pokoušel se najít spoluhráče co nejdál od branky. To se podařilo, ale právě na půlce se pokus o rychlý protiútok zastavil.

6

Diogo Jota vedl zajímavou akci domácích, ale Visar Musliu byl ve správný čas na správném místě a balon vybojoval. Následně ale Portugalsko opět vybojovalo balon.

4

Po delším obléhání se stabilněji k míči dostal domácí celek. Nuno Mendes kombinoval se spoluhráči, nakonec si obrana poradila za cenu dalšího vhazování na půlce.

3

Portugalsko se dostalo na útočnou polovinu, následně vybojovalo autové vhazování. Pak Bruno Fernandes získal možnost autu.

1

Severní Makedonie se sice propracovala na útočnou polovinu, ale rychle přišla o míč.

1

Utkání začalo, domácí hrají v červeném, hosté oblékli bílé dresy.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Portugalsko: D. Costa – Cancelo, Danilo Pereira, Pepe, N. Mendes – B. Fernandes, Moutinho, Otávio – Ronaldo ©, Diogo Jota, B. Silva.
Náhradníci: Patrício, J. Sá – W. Carvalho, J. Fonte, Guedes, Guerreiro, Félix, Leão, Nunes, André Silva, Soares, Vitinha.

Severní Makedonie: Dimitrievski – S. Ristovski ©, Musliu, D. Velkovski, Alioski – Elmas, E. Bardhi, A. Ademi, Trajkovski – M. Ristovski, Kostadinov.
Náhradníci: Naumovski, Šiškovski – Aškovski, David Babunski, Dorian Babunski, Čurlinov, Miovski, Nikolov, Ristevski, Serafimov, Spirovski, Todoroski..

Jasným favoritem zápasu je Portugalsko, nicméně Severní Makedonie už jedno velké překvapení zvládla. Narodí se v Portu další?

Postupový klíč z této dvojice je jasný. Vítěz zápasu postoupí přímo na MS do Kataru. Podobně jako vítěz zápasu Polsko – Švédsko.

Severní Makedonie hodně nečekaně dokázala poradit Itálii 1:0. Úřadující mistry Evropy ze hry o světový šampionát vyřadila branka Trajkovského z druhé minuty nastavení. Jeho gól odstartoval obrovskou severomakedonskou radost.

Portugalsko v předchozí fázi kvalifikace dokázalo porazit na své půdě Turecko 3:1 díky brankám Otavia, Diogo Joty a Nunese. Nutno poznamenat, že turecké Yilmaz nedokázal za stavu 1:2 proměnit pokutový kop.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního fotbalu. Kvalifikace o MS ve fotbale pokračuje dalšími zápasy. V tomto barážovém utkání proti sobě nastoupí Portugalsko a Severní Makedonie.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.