0 : 2
(0:1)
DAC 1904 Dunajská Streda
Naposledy zmenené pred 2 rokmi

S konštatovaním, že futbalisti MŠK Žilina v prvom zápase pod vedením nového trénera Petra Černáka prehrali s DAC Dunajská Streda 0:2 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok dňa. Dočítania priatelia.

90+5

Koniec zápasu.

90+3

Dlhý lop Schäfera končí tesne nad brvnom žilinskej bránky! Ofenzívny hráč hostí sa snažil prekabátiť Samuela Petráša, ktorý bol pomerne ďaleko od svojej bránky!

90+2

Ďalšiu útočnú snahu domácich upratal Kružliak do bezpečia, následne držia hostia loptu ďaleko od svojej bránky.

90+1

V samom závere ešte priam zúfalý žilinský útočný výpad.

90

Riadny hrací čas je za nami, Žilina stále prehráva s DAC 0:2.

90

Pred Branislavom Slukom v šestnástke hostí loptu odkopol kapitán DAC Dominik Kružliak, ktorý sa vrátil do hry po dlhšom zranení. Vzápätí však dostal nepríjemný kŕč a musí mu pomáhať spoluhráč.

89

Rohový kop hosťom pri rozohrávke nevyšiel úplne ideálne, domáci získali loptu a okamžite sa snažia ísť dopredu.

88

Rohový kop DAC zahrá z ľavej strany Didier Lamkel Zé.

87

Po ďalšom rohovom kope Žiliny hlavičkoval Ján Minárik, ale Jedlička pohotovým zákrokom skryl loptu do svojich rukavíc.

86

Rohový kop MŠK z pravej strany zahral Vahan Bičachčjan, no tento center upratal na ďalší rohový kop Eric Davis.

85

Fantastická akcia MŠK v podaní Enisa Fazlagića, ktorý našiel prihrávkou Adama Goljana. Žilinský mladík ešte hľadal prihrávkou Patrik Iľka, pred ktorým loptu v poslednom momente zastavil obranca DAC!

84

Dlhá lopta hľadala na hrote DAC Sharaniho Zuberua, Petráš vybehol ďaleko pred svoju šestnástku a len tesne pred hráčom DAC loptu odkopol!

83

Žltú kartu dostáva Matúš Rusnák (MŠK Žilina).

82

Goljan z ľavej strany posielal center pred bránku Jedličku, lopta však bola pridlhá a získali ju hráči DAC.

81

Žilinčania sa všemožne snažia dostať pred Martin Jedličku, ale nedarí sa im prelomiť obranu DAC. Šošonom sa naozaj snažia, nedá sa im týmto smerom nič vyčítať, ale ich výkonu chýba zdravá agresivita a drzosť, ktorá ich zdobila v úvode sezóny.

80

Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 10 minút, Žilina prehráva na domácom trávniku s Dunajskou Stredou 0:2 a zdá sa, že nový žilinský tréner Peter Černák zaznamená pri svojom debute prehru.

80

Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda: z ihriska odchádza Cesar Rodolfo Blackman, prichádza Erick Davis.

79

Sharani Zuberu fauloval v strede poľa, dopredu pôjdu znovu futbalisti Žiliny.

79

Hráči DAC sa dnes v Žiline môžu tešiť aj mohutnej podpore svojich fanúšikov. Naopak, domáci dnes nemajú na tribúnach svoj fanklub a je to veru cítiť.

78

Žilina znovu v kombinácii v strede poľa.

77

Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Dávid Ďuriš, prichádza Adam Goljan.

75

Žltú kartu dostáva Milan Dimun (DAC 1904 Dunajská Streda).

74

Zdá sa, že o osude zápasu je rozhodnuté, Žilina má síce loptu viac vo svojej moci, ale Jedlička zatiaľ nemusel riešiť žiadnu vážnejšiu akciu domáceho tímu.

73

Dunajská Streda dala gól!
András Schäfer z rohového kopu našiel ideálne DOMINIKA KRUŽLIAKA, ktorý pohodlne hlavou dostáva svoj tím do dvojgólového vedenia! Spytovať svedomie si však určite môže domáci stopér Tomáš Nemčík, ktorý center hostí zjavne podcenil.

73

Hráči DAC však pokračujú v kombinácii pred pokutovým územím Žiliny.

72

Lamkel Zé zamotal hlavu Rusnákovi, jeho strieľaná prihrávka prešla celou šestnástkou Žiliny, ale Verlinden napokon na loptu nedosiahol.

71

Domáci získali v strede poľa odrazenú loptu, ale výborným zákrokom im ju zobral Milan Dimun, hostia sa okamžite rútia dopredu.

70

Rohový kop hosťom znovu nevyšiel úplne ideálne, dopredu tak idú futbalisti Žiliny.

70

Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Jakub Paur, prichádza Tibor Slebodník.

70

Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Filip Mráz, prichádza Patrik Iľko.

70

Nepríjemná lopta hostí z pravej strany na prednú tyč, Petráš ostal stáť ako prikovaný, napokon to bude len rohový kop pred DAC!

69

Žltú kartu dostáva Jakub Paur (MŠK Žilina).

67

Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda: z ihriska odchádza Yhoan Andzouana, prichádza Thibaud Verlinden.

67

Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda: z ihriska odchádza János Hahn, prichádza Zuberu Sharani.

67

Obrovská chyba Ciganiksa, ktorému ušiel Adrián Kaprálik. Následne však legionár DAC dokázal svoju minelu napraviť.

66

Po ďalšom centri z pravej strany sklepol Hahn hruďou loptu pre Nebylu, ktorého však dobre bránil Ján Minárik.

66

Ani druhý roh nevyšiel hráčom DAC úplne podľa predstáv, napriek tomu však ostávajú kombinovať pred šestnástkou Žiliny.

65

Nebyla prihrávkou z pravej strany hľadal na prednej tyči Jánosa Hahna, ktorý však bol bránený a hostia si zahrajú rohový kop z pravej strany.

65

Hosťom prvý rohový kop v zápase vôbec nevyšiel podľa predstáv a po krátkom čase sa lopta dostáva až na kopačky brankára Martina Jedličku.

64

Rýchla prihrávka do šestnástky MŠK pre Lamkel Zého, ktorý okamžite skúsil center pred Petráša. Ján Minárik loptu zblokoval na rohový kop.

63

Žltú kartu dostáva Filip Mráz (MŠK Žilina).

62

Žilina stále na polovici súpera, ale je to také nemastné – neslané.

61

Žltú kartu dostáva Didier Lamkel Zé (DAC 1904 Dunajská Streda).

60

Hodina hry je za nami, druhý polčas je zatiaľ v réžii Žiliny, ale domáci si nedokázali zatiaľ vypracovať vyloženú gólovú príležitosť.

59

Vahan Bičachčjan zatočil loptu zo štandardky zo stredu poľa do pokutového územia hostí, ale obrana DAC bola znovu pozorná.

59

Žilinčania sa všemožne snažia nájsť priestor v obrane hostí, tí však hrajú zatiaľ mimoriadne kompaktne.

58

Držanie lopty je aktuálne v pomere 64% ku 36% pre MŠK, skóre však hovorí v prospech DAC.

57

Kombinácia MŠK tentoraz nepresná, lopta končí v náruči Martina Jedličku, ktorý dobre čítal hru.

56

Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda: z ihriska odchádza Nikola Krstović, prichádza Sebastián Nebyla.

56

Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Benson Anang, prichádza Adrián Kaprálik.

56

Ďalšia strela domácich, tentoraz Anang z hranice šestnástky mieril tesne nad Jedličkovu bránku!

55

Domáci kouč Peter Černák bude po prvý raz striedať, do hry príde slovenský reprezentant do 21 rokov Adrián Kaprálik.

54

Benson Anang sa šikovne predral okolo Lamkel Zého, ale následne pokazil prihrávku do voľného priestoru pre Matúša Rusnáka.

53

Konečne aj vzrušenie pred bránkou Martina Jedličku! Domáci zakombinovali na malej ploche, všetko zakončil Vahan Bičachčjan strelou z hranice šestnástky, ktorá však bola zblokovaná!

52

Druhý polčas zatiaľ patrí Šošonom, ktorí sa snažia držať loptu na svojich kopačkách a hľadajú voľný priestor v obrane DAC.

51

Dlhá kolmica za obranu DAC pre Ananga, lopta však bola pre obrancu Žiliny pridlhá a napokon končí za čiarou.

50

Päťdesiat minút zápasu je za nami, Žilina stále prehráva s DAC 0:1.

49

Rusnákova prihrávka z pravej strany bola zblokovaná, odrazenú loptu poslal Anang strelou vedľa ľavej tyče Jedličkovej bránky.

49

Žilinčania však stále pokračujú v kombinácii na polovici súpera. Matúš Rusnák skúsil z pravej strany center, ale ten mu nevyšiel podľa predstáv a lopta končí v moci Martina Jedličku.

48

Anang zakombinoval s Mrázom, obrana hostí však dobre zapracovala a zastavila loptu včas.

47

Krstović parádnou prihrávkou vysunul do šance Andzouanu, ktorý z ľavej strany pálil však len tesne vedľa Petrášovej bránky!

47

Blackman v strede poľa faulovaný, dopredu tak pôjdu futbalisti DAC.

46

Do druhého polčasu nastúpili oba tímy bez zmeny v zostavách.

46

Začal sa druhý polčas.

Po prvom polčase prehráva Žilina na domácom trávniku s DAC Dunajská Streda 0:1. Druhý polčas sa začne približne o 17:01.

45+1

Prvý polčas sa skončil.

45+1

V samom závere polčasu ešte aktivita domácich, strela Jakuba Paura však Jedličkovi veľké starosti nenarobila.

45

V prvom polčase bude hlavný rozhodca nadstavovať minimálne 1 minútu.

45

Rýchle prečíslenie hostí v pomere 4:2, Lamkel Zé namiesto voľného Krstovića posielal loptu Andzouanovi, ktorému loptu uchmatol pohotový Samuel Petráš, ktorý dobre čítal hru.

44

Bičachčjan rozohral priamy kop ľavou nohou, ale center mu vôbec nesadol a dopredu idú hráči DAC.

44

Žilina však bude zahrávať rohový kop.

43

Dobrá akcia Žiliny, Fazlagić z ľavej strany hľadal Bičachčjana, ktorý sa ku strele však nedostal. Následný center hľadal Ananga, ktorého nepokryl Ciganiks, ale obrana MŠK si napokon zle spracoval loptu.

42

Ciganiks zatočil rohový kop pred žilinskú bránku, Samuel Petráš si loptu pohotovo stiahol zo vzduchu do svojich rukavíc.

41

Lamkel Zé na ľavej strane zamotal obrancom Žiliny nohy aj hlavy, následne našiel centrom Blackmana. Výsledkom je však nakoniec rohový kop DAC z pravej strany.

40

Do konca prvého polčasu ostáva necelých 5 minút, Žilina prehráva s Dunajskou Stredou 0:1.

39

V týchto chvíľach má zápas akoby hluchú pasáž, hrá sa medzi šestnástkami a chýba priame ohrozenie jednej či druhej bránky.

38

Hostia znovu útočia, ale obrana MŠK si dáva veľký pozor a dokázala loptu získať do svojej moci.

37

Hráči DAC kombinujú pred šestnástkou Žiliny, dve centrované lopty v krátkom slede za sebou hľadali Hahna, ktorého však obrana MŠK dokázala ubrániť.

36

Po rohu MŠK sa spoza šestnástky hostí oprel do strely Matúš Rusnák, lopta mu však nesadla ideálne a dopredu tak pôjdu hostia z Dunajskej Stredy.

35

Po dlhšom čase potlesk domácich fanúšikov. Dlhý center hľadal Vahana Bičachčjana, pred ktorým však obranca hostí odvrátil loptu na rohový kop.

34

Martin Jedlička tentoraz dlhým výkopom posiela loptu na polovicu Žiliny, kde ju však získali domáci a snažia sa ísť okamžite dopredu.

33

Dávid Ďuriš chcel prekvapiť hráčov v múre pred Jedličkovou bránkou, tí však prekvapili napokon jeho a zblokovali jeho prízemnú prihrávku.

32

Domáci budú zahrávať priamy kop z ľavej strany, ideálna pozícia na center pred Martina Jedličku.

31

Dlhá lopta za obranu hostí pre Matúša Rusnáka, ten bol však v postavení mimo hru.

30

Polhodina hry je za nami, hostia zo Žitného ostrova stále vyhrávajú v Žiline 1:0. Zatiaľ sú lepším tímom, domáci robia príliš veľa jednoduchých chýb a zatiaľ sa nedostali úplne do zápasu.

29

Hostia znovu kombinujú na polovici Žiliny, center z ľavej strany bol však pre Andzouanu pridlhý.

28

Ján Minárik po hlavička vo vlastnej šestnástky trafil loptou hlavného rozhodcu, hra je teda prerušená.

27

Žltú kartu dostáva Benson Anang (MŠK Žilina).

26

Na trávniku sa nám začína poriadne iskriť, emócie už sú na oboch stranách.

25

Filip Mráz bol faulovaný približne 30 metrov od bránky hostí, domáci teda budú rozohrávať priamy kop, ale na strelecké ohrozenie Jedličkovej bránky to veru nie je.

24

Opakované zábery však ukazujú, že Blackman kopol Sluku v hre bez lopty a bol to jednoznačne zákrok na žltú kartu. Hlavný a ani postranný rozhodca si to však nevšimli.

23

Sluka sa zrazil s Blackmanom a ostáva ležať na trávniku. Hostia však pokračovali v hre a po strele musel zasahovať Samuel Petráš, ktorý kryl strelu hráča DAC.

23

Následne na pravej strane operoval Matúš Rusnák, ktorý sa už už dostával ku strele. Napokon bola jeho akcia zastavená pre postavenie mimo hru.

22

Z ľavej strany skúsil zakončenie Benson Anang, ale nešlo o nič vážne.

21

Dvadsať minút zápasu je za nami, Dunajská Streda vedie v Žiline nad MŠK gólom z prvej minúty zápasu 1:0.

20

Šošoni stále kombinujú v strede poľa, ale zatiaľ im nefunguje finálna fáza v kombinácii.

19

Žilina však zastavila útok súpera a kombinuje v strede poľa.

18

Hostia začínajú ďalší postupný útok od vlastnej bránky, do rozohrávky sa zapája aj brankár Martin Jedlička.

16

Hra sa znovu prelieva zo strany na stranu, Žilinčania sa nedokážu dostať do vážnejšej šance.

15

Dunajská Streda dala gól, ale ten napokon neplatí! Dimun našiel centrom z pravej strany na zadnej tyči LAMKELA ZÉHO, ktorý len nastavil hlavu a poslal loptu do siete nešťastného Samuela Petráša. Gól však neplatí pre postavenie mimo hru a hráč DAC sa veru poriadne čertí!

13

Hra sa prelieva zo strany na stranu, útok hostí tentoraz výborným zákrokom zastavil Enis Fazlagić.

12

Bičachčjan rozohral roh nakrátko s Paurom, následne poslal center do pokutového územia hostí. Branislav Sluka skúsil halfvolej ľavačkou, ale bol to len taký propagačný pokus.

11

Máme za sebou desať minút prvého polčasu. Žilina prehráva s DAC 0:1, ale bude zahrávať prvý rohový kop v dnešnom zápase.

10

Spoza pokutového územia hostí sa do strela oprel Arménčan Vahan Bičachčjan, Jedlička však jeho pokus k pravej tyči kryl.

10

Lamkel Zé centroval do šestnástky Žiliny, loptu však včas odvrátil hlavou domáci stopér Ján Minárik.

9

Na opačnej strane ukázal dobrý ťah na bránku Enis Fazlagić, no jeho zámer nepochopil domáci kapitán Jakub Paur, ktorý reagoval na prihrávku príliš neskoro.

7

Dunajská Streda však znovu pohrozila, pretože Krstović sa dostal s loptou do šestnástky Žiliny, prudko vystrelil, ale mieril tesne vedľa!

5

Domáci sa trošku začínajú dostávať do zápasu, snažia sa kombinovať na polovici súpera.

4

Sluka si narazil na ľavej strane loptu s Ďurišom, ktorého však čisto zastavil Andzouana, ktorý si splnil aj defenzívne povinnosti.

3

Domáci dnes nastúpili do zápasu s novým trénerom Petrom Černákom, ten si teda od prvej minúty užíva teda nie zrovna vydarený úvod.

2

Hostia pokračujú v nápore, Žilinčania sú evidentne šokovaní nevydareným úvodom zápasu.

1

Hostia sa v úvode dostali na polovicu Žiliny, LAMKEL ZÉ vystrelil z dobrých 20 metrov. Strela vôbec nebola prudká, ale evidentne ju Samuel Petráš trochu podcenil a lopta končí za jeho chrbátom!

1

Stretnutie sa práve začalo.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 11.kola futbalovej Fortuna ligy, v ktorom futbalisti MŠK Žilina privítajú na domácom trávniku hráčov DAC 1904 Dunajská Streda. Zápas sa začína o 16:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline vyšiel úvod sezóny fantasticky, ale posledné kolá Šošonom príliš radosti nepriniesli, čo znamenalo zmenu na trénerskom poste. Pavla Staňa nahradil na poste lodivoda jeho asistent Peter Černák. Žilinčanom patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné siedme miesto so ziskom 14 bodov. V poslednom doterajšom zápase Žilinčania prehrali v Michalovciach 0:1. Najlepším strelcom tímu je Arménčan Vahan Bičachčjan, ktorý má na svojom konte 4 góly.

Dunajská Streda sa na rozdiel od MŠK trápila v úvode sezóny, no po príchode viacerých posíl dostáva hra DAC postupne svoju tvár. Tímu zo Žitného ostrova patrí v aktuálnej tabuľke Fortuna ligy piate miesto so ziskom 15 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Antala Németha porazili na domácom trávniku Zlaté Moravce 4:2 (góly DAC 2× Hahn, Andzouana, Krstović). Najlepším strelcom tímu je Sharani Zuberu, ktorý má na svojom konte 3 presné zásahy.

Zápas sa začína o 16:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.