3 : 1
(1:1)
MFK Zemplín Michalovce
Naposledy zmenené pred 3 rokmi

Do druhého polčasu poslal domáci tréner Weissa a Zmrhala a práve títo dvaja hráči dokázali skórovať a zariadiť víťazstvo Slovana. Najprv v 50. minúte Weiss premenil pokutový kop a v 74. minúte Zmrhal gólovo zakončil rýchly brejk domácich. Michalovce predviedli sympatický futbal hlavne v prvom polčase, v tom druhom sa už zrejme ukázala lepšia kvalita domácich.

Ďakujem za pozornosť, prajem pekný zvyšok večera!

Držanie lopty: 57 % : 43 %.
Strely na bránku: 4:2. Strely mimo: 6:1. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:12.

90+2

90+1

V druhom polčase sa nadstavujú 2 minúty!

90

Žltú kartu dostáva Matej Trusa (MFK Zemplín Michalovce).

89

De Marco centroval do pokutového územia hostí, ale nabiehajúci Strelec nedokázal túto loptu zachytiť.

88

Zmrhal ťahal rýchly brejk domácich, ale loptu už na Weissa nedostal. Slovan sa musí rýchlo vrátiť späť na svoju polovicu ihriska.

87

Sme už v samotnom závere druhého polčasu a tak aj celého zápasu. Je viac než pravdepodobné, že Slovan doma zvíťazí a pripíše si ďalšie tri body do tabuľky.

86

Nepresná kombinácia Weissa s Pauschekom, hostia získavajú aut na svojej polovici ihriska.

85

Slovan v krátkom slede zahrával priamy aj rohový kop. Obidve štandardné situácie však hostia dokázali ubrániť.

84

Hosťujúci Vaško fauloval a bude tu zaujímavý priamy kop pre domácich futbalistov.

83

Čas sa hosťom začína rýchlo krátiť, na dva góly to už asi nepostačí. Ale, hrá sa až do záverečného hvizdu a už sme neraz boli svedkami, čo dokáže priniesť záver zápasu.

82

K lopte sa dostáva hosťujúci celok, ale Michalovciam sa nedarí v prechode na útočnú polovicu.

81

Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Aleksandar Čavrić, prichádza Lukáš Pauschek.

80

Necelých desať minút zostáva do konca tohto zápasu, Slovan vyhráva nad Michalovcami 3:1!

79

Útočným faulom sa končí toto snaženie hostí, Slovan rozohráva loptu na svojej polovici ihriska.

78

Michalovce zahrávali rohový kop, ale domáci sa ubránili. Hosťujúci celok ešte skúša kombinovať na útočnej polovici.

77

Škoda tejto situácie pre hostí, v pokutovom území sa dostal k lopte Trusa, ale celé to vyriešil v nádejnej pozícii zle a loptu len poslal do moci brankára Chovana.

76

Hostia to teda ešte nevzdávajú, ale musia čo najskôr skórovať, aby to ešte celé dokázali zdramatizovať.

75

Vyzerá to teda, že Slovan úlohu favorita splní. Ešte však nejaký ten čas do konca zápasu zostáva.

74

Slovan dal gól!

Zrodil sa tretí gól domáceho celku a tým je zrejme odpor hostí definitívne zlomený! Chovan zachytil centrovanú loptu pred svoju bránu a rýchlo poslal do brejku spoluhráčov, v pokutovom území si prebral dlhý nákop JAROMÍR ZMRHAL a presnou strelou zvýšil na 3:1!

73

Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Matúš Begala, prichádza Daniel Magda.

73

Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Wisdom Kanu, prichádza Dimitrios Popovits.

72

Dnešné stretnutie sleduje 2580 divákov.

71

Michalovce stále bojujú a cítia šancu, žeby to dnes mohlo aspoň na ten jeden bod vyjsť. Musia však pridať v ofenzíve.

70

Rohový kop hostia ubránili, ale domáci sú pri lopte a ešte pokračujú vo svojom útočnom ťažení.

69

Fantastický zákrok hosťujúceho brankára Kozhukhar! Ten strelu pod brvno od Strelca úspešne vyrazil do bezpečia a nasledovať bude roh pre Slovan!

68

Pri lopte je momentálne domáci celok, ktorý sa nemusí nikam ponáhľať. Stále je to však len o jeden gól, o ničom ešte nie je v týchto chvíľach rozhodnuté.

67

To je teda smola pre domácich. Henty prišiel do hry v druhom polčase a teraz musel vynútene odísť. Uvidíme, ako na tom bude zdravotne do ďalších zápasov.

66

Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Igor Žofčák, prichádza Matej Trusa.

65

Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Ezekiel Henty, prichádza Jaromír Zmrhal.

64

Domáci Henty odišiel za postrannú čiaru a vyzerá to na vynútené striedanie. Hra už pokračuje ďalej, Slovan hrá zatiaľ s 10 hráčmi.

63

Zároveň je tu aj prestávka na občerstvenie.

62

Na ihrisku zostáva ležať Henty. Musí byť ošetrený, hra je tak prerušená.

61

Môžeme však zatiaľ skonštatovať, že Michalovce príjemne prekvapili na Slovane. Určite sa nečakal takto vyrovnaný futbal a ešte pre hostí nemusí byť nič stratené.

60

Hodina z tohto stretnutia je už minulosťou. Slovan vyhráva nad Michalovcami 2:1!

59

Zatiaľ po vedúcom góle domácich sme nič ďalšieho zaujímavého nevideli. Je to však vyrovnaný futbal z oboch strán, len výsledok hrá zatiaľ v prospech domácich.

58

Michalovce sú pri lopte a pokúšajú sa o rýchly prechod na útočnú polovicu. Slovan však teraz obsadil stred poľa.

57

V osobných súbojoch sa začína priostrovať. Ďalšie žlté karty však zatiaľ hlavný rozhodca Dohál neudelil.

56

Kashia schytal zákrok do tváre, ale je v poriadku a pokračuje ďalej. Na malý moment sa tak hra prerušila, ale už druhý polčas pokračuje ďalej.

55

Postupne sa striedajú útoky na oboch stranách, ešte to môže byť teda zaujímavý zvyšok tohto stretnutia.

54

Dlhá lopta do pokutového územia Slovana putuje len k brankárovi Chovanovi. Hostia ukazujú, že ešte tento zápas nechcú len tak zabaliť.

53

Teraz tu však bol rýchly brejk hostí, Oshima sa snažil vysunúť v pokutovom území Žofčáka, ale ten si ju nedokázal včas a úspešne spracovať.

52

Pri lopte je však domáci celok, ktorý kombinuje na útočnej polovici. Príchod trojice nových hráčov je ihneď cítiť.

51

Michalovce teda budú musieť znova doťahovať náskok súpera. Uvidíme, či sa to hosťom podarí aj po druhýkrát v tomto stretnutí.

50

Loptu si na biely bod postavil nový muž na ihrisku VLADIMÍR WEISS a poslal ju do opačnej strany, než sa hodil brankár Kozhukhar – 2:1! Slovan je späť v jednogólovom vedení.

49

Žltú kartu dostáva Filip Vaško (MFK Zemplín Michalovce).

49

Bola nariadená penalta pre Slovan! Henty prenikol s loptou do pokutového územia a jeho strelu zastavil Vaško rukou!

48

Slovan zahrával rohový kop. Weissov center však bol nepresný a hosťujúca obrana ho úspešne dostala do bezpečia.

47

Druhý polčas je už v plnom prúde, výkop mali domáci. Tréner Slovana spravil hneď trojnásobnú výmenu, to sa zrejme dalo aj čakať. Všetko je to posilnenie ofenzívy.

46

Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Dejan Dražić, prichádza Vladimír Weiss.
Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Rafael Ratão, prichádza Ezekiel Henty.
Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Alen Mustafič, prichádza Dávid Strelec.

46

Začal sa druhý polčas.

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak čoskoro začne!

Úvodné dejstvo tohto stretnutia je už minulosťou. Domáci favorit začal ideálne a na konci prvej minúty poslal Slovan po chybe hostí do vedenia Čavrić. Hostia však počas celého prvého polčasu boli vyrovnaným súperom a v 14. minúte sa pekným gólom podarilo Oshimovi vyrovnať na predbežných 1:1!

Druhý polčas sa začne približne o 19:04.

45+3

Prvý polčas sa skončil.

45+2

Michalovce ešte zahrávali rohový kop v prvom polčase. Center na zadnú tyč však Chovan vyrazil do bezpečia a jeho obrana si už s loptou potom poradila úspešne.

45+1

Slovan obliehal pokutové územie hostí, ale celé sa to končí len nepresnou prihrávkou a bude to odkop od Kozhukharovej brá­ny.

45

V prvom polčase sa nadstavujú 3 minúty!

44

Riadny hrací čas prvého polčasu bude čoskoro minulosťou. Čakáme na údaj o nadstavenom čase.

43

Záver prvého polčasu pokračuje ďalej, Lichý bol ošetrený po zrážke hlavou a vracia sa späť do hry. Vyzeralo to naozaj veľmi vážne, ale Lichý je späť na ihrisku a tak by mal byť v poriadku.

42

Znova sa hra musela prerušiť, domáci Lichý po zrážke opäť leží na trávniku. Ihneď je pri ňom lekársky tím.

41

Autor vyrovnávajúceho gólu Oshima sa snažil zakončovať spoza pokutového územia, ale obrana domácich jeho pokus zblokovala do bezepčia.

40

Približne päť minút zostáva do konca prvého polčasu bez nadstaveného času. Uvidíme, či sa na prestávku pôjde za nerozhodného stavu, alebo niekto ešte do prestávky skóruje.

39

Hrnčárov dlhý center do pokutového územia si hostia postrážili, Slovan však ešte zostáva v útoku.

38

Slovan zahrával priamy kop, ale rozohral ho veľmi zle a do brejku išiel hosťujúci Kanu, toho však potom obrana domácich včas zastavila.

37

Lichý je napokon v poriadku, odkráčal za postrannú čiaru a vráti sa späť do hry. Postupne sa dostávame do záverečnej časti prvého polčasu.

36

Na ihrisku zostáva ležať domáci futbalista Filip Lichý a hlavný rozhodca hru prerušil, na trávnik prichádza aj lekársky tím.

35

Michalovce vyrazili do rýchleho brejku, ale hostia to vyriešili veľmi zle a nepresná prihrávka doputovala k brankárovi Chovanovi.

34

De Marco sa v pokutovom území prebojoval až cez dvoch obrancov, ale napokon jeho zakončenie už defenzíva Michaloviec odvrátila do bezpečia, konkrétne to bol Ranko, ktorý zasiahol na poslednú chvíľu.

33

Po rozohrávke nakrátko smeroval center pred bránu hostí, s touto loptou nemal brankár Kozhukhar žiadne problémy.

32

Čavrić bol faulovaný a Slovan získava priamy kop na útočnej polovici. Michalovce sa tak budú musieť brániť.

31

Oba celky sa občerstvili a pokračuje prvý polčas ďalej. Uvidíme, čo všetko nám ešte úvodné dejstvo ponúkne.

30

Polhodina z tohto stretnutia je už minulosťou. Zatiaľ tu naďalej máme vyrovnaný stav 1:1! Hostia sú určite s doterajším priebehom veľmi spokojní.

29

Hlavný rozhodca Marin Dohál prerušil hru a nariadil občerstvovaciu prestávku.

28

Vaško si dal pozor a Ratão nepustil k lopte. Slovan však získava autové vhazdovanie na útočnej polovici.

27

Slovan sa teraz presúva na útočnú polovicu, ale len márne hľadá recept na prekonanie súperovej defenzívy.

26

Žofčákov dlhý center do pokutového územia, Chovan si však dal pozor a loptu si prebral do svojich rukavíc.

25

Rýchly brejk domácich, Čavrić poslal loptu na Dražića, ale jeho zakončenie v pokutovom území však bolo veľmi nepresné a Kozhukhar zasahovať nemusel.

24

Tempo zápasu začína trocha opadať. Slovan síce drží loptu na svojich kopačkách, ale domácim sa v prechode do útoku nedarí.

23

Dostávame sa do druhej polovice úvodného dejstva. Zatiaľ je tu vyrovnaný stav 1:1, čo je zrejme tak troška aj prekvapenie.

22

Žltú kartu dostáva Alfonso Artabe (MFK Zemplín Michalovce).

21

K lopte sa dostal Kashia, ale jeho prihrávka bola nepresná a opäť to bude len odkop od michalovskej brány. Veľmi veľa nepresností je teraz na oboch stranách.

20

Útočným faulom sa končí snaha domáceho celku, loptu od svojej brány rozohráva brankár Kozhukhar.

19

Domáci sa postupnou rozohrávkou usadili na útočnej polovici, ale od streleného gólu zatiaľ nič nebezpečného nevymysleli.

18

Lopta sa dostala k brankárovi Chovanovi, ten ju pod tlakom teraz rozohral veľmi zle a hosťom daroval autové vhadzovanie na útočnej polovici.

17

Po tomto útočnom nápore domáceho celku to bude len odkop od brány Kozhukhara. Slovan sa snaží o rýchlu gólovú odpoveď, ale hostia sú teraz v defenzíve veľmi pozorní.

16

Slovan teraz zahrával rohový kop, ale hostia si center od zástavky postrážili a majú loptu na svojich kopačkách.

15

No uvidíme, ako tento gól ovplyvní ďalší obraz hry. Stále sa však nič vážneho pre domácich nedeje, sme len v úvode stretnutia.

14

Michalovce dali gól!

A je vyrovnané! Šok pre domáci celok, hosťom sa pomerne rýchlo podarilo vrátiť späť do stretnutia. V pokutovom území sa k lopte dostal TAKUTO OSHIMA a z voleja to krásne napálil do horného rohu brány – 1:1!

13

Na útočnej polovici už znova operuje Slovan. Hostia sa tak musia brániť, ale už neraz ukázali, že domáci si na ich rýchle brejky budú musieť dávať pozor.

12

Chovanova nepresná rozohrávka smerom dopredu, autové vhadzovanie na svojej polovici ihriska získavajú hostia z Michaloviec.

11

Úvodných desať minút tohto stretnutia je už minulosťou. Zatiaľ sa všetko vyvíja tak ako sa predpovedalo, Slovan častejšie drží loptu a dokonca už aj po góle Čavrića vyhráva.

10

Sledovali sme prvý rohový kop tohto stretnutia a postaral sa oň domáci futbalista Hrnčár. Center pred bránu sa dostával na Lichého s Križanom, ale napokon defenzíva hostí včas zasiahla.

9

Ale lopta je už na kopačkách Slovana, do kombinácie domáceho tímu sa opäť zapája aj brankár Chovan.

8

Michalovce sa presunuli na útočnú polovicu, domáca defenzíva sa tak musí mať na pozore. Výrazné problémy robí domácim hráčom Kanu.

7

Sledovali sme rýchly útočný výpad Slovana, pred bránu hostí centroval Hrnčár, ale loptu si do svojich rukavíc prebral brankár Kozhukhar.

6

Kanu posielal loptu do pokutového územia domácich, ale ako prvý bol pri lopte domáci brankár Chovan a pripisuje si veľmi ľahký zákrok.

5

Slovan pokračuje vo svojej kombinácii, ale teraz hostia výborne napádajú rozohrávku súpera a ďalej ako po stred poľa sa domáci výber nedostáva.

4

Do hry sa teraz dostal aj brankár domácich Chovan, aj pod tlakom však dokázal loptu úspešne rozohrať na svojich spoluhráčov.

3

Domáci pokračujú vo svojej útočnej aktivite a snažia sa o ďalší prienik na útočnú polovicu. Hostia nezachytili úvod stretnutia a musia sa znova brániť.

2

Je tu otvárací gól tohto stretnutia na konci prvej minúty! Ideálny štart favorita zápasu, keď obrana Michaloviec výrazne zaváhala a do úniku na bránu hostí sa dostal kapitán ALEKSANDAR ČAVRIĆ a vybehnutého brankára Kozhukhara dokázal úspešne prehodiť – 1:0!

1

Prvý polčas tohto stretnutia je už v plnom prúde, výkop patril hosťom z Michaloviec v žltých dresoch, domáci v klasickej modro-belasej farbe.

1

Prajem príjemný futbalový večer všetkým fanúšikom Fortuna ligy. Dnes je na programe štvrté kolo a na Tehelnom poli uvidíme stretnutie medzi Slovanom Bratislava a Zemplínom Michalovce. Domáci tréner Vladimír Weiss spravil oproti utorňajšiemu stretnutiu s Lincolnom v odvete tretieho predkola Európskej ligy viaceré zmeny, len dvaja hráči sú aj v dnešnej základnej jedenástke. Uvidíme, či aj napriek tomu zvládne Slovan úlohu favorita a do akej mieri Michalovce Slovan potrápia.

Úvodné zostavy:

ŠK Slovan Bratislava: Chovan – Hrnčár, Kashia, Križan, De Marco – Mustafič – Čavrić ©, Rabiu, Lichý, Dražić – Ratão

Náhradníci: Trnovský – de Kamps, Weiss, Henty, Zmrhal, Strelec, Kankava, Pauschek, Božikov

MFK Zemplín Michalovce: Kozhukhar – Kotula, Vaško, Artabe, Vojtko – Ranko, Neofytidis, Begala – Oshima, Kanu, Žofčák ©

Náhradníci: Száraz – Šuľa, Popovits, Adekuoroye, Mendez, Magda, Kvocera, Trusa, Gembický

Rozhodca: Martin Dohál – Branislav Hancko, Jakub Košecký – Maroš Libiak

Vítam všetkých fanúšikov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá ŠK Slovan Bratislava a MFK Zemplín Michalovce. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 18:00.

Fortuna liga pokračuje štvrtým kolom, po piatkovej tradičnej predohrávke nás cez víkend čakajú ďalšie zápasy. Jeden z nich sa odohrá na Národnom futbalovom štadióne, kde domáci Slovan Bratislava bude hostiť Michalovce.

Slovanu sa cez týždeň podarilo zvládnuť odvetu tretieho predkola Európskej ligy proti gibraltárskemu Lincoln Red Imps, síce len remizoval 1:1, ale po výhre 3:1 na pôde súpera postúpil do baráže o Európsku ligu proti Olympiakosu Pireus. Aj keby Slovan túto prekážku nezdolal, tak má istú miestenku v skupinovej fáze Európskej konferenčnej ligy.

V lige domáci celok zatiaľ odohral len dva zápasy, stretnutie s Ružomberkom bolo preložené pre pohárové povinnosti v Európe. Zatiaľ Slovan obidve stretnutia zvládol a vyhral. Michalovce mali výborný vstup do novej sezóny, zdolali Dunajskú Stredu doma 4:1, ale potom prišli dve prehry.

Favoritom tohto zápasu je Slovan, ale vzhľadom na šírku kádra a možnú únavu s dlhých takzvaných anglických týždňov to môže byť všetko otvorené na oboch stranách. Sledujte náš online prenos!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.