2 : 3
(2:0)
Francúzsko
Naposledy zmenené pred 3 rokmi

Viac sa už v tomto stretnutí nestane. Videli sme však perfektný zápas z oboch strán. Belgičania odchádzajú zdrvení, pretože po polčase viedli o dva góly. V druhom dejstve sme sa dočkali fantastického obratu, ktorý prišiel po presných zásahoch Benzemu, Mbappeho a v 90. minúte dokonal obrat Les Bleus Theo Hernandez. Finále medzi Španielskom a Francúzskom je na programe v Nedeľu.

Na dnes je to už odomňa všetko. Uvidíme sa pri ďalších online-textových prenosoch. S pozdravom komentátor stretnutia, Rastislav Štrauch.

90+7

Koniec zápasu.

90+6

Striedanie v tíme Francúzsko: z ihriska odchádza Karim Benzema, prichádza Jordan Veretout.

90+5

Vertonghen pred šestnástkou súpera fauloval Kuendého a Les Bleus zrejme majú vyhrané.

90+4

Belgičanom už na vyrovnanie neostáva veľa času a napriek dvojgólovému vedeniu z prvého polčasu zrejme budú hrať len o tretie miesto.

90+3

Striedanie v tíme Belgicko: z ihriska odchádza Timothy Castagne, prichádza Michy Batshuayi.

90+2

Striedanie v tíme Francúzsko: z ihriska odchádza Benjamin Pavard, prichádza Léo Dubois.

90+1

Rozhodca pridáva k tomuto zápasu ešte štyri nadstavené minútky.

90

Francúzsko dalo gól!
Už sa zdalo, že tento semifinálový zápas pôjde do predĺženia, ale fantastický obrat francúzskej reprezentácie je dokonaný. THEO HERNANDEZ sa dostal k lopte po nešťastnom teči od Alderweirelda na hranici šestnástky, rozhodol sa okamžite vypáliť a jeho zakončenie zapadlo presne k tyči – 2:3.

89

Možnosť na víťazný zásah mali aj Francúzi, ale priamy kop Paula Pogbu z dobrej pozície trafil len brvno Courtoisovej svätyne.

87

Romelu Lukaku vstrelil vedúci gól svojho tímu, ktorý však po zázname systému VAR odvolaný pre ofsajdové postavenie.

86

Veľká šanca na rozhodujúci gól. Mohol ho vstreliť Mbappe, ale ten po prihrávke od Benzemu zvnútra pokutového územia minul o pár centimetrov.

87

Belgicko dalo gól! Gól strelil ROMELU LUKAKU.

85

Benzema s nepodareným prenesením hry na ľavú stranu, takže odkop od bránky aj na opačnej strane ihriska.

84

Carrasco centroval z ľavej strany, no jeho pas šikovne púšťal Hernandez, takže nasleduje len odkop od brány Llorisa.

83

Witsel našiel na hranici šestnástky voľného Lukakua, ale toho si tentoraz postrážila defenzívna dvojica Varane-Kuende.

81

Striedajúci Trossard sa snažil zakombinovať s Lukakuom, ale táto dvojica si neporozumela vo finálnej fáze.

80

Greizmann sa rozhodol strieľať spoza šestnástky, ale jeho pokus letel vysoko nad brvno.

79

Les Bleus sú momentalne aktívnejším celkom na ihrisku. Uvidíme, či to dokážu potvrdiť vstrelením víťazného gólu v záverečnej desať minútovke.

77

Na opačnej strane dobrá možnosť Lukakua, ale útočník červených diablov bol napokon prichytený v postavení mimo hry.

76

Francúzi mohli predviesť dokonalý obrat. Pavard vybojoval loptu v šestnástke, našiel Pogbu, ktorý pálil z prvej, ale jeho technické zakončenie prefektne vyrazil Courtois.

75

Striedanie v tíme Francúzsko: z ihriska odchádza Adrien Rabiot, prichádza Aurélien Tchouaméni.

74

Striedanie v tíme Belgicko: z ihriska odchádza Eden Hazard, prichádza Leandro Trossard.

73

Skvelé futbalové predstavenie zo strany na stranu pokračuje aj naďalej. Tentoraz pálil spoza šestnástky z prvej De Bruyne, no jeho bomba letela tesne nad brvno.

72

Mbappe hľadal Thea Hernandeza, ale defenzíva belgičanov zasiahla v poslednom možnom momente.

70

Dokonca stretnutia ostáva záverečná dvadsať minútovka v ktorej sa rozhodne, či uvidíme víťazný gól, alebo sa bude predĺžovať.

70

Striedanie v tíme Belgicko: z ihriska odchádza Youri Tielemans, prichádza Hans Vanaken.

69

Exekútorom pokutového kopu bol KYLIAN MBAPPE, ten usmernil loptu do hornej časti bránky a Courtois napriek tomu, že uhádol smer strely, tak nemal šancu zasiahnuť. Je vyrovnané 2:2.

69

Bola nariadená penalta pre Francúzsky tím!

68

Rozhodca mieri túto situáciu preskúmať na video. Bude to teda VAR, ktorý rozhodne, či sa bude pískať pokutový kop v prospech francúzov.

67

Žltú kartu dostáva Toby Alderweireld (Belgicko).

67

Greizmann padol v šestnástke, ale pokutový kop sa zrejme po tomto zákroku pískať nebude.

66

Rabiot priťukol do jazdy Benzemovi, ale tento úmysel prečítal vybiehajúci Courtois.

64

Eden Hazard prešiel po ľavej strane cez Pavarda, no jeho pas len preletel cez celé pokutové územie.

63

Greizmann sa už už predieral do ďalšej koncovky, ale napokon si na ďalší gól budeme musieť počkať.

62

Je znížené! Mbappe svojou aktivitou narobil defenzíve Belgicka veľké problémy a napokon prichádza kontaktný gól. KARIM BENZEMA si našiel priestor v šestnástke a ľavačkou k tyči dáva na priebežných 2:1. Máme zápas Dámy a Páni.

61

Lukaku si pridržal vo vzdušnom súboji Varana, takže pri lopte ostáva francúzska reprezentácia.

60

Tridsať minút dokonca tohto semifinálového stretnutia.

59

Francúzi teda pokračujú naďalej v nápore, lenže nutno podotknúť, že defenzíva Červených diablov je dnes výborne zohraná.

58

Toto mal byť kontanktný gól Les Bleus. Mbappe sa skvele dostal do súperovej šestnástky, našiel Greizmanna, lenže ten zblízka trestuhodne minul.

56

Red Devils si to po dlhšom časovom úseku namierilo do útoku, ale Carrasco si neporadil v súboji jeden na jedného proti Kuendému.

55

Greizmann však zastavil útočný nápor svojho tímu, pretože v šestnástke sa previnil nedovoleným zákrokom.

54

Francúzska reprezentácia je po zmene strán aktívnejším celkom, lenže kontaktný gól stále neprichádza.

52

Už sa zdalo, že sa do jasnej šanci dostane Greizmann, no tomu bolo odpískané ofsajdové postavenie.

51

Castagne z pravej strany centrom našiel Lukakua, no ten volejom z prvej trafil len priestor, kde bol pripravený na zákrok gólman Lloris.

50

Exekútorom priameho kopu bol Greizmann, ktorý našiel pred bránou Pogbu, no ten aj v tomto prípade mieril vysoko.

49

Alderweireld vo vzdušnom súboji fauloval Benzemu, takže nasleduje štandartka pre Les Bleus.

48

Pogba skusil šťastie z veľkej diaľky, no jeho delovka skončila úplne vedľa brány Courtoisa.

47

Oba celky nastúpili do druhého polčasu bez striedaní. Je jasné, že hrať musia Francúzi, pretože dvojgólové manko je príliš veľké.

46

Začal sa druhý polčas.

Po prvom polčase je teda vo vedení reprezentácia Belgicka. Skóre bolo dlho bezgólové, ale to dokázal prelomiť v 37. minúte prízemnou strelou Yannick Carrasco. Následne ešte prišiel jeden zásah, ktorý si po prihrávke De Bruyneho pripísal perfektnou strelou do hornej časti siete bombardér Romelu Lukaku.

Druhý polčas sa začne približne o 21:46.

45+1

Prvý polčas sa skončil.

45

Rozhodca pridáva k tomuto polčasu ešte jednu nadstavenú minútku.

44

Hazard skúšal svoje strelecké šťastie, no jeho technický pokus chytil pripravený Lloris.

43

Belgičania si prihrávajú na vlastnej polovici a kontrolujú stred ihriska.

41

Reagovať na priebeh zápasu chcel Greizmann, ale tomu nevyšlo spracovanie na hranici šestnástky.

40

Belgicko dalo gól!
Famózne predstavenie Red Devils pokračuje! Päť minút pred koncom prvého polčasu je ich vedenie už dvojgólové. De Bruyne našiel ROMELUA LUKAKUA, ten si pripravil loptu na pravačku a presným razantným zakončením zvnútra šestnástky do hornej časti bránky prekonáva Llorisa – 2:0.

38

Belgičania sú aj po vstrelenom góle lepším tímom na ihrisku a Pogba teraz musel opäť faulovať, takže pri lopte ostávajú zverenci Roberta Martineza.

37

Red Devils predsa len sú odmenený za svoju aktivitu. YANNICK CARRASCO si prevzal loptu pred šestnástkou, namieril si to smer brána, oklamal defenzívu Les Bleus a prízemný pokus zapadol k žrdi bezmocného Llorisa – 1:0.

35

Ďalšia prihrávka De Bruyneho na Lukakua nebola ideálna a práve to bolo zrejme dôvodom, že spracovanie útočníka Chelsea nevyšlo podľa predstáv.

34

Belgičania obliehajú šestnástku súpera, sú lepším tímom na trávniku, ale úvodný gól stále neprichádza.

33

Pogba zastavil pred šestnástkou čistým spôsobom Lukakua a dopredu mieri francúzska reprezentácia.

31

Vertonghen v strede poľa fauloval unikajúceho Benzemu, lopta pre Les Bleus.

30

Vo veľkej šanci sa z ničoho ocitol Eden Hazard, ale toho v hodine dvanástej dokázal zastaviť čistým zákrokom v šestnástke Kuendé.

29

Po nepodarenom rohovom kope sa snažil o ďalší center Benzema, no aj tentokrát bez zakončenia medzi tri žrde.

28

Mbappe ukázal perfektné zrýchlenie, ale v súboji jeden na jedného ho zastavil vracajúci sa Denayer.

26

Nepodarená rozohrávka v podaní Courtoisa. Ťažiť ztoho mohol Pogba, no ten dlho váhal s prihrávkou., čo sa ukázalo ako zlé riešenie.

25

Benzema chcel zakombinovať s Greizmannom, no defenzíva belgičanov aj tentoraz veľmi pozorná.

24

De Bruyne hľadal opäť Lukakua, ale ten sa v tomto prípade nedostal k lopte.

23

Pekná útočná akcia Francúzov, no hlavička Mbappeho nebola pre Courtoisa príliš nebezpečná.

22

Hazard našiel na hranici šestnástky Lukakua, ale toho zatiaľ v dnešnom stretnutí nepustil do koncovky dobre hrajúci Varane.

21

Mbappe si neporozumel s Benzemom, takže lopta patrí hráčom Red Devils.

20

Po dvadsiatich minútach sme teda bez gólov. Najväčšiu šancu v zápase mal jednoznačne De Bruyne, ale ten v tretej minúte neprekonal famózneho Llorisa.

18

Mbappe chcel šikovne prestrčiť na Greizmanna, ale ani táto útočná dvojica zatiaľ nenašla správny recept na súperovú defenzívu.

17

Castagne sa previnil útočným faulom, takže lopta pre reprezentáciu Francúzska.

16

Na opačnej strane pohrozil Mbappe, ale ten nedokázal prejsť cez štvoricu protihráčov.

15

Ďalší pokus De Bruyneho, ktorý je dnes pri chuti. Tentoraz to skúšal volejom, no aj tentoraz nepodarená koncovka.

14

Pogba perfektným centrom našiel Benzemu, ten bol vo veľkej príležitosti, ale francúzskemu útočníkovi bol napokon pískaný ofsajd.

13

Les Bleus držia loptu na vlastnej polovici a čakajú na vhodnú príležitosť pre ďalšie ohrozenie brány Courtoisa.

12

Spoza šestnástky skúsil šťastie aj neviditeľný Tielemans, lenže jeho pokus skončil vysoko nad bránou Llorisa.

11

Lukaku sklepával na De Bruyneho, ten okamžite strieľal z prvej, no jeho pokus bol zblokovaný na rohový kop.

10

Ďalšia útočná akcia Les Bleus skončila ofsajdovým postavením Pavarda, takže lopta sa vracia na kopačky domácich hráčov.

9

Castagne chcel na pravej strane zakombinovať s De Bruynem, lenže prvému menovanému nevyšla ideálne finálna prihrávka.

8

Mbappe centroval do šestnástky, kde našiel Pavarda, no jeho koncovka z prvej skončila v rukaviciach pozorného Courtoisa.

7

Opäť nebezpečný hráči Red Devils, lenže Lukakuovi nevyšlo ideálne spracovanie po prihrávke od De Bruyneho.

5

Mbappe vbehol do šestnástky ako veľká voda, obišiel Courtoisa, ale nedokázal vrátiť loptu do šestnástky.

4

Následný rohový kop Belgicku nevyšiel, čo využil Mbappe, ktorý ušiel defenzíve a uvidíme pravdepodobne prvú žltú kartu v zápase.

3

Obrovská šanca na úvodný gól zápasu! Lukaku fantasticky prešiel po pravej strane, odcentroval a De Bruyne z blízkosti trestuhodne nepremenil a Lloris predviedol famózny zákrok.

2

Mbappe sa pustil do útočnej snahy okamžite, ale jeho prienik nebol úspešný.

1

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Belgicko: Courtois – Alderweireld, Denayer, Vertonghen – Castagne, Witsel, Tielemans, Carrasco – De Bruyne, R. Lukaku, T. Hazard ©.
Náhradníci: Casteels, Mignolet – Batshuayi, Boyata, De Ketelaere, Dendoncker, Foket, Lukebakio, Saelemaekers, Trossard, Vanaken.

Francúzsko: Lloris © – Koundé, Varane, Lucas Hernández – Pavard, P. Pogba, Rabiot, Griezmann – Benzema – Mbappé, Ben Yedder.
Náhradníci: Maignan – Diaby, Digne, Dubois, Guendouzi, Kimpembe, Martial, Tchouaméni, Upamecano, Veretout..

Vítam Vás pri sledovaní dnešného textového online prenosu. Na jeho začiatku si predstavíme základné zostavy oboch tímov.

Belgicko – Francúzsko

Druhý ročník Ligy národov vyvrcholí záverečným turnajom víťazov štyroch skupín. Uradujúci majster Európy Taliansko privíta v stredu v Miláne Španiesko a o deň neskôr líder FIFA rebríčku Belgicko v Turíne zmeria sily s Francúzskom. V nedeľu je následne na programe finále a zápas o tretie miesto. My sa bližšie pozrieme na druhý spomínaný zápas.

Belgicko sa do záverečnej fázy turnaja dostali potom, čo za sebou nechali o päť bodov druhé Dánsko a Anglicko. Štvrté miesto obsadil Island. Zverenci Roberta Martineza môžu spoliehať klasicky na perfektný útok, ktorý pálil naplno aj v skupine. Šestnásť vstrelených gólov je perfetným štatistickým výsledkom. Vo forme je najmä hráč Chelsea Romelu Lukaku, ktorý vstrelil päť presných zásahov.

Súper z Francúzska si v skupine zmeral sily s Portugalskom, Chorvátskom a Švedskom. Les Bleus si miestenku v semifinále vybojovali hlavne v Portugalsku, kde Ngolo Kanté v 54. minúte rozhodol o prvenstve Francúzskeho celku.

Didier Deschamps, tréner Francúzska sa vyjadril k tomuto meraniu síl celkom jasne. : „Opäť sa stretneme s Belgičanmi v semifinále, ale určite to bude iný zápas ako v roku 2018. Belgičania sú na čele rebríčka FIFA, takže majú určite skvelý tím. Dostali sme najsilnejšieho súpera.“