5 : 1
(4:0)
MŠK Žilina
Naposledy zmenené pred 3 rokmi

Žilina zlepšila svoj výkon v druhom polčase, čestný úspech hostí zaznamenal po zmene strán v 74.minúte Jibril. Domáci ale dokázali streliť v samom závere zápasu piaty gól a odveta už bude zrejme iba formalitou. Jablonec zvíťazil nad Žilinou vysoko 5:1. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera.

90+3

Autové vhadzovanie pre domácich, zrejme je tu koniec zápasu.

90+2

Zápas sa prakticky už iba dohráva v strede ihriska.

90+1

Ďalší smolný okamih pre Žilinu, hostia inkasovali lacný gól zo štandardky.

90

Hlavný rozhodca nadstavuje v druhom polčase tri minúty.

90

Tím Jablonec práve strelil gól! Striedajúci JAKUB MARTINEC sa zavesil do vzduchu a loptu z rohového kopu posiela hlavou za chrbát bezmocného Petráša – 5:1! Asistencia: David Houska.

89

Houska vybojoval pri postrannej čiare pre svoje mužstvo ďalší roh.

88

Po rohovom kope Kroba zakončuje hlavou nebezpečne Martinec – uvidíme ďalší roh domácich.

87

Nepresná prihrávka z kopačky Minárika končí mimo hracej plochy, autové vhadzovanie pre Jablonec.

85

Žltú kartu dostáva Rusnák (MŠK Žilina).

85

Žilina sa v závere zápasu snaží o strelenie ďalšieho gólu, ktorý by ešte viac zdramatizoval odvetný zápas.

84

Striedanie v tíme FK Jablonec: z ihriska odchádza Považanec, prichádza Hübschman.

84

Striedanie v tíme FK Jablonec: z ihriska odchádza Doležal, prichádza Čvančara.

83

Hra je prerušená, na zemi ostáva ležať Doležal.

82

Nepresná kombinácia domácich pri postrannej čiare, Holík sa k lopte nedostal. Autové vhadzovanie pre Žilinu.

81

Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Ďuriš, prichádza Goljan.

81

Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Djibril, prichádza Jambor.

80

Striedanie v tíme FK Jablonec: z ihriska odchádza Kratochvíl, prichádza Martinec.

80

Striedanie v tíme FK Jablonec: z ihriska odchádza Pilař, prichádza Smejkal.

78

Žilina kombinovala pred šestnástkou súpera, strela Ďuriša bola zablokovaná.

77

Hra je na chvíľu prerušená, Houska potreboval ošetrenie lekárskeho tímu.

76

Žltú kartu dostáva Fazlagić (MŠK Žilina).

74

Žilina dala gól!
Máme znížené, z prvej strely hostí na bránu v druhom polčase skóruje nekompromisne TAOFIQ JIBRIL – 4:1! Asistencia: Tibor Slebodník.

73

Bichakhchyan sa snažil presadiť individuálne, následne neodcentroval z ľavej strany Sluka.

72

Nepresná strela z kopačky Ananga, odkop od brány Hanuša.

71

Žilina nevyužila štandardku, navyše Jablonec môže zaútočiť z protiútoku.

70

Po faule na Ďuriša má Žilina výhodu ďalšieho priameho kopu v zápase.

70

Žltú kartu dostáva Holík (FK Jablonec).

69

Po centri Pilařa zakončuje hlavou nad bránu domáci útočník Doležal.

68

Slebodník s nepresným pokusom o prenesenie hry na Ananga, následne prihráva nepresne aj Bichakhchyan.

67

Bichakhchyan trafia z priameho kopu iba domáci múr.

66

Bichakhchyan faulovaný na hranici pokutového územia, zaujímavý priamy kop pre hostí.

64

Minárik vyrobil v obrane veľkú chybu, ktorú domáci futbalisti takmer potrestali. Po akcii Pilařa zakončoval nebezpečne Kratochvíl – bránu Žiliny tesne míňa.

63

Žilina ustála center Kroba z rohového kopu, po rýchlom protiútoku hostí navyše zakončoval tesne vedľa domácej brány krížnou strelou Rusnák.

62

Petráš sa pri strele Housku poriadne natiahol, strelu domáceho záložníka vyrazil dobrým zákrokom.

61

Po centri z ľavej strany sa do zakončenia tlačil Kratochvíl, domáci futbalista ale nepridal svoj tretí gól v zápase.

60

Akcia hostí sa končí, v postavení mimo hry sa ocitol Ďuriš.

59

Fazlagić bol faulovaný, Žilina ostáva pri lopte a pokračuje v kombinácii.

58

Ďuriš sa po nábehu z pravého krídla nedostal k lopte vo vnútri šestnástky.

57

Slebodník fauluje v strede ihriska Kratochvíla, Jablonec ostane pri lopte.

56

Hra je prerušená, na zemi ostáva domáci Jakub Považanec. Priamy kop pre Jablonec.

55

Pilař sa opäť prehnal po ľavom krídle, center domáceho krídelníka nebol presný. Následne po centri Holíka zakončuje Kratochvíl – Petráš predviedol svoje kvality.

54

Považanec vysunul Holíka, po ktorého centri zakončoval hlavou Pleštil – Petráš tentokrát loptu chytá.

53

Sluka dostal priestor na ľavom krídle, jeho následný center bol ale veľmi nepresný. Odkop od brány Hanuša.

52

Minárik s nepresným nákopom na polovicu súpera, Jablonec získava loptu.

52

Žltú kartu dostáva Anang (MŠK Žilina).

51

Slebodník ťahal rýchly protiútok Žiliny, striedajúci ofenzívny futbalista ale nezvládol finálnu prihrávku.

50

Pilař sa uvoľnil v pokutovom území, Sluka odvracia hruďou na ďalší roh domácich.

49

Žltú kartu dostáva Sluka (MŠK Žilina).

49

Tvrdý zákrok Kroba na Rusnáka pri postrannej čiare, Žilina získava priamy kop.

48

Fazlagić získal loptu v strede ihriska, Žilina môže zaútočiť.

47

Žilina sa snaží po prestávke okamžite dostať späť do zápasu, prvý roh po zmene strán nedokázali hostia využiť.

46

Kubista odvracia loptu pod tlakom iba na rohový kop.

46

Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Kaprálik, prichádza Sluka.

46

Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Gono, prichádza Slebodník.

46

Začal sa druhý polčas.

Máme za sebou prvý polčas zápasu medzi Jabloncom a Žilinou, v ktorom sa bolo na čo pozerať. Domáci futbalisti vybehli na svojho súpera, čoho výsledkom boli štyri góly v sieti Žiliny. Jablonec po prvom polčase zaslúžene vyhráva nad Žilinou 4:0. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.

45+2

Prvý polčas sa skončil.

45+1

Tím Jablonec práve strelil gól! JAKUB POVAŽANEC dostal v pokutovom území Žiliny priveľa priestoru a času a prudkou strelou pridáva štvrtý gól domácich – 4:0! Asistencia: Jan Krob.

45

Hlavný rozhodca pridáva v prvom polčase jednu minútu.

44

Po nedovolenom zákroku na Ďuriša ostanú pri lopte hosťujúci futbalisti.

43

Žilina v závere polčasu drží loptu na polovici súpera, avšak Jibril o loptu prichádza.

42

Tretí gól domácich futbalistov je odrazom ich výkonu v prvom polčase, naopak v podaní Žiliny sledujeme zatiaľ veľmi slabý výkon a najmä chyby v defenzíve.

41

Tím Jablonec práve strelil gól! MARTIN DOLEŽAL využil chybu v defenzíve Žiliny a z vnútra šestnástky nekompromisne prekonáva Petráša – 3:0! Asistencia: Libor Holík.

40

Žltú kartu dostáva Bichakhchyan (MŠK Žilina).

39

Pilař zakončoval po rohovom kope z druhej vlny, jeho pokus trafil iba Ananga.

38

Center Kroba na prvú tyč odkopáva mimo hracej plochy Minárik. Autové vhadzovanie pre domácich, Pilař následne získava pre svoj tím roh.

37

Dlhý nákop Petráša na Kaprálika končí iba mimo hracej plochy. Odkop od brány Jablonca.

36

Pleštil si v osobnom súboji pomáhal nedovolene rukami, lopta pre hostí.

35

Domáci futbalisti boli blízko k streleniu tretieho gólu, Žilina mala teraz obrovské šťastie.

34

Jablonec drží loptu na polovici hostí, Pilař sa dostal k zakončeniu, jeho pokus vyráža Petráš.

33

Kiwior vyslal na bránu Jablonca ďalekonosnú strelu, ktorá končí tesne vedľa ľavej žrde domácej brány.

32

Žltú kartu dostáva Pilař (FK Jablonec).

32

Po centri z ľavej strany reklamujú domáci futbalisti ruku v pokutovom území, hlavný rozhodca nereaguje, hra pokračuje ďalej.

31

Center Kroba z vnútra šestnástky zblokovala obrana hostí, nasleduje rohový kop Jablonca.

30

Žltú kartu dostáva Pleštil (FK Jablonec).

30

Bichakhchyan neprihral presne, Žilina ostáva s loptou na polovici súpera.

29

Gono bol zastavený nedovolene na vlastnej polovici, lopta pre Žilinu.

28

Pilář elegantne vysunul Kratochvíla za obranu, ktorého spätná prihrávka už nebola presná.

27

Dravý prienik Kiwiora do pokutového územia končí nie príliš razantnou strelou, Hanuš bez problémov zareagoval.

26

Kubista zvládol rozhodujúci súboj s Jibrilom o loptu, útočník hostí reklamuje faul na svoju osobu márne.

25

Veľmi nepresný pokus Bichakhchyana spoza šestnástky, odkop od brány Hanuša.

24

Jablonec sa snaží pridať tretí gól, strela z kopačky Pilářa spoza šestnástky netrafila bránu hostí.

23

Keď sa pomaly zdalo, že Žilina sa dostáva do tempa zápasu prišiel druhý inkasovaný gól v sieti Šošonov.

22

Tím Jablonec práve strelil gól! Po nevinnej akcii domácich z ľavej strany prišiel center na prvú žrď, odkiaľ prekonáva Petráša MILOŠ KRATOCHVÍL – 2:0! Asistencia: Jan Krob.

21

Gono si urobil priestor pred šestnástkou a zakončil, ani jeho ďalší pokus ale nebol presný.

20

Center hostí smerujúci na Kaprálika do pokutového územia vyriešila domáca obrana.

19

Pred aktívnym Pilářom odkopáva na poslednú chvíľu stopér hostí Kiwior.

18

Kaprálik udržal ťažkú loptu na hracej ploche, pri pokuse prejsť do pokutového územia neuspel. Autové vhadzovanie pre hostí.

17

Rusnák dostal dobrú prihrávku do behu, loptu ale nespracoval ideálne a akcia Žiliny je na konci.

16

Považanec zakončoval spoza šestnástky, jeho pokus bol zblokovaný. O niekoľko sekúnd neskôr zakončoval Doležal hlavou – Petráš bol pozorný.

15

Jibril predviedol v strede ihriska nedovolený zákrok, domáci futbalisti ostanú pri lopte. Pilář sa prehnal po ľavom krídle, jeho center ale nebol presný.

14

Rusnák dostal na pravom krídle dobrú prihrávku do behu, celú akciu ale zbrdzil a domáca obrana sa dokázala sformovať.

13

Považanec sa ocitol po jednom zo súbojov na zemi, faul na domáceho záložníka sa nepíska.

12

Vysoký pressing domácich hráčov zatiaš spôsobuje nemalé problémy futbalistom Žiliny.

11

Jablonec bol za svoju aktivitu v úvode zápasu odmenený gólom, Žilina musí prísť s odpoveďou.

10

Tím Jablonec práve strelil gól! Sám faulovaný MILOŠ KRATOCHVÍL sa dostal k odrazenej lopte z priameho voľného kopu, domáci futbalista prudko zakončil, Petráš si síce na loptu siahol, tá ale skončila za jeho chrbtom – 1:0! Bez asistencie.

10

Po nedovolenom zákroku Fazlagića na Zeleného má Jablonec k dispozícii priamy voľný kop.

9

Anang má v úvode zápasu plné nohy práce, domáci futbalisti útočia najmä po pravej strane ihriska.

8

O prvý strelecký pokus Žiliny sa postaral Gono, jeho strela letela nad bránu Hanuša.

7

Domáci odcentrovali z pravej strany ihriska, hlavou sa pokúšal zakončiť Doležal, loptu ale netrafil ideálne a Petráša v bráne hostí neohrozil.

6

Jablonec neúnavne útočí, snahu domáceho tímu ale zastavil faul Kubistu na Jibrila.

5

Po nacvičenom signáli zakončuje z rohového kopu nepresne Považanec. Odkop od brány Petráša.

4

V úvode zápasu sledujeme aktívny futbal, center domácich z pravej strane bol zblokovaný, nasleduje rohový kop na strane Jablonca.

3

Po rohovom kope Bichakhchyana zakončoval hlavou do stredu domácej brány Kiwior – brankár Hanuš bez problémov loptu chytil.

2

Zblokovaná strela, ktorej autorom bol domáci Houska, na druhej strane rýchly protiútok Žiliny, po aktivite Ďuriša je tu prvý roh pre hostí v zápase.

1

Domáci začali aktívne, Pilař si ale nerozumel so svojim spoluhráčom a jeho snaha o narážačku končí nepresne.

1

Dnešný súboj začne o malú chvíľu, hráči už vchádzajú na hraciu plochu.

Úvodní sestavy:

FK Jablonec: Hanus – Holík, Kubista, Zelený, Krob – Považanec – Pleštil, Houska, Kratochvíl, Pilař – Doležal
Náhradníci: Vajner, Hrubý – Martinec, Surzyn, Hübschman, Štěpánek, Smejkal, Vaníček, Malínský, Čvančara

MŠK Žilina: Petráš – Rusnák, Minárik, Kiwior, Anang – Gono, Fazlagić, Bichakhchyan – Kaprálik, Jibril, Ďuriš
Náhradníci: Teplan, Belko – Nemčík, Sluka, Kopas, Suľa, Myslovič, Goljan, Slebodník, Jambor

Rozhodčí: Kehlet – Hummelgaard, Sørensen.

Na záver strastiplnej žilinskej cesty v snahe o prienik do európskej klubovej súťaže číslo tri bude MŠK musieť uspieť proti českému Jabloncu.

Tretí najlepší tím uplynulej sezóny v Česku sa tento ročník trápi. Jablonec za štyri kolá nového ročníka získal iba štyri body, v tabuľke je desiaty a o nič lepšie si nepočínal ani v Európskej lige. Tím Petra Radu vyfasoval v žrebovaní škótsky Celtic a po výsledkoch 2:4 doma a 0:3 vonku sa rýchlo porúčal do Európskej konferenčnej ligy. Česi budú miernym favoritom, ale ich súper ukazuje túto sezónu famózne výkony na medzinárodných trávnikoch.

Žilinčania milo prekvapujú nielen slovenskú futbalovú verejnosť. Ostrý súťažný štart mali už 8. júla, odvtedy v EKL vyradili gruzínske Dila Gori, cyperský Apollon a naposledy aj kazašský Tobol Kostanaj po triumfoch 1:0 vonku a 5:0 doma. Na mužstve Pavla Staňa si však náročný program vybral daň v podobe prvej prehry vo Fortuna lige na pôde nováčika z Liptovského Mikuláša. Duel hraný v popradskom NTC Šošoni nezvládli a podľahli Liptákom 1:2. Napriek tomu sa po štyroch kolách držia na tretej priečke s deviatimi bodmi.

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose z prvého zápasu play-off Európskej konferenčnej ligy medzi FK Jablonec a MŠK Žilina.

Stretnutie sa začne o 20:00.