(0:1)
Slovensko
Naposledy zmenené pred 2 rokmi
90+3

Slovenskí futbalisti zdolali v prípravnom zápase tím Fínska 2:0. V prvom polčase boli na trávniku o niečo lepší Fíni, no v koncovke boli efektívnejší naši futbalisti zásluhou Dudovho pekného gólu. Po prestávke však prišlo zlepšenie a v druhej 45-minútovke Slováci nedali Fínom žiadnu šancu a svoje vedenie ešte zvýšili. Naši hráči sa tak lúčia s reprezentačnou prestávkou pekným víťazstvom.

90+3

V nadstavenom čase sa toho príliš nedeje a zápas sa už asi iba bude dohrávať.

90+1

Fíni sa teraz vďaka peknej kombinácii dostali až k slovenskej šestnástke. Ich akcia však skončila kvôli útočnému faulu Nissilu.

90

Hlavný rozhodca nadstavuje ešte tri minúty.

88

Dávid Strelec sa mohol hneď zapísať do listiny strelcov, keď z priameho kopu vypálil ponad múr tvrdý pokus. Hrádecký po ňom ani nešiel, no nakoniec našťastie pre fínskeho gólmana lopta končí vedľa brány.

86

Fíni menia ďalšiu dvojicu hráčov. Forss s Alhom odchádzajú a nahradia ich Kallman s Ylitolvom.
Na našej strane odchádza strelec prvého gólu Ondrej Duda. Na jeho miesto príde Strelec.

84

Hráči Fínska sa snažili presadiť po pravom krídle, ale kombinácia Pukkiho s Nissilom bola nepresná.

82

Róbert Boženík podobne ako pri druhom góle posúval loptu Jirkovi, no ten to napálil tesne vedľa pravej tyčky.

81

Lukáš Haraslín sa pri prechode do útoku dostal do ofsajdu a aj táto akcia je tak predčasne ukončená.

80

Nissila sa snažil posunúť loptu na vysoko postaveného Forssa. Aj táto prihrávka však bola nepresná a rozohrať môže brankár Plach.

78

Až teraz sa hráči Fínska dostali do súvislejšieho útoku, ktorý však skončil nepresnou prihrávkou Kamaru.

75

Po zvýšení vedenia sa aktivita Fínov pomerne utlmila a loptu prevažne držia naši futbalisti.

74

Kvôli previneniu proti pravidlám dostáva žltú kartu Christián Herc.

72

Slovensko dalo gól!

Boženíkovu prihrávku si na útočnej polovici prebral ERIK JIRKA, ktorý potom pekným individuálnym prienikom si vytvoril priestor a pozemnou strelou k ľavej tyčke prekonal Hrádeckého.

71

Z rohu sa nám nič vyťažiť nepodarilo, no zatiaľ ostávame na útočnej polovici.

70

Lukáš Haraslín sa po ľavom krídle snažil dostať cez Kamaru. Úspešnejší bol v tomto súboji napokon Fín, keď loptu vytesnil na roh.

68

Niečo vyše 20 minút pred koncom tu máme hromadné striedania na oboch stranách. U Fínov sa vymenia Lingman a Pohjanpalo so Schullerom a Pukkim. Tarkovič potom stiahol Bera s Holúbekom za Herca s De Marcom.

65

K rohu sa teraz dostali Fíni. Pohjanpalo sa však napriek vysokému výskoku k strele nedostal a lopta je už v strede poľa.

63

Lukáš Haraslín sa dokázal uvoľniť v šestnástke a napokon aj vystrelil. Jeho pokus bol však mierne stečovaný a Hradecký ho tak pohodlne chytil.

62

Aj tento roh skončil dobrým obranným zákrokom jedného z obrancov Fínska. Boženík potom navyše fauloval a rozohrávať tak budú Fíni.

60

Náš tím si vypracoval ďalší rohový kop, ale ani z celkovo štvrtej takejto príležitosti sa bránu Hradeckého ohroziť nepodarilo.

57

Matúš Bero sa nakoniec žltej karte nevyvaroval. Po tvrdom zákroku v strede poľa mu ju totiž hlavný arbiter vyťahuje.

56

Druhý roh Slovenska zahrával Lukáš Haraslín. Loptu však okamžite odkopla fínska obrana.

55

Vďaka Haraslínovi budeme kopať rohový kop.

54

Po rýchlom protiútoku sa snažil zakončovať Róbert Boženík. Z Haraslínovho centra sa mu to však nepodarilo a lopta skončila mimo hracej plochy.

53

Za obranu sa dostal k mäkkému oblúčiku Marcus Forss. Fínsky útoční však bol zdvojený a o loptu prišiel.

52

Po úvodnom nápore Fínov držia loptu naši obrancovia a pomaly by sme sa tak mohli presunúť aj do útoku.

50

Lingman potom zahrával aj druhý roh. Jeho center však preletel iba okolo všetkých hráčov v pokutovom území a rozohrávať bude Plach.

49

Fíni si vypracovali rohový kop. Lingmanov center našiel Pohjanpala, ale útočník tureckého Rizesporu loptu ideálne netrafil.

46

Na začiatku druhého polčasu tu máme zmeny na oboch stranách. Fíni vymenia Loda za Nissilu. Štefan Tarkovič sa rozhodol zmeniť Hancka za Šatku a Almásiho za Boženíka. Dôjde aj k výmene brankárov. Na lavičku odchádza Holec a po prvýkrát medzi reprezentačnými tyčami uvidíme Františka Placha.

46

Začal sa druhý polčas.

Druhý polčas sa začne približne o 19:00.

45

Prvý polčas sa skončil.
Nadstavovať sa nebude ani minúta a prvý polčas tak končí. Naši futbalisti odchádzajú do kabín po polčase o niečo spokojnejší, keď napriek nie príliš ofenzívne presvedčivému výkonu vedú nad Fínskom 1:0.
Jediným strelcom duelu je zatiaľ Ondrej Duda.

45

Jirka sfauloval v súboji Ivanova a Fíni budú môcť rozohrávať.

44

Do dobrej pozície na zakončenie sa dostali až dvaja hráči Fínska. Lod napokon ani nevystrelil, no Forssov nebezpečný volej musel blokovať Milan Škriniar.

42

Po rýchlom nápore fínskeho mužstva sa však hra spomalila a uvidíme, či nám hráči do konca polčasu ešte niečo ponúknu.

40

Fíni sa takmer ihneď pokúšajú o vyrovnanie, ale pozorný Škriniar súperov center odvrátil.

38

Z nenápadnej akcie prihral po rýchlom šprinte pred šestnástkou Bero ONDREJOVI DUDOVI a ten skvelou strelou do pravého horného rohu otvoril skóre dnešného duelu.

35

Štatistika držania lopty: 49:51

33

Slováci sa takmer dostali po zisku lopty na útočnej polovici do zakončenia, no tesne pred pokutovým územím bola ich akcia prerušená.

31

Fínska spolupráca Alha s Hostikkom končí nepresnosťou a lopta je tak mimo hracej plochy.

30

za tvrdý zákrok je žltou kartou potrestaný Jakub Holúbek.

29

Center do šestnástky letel na Matúša Bera. Ten si pri pokuse o hlavičku pomohol útočným faulom a hra je tak prerušená.

28

Momentálne sa hrá v pomalom tempe. Naši obrancovia si vymieňajú krátke prihrávky na svojej polovici.

25

Spoza šestnástky si to na strelu pripravil Robin Lod. Záložník americkej Minnesoty však svojím pokusom iba obtrel bočnú sieť Holecovej brány.

24

Na druhej strany sa však znovu snažili pohroziť Fíni. Alhov center však odhlavičkoval jeden zo slovenských obrancov a nebezpečenstvo je tak zatiaľ zažehnané.

21

K odrazenej lopte sa dostal Matúš Bero. Slovenskému záložníkovi sa podarilo vypáliť takpovediac z prvej, no jeho pokus preletel iba ponad brvno.

20

Stanislav Lobotka teraz skúšal nacentrovať loptu do vnútra šestnástky. Príliš mu to však nesadlo a prihrávka nenašla nikoho z hráčov v modrom.

19

Fínsko sa opäť skúsilo presadiť pomocou centra. Ten však odhlavičkoval Škriniar, no na strelu z prvej to mal nabité Uronen. Jeho prízemná strela však skončila priamo v náručí gólmana Holeca.

17

Lopta sa naďalej nachádza najmä na defenzívnej polovici Slovenska. Útok Fínov až teraz skončil po tom, čo lopta opustila hraciu plochu. Odkopávať tak bude môcť Dominik Holec.

15

Dobrú prihrávku do behu dostal Marcus Forss. 22-ročný útočník Hullu si to už už pripravoval na strelu, no jeden z vracajúcich sa Slovákov ho zablokoval.

14

Roh Ondreja Dudu bol privysoký pre všetkých hráčov čakajúcich v šestnástke. Lopta sa tak už presunula do stredu poľa.

13

Po prvom zaujímavejšom útoku Slovákov budú mať naši futbalisti rohový kop.

12

Ondrej Duda si dokázal na vlastnej defenzívnej polovici vypýtať faul od Lingmana a náš tím sa tak môže pokúsiť zaútočiť.

10

Futbalisti zo severu Európy teraz zahrozili zaujímavým centrom. Lopta však bola pre Pohjanpala vysoká a fínsky útočník tak zakončiť nemohol.

7

Matúš Bero sa previnil voči pravidlám a rozohrať tak budú môcť Fíni. Pre záložníka holandského Vitesse je to už druhý faul a rozhodca ho varoval, že nabudúce by mohol vytiahnuť aj žltú kartu.

6

Loptu majú momentálne v moci hráči Fínska a nášmu tímu sa na útočnú polovicu zatiaľ dostať nedarí.

4

Až teraz sa Fíni dostali po zaujímavej kombinácii na dostrel Holecovej brány. Marcus Forss to však napálil iba nad brvno.

3

V úvode zápasu sa hrá v pomalšom tempe. Oba tímy sa zatiaľ príliš nedostávajú na útočnú polovicu.

1

Prvá akcia Fínska sa končí ofsajdom Forssa.
Rozohrať tak budú môcť naši hráči.

1

Úvodné zostavy:

Fínsko: Hrádecký – Alho, Ivanov, L. Vaisanen, Uronen – Lod, Lingman, Kamara, Hostikka – Pohjanpalo, Forss
Náhradníci: Erkisson, Joronen, Kallman, Niskanen, Nissila, O´Shaughnessy, Pukki, Schuller, Tenho, S. Vaisanen, Ylitolva
Trenér: M. Karenerva

Slovensko: Holec – Holúbek, Hancko, Škriniar, Sekulič – Lobotka – Haraslín, Bero, Duda, Jirka – Almási
Náhradníci: Boženík, De Marco, Herc, Hrošovský, Koscelník, Plach, Regali, Rodák, Strelec, Šatka, Valjent
Trenér: Š. Tarkovič

Rozhodca: E. Eskas.

Všetkým futbalovým priaznivcom prajem pekný večer a vítam Vás pri našom online prenose. V prípravnom zápase na seba narazia Fínsko a Slovensko.

Slovensko
Naši futbalisti skončili v kvalifikácii na Majstrovstvá sveta tretí a na záverečnom turnaji sa tak nepredstavia. Počas tejto reprezentačnej pauzy ich tak čaká prípravný dvojzápas s Nórskom a Fínskom. Ten prvý už majú za sebou, keď v Osle podľahli Nórom 0:2. Gólovo sa presadili domáce najväčšie hviezdy Haaland s Odegaardom a proti Fínom sa Slováci budú snažiť o zlepšenie nálady.

Fínsko
Fínsko skončilo v kvalifikácii rovnako ako Slovensko tretie a ich tak tiež čakajú iba prípravné stretnutia. V tom prvom sa predstavili tu v španielskej Murcii proti inej severskej krajine, Islandu. Oba tímy sa rozišli nerozhodne po výsledku 1:1 a uvidíme akou hrou sa Fíni budú prezentovať proti Slovensku.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.