0 : 4
(0:1)
Dánsko
Naposledy zmenené pred 3 rokmi

V druhom polčase sme sledovali parádny výkon Dánska, po zmene strán pridal svoj druhý gól v zápase Dolberg. V 88.minúte pridal postupovú poistku Maehle, nakoniec z toho bol ale debakel Walesu, keď v 96.minúte uzavrel skóre zápasu Braithwaite. Dánsko porazilo Wales vysoko 4:0 a predstaví sa v štvrťfinále turnaja. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa.

Dánsko dalo gól!
MARTIN BRAITHWAITE sa nakoniec môže tešiť, hlavný rozhodca za pomoci systému VAR nakoniec jeho gól uznal – 0:4! Bez asistencie.

90+5

Hlavný rozhodca preskúmava celú situáciu prostredníctvom systému VAR.

90+4

Braithwaite pohotovým zakončením v šestnástke prekonáva Warda, hlavný rozhodca ale signalizuje ofsajdové postavenie.

90+3

Dánsko kontroluje záver zápasu, futbalisti Walesu sú poriadne frustrovaní.

90+3

Žltú kartu dostáva Gareth Bale (Wales).

90+1

Dánsko má k dispozícii v nadstavenom čase priamy voľný kop.

90

Hlavný rozhodca pridáva v druhom polčase päť minút.

90

Červenú kartu dostáva Harry Wilson (Wales).

88

Je rozhodnuté, JOAKIM MAEHLE korunuje svoj dnešný výkon v zápase gólovou a postupovou strelou pre Dánsko – 0:3! Asistencia: Mathias Jensen.

87

Williams centruje do šestnástky, Andersen predĺžuje loptu za seba na autové vhadzovanie.

86

To bola obrovská šanca Dánska po rohovom kope, Andersen a ani Braithwaite nedotlačili loptu do siete v dobrých pozíciách.

85

Prudký center Jensena z priameho kopu odvracia Rodon, Dánsko získava v závere zápasu rohový kop.

84

Davies pokazil prihrávku na polovici Dánska, do protiútoku vyráža Maehle, ktorého nedovolene zastavuje Bale.

83

Maehle takmer pridal tretí gól po centri z pravej strany, lopta bola zrazená na rohový kop.

82

Wales je síce aktívny na lopte, jeho futbalisti sa ale nedokážu dopracovať k zakončeniu na bránu Schmeichela.

81

Braithwaite zakončuje z priameho voľného kopu nad bránu Warda.

80

Cornelius vybojoval pre Dánsko priamy voľný kop zo zaujímavej pozície.

80

Žltú kartu dostáva David Brooks (Wales).

80

Do konca dnešného zápasu ostáva posledných 10 minút, štatistika držania lopty vyzerá aktuálne takto: 45% – 55%.

79

Cornelius sa šikovne uvoľnil, loptu si naviedol do stredu ihriska, odkiaľ prišiel z jeho kopačky zblokovaný strelecký pokus.

78

Striedanie v tíme Wales: z ihriska odchádza Daniel James, prichádza David Brooks.

78

Striedanie v tíme Wales: z ihriska odchádza Kieffer Moore, prichádza Tyler Roberts.

77

Striedanie v tíme Dánsko: z ihriska odchádza Simon Kjaer, prichádza Joachim Andersen.

77

Striedanie v tíme Dánsko: z ihriska odchádza Jens Stryger Larsen, prichádza Nicolai Boilesen.

75

Hra je prerušená, na zemi ostáva ležať dánsky kapitán Simon Kjaer.

74

Bale po rýchlom protiútok odcentroval z ľavej strany, Kjaer bol na svojom mieste opäť v správny čas.

73

Z pravej strany letel do šestnástky Walesu dobrý center, striedajúci Cornelius sa k hlavičke nedostal.

72

Dánsko má k dispozícii autové vhadzovanie na polovici Walesu, avšak s realizáciou tejto štandardky sa jeho futbalisti určite ponáhľať nebudú.

71

Futbalisti Walesu sa zatiaľ márne snažia presadiť cez pozornú obranu Dánska v tomto zápase.

70

Wales sa opäť tlačí do útoku, obrana Dánska pozorne vyčkáva v defenzívnom postavení.

70

Striedanie v tíme Dánsko: z ihriska odchádza Kasper Dolberg, prichádza Andreas Cornelius.

68

Útočný faul Daviesa na Höjbjerga, obaja hráči ležia na zemi v bolestiach.

67

Bale prudko centruje do šestnástky, aj túto situáciu zvládla obrana Dánska.

66

Allen sa šikovne uvoľnil v šestnástke Dánska, jeho zakončenie ľavačkou bolo zblokované.

65

Jensen zatočil z rohu šestnástky nepríjemný center, ktorý takmer zapadol za chrbát Warda. Lopta nakoniec tesne minula ľavú žrď.

64

Prihrávku Höjbjerga zachytil Mepham, Wales môže zaútočiť.

63

Po autovom vhadzovaní centroval z ľavej strany Ramsey, jeho center bol zblokovaný. O niekoľko sekúnd neskôr zakončuje spoza šestnástky z voleja nad bránu Allen.

62

James neodcentroval z pravej strany, jeho prihrávku zblokoval na autové vhadzovanie Maehle.

61

Stryger Larsen prihral Höjbjergovi, ktorého strelu zblokovala obrana Walesu. Následné zakončenie Vestergaarda chytá bez problémov Ward.

60

Striedanie v tíme Dánsko: z ihriska odchádza Mikkel Damsgaard, prichádza Christian Nörgaard.

60

Striedanie v tíme Dánsko: z ihriska odchádza Thomas Delaney, prichádza Mathias Jensen.

59

Striedanie v tíme Wales: z ihriska odchádza Joe Morrell, prichádza Harry Wilson.

59

K strele z vnútra šestnástky sa dostal Daniel James, jeho prudký pokus trafil brániaceho Christensena.

58

Wales síce kombinuje a drží loptu, avšak veľmi ďaleko od brány Dánska.

57

Ramsey hľadal prihrávkou na hrote útoku Moora, jeho pokus nebol presný.

56

Moore bol nedovolene zastavený Damsgaardom na polovici ihriska, priamy voľný kop pre Wales.

55

Úvodných 10 minút druhého dejstva máme za sebou, štatistika striel na bránu je nasledovná: 1–4.

54

Ramsey hľadal centrom z pravej strany v šestnástke nabiehajúceho Moora, Kjaer odkopáva loptu.

53

Williams dokázal odcentrovať z ťažkej pozície, k hlavičke v šestnástke sa dostal Bale – loptu v dobrej pozícii netrafil ideálne.

52

Strela Damsgaarda spoza šestnástky zblokovaná, Dánsko naďalej kombinuje na polovici súpera.

51

Dánsko je pri chuti, Maehle našiel dobrou prihrávkou v šestnástke Damsgaarda, ten sa však k zakončeniu nedostal.

50

Dánsko opäť útočí, Williams ale vybojoval loptu pred vlastným pokutovým územím.

48

KASPER DOLBERG strieľa druhý gól v zápase, v šestnástke využil chybu Neca Williamsa a prekonáva bezmocného Warda – 0:2! Bez asistencie.

47

Wales vstupuje do druhého polčasu s loptou na kopačkách. Úvod druhého dejstva je zatiaľ opatrný.

46

Začal sa druhý polčas.

Máme za sebou prvý polčas osemfinálového zápasu EURO 2020 medzi Walesom a Dánskom. Vstup do zápasu vyšiel lepšie futbalistom Walesu, ktorí boli jednoznačne aktívnejší. Do vedenia ale išli futbalisti Dánska, keď sa v 27.minúte presadil nádhernou strelou z hranice šestnástky Dolberg. Po prvom polčase tak vyhráva Dánsko nad Walesom 1:0. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.

45+3

Prvý polčas sa skončil.

45+2

Moore faulovaný na vlastnej polovici, zrejme sa v tomto polčase už nič nestane.

45+1

Po centri z pravej strany zakončuje z rohu šestnástky Maehle, Ward vyráža na rohový kop.

45

Hlavný rozhodca nadstavuje v prvom polčase dve minúty.

44

Dánsko kontroluje záver prvého polčasu s loptou na kopačkách.

43

Viaceré tvrdé súboje o loptu v strede ihriska, hra je prerušená.

42

Delaney predĺžoval center Damsgaarda, obrana Walesu zvládla túto defenzívnu štandardku.

41

Po prerušenej hre budeme sledovať priamy voľný kop Dánska.

40

Striedanie v tíme Wales: z ihriska odchádza Connor Roberts, prichádza Neco Williams.

40

Žltú kartu dostáva Kieffer Moore (Wales).

40

Tvrdý zásah lakťom do tváre Kjaera v podaní Moora. Dánsky kapitán leží na zemi.

39

Na zemi sa ocitol Moore, hra však pokračuje ďalej a Wales kombinuje pred šestnástkou Dánska.

38

Roberts sa snažil márne dostihnúť loptu na pravej strane ihriska. V šprinte sa zrejme nepríjemne zranil, hra je prerušená, na ihrisku už lekársky tím Walesu.

37

Wales po dlhšom časovom úseku kombinuje na polovici Dánska. V posledných minútach sa futbalisti Walesu skôr bránili.

36

Ward neudržal center Delaneyho, nakoniec bol brankár Walesu faulovaný.

35

Dolberg sa takmer dostal k odrazenej lopte v šestnástke Walesu, nasledovať bude rohový kop Dánska.

34

Kjaerov nákop na polovicu súpera, Dánsko ostane pri lopte, k dispozícii má autové vhadzovanie.

33

Allen poslal k zemi tvrdým zákrokom Braithwaitea, priamy voľný kop pre Dánsko.

32

Damsgaard hľadal prihrávkou v šestnástke Dolberga, útočník Dánska bol aj tentokrát blízko ku gólu, Warda ale nakoniec neprekonal. Následne sa dopustil útočného faulu.

31

Úvodná tretina dnešného zápasu je minulosťou, v štatistika držania lopty dominujú hostia: 39% – 61%.

30

Höjbjerg hľadal centrom do šestnástky Damsgaarda, obrana Walesu jeho prihrávku odvrátila.

28

Úvodný gól zápasu pre istotu skontroloval systém VAR. Našťastie pre futbalistov Dánska ostáva ich gól v platnosti. Pokračujeme v zápase ďalej.

27

KASPER DOLBERG otvára skóre dnešného zápasu nádhernou technickou strelou spoza šestnástky – 0:1! Asistencia: Mikkel Damsgaard.

26

Dánsko kontroluje hru s loptou na kopačkách, obrana Walesu sformovaná na vlastnej polovici.

26

Žltú kartu dostáva Joe Rodon (Wales).

25

Dánsko sa snažilo o kombináciu na polovici súpera, Christensen ale nezvládol ľahkú prihrávku.

24

Z rohového kopu zakončoval na strane Dánska Vestergaard, bránu Walesu ale netrafil.

23

Mepham fauluje Dolberga na vlastnej polovici, lopta pre Dánsko.

22

Dánsko si pripravuje postupný útok z vlastnej polovici ihriska, Wales ale s vysokým pressingom.

21

Zakončenie dánskeho kapitána Kjaera bolo z rohového kopu zblokované. Uvidíme ďalší roh Dánska.

20

Strieľaný center Strygera Larsena odvracia obrana Walesu na ďalší rohový kop. K hlavičke sa nedostal Christensen.

19

Delaney poslal do šestnástky veľmi dobrý center, s tým si obrana Walesu poradila. Následne však Roberts zblokoval center z ľavej strany na rohový kop.

18

Ďalší strelecký pokus Walesu, strela v podaní Jamesa nenarobila problémy Schmeichelovi.

17

Chybná rozohrávka Delayneho, autové vhadzovanie pre Wales na polovici Dánska.

16

Braithwaite si chcel v šestnástke obhodiť protihráča, v súboji proti Daviesovi si nakoniec pomáhal nedovolene.

15

Úvodných 15 minút dnešného zápasu je za nami, aktivita zatiaľ jednoznačne na strane Walesu, o čom svedčia aj strelecké pokusy: 5–1.

14

Braithwaite nezvládol prihrávku, ktorú zachytil Morrell. Bale našiel v šestnástke Ramseyho, ktorého ďalšie zakončenie je rovnako zblokované.

13

Na zemi ostáva ležať Höjbjerg, hlavný rozhodca hru prerušil.

12

Opäť strelecké zakončenie spoza šestnástky v podaní Balea, tentokrát mieril oveľa horšie, ako v predchádzajúcej situácii.

11

Bale vysunul na ľavom krídle Jamesa, center krídelníka Walesu prepadol v šestnástke až k Ramseymu, ktorého zakončenie zblokovala obrana Dánska.

10

Prvá nebezpečná strela v dnešnom zápase, autorom Gareth Bale. Spoza šestnástky ľavačkou tesne minul pravú žrď dánskej brány.

9

Bale sa vydal na samostatný únik po pravom krídle, následný center kapitána Walesu odkopáva Höjbjerg.

8

Dolberg si urobil priestor pred šestnástkou Walesu, následná strela dánskeho útočníka letí vysoko nad bránu.

7

Braithwaite sa pokúsil o center z pravej strany, ten však nebol vôbec ideálny.

6

Morrell fauloval Damsgaarda a pri lopte ostanú futbalisti Dánska. Stryger Larsen centroval z pravej strany, obrana Walesu odvracia.

5

Rohový kop rozohrali futbalisti Walesu nakrátko, obrana Dánska si dokázala poradiť s centrovanou loptou.

4

Wales kombinuje na polovici Dánska, Ramsey bol faulovaný a tak uvidíme prvý priamy voľný kop v dnešnom zápase.

3

Po vysokom napádaní Dánska sa futbalisti Walesu dostávali do rýchleho protiútoku, Allen sa snažil vysunúť Jamesa, ten však pridlhú prihrávku neprebral v rýchlosti do behu.

2

Delaney sa pokúsil o center z ľavej strany, lopta bola zblokovaná. Dánsko ostáva na polovici Walesu.

1

Prvý ofenzívny pokus Dánska po pravom krídle, Mepham musel pred unikajúcim Braithwaitom ísť do skĺzu – loptu nakoniec vypichol.

1

Úvodní sestavy:

Wales: D. Ward – C. Roberts, Rodon, Mepham, B. Davies – Morrell, Allen – D. James, Ramsey, Bale © – Moore.
Náhradníci: Hennessey, A. Davies – Gunter, N. Williams, Lockyer, H. Wilson, T. Roberts, Jonathan Williams, Brooks, Levitt, Cabango, Smith.

Dánsko: Schmeichel – Christensen, Kjaer ©, Vestergaard – Stryger Larsen, P.-E. Höjbjerg, Delaney, Maehle – Damsgaard, Dolberg, Braithwaite.
Náhradníci: Rönnow, Lössl – J. Andersen, Skov, Skov Olsen, M. Jörgensen, Nörgaard, Wind, Cornelius, M. Jensen, Christiansen, Boilesen.

Rozhodčí: Siebert – Seidel, Foltyn.

Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na úvodný osemfinálový zápas EURO 2020 medzi Walesom a Dánskom. Poďme si v krátkosti predstaviť obe mužstvá.

WALES: Futbalisti Walesu vstúpili do záverečného turnaja remízou 1:1 proti Švajčiarsku. V druhom zápase zabrali zverenci Roba Pagea naplno, v zápase proti Turecku skórovali dvakrát a tešili sa z troch bodov. V poslednom zápase skupiny A síce nestačili na Taliansko, ktorému podľahli najtesnejším rozdielom, postup z 2.miesta skupiny im vďaka štyrom bodom a lepšiemu skóre neunikol.

DÁNSKO: Futbalisti Dánska zažili náročný štart do záverečného turnaja, v prvom zápase poznačenom takmer tragickou udalosťou na ihrisku podľahli Fínsku najtesnejším rozdielom. V druhom zápase skupiny B vyhrávali nad Belgickom 1:0, favorit po polčase otočil stav stretnutia a zvíťazil 2:1. O postupe Dánska do osemfinále z 2.miesta rozhodol až posledný zápas v skupine. Zverenci Kaspera Hjulmanda vyhrali nad Ruskom vysokom 4:1 a senzácia bola na svete.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Igor Tabiš.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.