1 : 2
(0:2)
Dánsko
Naposledy zmenené pred 3 rokmi

Vstup do druhého polčasu vyšiel dokonale futbalistom Česka, ktorí po úvodných šanciach druhého dejstva dokázali znížiť. V 49.minúte znížil presnou strelou k žrdi Schick. Dáni s pribúdajúcimi minútami kontrolovali záver zápasu, naopak českým futbalistom dochádzali sily. Dánsko nakoniec zvíťazilo nad Českom 2:1 a postupuje do semifinále turnaja. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera.

90+6

Z druhej vlny zakončoval prudkou ľavačkou Barák – bránu Dánska ale netrafil.

90+5

Barák neprihral cez prehustenú obranu Dánska, na druhej strane Poulsen neudržal loptu pre svoj tím.

90+4

Dánsko získava na polovici svojho súpera autové vhadzovanie. Cenné sekundy pre dánskych futbalistov.

90+3

Česko v absolútnom závere zápasu kombinuje na polovici súpera a útočí do plných. Krmenčík zakončuje z otočky veľmi nepresne.

90+2

Dánsko drží loptu vo svojej moci, futbalisti Česka pôsobia v závere zápasu veľmi unavene.

90+1

Darida centruje do šestnástky, obrana Dánska odvracia.

90

Hlavný rozhodca nadstavuje v druhom polčase šesť minút.

89

Česko zatlačilo svojho súpera, Coufal ale nezvádol spracovanie lopty a do protiútoku sa dostáva Dánsko. Braithwaite padá v šestnástke, penalta to ale nie je.

88

Bořil nakopáva do šestnástky, Souček vyhral hlavičkový súboj, lopta sa už ale nedostala ku Krmenčíkovi.

87

Česko drží loptu v závere zápasu, avšak iba na vlastnej polovici. Českí futbalisti sa potrebujú dostať do šestnástky súpera, ak chcú v dnešnom zápase vyrovnať.

86

Žltú kartu dostáva Tomáš Kalas (Česko).

86

Darida hľadal Vydru v útočnej tretine ihriska, striedajúci útočník Česka nezvládol prvý dotyk.

85

Souček pri útočnej akcii fauluje, lopta pre Dánsko na vlastnej polovici.

84

Žltú kartu dostáva Michael Krmenčík (Česko).

84

Krmenčík predĺžil za seba na Vydru, útočník Česka padá na zem, hlavný rozhodca nepíska faul.

83

Hra je prerušená, po rohovom kope ostáva na zemi Bořil.

82

Joakim Maehle mohol rozhodnúť dnešný zápas, v nábehu z ľavej strany do šestnástky neprekonal Vaclíka v jasnej šanci.

81

Striedanie v tíme Dánsko: z ihriska odchádza Thomas Delaney, prichádza Mathias Jensen.

81

Striedanie v tíme Dánsko: z ihriska odchádza Andreas Christensen, prichádza Joachim Andersen.

80

Souček vyslal spoza šestnástky strelu, ktorá bola zblokovaná striedajúcim Daridom. Odkop od brány Dánska.

79

Striedanie v tíme Česko: z ihriska odchádza Petr Ševčík, prichádza Vladimír Darida.

79

Striedanie v tíme Česko: z ihriska odchádza Patrik Schick, prichádza Matěj Vydra.

79

Center Wassa z rohového kopu odvrátila obrana Česka do bezpečia.

78

Schick strati loptu a Dánsko môže zaútočiť, výbornú strelu Poulsena spoza šestnástky likviduje ešte lepším zákrokom Vaclík.

77

Coufalov center do šestnástky na Krmenčíka odvracia stopér Dánska Christensen.

76

K odrazenej lopte sa dostali futbalisti Dánska, ktorí navyše získavajú autové vhadzovanie.

75

Kalas nezvládol center do šestnástky Dánska, odkop od brány Schmeichela.

74

Prudký center smerujúci na hlavu Součka vyrazil na roh Schmeichel.

73

Česko sa zmocnilo lopty v strede poľa, Kjaer následne fauluje Ševčíka – priamy voľný kop pre českých futbalistov.

72

Šefčík nacentroval do šestnástky, striedajúci Wass netrafil loptu ideálne a tak celú akciu zakončoval Jankto – obrana Dánska si poradila.

71

Striedanie v tíme Dánsko: z ihriska odchádza Jens Stryger Larsen, prichádza Daniel Wass.

70

Souček poslal na Krmenčíka prudkú prihrávku, ktorá končí mimo hracej plochy. Odkop od brány Dánska.

69

Poulsen sa rozbehol smerom k bráne súpera, spoza šestnástky vyslal na bránu Česka strelu, ktorú dokázal Vaclík chytiť.

68

Schick sa k lopte nedostal, Vestergaard v dnešnom zápase kraľuje vzdušným priestorom.

67

Česko sa snaží výjsť z vlastnej polovice ihriska, futbalisti Dánska ukazujú vysoký pressing. Následne sa Krmenčík ocitol v ďalšom ofsajde.

66

Dlhý nákop na Krmenčíka, český útočník sa ale ocitol v postavení mimo hry.

65

Striedanie v tíme Česko: z ihriska odchádza Ondřej Čelůstka, prichádza Jakub Brabec.

64

Čelůstka zrejme v dnešnom zápase dohral, ihrisko opúšťa za pomoci svojich spoluhráčov.

63

Hra je prerušená, na zemi ostáva ležať dvojica českých hráčov Souček – Čelůstka.

62

Striedajúci Poulsen sa dostal do veľkej šance, ktorú zmaril v poslednej chvíli skĺzom v šestnástke Souček.

61

Česko začína ofenzívnu akciu z vlastnej polovice ihriska, Šefčík ale neprešiel po pravej strane ihriska cez Maehleho.

60

Dve tretiny dnešného súboja sú za nami, v držaní lopty už dominuje domáci celok: 53% – 47%.

60

Striedanie v tíme Dánsko: z ihriska odchádza Mikkel Damsgaard, prichádza Christian Nörgaard.

59

Striedanie v tíme Dánsko: z ihriska odchádza Kasper Dolberg, prichádza Yussuf Poulsen.

58

Kalas si nerozumel so svojim spoluhráčom, jeho pokus o vysunutie za obranu nebol úspešný.

57

Barák odstavil od lopty Damsgaarda, Česko vyráža do protiútoku. Souček neprihral presne na Schicka, loptu ma Schmeichel.

56

Christensen posielal do šestnástky dobrý center, ktorý odvrátil posledný hráč Česka na rohový kop. Coufal sa na svojich spoluhráčov pri bránení tejto situácie poriadne hneval.

55

Priestor na zakončenie si robil na druhej strane Braithwaite, ktorého aktivitu pribrzdil obranným zákrokom na hranici šestnástky Šefčík.

54

Osamotený Jankto poslal do šestnástky center z ľavej strany, ktorý nedokázal zakončiť Krmenčík – obrana Dánska zblokovala.

53

Krmenčík zaviazal loptu v šestnástke súpera, následne chcel prihrávkou prestrčiť na nabiehajúceho Schicka – jeho úmysel prečítala obrana súpera.

52

Rohový kop Dánska odvrátil hlavou na prvej žrdi Souček.

51

Braithwaite s pokusom o center z pravej strany, jeho snahu zblokoval Coufal. Rohový kop pre Dánsko.

50

Krmenčík vybojoval pre svoje mužstvo zaujímavú štandardku, na polovici Dánska bol vysoký útočník faulovaný.

49

Česko dalo gól!
PATRICK SCHICK znižuje, do brány umiestnil ľavačkou center Coufala – 1:2! Asistencia: Vladimír Coufal.

48

Schick sa pokúsil o akrobatické zakončenie, jeho pokus bol tečovaný a tak nemal Schmeichel tentokrát veľa práce. Výborný vstup Česka do druhého polčasu.

47

Ďalšie nebezpečné zakončenie Česka spoza šestnástky, tentokrát svoje schopnosti predviedol Barák – dánsky brankár ani teraz neinkasoval.

46

Striedajúci Krmenčík sa dostal okamžite k zakončeniu spoza šestnástky, jeho prudký pokus smerujúci do stredu brány vyrazil Schmeichel vyrazil.

46

Striedanie v tíme Česko: z ihriska odchádza Lukáš Masopust, prichádza Michael Krmenčík.

46

Striedanie v tíme Česko: z ihriska odchádza Tomáš Holeš, prichádza Jakub Jankto.

46

Začal sa druhý polčas.

Máme za sebou prvý polčas štvrťfinálového súboja medzi Česko a Dánskom. Vstup do zápasu vyšiel lepšie futbalistom Dánska, ktorí sa po presnej hlavičke Delaneyho ujali vedenia v zápase už v 5.minúte. Inkasovaný gól Česko zaskočil, futbalisti Dánska boli lepším a aktívnejším mužstvom. Druhý gól Dánov pridal v 43.minúte po peknom centri do šestnástky Dolberg. Po prvom polčase vyhráva Dánsko nad Českom 2:0. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.

45+4

Prvý polčas sa skončil.

45+3

Bořil neprihral presne, lopta končí mimo hracej plochy.

45+2

Pohľad na Joakima Maehleho nevyzerá najlepšie, pokračovanie dánskeho futbalistu v zápase je otázne.

45+1

Joakim Maehle ostáva po zákroku Coufala ležať na zemi, hra je prerušená.

45

Hlavný rozhodca pridáva v prvom polčase dve minúty.

44

Pred Maehlem odkopáva loptu od rohovej zastávky Coufal.

43

Tesne pred odchodom do kabín inkasuje Česko druhý gól, vrátiť sa späť do zápasu bude pre českých futbalistov náročná úloha.

42

Dánsko dalo gól!
A je tu ďalší gól v sieti Česka, z ľavej strany zúžitkoval výborný center do šestnástky KASPER DOLBERG – 0:2! Asistencia: Joakim Maehle.

40

Holeš neudržal loptu na hracej ploche, autové vhadzovanie pre Dánsko.

39

Hra je prerušená, tvrdý súboj po ktorom ostáva na zemi ležať dvojica hráčov Bořil – Stryger Larsen.

38

Rýchly protiútok zakončil Damsgaard – Vaclík predviedol dobrý zákrok a loptu vyrazil.

37

Česko s vysokým pressingom na polovici súpera, vyzeralo to, že Dánsko zvládne túto sitáciu, avšak Dolberg pokazil prihrávku.

36

Do konca prvého polčasu ostáva zhruba 10 minút, štatistika striel na bránu je aktuálne vyrovnaná: 2–2.

35

Coufalov jemný center do šestnástky zakončil Holeš – Schmeichel bol na svojom mieste pripravený.

34

Rýchly protiútok Dánska, Dolberg prestrčil do šestnástky na Strygera Larsena, našťastie pre Česko bol pri lopte skôr brankár Vaclík.

33

Šefčík prihral Masopustovi, ktorého center z pravej strany bol zblokovaný – rohový kop pre futbalistov Česka. Dánska obrana ale zvládla túto defenzívnu štandardku.

32

Šefčík to skúsil po pravom krídle individuálne, keďže ho Delaney zastavil nedovolene, uvidíme priamy voľný kop Česka.

31

Kjaer našiel na krídle Braithwaita, ktorý v ťažkej pozícii neudržal loptu na hracej ploche.

30

Čelůstka mal na hlave vyrovnanie, centrovanú loptu z priameho voľného kopu ale v šestnástke nezasiahol.

29

Masopust stratil loptu a Delaney sa to snažil okamžite potrestať, autora prvého gólu ale zastavil stopér Kalas.

28

Dánsko kontroluje hru s loptou na kopačkách, po úvodnom góle sú Dáni jednoznačne lepším tímom.

27

Braithwaite sa predral do šestnástky súpera, odkiaľ zvolil prudké zakončenie – bránu súpera ale netrafil.

27

Dolberg s prehľadom udržal loptu v strede ihriska, Dánsko môže pokračovať v ofenzívnej akcii.

26

Vysoký center Coufala do šestnástky odvrátil na roh Stryger Larsen. Po rohovom kope hlavičkuje vedľa brány Souček.

25

Höjbjerg zastavil nedovolene Holeša, uvidíme priamy voľný kop Česka.

24

Ofenzívny faul Česka na polovici súpera znamená, že pri lopte ostanú futbalisti Dánska.

23

Schick neuspel v hlavičkovom súboji proti Kjaerovi, tiadiaľto cesta pre Česko zrejme nevedie.

22

Obrovská chyba Schmeichela v rozohrávke, Masopust prestrčil loptu na Holeša, ktorý z vnútra šestnástky neprekonal dánskeho brankára – rohový kop pre Česko.

21

Pokus o prenesenie hry na pravú stranu kde bol Coufal skončilo nepresnou prihrávkou. Autové vhadzovanie Dánska.

20

Souček zakončoval po rohovom kope, lopta mu ale skočila na rameno a tak ju nedokázal zakončiť hlavičkou presne na bránu Dánska.

19

Po hlavičke Šefčíka sa Barák k lopte nedostal, Delaney ale odvrátil loptu iba na rohový kop.

18

Útočná akcia Dánska končí nedovoleným zákrokom Dolberga, odkop od brány Vaclíka.

17

Thomas Delaney takmer pridal svoj druhý gól v zápase, po centri z pravej strany sa dostal do zakončenia z vnútra šestnástky – to mu však ideálne nevyšlo a loptu tesne minula bránu Česka.

16

Braithwaite našiel svojim centrom z pravej strany iba hlavu Čelůstku.

15

Barák skončil po súboji proti Höjbjergovi na zemi, autové vhadzovanie pre Česko.

14

Coufalov center do šestnástky z pravej strany odvráteny Kjaerom. Po nedovolenej hre rukou má Česko k dispozícii priamy kop. Šefčík z hranice šestnástky z voleja poslal loptu vysoko nad bránu súpera.

13

Dlhý nákop za obranu Česka, Damsgaard obhodil vybiehajúceho Vaclíka, lopta ale nakoniec v bráne neskončila.

12

Schick vnikol do šestnástky a pripravoval si streleckú pozíciu, jeho pokus bol zblokovaný a tak uvidíme prvý rohový kop Česka v dnešnom zápase.

11

Úvodných 10 minút dnešného zápasu je za nami, držanie lopty hovorí zatiaľ v prospech hostí: 38% – 62%.

10

Delaney v poslednej chvíli zabránil Šefčíkovi vysunúť Schicka kolmou prihrávkou za obranu.

9

Tomáš Kalas musel odvrátiť ďalší prudký center z rohu smerujúci na prvú žrď. Uvidíme ďalší roh Dánska.

8

V úvode zápasu sú futbalisti Dánska aktívnejší ako ich súper. Reprezentáciu Česka rýchly inkasovaný gól poriadne zaskočil.

7

Do šestnástky Česka letel ďalší nebezpečný center, ktorý tentokrát odvrátil stopér Kalas.

5

Rohový kop Dánska zúžitkoval jeden z najmenších hráčov na ihrisku. THOMAS DELANEY umiestnil za chrbát Vaclíka gólovú hlavičku – 0:1! Asistencia: Jens Stryger Larsen.

5

Dolberg vybojoval pri rohovej zastávke proti Čelůstkovi rohový kop.

4

Prvá ofenzívna akcia Česka končí zblokovanou strelou spoza šestnástky, ktorú vyslal na bránu Dánska Coufal.

3

Hlavný rozhodca píska nedovolený zákrok Holeša, priamy voľný kop pre Dánsko.

2

Po prerušenej hre už kombinujú s loptou na kopačkách futbalisti Dánska.

1

Hra je prerušená, po jednom zo súbojov v strede ihriska ostáva na zemi ležať Joakim Maehle.

1

Hráči sa nachádzajú na hracej ploche, po hymnách oboch krajín odštartuje dnešný zápas.

Úvodní sestavy:

Česko: Vaclík – Coufal, Kalas, O. Čelůstka, Bořil – Holeš, Souček © – Masopust, Barák, Ševčík – Schick.
Náhradníci: Koubek, Mandous – Kadeřábek, Brabec, Darida, Krmenčík, Jankto, Zima, Vydra, Král, Pekhart, Pešek.

Dánsko: Schmeichel – Christensen, Kjaer ©, Vestergaard – Stryger Larsen, P.-E. Höjbjerg, Delaney, Maehle – Braithwaite, Dolberg, Damsgaard.
Náhradníci: Lössl, Rönnow – J. Andersen, Skov, Skov Olsen, M. Jörgensen, Nörgaard, Wass, Wind, Y. Poulsen, Cornelius, M. Jensen.

Rozhodčí: Kuipers – van Roekel, Zeinstra.

Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na štvrťfinálový zápas EURO 2020 Českom a Dánskom. Poďme si v krátkosti predstaviť obe mužstvá.

ČESKO: Českí futbalisti účinkovali na záverečnom turnaji v základnej D skupine. Ich súpermi bolo Anglicko, Chorvátsko a Škótsko. V úvodnom zápase zvíťazil nad Škótskom 2:0, v druhom vystúpení uhrali proti Chorvátsku remízu 1:1. V záverečnom vystúpení v rámci základnej skupiny podľahli favoritovi z Anglicka najtesnejším rozdielom. Vďaka štyrom získaným bodom so skóre 3:2 postúpili do vyraďovacej fázy turnaja. Na zverencov Jaroslava Šilhavého čakalo v osemfinálovom zápase Holandsko. Vďaka presným zásahom Holeša a Schicka sa zrodilo prekvapenie na úkor favorita, vďaka ktorému sa Česko predstaví vo štvrťfinále turnaja.

DÁNSKO: Na futbalistov Dánska čaka v základnej B skupine záverečného turnaja trojica Belgicko, Fínsko a Rusko. Dánski futbalisti vstúpili do turnaja najtesnejšou prehrou, v úvodnom zápase nestačili na Fínsko. V druhom vystúpení viedli po prvom polčase proti Belgicku, favorit po zmene strán otočil vývoj stretnutia a zvíťazil 2:1. Až záverečné víťazstvo nad Ruskom v pomere 4:1 po góloch Damsgaarda, Poulsena, Christensena a Maehleho zabezpečilo zverencom Kaspera Hjulmanda postup do vyraďovacej fázy turnaja. V osemfinálovom zápase nedalo Dánsko šancu Walesu, ktoré zdolalo vysoko 4:0 po góloch Dolberga 2×, Maehleho a Braithwaitea.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Igor Tabiš.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.