3 : 2
(1:0)
Poľsko
Naposledy zmenené pred 3 rokmi

Aj v druhom polčase sme sledovali zaujímavý zápas, v 59.minúte pridal Forsberg druhý gól v zápase. Zníženie zo strany Poľska prišlo v 61.minúte po strele Lewandowskeho, poľský kapitán dokonca v 84.minúte vyrovnával na 2:2. Posledné slovo v zápase mali Švédi, v 94.minúte strelil víťazný gól Claesson. Švédsko vyhralo nad Poľskom 3:2. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný večer.

90+5

Poliaci rozohrali a na posledný útok v zápase im ostáva už iba niekoľko sekúnd.

90+4

Švédsko dalo gól!
VIKTOR CLAESSON dostal loptu za obranu Poľska a prekonáva Szczęsneho presnou strelou – 3:2! Asistencia: Dejan Kulusevski.

90+3

Z hranice šestnástky strieľa nad bránu kapitán Larsson, jeho pokus letí tesne nad.

90+2

Po štandardke nedokázali futbalisti Poľska udržať loptu na hracej ploche, autové vhadzovanie pre Švédsko.

90+1

Faul v strede ihriska na Lewandowskeho, pri lopte ostanú Poliaci.

90

Hlavný rozhodca pridáva v druhom polčase päť minút.

89

Po centri z pravej strany hlavičkoval v šestnástke Świerczok, vo výskoku trafil iba hlavu Lindelöfa.

88

Poľsko získava loptu a okamžite útočí, center Lewandowskeho odvracia Danielson.

87

Útočný faul Bereszynskeho na polovici Švédska, akcia Poliakov sa končí.

86

Olsen podržal svoje mužstvo, Bereszynskeho pokus chytil do svojich rukavíc.

84

Poľsko dalo gól!
Je vyrovnané, center z ľavej strany si našiel v šestnástke ROBERTA LEWANDOWSKEHO, ktorý sa v podobných situáciách nemýli – 2:2! Asistencia: Przemysław Frankowski.

83

Švédsko má k dispozícii na vlastnej polovici priamy voľný kop, vedúce mužstvo v zápase sa nikam neponáhľa.

83

Žltú kartu dostáva Kamil Glik (Poľsko).

81

Po rohovom kope zakončuje veľmi nepresne striedajúci Placheta.

80

Center z ľavej strany preletel pokutovým územím Švédska, Bednarek bol o niekoľko sekúnd neskôr faulovaný – priamy voľný kop pre Poľsko.

79

Striedanie v tíme Poľsko: z ihriska odchádza Grzegorz Krychowiak, prichádza Przemysław Płacheta.

78

Nákop Bereszynskeho na Lewandowskeho končí mimo hracej plochy, odkop od brány Švédska.

77

Striedanie v tíme Švédsko: z ihriska odchádza Emil Forsberg, prichádza Viktor Claesson.

77

Olsen iba odkopáva loptu na polovicu súpera, Poľsko má k dispozícii autové vhadzovanie.

76

Poľsko začína ofenzívnu akciu z vlastnej polovice ihriska.

75

Do konca zápasu ostáva posledných 15 minút, štatistika striel na bránu vyzerá nasledovne: 3–4.

74

Žltú kartu dostáva Grzegorz Krychowiak (Poľsko).

73

Striedanie v tíme Poľsko: z ihriska odchádza Mateusz Klich, prichádza Kacper Kozłowski.

72

Hráči nabrali sily do záverečných minút a tak môžeme v hre pokračovať ďalej.

71

Krychowiak bol faulovaný, nasleduje krátka prestávka na občerstvenie.

70

Forsberg sa dostal k odrazenej lopte spoza šestnástky a vystrelil, jeho pokus bol tečovaný a tak nasleduje rohový kop.

69

Nedovolený zákrok Zielińskeho, priamy voľný kop pre Švédsko.

68

Striedanie v tíme Švédsko: z ihriska odchádza Mikael Lustig, prichádza Emil Krafth.

68

Striedanie v tíme Švédsko: z ihriska odchádza Alexander Isak, prichádza Marcus Berg.

67

Center z pravej strany odvracia obrana Švédska, následná prihrávka na Lewandowskeho je nepresná.

66

Hlavný rozhodca Oliver kontroluje celú situáciu prostredníctvom systému VAR. Gól neplatí, ako avizoval čiarový rozhodca.

65

Striedajúci Świerczok dotlačil loptu do siete, poľský futbalista stál v postavení mimo hry a gól tak neplatí.

64

Futbalisti Poľska pri chuti, strela Krychowiaka spoza šestnástky zblokovaná.

62

Striedanie v tíme Poľsko: z ihriska odchádza Kamil Jóźwiak, prichádza Jakub Świerczok.

62

Kulusevski sa nepresadil v šprintérskom súboji proti Glikovi, Poľsko získava loptu.

61

ROBERT LEWANDOWSKI znižuje nádhernou technickou strelou z vnútra šestnástky – 2:1! Asistencia: Piotr Zieliński.

60

Dve tretiny dnešného zápasu sú za nami, štatistika držania lopty vyzerá aktuálne takto: 36% – 64%.

59

EMIL FORSBERG strieľa druhý gól v zápase, po skvelej individuálnej akcii striedajúceho Kulusevskiho poslal loptu prízemnou strelou nechytateľne k žrdi – 2:0! Asistencia: Dejan Kulusevski.

58

Vysoký center preletel cez celú šestnástku až k Forsbergovi, ktorého zakončenie z voleja letí vysoko na tribúnu.

57

Po útočnej aktivite Isaka rozohrá Švédsko rohový kop.

56

Olsson zachytil rozohrávku Poľska v strede ihriska, loptu si naviedol do stredu šestnástky odkiaľ vystrelil, jeho pokus bol nakoniec zblokovaný.

55

Striedanie v tíme Švédsko: z ihriska odchádza Robin Quaison, prichádza Dejan Kulusevski.

55

Úvodných 10 minút druhého polčasu je za nami, v počte striel na bránu aktívnejší hostia: 2–3.

53

Jóźwiak sa z vnútra šestnástky pokúsil ľavačkou o technický obstrel, lopta míňa bránu Olsena.

52

Nebezpečne po zemi vystrelil spoza šestnástky Krychowiak, brankár Švédska ukazuje v posledných minútach svoje kvality.

51

Nepresná prihrávka smerom dopredu od Bereszynskeho, loptu má pod kontrolou Olsen.

50

Prvá šanca Švédska v druhom polčase, Isak sa pekne uvoľnil v šestnástke a vystrelil, Szczęsny jeho pokus vyrazil. Následná dorážka Quaisona bola zblokovaná.

49

Ďalšia strela aktívneho Zielińskeho, uvidíme prvý rohový kop Poľska po zmene strán.

47

Poľsko opäť kombinuje na polovici súpera, Zieliński vyslal na bránu Švédska ďalšiu nepríjemnú strelu, ktorú vyráža dobrým zákrokom Olsen.

46

Striedanie v tíme Poľsko: z ihriska odchádza Tymoteusz Puchacz, prichádza Przemysław Frankowski.

46

Druhý polčas odštartoval aktivitou poľských futbalistov, ktorí držia loptu vo svojej moci.

46

Začal sa druhý polčas.

Máme za sebou prvý polčas zápasu medzi Švédskom a Poľskom. Vstup do tohto súboja vyšiel lepšie švédskym futbalistom, ktorý vyhrávajú od 2.minúty po strele Emila Forsberga. Poľsko si vypracovalo niekoľko šancí na vyrovnanie, najväčšiu zahodil po rohovom kope Lewandowski, keď loptu poslal do brvna hneď na dvakrát. Po prvom polčase vyhráva Švédsko nad Poľskom 1:0. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.

45+4

Prvý polčas sa skončil.

45+2

Puchaczov center do šestnástky na Klicha veľmi nepresný, loptu má vo svojej moci Olsen.

45+1

Pekná strela spoza šestnástky z kopačky Zielińskeho, dobrý zákrok predviedol v bráne Švédska Olsen. Uvidíme rohový kop Poliakov.

45

Hlavný rozhodca pridáva v prvom polčase tri minúty.

44

Center Klicha do šestnástky boxuje brankár Švédska Olsen.

43

Lewandowski si nabiehal na center z pravej strany, Olsen vo vzduchu chytá loptu do svojich rukavíc.

42

Náznak šance pre Poľsko po rohovom kope, spoza šestnástky nedokázali poľský futbalisti prepáliť obranný múr Švédska.

41

Zieliński zahral rohový kop veľmi zle, lopta neprešla ani na prvú žrď.

40

Ani ďalší rohový kop Poľska nepriniesol svoje ovocie, obrana Švédska si plní svoje defenzívne povinnosti svedomito.

39

Z pravej strany posiela do šestnástky vysoký center Bereszynski, obrana Švédska odvracia loptu na roh.

38

Isak nepretlačil loptu pri postrannej čiare, Švédsko má k dispozícii autové vhadzovanie.

37

Poľsko drží loptu na vlastnej polovici a snaží sa niečo smerom dopredu vymyslieť.

36

Lewandowski zle došliapol a stráca loptu, autové vhadzovanie pre Švédsko.

35

Forsberg si v šestnástke hľadal priestor, Quaison sa ho okamžite snažil nájst, jeho prihrávka bola zblokovaná na roh.

34

Lewandowski naskakoval na hlavičku, poľský kapitán vybojoval pre svoje mužstvo rohový kop.

33

Poľsko ubránilo defenzívnu štandardku a vyráža do protiútoku, Ekdal ukázal svoje schopnosti v osobnom súboji a prerušuje akciu súpera.

32

Po tvrdom zákroku na kolena ostáva na zemi Lustig, priamy voľný kop pre Švédsko.

30

Ofenzívna akcia Poľska sa dobre rozvíjala, avšak Puchacz nezvládol finálnu prihrávku v dobrej pozícii.

29

Zieliński nedokázal spracovať v šestnástke poskakujúcu loptu, obrana Švédska odkopáva ďaleko od brány.

28

Poľsko útočí po ľavej strane, Puchacz však radšej volí prihrávku dozadu na istotu.

26

Krátka prestávka na občerstvenie, po ktorej budeme pokračovať v hre ďalej.

25

Larsson fauluje Zielińskeho na vlastnej polovici, Poľsko dostane výhodu priameho voľného kopu.

24

Jóźwiak s pokusom o vysunutie Lewandowskeho za obranu, prihrávka poľského obrancu nebola presná.

23

Poľsko sa snaží zmeniť vývoj zápasu aktivitou na polovici svojho súpera.

22

Ďalšia aktivita Švédska v útočnej tretine, Bednarek odkopáva loptu za čiaru.

21

Lindelöf s ďalším dlhým autovým vhadzovaním, aj tentokrát to obrana Poliakov zvládla.

20

Úvodných 20 minút dnešného zápasu máme za sebou, štatistika držania lopty je takmer vyrovnaná: 51% – 49%.

19

Lekársky tím Švédska ošetruje svojho brankára Olsena, ten však nakoniec bude v hre pokračovať ďalej.

18

Hra je prerušená, na zemi ostáva ležať brankár Švédska Robin Olsen.

17

Poľsko malo teraz obrovskú smolu, po rohovom kope poslal loptu do brvna hneď na dvakrát Lewandowski.

17

Lewandowski sa dostal k strele spoza šestnástky, jeho pokus zblokoval Danielson na roh.

16

Poľsko vyráža do rýchleho protiútoku, Puchacz z ľavej strany nezvládol center, Švédsko získava loptu.

14

Isak sa pekne uvoľnil a prihrávkou do šestnástky hľadal Quaisona, obrana Poľska na poslednú chvíľu prihrávku zblokovala na rohový kop.

13

Švédsko sa snaží zaútočiť, Isak má loptu na kopačkách a vymýšľa, čo podnikne smerom dopredu.

12

Olsen odkopáva loptu od vlastnej brány, po súboji v strede ihriska ostáva na zemi Bereszynski.

11

Center Zielińskeho z rohového kopu bol síce nepríjemný, Poľsko sa však dopustilo zbytočného útočného faulu v šestnástke.

10

Žltú kartu dostáva Marcus Danielson (Švédsko).

9

Quaison sa k centrovanej lopte v šestnástke nedostal, svojou aktivitou ale prinútil Puchacza k chybe v rozohrávke.

8

Center Larssona z priameho voľného kopu odvracia obrana Poľska hlavou preč z vlastnej šestnástky.

7

Dlhé autové vhadzovanie v podaní Lindelöfa, loptu si prebral chrbtom k bráne v šestnástke Isak, nedokázal už ale zakončiť.

6

Isak šprintuje za loptou, Bednarek pod tlakom radšej odkopáva iba na autové vhadzovanie.

5

Forsberg nedostal najlepšiu prihrávku, čo sa snažil okamžite využiť Jóźwiak, poľský futbalista ale neudržal loptu na hracej ploche.

4

Švédsko kombinuje na polovici svojho súpera, Forsberg ukážkovo podržal loptu a jeho tím môže zaútočiť.

3

Isak prehral hlavičkový súboj v strede ihriska o loptu, Švédsko má k dispozícii autové vhadzovanie.

2

EMIL FORSBERG sa zmocnil lopty na hranici šestnástky, pekne si urobil priestor a nechytateľne ľavačkou otvára skóre zápasu – 1:0!

1

Klich v osobnom súboji pri postrannej čiare neudržal loptu na hracej ploche, autové vhadzovanie pre Švédsko.

1

Úvodní sestavy:

Švédsko: Olsen – Lustig, Lindelöf, Danielson, Augustinsson – Seb. Larsson ©, Ekdal, K. Olsson, Forsberg – Quaison, Isak.
Náhradníci: Johnsson, Nordfeldt – Bengtsson, M. Berg, Svensson, Helander, Sema, Krafth, Claesson, P. Jansson, Kulusevski, Cajuste.

Poľsko: Szczęsny – Bereszynski, Glik, Bednarek – Jóźwiak, Krychowiak, Klich, Puchacz – Świderski, P. Zieliński – Lewandowski ©.
Náhradníci: Skorupski, Fabiański – Dawidowicz, Kędziora, Kozłowski, Linetty, Rybus, Płacheta, Frankowski, Kownacki, Świerczok, Helik.

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett.

Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas EURA 2020 skupiny E medzi Švédskom a Poľskom. Poďme si v krátkosti predstaviť obe mužstvá.

ŠVÉDSKO: Futbalisti Švédska majú po dvoch odohratých zápasoch na svojom konte štyri body (výhra, remíza). Ich skóre je aktívne, strelili jeden gól a doposiaľ ešte na turnaji neinkasovali. V úvodnom zápase dokázali uhrať proti favoritovi zo Španielska bezgólovú remízu, následne zdolali Slovensko najtesnejším rozdielom, keď v 77.minúte premenil pokutový kop Emil Forsberg.

POĽSKO: Futbalisti Poľska majú na svojom konte jeden bod (prehra, remíza), ich skóre je pasívne – dvakrát skórovali a tri góly inkasovali. V úvodnom zápase na turnaji podľahli Slovensku 1:2. O ich jediný gól sa postaral v druhom polčase Karol Linetty. Vo svojom druhom vystúpení dokázali uhrať proti Španielsku cennú remízu 1:1, po zmene strán vyrovnával hlavou na konečných 1:1 Robert Lewandowski.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Igor Tabiš.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.