2 : 0
(2:0)
MFK Zemplín Michalovce
Naposledy zmenené pred 2 rokmi

Spartak Trnava porazil Zemplín Michalovce v pohodlnom tempe 2:0, keď v prvom polčase otvoril skóre v prvej minúte Bukata a druhý zásah pridal Bamidele. Hostia mohli znížiť Marcinom, ale ten v druhej časti hry trafil iba tyč.

90+1

90

Nadstavuje sa jedna minúta.

88

Zápas sa pomaly dohráva, hostia sa snažia čosi vymyslieť a zdramatizovať duel, ale Trnava si priebeh kontroluje.

86

Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Matúš Marcin, prichádza Vasileios Ntosis.
Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Matej Trusa, prichádza Daniel Magda.
Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Igor Žofčák, prichádza Brian Peña.

86

Ramadán opäť centruje z pravej strany a uvidíme roh.

84

Mikovič bol príliš agresívny pri súboji o loptu, rozhodca Smolák píska faul.

84

Ďalší rohový kop pre Spartak.

83

Roh pre Spartak.

82

Boateng priťukol v šestnástke Ramadánovi, ten si počkal, ale jeho strele chýbalo pár centimetrov ku gólu.

81

Do konca riadnej hracej doby ostáva menej ako desať minút, Trnava si zápas kontroluje, hoci mohli Michalovce znížiť pred pár minútami Marcinom.

79

Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Yusuf Bamidele Isa, prichádza Ján Vlasko.
Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Martin Bukata, prichádza Ammár Ramadán.

77

Tak napokon predsa. Marcin sa dostal k strele a napálil loptu do tyče brány.

76

Michalovce držia loptu a bojujú na polovici Trnavy. K zakončeniu sa stále nedostali.

75

Do zápasu prišiel iba šestnásťročný Záhradník.

75

Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Dimitrios Popovits, prichádza Zoran Záhradník.

72

Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Martin Škrtel, prichádza Sebastian Kóša.

71

Spartak v druhej časti druhého polčasu už drží loptu viac na kopačkách. Hosťom akoby dochádzal dych.

70

Do konca zápasu ostáva čosi viac ako dvadsať minút, roh pre Spartak.

69

Škrtel zahral tak ako ho poznáme, voľnú loptu neriešil a odkopol ju do bezpečia.

67

Bukata fauloval Trusu, trest ho neminul, proti Seredi si nezahrá.

67

Žltú kartu dostáva Martin Bukata (FC Spartak Trnava).

66

Kanu strieľal z veľkej diaľky, jeho strela mierila mimo brány dosť výrazne.

65

Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Milan Ristovski, prichádza Kelvin Boateng.

63

Jonesov a neskôr aj Mikovičov center do šestnástky, ani jeden center nikoho v bielom nenašiel.

62

Hra sa stále neprerušila, Boateng si na vstup do zápasu počká.

60

Po hodine hry, sa na lavičke domácich chystá striedanie.

59

Pred Jonesom odkopol loptu Száraz, Spartak ešte cez Mikoviča ostal pri lopte.

58

Hostia držia loptu, ale už tradične pred šestnástkou po krátkych prihrávkach o ňu prišli.

57

Jones faulovaný Mendezom, ten si pomohol faulom a môže sa vrátiť do obrany.

56

Trusa vyhral nad Procházkom súboj, bude z toho rohový kop pre Michalovce.

54

Grič fauloval Mendeza, Michalovce ostávajú pri lopte, už na polovici súpera.

53

Trusa si strelu nepripravil, podľa toho to aj dopadlo. Lopta mieri mimo brány Takáča, bez šance na úspech.

52

Roh pre hostí.

51

Trnavčania čakajú na aktivitu hostí, zjavne budú hrať na kontry.

50

Jones sa nechtiac zrazil s rozhodcom, Američan je na zemi. Rozhodca si drží rameno. Bez žltej karty..

49

Kotula centroval pred bránu Takáča, Procházka odhlavičkoval do bezpečia, rohový kop zahral Žofčák.

48

Žofčák sa dral vpred, postupne sa k nemu pridali aj spoluhráči, Trnava sa vrátila a vytlačila súpera do stredu poľa.

47

Hostia nestriedali, domáci poslali Jonesa za Saymona.

46

Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza De Barros Cabral Saymon, prichádza Zyen Jones.

46

Začal sa druhý polčas.

Spartak sa pohodlne dostal do vedenia 2:0, keď v úvodnej minúte skóroval Bukata a poistku pridal Bamidele po štvrťhodine.

45+0

Prvý polčas sa skončil.

45

Zrejme sa nebude nič nadstavovať.

44

Signál hostí, Žofčák na Popovitsa, jeho strela mierila vysoko nad bránu.

43

Martin Škrtel si tvrdo počínal proti Trusovi, rýchlostne mu nestačil a poslal ho na zem.

42

Teraz oblieha šestnástku súpera Spartak, podobným spôsobom padol aj druhý gól v zápase.

40

Michalovce sú pri lopte pred šestnástkou, ale opäť raz ostalo iba pri prihrávkach pod tlakom.

38

Roh pre hostí, teč Škrtela. Michalovce ostávajú pri lopte aj po rohu, ale Kanu vystrelil na vzdialenejšiu žrď nepresne.

37

Prvý polčas sa pomaly chýli ku koncu, tempo zo strany Spartaka trochu opadlo, hrajú viac hostia, ale bez gólového vyjadrenia.

35

Popovits pätou vysunul obrancu Ranka do zakončenia pred Takáča, ale riešenie Ranka bolo zlé, vynikol Takáč, ktorý sa blysol zákrokom a chytil čistý gól.

34

Száraz rozohráva, posiela dlhú loptu, ale tej sa zmocnili Trnavčania.

33

Škrtel sa dostal do zakončenia hlavou, ale jeho pokus mieril do bočnej siete.

33

Rohový kop pre Spartak, Bukata si stavia loptu.

31

Kontra domácich cez Ristovskiho, ten posunul na Griča a jeho pokus mieri mimo brány. Mal k dispozícii aj Saymona, ale rozhodol sa strieľať.

30

Grič ostal ležať na zemi, Škrtela hnevá, že hostia hru neprerušili. Pokračujeme v hre po krátkej pauze.

28

Popovits si zahral so Žofčákom, akciu ukončil Twardzik, ktorý sa ukážkovo vrátil a zobral loptu súperovi.

27

Popovits centroval z pravej strany, Kotula dal nohu proti lopte, tá však ledva prišla k Takáčovi.

25

Michalovce sa dostávajú iba po šestnástku, stalo sa tak aj teraz, loptu bude rozohrávať Takáč.

24

Škrtel rozohral z pozície stopéra, lopta sa vrátila na Twardzika, následne ju poslal až na Száraza.

23

Popovits sa snažil potiahnuť loptu do útoku, nemal si však s kým prihrať a akcia hostí sa končí v zárodku.

22

Lopta pre Takáča, brankár Trnavy môže rozohrať, obrana hostí si chvíľu oddýchne.

21

Ďalší roh, tento už je piaty pre andelov.

20

Hostia horia ako fakľa, ďalší roh pre Trnavu, obrana nevie kam skôr.

19

Bukata rozohral, lopta sa dostala za šestnástku na Mikoviča a ten z voleja vyskúšal Száraza. Opäť roh.

18

Roh pre Spartak, ďalší tlak priniesol štandardku.

17

Spartak využil už dve z mnohých príležitostí a vedú nad Michalovcami 2:0.

15

Trnava dala gól!
Po krátkych prihrávkach pred šestnástkou sa k lopte dostal Savvidis, prihral na „pivota“ YUSUFA BAMIDELEHO, ktorý sa elegantne otočil a povedľa Száraza pridal druhý gól svojho tímu. 2:0.

14

Trnavčania rýchlo atakujú rozohrávku Michaloviec, prináša to ovocie, súper andelov sa nedokáže dostať do rytmu.

13

Száraz odkopáva, loptu však vyhral Savvidis.

12

Takáč berie ďalšiu nakopávanú loptu a z kontry Bamideleho center na vzdialenejšiu žrď hľadal Ristovskiho, ale tomu chýbalo k zakončeniu niekoľko decimetrov.

10

Ristovski a Saymon dali zabrať obrane hostí, ani jeden sa však zo šestnástky k strele nedostal. Ak by sa tak stalo zrejme by sa menilo skóre. Domáci hráči však vymýšľali až príliš.

9

Michalovce boli pod tlakom Trnavy, napokon sa dostali do útoku a Marcin dokonca do zakončenia. Jeho strela bola nepresná a slabá. Takáč nemusel zakročiť.

8

Rohový kop hostia ubránili, hra sa posúva do stredu poľa, po chvíli už hrá Takáč a Spartak bude útočiť.

7

Bamidele centroval z ľavej strany, nasledovať bude rohový kop pre Trnavu.

6

Úvodný gól Spartaka otvorí hru, ak si chcú hostia odviezť čo i len bod obrana im nebude stačiť.

5

Michalovce držia loptu na polovici andelov, Takáč však dlhú loptu berie do rúk a Trusa sa k zakončeniu nedostal.

3

Trnava je naďalej pri chuti, center z ľavej strany preletel cez šestnástku a nenašiel nikoho v bielom. Hostia sa iba bránia.

1

Spartak udrel hneď z prvej šance. Saymon vystrelil technickú strelu a Száraz loptu vyrazil pred nabiehajúceho MARTINA BUKATU, ktorý nezaváhal. 1:0.

1

-5

Úvodné zostavy:

FC Spartak Trnava: Takáč – Procházka, Škrtel, Twardzik, Mikovič © – Grič, Savvidis, Bukata – Saymon, M. Ristovski, Bamidele Isa.
Náhradníci: Kamenár – Koštrna, Čurma, Iván, Jones, Kóša, Ramadán, Vlasko, Boateng.
Trenér: Michal Gašparík

MFK Zemplín Michalovce: Száraz – Kotula, Ranko, Vaško, Mendez – Kanu, Oshima – Marcin, Trusa, Žofčák © – Popovits.
Náhradníci: Kožuchar – Artabe, Kolesár, Magda, Neofytidis, Ntosis, Peña, Volanakis, Záhradník.
Trenér: Miroslav Nemec

Rozhodca: Smolák – Jekkel, Vítko.

V osemnástom kole Fortuna ligy hostí Spartak Trnava na svojom štadióne Michalovce. Zápas sa začína v piatok 9. decembra o 17.00.

Spartaku patrí druhá priečka v tabuľke, osem bodov za Slovanom. V ostatnom kole vyhrali Trnavčania na pôde Žiliny 1:0. Stalo sa tak po desiatich rokoch, plné tri body zabezpečil andelom Martin Bukata v závere duelu. Skóre majú domáci aktívne, pri jedenástich inkasovaných góloch dali 25 presných zásahov. Spartak má tak najlepšiu obranu v lige.

Michalovce sú pred zápasom na ôsmom mieste Fortuna ligy, v ostatnom kole prehrali doma s Ružomberkom 0:3. Skóre majú Michalovčania pasívne, strelili osemnásť gólov, inkasovali 25 razy.

V prvom vzájomnom zápase tejto sezóny vyhrala Trnava v Michalovciach 2:1, góly víťaza strelili Procházka a Twardzik. Za domácich vyrovnával Alfonso Artabe Meca.

Vo štvrtok v Trnave výdatne snežilo, domáci podvečer odpratávali sneh a tak ostáva veriť, že sa duel uskutoční.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.