1 : 0
(0:0)
Česko
Naposledy zmenené pred 2 rokmi

Švédsko dokázalo v predĺžení streliť gól, hrdinom je Robin Quaison. „Tre kronor“ postupujú do finálového boja o MS v Katare. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc.

Koniec zápasu.

120+1

Nadstavujú sa 2 minúty.

120

Tomáš Vaclík nakopol dlhú loptu do šestnástky súpera, defenzíva Švédska sa okamžite ubránila a odvrátila loptu preč.

118

Jan Sýkora s ďalším faulom na strane Česka, vypýtal si ho Pierre Bengtsson. Domáci hráči zvládajú záver po strelenom góle veľmi dobre.

117

Útočný faul Česka prerušuje hru, domáci hráči natiahnu čas a až potom bude Robin Olsen rozohrávať.

116

Striedanie v tíme Švédsko: z ihriska odchádza Emil Forsberg, prichádza Anthony Elanga.

115

Striedanie v tíme Švédsko: z ihriska odchádza Alexander Isak, prichádza Filip Helander.

114

Žltú kartu dostáva Jesper Karlström (Švédsko).

113

Aktívny Robin Quaison dotieral na obrancu Zimu až tak, že sa mu podarilo vybojovať rohový kop.

112

Aleš Matějů sa dostal k nákopu do pokutového územia, prihral ešte pod seba, avšak Ladislav Krejčí ml. mieril veľmi zle.

111

Striedanie v tíme Česko: z ihriska odchádza Adam Hložek, prichádza Ondřej Lingr.

110

Švédsko dalo gól!
Krásna kombinácia domácich na hranici šestnástky znamená úvodný zásah stretnutia. Boli tam rýchle prihrávky okolo obrancov Česka. ROBIN QUAISON si narazil loptu s Isakom a razom bol sám pred Vaclíkom, ktorého prekonal.

109

Jan Sýkora si cez otvorený priestor potiahol loptu pred šestnástku súpera, jeho pokus išiel priamo do miest, kde sa nachádzal Robin Olsen.

108

Striedanie v tíme Švédsko: z ihriska odchádza Kristoffer Olsson, prichádza Jesper Karlström.

107

Aleš Matějů sa na krídle nedostal k lopte, pas na jeho osobu nebol presný. Vhadzovať budú domáci hráči.

106

Začalo sa druhé predĺženie.

105+0

Nadstavenie prvého polčasu sa skončilo.

103

Žltú kartu dostáva Kristoffer Olsson (Švédsko).

102

David Zima sa ocitol vpredu. Dostal prihrávku na hranicu šestnástky, vzduchom ju poslal na zadnú žrď. Veľmi málo chýbalo, aby Tomáš Pekhart zakončoval medzi dvomi obrancami.

101

Dejan Kulusevski sprava prihrával pred bránku, Alexander Isak sa k jeho prihrávke nedostal a nemohol zakončovať na Vaclíka.

100

Milan Havel si prebral pred šestnástkou center z ľavého krídla, avšak nevystrelil a ani neprihral. Švédsko okamžite prešlo do kontry, Alexander Isak nezakončil podľa predstáv.

99

Dejan Kulusevski tentoraz fauloval, v strede ihriska išiel na trávnik Ladislav Krejčí, ktorý ešte narazil hlavou do kopačky Isaka, čo však bolo nezavinené.

97

Victor Lindelöf poslal dlhý aut, v šestnástke Česka si pomohol faulom mladý útočník Alexander Isak.

96

Dejan Kulusevski si našiel dlhý center z rohového kopu, individuálne neuspel. Vybojoval len aut.

95

Emil Forsberg sa individuálne nepresadil, zastavil ho obranca Jakub Brabec. Po následnej aktivite Isaka z toho bude roh.

94

Sprava prišiel výborný center na zadnú žrď a Robin Quaison bol razom vo veľkej šanci. Namiesto gólovej hlavičky však ešte prihrával, čo zachránilo český tím od inkasovaného gólu.

93

David Zima po jednom zo súbojov nepríjemne dopadol na trávnik, faul sa však nepískal. Bude v poriadku a môže pokračovať.

92

Tomáš Pekhart si zbehol na ľavé krídlo, nepresne ho hľadal Aleš Matějů. Od vlastnej bránky rozohráva loptu Robin Olsen.

91

Z dnešných barážových stretnutí sa všetky rozhodli v riadnom hracom čase, iba toto ide do predĺženia. Wales po dvoch góloch Balea prešiel cez Rakúsko, Portugalsko doma porazilo Turecko, no a šok prichádza z Talianska, domáci podľahli Severnému Macedónsku 0:1! V nadstavenom čase rozhodol Trajkovski.

91

Začalo sa nadstavenie prvého polčasu.

Riadny hrací čas nepriniesol rozhodnutie, takže ideme na predĺženie. Ak sa nerozhodne ani tam, nasledujú penalty.

90+4

Druhý polčas sa skončil.

90+4

Tomáš Souček už v poslednej minúte poslal center na malé vápno, kde bol úplne sám Milan Havel. V stopercentnej šanci namiesto zakončenia odkopol loptu niekde do výšin.

90+3

Žltú kartu dostáva Aleš Matějů (Česko).

90+2

Striedanie v tíme Česko: z ihriska odchádza Antonín Barák, prichádza Jan Sýkora.

90+1

Striedanie v tíme Česko: z ihriska odchádza Michal Sadílek, prichádza Ladislav Krejčí ml..

90

Nadstavujú sa 4 minúty.

89

Švédsko sa snaží byť v závere stretnutia aktívne, drží loptu na útočnej polovici ihriska.

88

Pierre Bengtsson zľava centroval na zadnú žrď, kde Alexander Isak síce hlavičkoval, no tesne predtým si pomohol faulom.

86

Tomáš Souček odvrátil center z rohu do bezpečia. Švédi síce loptu ešte vrátili naspäť, do zakončenia na Vaclíka sa nedostali.

85

Dejan Kulusevski sa sprava dostal do šestnástky, zastavil ho Tomáš Holeš a Michal Sadílek odkopol loptu aspoň na roh.

84

Žltú kartu dostáva Tomáš Souček (Česko).

83

Striedanie v tíme Česko: z ihriska odchádza Jan Kuchta, prichádza Tomáš Pekhart.

82

Aleš Matějů sa dostal po krídle k šestnástke, následne pokračoval v akcii Michal Sadílek. Prihrával pred bránku, čo vyriešil Robin Olsen.

81

Jan Kuchta sa po výkope Vaclíka dostal k lopte pred šestnástkou. Uvoľnil sa cez protihráčov, avšak zakončenie mu absolútne nevyšlo.

80

Emil Forsberg poslal z rohového kopu výborný center, najväčšiu šancu zápasu obstaral hlavičkou Mattias Svanberg. Jeho pokus na čiare lapil Tomáš Vaclík.

79

Strely na bránku: 0 – 1

78

Česko získalo rohový kop, ale center si poľahky stiahol do rukavíc Robin Olsen, čím všetko vyriešil.

77

Mattias Svanberg fauloval na vlastnej polovici ihriska, Česko získala vďaka Součkovi priamy kop vhodný na center.

76

Striedanie v tíme Česko: z ihriska odchádza Jakub Jankto, prichádza Aleš Matějů.
Striedanie v tíme Česko: z ihriska odchádza Lukáš Masopust, prichádza Milan Havel.

74

Adam Hložek takmer prestrčil loptu do šance pred bránku na Kuchtu, výborným sklzom zabránil najhoršiemu Victor Lindelöf.

73

Emil Forsberg poslal z priameho kopu dobrý center na zadnú žrď, ale napriek tomu, že to bol dobrý pas, všetko vyriešil Tomáš Vaclík.

72

Striedanie v tíme Švédsko: z ihriska odchádza Albin Ekdal, prichádza Mattias Svanberg.

71

Žltú kartu dostáva David Zima (Česko).

70

Dvadsať minút do konca riadneho hracieho času v tomto zápase. Rozhodne sa alebo uvidíme predĺženie?

68

Žltú kartu dostáva Tomáš Holeš (Česko).

67

Albin Ekdal a Pierre Bengtsson zakombinovali na krídle, následný center presný nebol. Defenzíva Česka s tým veľa práce nemala.

66

Michal Sadílek poslal dobrý center z rohu pred malé vápno, vo vzduchu však zasiahol brankár Robin Olsen.

65

Jan Kuchta v postavení mimo hry, dobrá prihrávka do pokutového územia sa preto nemala ako ujať.

64

Alexander Isak si chcel nájsť center do pokutového územia, výborne pred ním zasiahol obranca Michal Sadílek a nepustil ho do zakončenia.

63

Antonín Barák sa dostal k odrazenej lopte na hranici pokutového územia, ľavačkou mieril vysoko nad bránku Olsena.

62

Striedanie v tíme Švédsko: z ihriska odchádza Martin Olsson, prichádza Pierre Bengtsson.
Striedanie v tíme Švédsko: z ihriska odchádza Viktor Claesson, prichádza Robin Quaison.

61

Martin Olsson bol už v prvom polčase ošetrovaný, teraz sa prejavili komplikácie opäť a dnešný duel pre neho končí.

60

Žltú kartu dostáva Albin Ekdal (Švédsko).

59

Tomáš Souček si našiel center smerujúci do pokutového územia, hlavičkoval však nepresne. Robin Olsen nemusel zasahovať.

58

Nakoniec sa Dejan Kulusevski vracia späť na ihrisko a aspoň to skúsi. Nehralo sa však takmer tri minúty.

57

Dejan Kulusevski až teraz po svojich a s balíkom ľadu pri hlave odchádza z ihriska. Uvidíme, či sa bude vynútene striedať alebo nie.

56

Jeden z hráčov Švédska má zdravotné problémy, potrebuje ošetrenie a je dosť možné, že Dejan Kulusevski pôjde dole. Dostal nepríjemný zásah do hlavy v súboji, kde išlo skôr o zrážku.

55

Alexander Isak sa síce uvoľnil pred šestnástkou súpera k strele, tú zablokoval Tomáš Souček. Lopta neprešla na Vaclíka.

54

Tomáš Souček zbytočne fauloval na vlastnej polovici a Švédsko získalo priamy kop vhodný na center. Emil Forsberg však chcel prekvapiť Vaclíka, čo mu vôbec nevyšlo. Jeho strela nebola presná.

53

Antonín Barák si na pravom krídle nespracoval loptu ideálne. Ešte mu pomohol v súbojoch Tomáš Souček, lenže fauloval.

52

Žltú kartu dostáva Viktor Claesson (Švédsko).

50

Dejan Kulusevski sprava chcel dostať loptu pred bránku Česka, čo sa mu síce aj podarilo, no zasiahol Tomáš Vaclík.

49

Michal Sadílek sa dostal do streleckej pozície pred pokutovým územím, ľavačkou val tiel neprestrelil a Olsena neohrozil.

48

Alexander Isak v snahe získať loptu fauloval, rozohrávať tak zo stredu ihriska budú môcť českí hráči.

47

Ani jeden tréner cez prestávku nestriedal, takže oba celky nastupujú do druhého polčasu tak ako začali stretnutie.

46

Žltú kartu dostáva Joakim Nilsson (Švédsko).

46

Začal sa druhý polčas.

45+2

Prvý polčas sa skončil.

45+1

45

Emil Forsberg zakončil spred šestnástky, dobrý technický pokus by dosť možno išiel medzi tri žrde. Na roh loptu tečoval Jakub Brabec.

44

David Zima skúsil poslať dlhú loptu do šestnástky Švédska, spoluhráčov sa mu nájsť nepodarilo. Všetko začína Robin Olsen.

42

Z rohového kopu Švédsko nezahrozilo, na prvej žrdi zasiahol a odvrátil loptu do bezpečia Antonín Barák.

41

Dejan Kulusevski si zbehol k šestnástke na prihrávku, okamžite ju chcel poslať pred bránku. Zasiahol obranca Jakub Brabec.

39

Victor Lindelöf faulovaný, previnil sa, aj keď nechtiac, Adam Hložek. Domáci budú rozohrávať od obrancov.

38

Lukáš Masopust aj vyslal zaujímavý pas, defenzíva Švédska loptu odvrátila na roh. Odtiaľ mohli Česi takisto zahroziť, v malom vápne sa to neodrazilo na pre nich správnu stranu.

37

Jakub Jankto získal pre Česko na krídle priamy kop. Je z toho pozícia, z ktorej sa dá poslať dobrý center.

36

Albin Ekdal sa individuálne nepresadil, loptu mu zobral Jakub Brabec. Jeho rozohrávku však už úspešná nebola.

35

Desať minút do konca riadneho hracieho času v prvom polčase. Uvidíme do prestávky nejaký gólový moment?

33

Jakub Jankto si splnil aj defenzívne povinnosti. Vypichol loptu a spravil to tak dobre, že Tomáš Vaclík obstará päťku.

32

Jan Kuchta sa sprava dostal do šestnástky, jeho center nebol presný. Rovnako pochodil následne zľava aj Jakub Jankto.

31

Martin Olsson po jednom zo súbojov potreboval ošetrenie, ale bude v poriadku a môže pokračovať. Napriek tomu, že sa tam už rozcvičovali náhradníci.

30

Dejan Kulusevski sa ocitol po peknej akcii Švédska zabudnutý na rohu päťky, krížnou strelou iba o centimetre minul vzdialenejšiu žrď bránky Vaclíka.

29

Tomáš Holeš si teraz splnil defenzívne povinnosti aj pred vlastnou bránkou, keď odkopol dobrý center smerujúci pred bránku na Isaka.

28

Center z rohového kopu Švédsko dostalo von zo svojej šestnástky, všetko ukončil nepresnou strelou z diaľky Tomáš Holeš.

27

Victor Lindelöf netrafil loptu po dlhom autovom vhadzovaní, Jan Kuchta bol razom sám vedľa päťky. Ešte prihrával na Hložeka, sklzom v poslednej chvíli zachránil domácich Joakim Nilsson.

26

Lukáš Masopust tesne pred vlastnou šestnástkou postrčil jedného zo súperov, zaváňalo to faulom, ale hlavný arbiter Michael Oliver nepískal.

25

Rohový kop sa už hráčom Švédska nepodarilo zakončiť, rezolútne loptu odkopol do bezpečia Jan Kuchta.

24

Švédsko získalo priamy kop. Dlhý center na zadnú žrď takmer vypadol z ihriska, ale Victor Lindelöf ešte loptu vrátil pod seba a Jakub Brabec ju odvrátil na roh.

22

Victor Lindelöf odvrátil center z rohu pred jeho vlastnú bránku, po odrazenej lopte nevymyslel nič mladý Adam Hložek.

21

Lukáš Masopust bude zahrávať rohový kop. Česko sa k nemu dostalo po aktivite na pravom krídle.

20

Emil Forsberg si potiahol loptu do šestnástky, prihrával na jej os. Medzi obrancami Česka sa domáci hráči k strele nedostali.

19

Adam Hložek sa dostal v šestnástke k odrazenej lopte, z prvej ju namieril k žrdi, kde však bol pripravený brankár Robin Olsen.

18

Michal Sadílek získal loptu, lenže Tomáš Holeš ju nepresne nakopol na krídlo. Vhadzovať bude Marcus Danielson.

17

Znova to skúšal na pravom krídle aktívny Dejan Kulusevski, tentoraz sa po pase na jeho osobu nachádzal v ofsajde.

16

Dejan Kulusevski sa na krídle nedostal k ničomu zaujímavému, veľmi dobre si defenzívne povinnosti splnil Tomáš Holeš.

15

Pätnásť minút za nami. Švédi začali aktívnejšie, ale Česko postupne vyrovnalo hru a takmer sa dostalo do vedenia.

14

Česko získalo priamy kop. Po centri lopta spadla v šestnástke, ale Tomáš Souček ju z otočky namieril vysoko nad bránku Olsena.

13

Systém VAR rozhodol, že gól neplatí. Skóre sa teda nemení.

12

Situáciu ešte preveruje VAR. Uvidíme, či gól naozaj nebude platiť, alebo sa rozhodnutie zmení.

11

Tomáš Souček sprava centroval do šestnástky, zrazený pokus trafil bočnú sieť. Michal Sadílek obstaral roh, po ktorom to Česi dotlačili do siete, no Jan Kuchta fauloval.

10

Švédi prešli dopredu po krídle, nebezpečný center zľava pred bránku iba tesne minul hlavou aktívny Dejan Kulusevski.

9

Jakub Jankto posielal loptu do pokutového územia súpera, kde sa najlepšie zorientoval a zasiahol brankár Robin Olsen.

8

Nízky center z rohového kopu si na prvej žrdi našiel nabiehajúci mladík Alexander Isak, z voleja mieril vedľa priestoru bránky Vaclíka.

7

Alexander Isak vošiel do pokutového územia, vyzeralo to nádejne. Dal si však loptu ďalej do nohy, čo využil Jakub Brabec.

6

Emil Forsberg fauloval v strede ihriska, na trávniku sa ocitol Jakub Jankto. Česko rozohráva od obrancov.

5

Dejan Kulusevski získal loptu pred šestnástkou súpera. Akciu ale zakončil strelou vysoko nad Emil Forsberg.

4

Robin Olsen sa tiež zapojil do rozohrávky domácich, jeho výkop však získali obrancovia českého tímu.

3

Zatiaľ je to opatrný úvod stretnutia z oboch strán. Švédi aj Česi si uvedomujú, že naozaj ide o veľa.

2

Lukáš Masopust faulovaný v strede ihriska, Česko sa dostalo k lopte a môže pri nej aj ostať. Snaží sa o postupnú rozohrávku.

1

Dôležitý a kľúčový zápas pre oba tímy. Kto vyhrá, postúpi do posledného súboja o MS, neúspešný tím do Kataru určite nepocestuje.

1

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Švédsko: Olsen – Danielson, J. Nilsson, Lindelöf, M. Olsson – Claesson, K. Olsson, Ekdal, Forsberg – Kulusevski, Isak.
Náhradníci: Nordfeldt, Linde – Bengtsson, Helander, Karlsson, Quaison, Starfelt, Svanberg, Sundgren, Elanga, Hrgota, Karlström.

Česko: Vaclík – Zima, Brabec, Holeš, M. Sadílek – Masopust, T. Souček ©, Barák, Jankto – Hložek, Kuchta.
Náhradníci: Heča, Staněk – M. Havel, Jurečka, Matějů, Pekhart, Pešek, J. Sýkora, Ladislav Krejčí ml., Lingr, Petrášek, Zelený..

Víťaz tohto stretnutia sa v ďalšom súboji stretne proti Poľsku, ktoré postúpilo cez Rusko kvôli situácii na Ukrajine. Následne lepší z dvojice Poľsko – Švédsko/Česko postúpi na MS 2022 v Katare.

Švédsko v kvalifikačnej skupine B obsadilo druhé miesto za Španielskom, získali 15 bodov za päť výhier a tri prehry pri skóre 12:6. Proti Česku sú miernym favoritom a to aj napriek tomu, že im bude chýbať vykartovaný Zlatan Ibrahimovič.

Česko skončilo tretie v kvalifikačnej skupine E, získalo štrnásť bodov. O jeden menej než druhý Wales a o šesť zaostalo za Belgickom. Aj naši susedia sú oslabení, chýba im niekoľko hráčov, z ktorých je určite najväčšou stratou Patrik Schick.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.