0 : 1
(0:0)
FC DAC Dunajská Streda
Naposledy zmenené pred 3 rokmi

S konštatovaním, že Zlaté Moravce na domácom trávniku podľahli Dunajskej Strede 0:1 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok víkendu. Dočítania priatelia!

90+3

Koniec zápasu.

90+3

Hrnčárov center bol nepresný, ale akcia ViOnu pokračovala. Orávikov center hľadal Pintéra, no Orávik už centroval z postavenia mimo hru.

90+2

Azda posledná štandardná situácia pre domácich v tomto zápase. Rozohrávať ju bude Dávid Hrnčár.

90+1

Domáci sa snažia, ale hráči DAC v týchto momentoch výborne vykrývajú stred poľa.

90

Hlavný rozhodca Očenáš bude v druhom polčase pridávať minimálne tri minúty.

90

Domáci kombinujú na polovici súpera.

89

Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Sebastián Nebyla, prichádza Jannik Müller.

89

Striedanie v tíme FC ViOn Zlaté Moravce: z ihriska odchádza Dávid Haspra, prichádza Adam Mihálik.

88

Zdá sa, že domáci Dávid Haspra má zdravotné problémy, pretože na trávniku už pokračuje krívajúc.

87

Ramírez dlhým pasom hľadal Brahima Moumoua, ktorého následná prihrávka však neprešla cez obrancu domáceho celku.

86

Tréner Benkovský rázne nabáda svojich hráčov ku zlepšeniu ofenzívnej aktivity.

85

Necelých 5 minút do konca riadneho hracieho času, domáci už musia vrhnúť všetky sily do útoku.

84

Oba tímy opäť nepresne v kombinácii.

83

Domáci sa snažili vymyslieť niečo smerom dopredu, rezolútny odkop lopty v podaní Sommera im pokazil plány.

82

Eric Ramírez v súboji v pokutovom území teatrálne spadol, hlavný rozhodca Očenáš neváhal a udelil mu žltú kartu.

82

Žltú kartu dostáva Eric Ramírez (FC DAC Dunajská Streda).

82

Striedanie v tíme FC ViOn Zlaté Moravce: z ihriska odchádza Matej Moško, prichádza Peter Orávik.

81

Žltú kartu dostáva Jozef Menich (FC ViOn Zlaté Moravce).

81

Rýchly útok DAC, Menich fauloval Sommera a uvidí žltú kartu.

80

Balić sa krásne predral cez Moška, Menicha a napokon aj Pintéra. Výsledkom je zákrok Adriána Chovana, ktorý loptu skryl do svojich rukavíc.

80

Do konca riadneho hracieho času ostáva 10 minút, stav zápasu je stále 0:1.

79

Menich v strede poľa fauloval Erica Ramíreza, loptu berú do svojej moci hráči DAC.

78

Kyziridis po rohu dobre prečítal úmysel Sommera, dopredu pôjdu domáci futbalisti.

77

Pintér zvládol dva súboje s Blackmanom, ale bude to napokon rohový kop pre Dunajskú Stredu.

76

Hra sa síce prelieva zo strany na stranu, ale oba tímy robia chyby v kombinácii.

75

Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Marko Divković, prichádza Cesar Rodolfo.

75

Ďalšia akcia domáceho tímu, Pintérova strela ale nebola presná.

74

Obrovská šanca ViOnu! Ďubek loptu napálil do múru, odkiaľ sa odrazila ku Hrnčárovi. Ten okamžite centroval, ale následná hlavička Kyziridisa bola zblokovaná!

73

Priamy kop ViOnu zahrá skúsený Tomáš Ďubek.

72

Moumou prišiel o loptu a následne fauloval Ďubeka. Výsledkom je priamy kop pre ViOn z veľmi zaujímavej pozície.

71

Rohový kop domáceho tímu, Balaj bol sám na prednej tyči, ale ku lopte sa nedostal.

70

Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 20 minút, Dunajská Streda stále vedie v Zlatých Moravciach 1:0.

69

Rýchla akcia hráčov zo Žitného ostrova, Ramírezovi tentoraz strela nesadla a mieri len vysoko nad Chovanovu bránku.

68

DAC je stále opticky viac pri lopte, hostia sú naozaj podstatne aktívnejší než domáci futbalisti.

67

Hostia sa po góle dostali do zápasu, je ich plné ihrisko a to je obrovský rozdiel oproti prvému polčasu.

66

Pekná akcia Vionu začala u Moška, následná strela však bola zblokovaná obrancom Dunajskej Stredy.

65

Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Yhoan Andzouana, prichádza Brahim Moumou.

65

Balićov center z ľavej strany z rohového kopu Chovan bez problémov stiahol zo vzduchu do svojej náruče.

64

Na opačnej strane rýchly rohový kop pre DAC. Loptu rozohrá Andrija Balić.

63

Domáci futbalisti sa predsa len dostali do zakončenia. Center z ľavej strany našiel Hrnčára, ktorý skúsil strelu. Mieril však len do priestoru, kde bol Martin Jedlička a navyše bol v postavení mimo hru.

62

Hráči ViOnu sa síce snažia, ale na hrote sú momentálne prakticky bezzubí.

61

Striedanie v tíme FC ViOn Zlaté Moravce: z ihriska odchádza Tomče Grozdanovski, prichádza Alexandros Kyziridis.

61

Striedanie v tíme FC ViOn Zlaté Moravce: z ihriska odchádza Marián Šmatlák, prichádza Tomáš Ďubek.

61

Ramírez sa prihrávkou snažil nájsť na hrote Andzouanu, ktorý bol však v postavení mimo hru.

60

Máme za sebou hodinu hry, ViOn zatiaľ na domácom trávniku prehráva s Dunajskou Stredou 0:1.

59

ViOn pripravuje hneď dvojité striedanie, do hry príde mimoriadne skúsený Tomáš Ďubek.

58

Na čele Erica Ramíreza sa po súboju objavila krv, ten je už ošetrovaný za postrannou čiarou. Oveľa viac je však otrasený Haspra, ktorý až teraz mieri za postrannú čiaru.

57

Domáci kouč Benkovský na vývoj zápasu okamžite reaguje a bude striedať. Na trávniku však v súboji nepríjemná zrážka hlavami, Ramírez i Haspra sú poriadne otrasení.

56

Tak v druhom polčase nastúpili hráči DAC s diametrálne odlišnou aktivitou a prístupom k zápase, hlavný tréner Antal Németh bol v kabíne počas prestávky asi skutočne poriadne motivujúci.

55

Andzouana sa prebil stredom obrany domáceho tímu, hoci najskôr chcel prihrávať Ramírezovi. Loptu zastavil Moško, no následne sa k nej dostal znovu futbalista Dunajskej Stredy a strelou opečiatkoval pravú tyč Chovanovej bránky!

54

Rohový kop hostí tentoraz obrana ViOnu dokázala upratať, ale domácim sa v týchto momentoch absolútne nedarí.

53

Adrián Chovan sa veľmi zlostí na svojich hráčov a plným právom! Divković si pohodlne urobil priestor na hranici šestnástky ViOnu, technicky mieril do pravého horného rohu bránky, ale Chovan skvelým zákrokom loptu vyrazil na rohový kop!

52

Nuž, hostia za 2 minúty v druhom polčase vyprodukovali viac ako za celý prvý polčas!

51

Ďalšia gólová šanca pre hostí, z ľavej strany však Njie neprestrelil Adriána Chovana!

50

Dunajská Streda dala gól!
Prvá dobrá prihrávka na hrot DAC pre ERICA RAMÍREZA, ktorého za stopérmi ViOnu našiel Njie a venezuelský útočník krížnou strelou k pravej tyči otvára skóre zápasu!

49

Znovu vidíme viacero nepresností na oboch stranách.

48

Hostia to opäť skúšajú dlhým nákopom lopty za obranu ViOnu, ale zatiaľ je to márna snaha.

47

Do druhého polčasu nastúpili oba tímy bez zmeny v zostavách.

46

Výkop druhého polčasu patrí futbalistom DAC.

46

Začal sa druhý polčas.

Po prvom polčase máme v Zlatých Moravciach stav 0:0. Druhý polčas sa začne približne o 15:32.

45+2

Prvý polčas sa skončil.

45+2

Hrnčár zatočil priamy kop rovno do náruče Martina Jedličku.

45+2

V samom závere polčasu majú domáci ešte výhodu priameho kopu zo zaujímavej pozície po faule Kružliaka na Balaja. Je to približne 25 metrov od Jedličkovej bránky!

45+1

Záver polčasu je ako celý prvý polčas – mdlý, bez nápadu a energie. Domáci sa síce snažia, ale príliš sa im nedarí. Hostia sú dnes takmer úplne neškodní.

45

V prvom polčase bude hlavný rozhodca nadstavovať 2 minúty.

44

Dávid Hrnčár sa výborne predral po pravej strane až do zakončenia, ale jeho strelu obetavo zblokoval vracajúci sa obranca Beskorovajny!

43

Hrnčár znovu centroval do pokutového územia Dunajskej Stredy, Jedlička bol v strehu a loptu pohotovo stiahol do svojich rukavíc.

43

Moško faulovaný na polovici DAC, domáci majú výhodu priameho kopu.

42

Haspra na pravej strane neodcentroval cez Andzouanu, následne však rozohral nepresne.

41

Do konca prvého polčasu ostáva necelých 5 minút, stav zápasu je stále 0:0.

40

Po ďalšej akcii domáceho tímu menšie zaváhanie Beskorovajneho pri preberaní lopty, hráči ViOnu to však nedokázali využiť.

39

Z rohového kopu Hrnčár hľadal centrom Balaja, pred ktorým však loptu za postrannú čiaru upratal Beskorovajny.

38

Hrnčár znovu výborne centroval do pokutového územia, pred Šmatlákom loptu na rohový kop upratal Sommer.

37

Balićov center do šestnástky ViOnu sa nedostal až ku Divkovićovi, hostia však po dlhom čase pohrozili zaujímavejšou akciou.

36

Ramírez končí na trávniku po súboji s Matejom Moškom. Faul odpískaný nebol, Venezuelčan je v poriadku a môže pokračovať v zápase.

35

Žltú kartu dostáva Dávid Haspra (FC ViOn Zlaté Moravce).

34

Hráči ViOnu sa snažia kombinovať na polovici DAC, Moško si však v kombinácii nerozumel s Dávidom Hrnčárom.

33

Eric Ramírez je stále na hrote vypojený, je vidieť, že je už aj poriadne frustrovaný.

32

Verdikt je jasný, Nebyla rukou nezahral, pokračujeme v zápase ďalej bez pokutového kopu.

31

Domáci sa dostali do útoku, ale prišli o loptu. Domáci však reklamujú u Očenáša hru rukou obrancu DAC, v akcii bude VAR.

30

Polhodina hry je za nami, pri rieke Žitave máme stále nerozhodný stav 0:0.

29

Domáci kombinujú na polovici DAC, ale obrana hostí sa už dokázala sformovať do bloku pred Jedličkom.

28

Chyby však robia v tejto časti hry hráči na oboch stranách, nešťastný Eric Ramírez sa snaží usmerniť spoluhráčov ako a kam mu majú prihrávať, pretože zatiaľ je až nepríjemne vypojený z hry.

27

Moško prišiel o loptu v strede poľa, Ramírez našiel naľavo okamžite Andzouanu, ktorého následný center pred Chovana bol krkolomný a nepresný.

26

Tomche Grozdanovski sa snažil dostať po ľavej strane do útoku, cez Gambijčana Njieho sa však nepredral.

25

Martin Tóth je po ošetrení späť na trávniku, DAC už teda nehrá v početnej výhode.

24

Dávid Hrnčár v strede poľa fauloval Erica Davisa.

23

Opäť sú však hostia nepresní v rozohrávke a lopta napokon končí v moci Adriána Chovana.

22

Hostia zo Žitného ostrova sa snažia dostať na polovicu súpera kombinačnou akciou.

21

Martin Tóth ostáva po súboji s Ramírezom poriadne otrasený a musí byť ošetrovaný. Zdá sa však, že bude môcť pokračovať v zápase.

21

Po ďalšej akcii domáceho tímu končí loptu znovu v náruči Martina Jedličku.

20

Ďalší výborný center Hrnčára z pravej strany, šikovne sa však do vlastnej obrany vrátil vypomôcť Marko Divković.

20

Dvadsať minút zápasu je za nami, gól sme však stále nevideli.

19

Domáci futbalisti sú v týchto chvíľach pri chuti a bavia sa futbalom, hostia naopak pôsobia veľmi zakríknuto.

18

Hrnčárov center z rohového kopu upratal do bezpečia Eric Ramírez.

17

Na ľavej strane zlatomoraveckej ofenzívy operoval Šmatlák, ktorého center Balaja nenašiel, ale po zákroku obrancu DAC budú domáci kopať rohový kop.

16

Obrovská šanca Zlatých Moraviec! Hrnčárov center sa síce nedostal ku Balajovi, ale odrazená lopta našla na hranici šestnástky číhajúceho Martina Tótha, ktorý delovkou takmer zlomil brvno Jedličkovej bránky!

16

Lopta opäť končí v moci Jedličku, ktorý ju okamžite rozohráva na najbližšieho spoluhráča.

15

Hrnčár poslal do pokutového územia Dunajskej Stredy výborný center, pričom hľadal Filipa Balaja. Martin Jedlička však výborné čítal hru a loptu zo vzduchu stiahol do svojej náruče.

14

Výhodu priameho kopu z pravej strany budú mať tentoraz aj domáci, loptu si už stavia Dávid Hrnčár.

13

ViOn znovu kombinuje v strede poľa a hľadá voľný priestor v obrane súpera.

12

Lenže priamy kop DAC neznamenal pre obranu domácich žiadne nebezpečenstvo, ba práve naopak. Hráči ViOnu sa takmer dostali do rýchleho protiútoku.

11

Haspra pri postrannej čiare fauloval Andzouanu, DAC bude mať výhodu priameho kopu zo vcelku zaujímavej pozície.

10

Grozdanovského prihrávka aj s prispením šťastia prešla ku Dávidovi Hrnčárovi, ktorý sa okamžite oprel do strely. Lopta však končí vysoko nad Jedličkovou bránkou.

10

Desať minút zápasu je za nami, pri rieke Žitave sme však zatiaľ veľa futbalovej krásy nevideli.

9

Ďalšia kolmica za obranu Zlatých Moraviec, Ramírez tentoraz nemal potrebnú rýchlosť a na loptu tak vôbec nereagoval.

8

V strede poľa vidíme viacero nepresností na oboch stranách.

7

Pokus o ďalší pas za obranu ViOnu pre Ramíreza. Chovan však skvele čítal hru a loptu včas skryl do svojej náruče.

6

Eric Ramírez znovu v akcii, tentoraz však z hranice šestnástky mieril ďaleko od Chovanovej bránky.

5

Balaj v strede poľa fauloval Njieho, dopredu tak môžu ísť hráči DAC.

4

Tentoraz na vlastnej polovici trávnika kombinujú domáci, následne sa dopredu vybral Šmatlák, no prihrávka na Grozdanovského bola nepresná.

3

V úvode zápasu je Ramírez najaktívnejším hráčom, obrana ViOnu musí byť neustále v pozore.

2

Opäť center na hrot pre Ramíreza. Venezuelský útočník si dobre prebral loptu, ale následná krížna strela mu nesadila vôbec dobre.

2

Dunajská Streda začína postupný, kombinačný útok až od brankára Martina Jedličku.

1

Prvá akcia zápasu patrí hosťom, ktorí skúsili center na hrot pre Ramíreza, ten však bol ustrážený dvojicou domácich stopérov.

1

Úvodný výkop zápasu patrí futbalistom domáceho tímu.

1

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

FC ViOn Zlaté Moravce: Chovan – Haspra, Moško, Menich, Pintér – Hrnčár, Grozdanovski, Tóth, Šmatlák – Sloboda – Balaj.
Náhradníci: Pelko – Švec, Orávik, Mihálik, Vujić, Ďubek, Kyziridis.

FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Sommer, Kružliak ©, Beskorovajnyj, Davis – Njie, A. Balić – Divković, Nebyla, Andzouana – Ramírez.
Náhradníci: Száraz, Veszelinov – Müller, Braun, Moumou, Friede, Taiwo, Nicolaescu, Rodolfo.

Rozhodca: Očenáš – Vorel, Ferenc.

Príjemný dobrý deň zo Zlatých Moraviec, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 6.kola nadstavby futbalovej Fortuna ligy, časti o zisk majstrovského titulu, v ktorom futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce privítajú na domácom štadióne hráčov DAC Dunajská Streda. Zápas sa začína o 14:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Zlatým Moravciam patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné piate miesto so ziskom 39 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Ľuboša Benkovského porazili na domácom štadióne MŠK Žilina 1:0. Najlepším strelcom tímu je útočník Filip Balaj, ktorý má na svojom konte 14 gólov.

Dunajskej Strede patrí v tabuľke Fortuna ligy priebežné druhé miesto so ziskom 52 bodov. Počas týždňa prišlo ku zmene na trénerskej stoličke DAC, Bernd Storck bol odvolaný vedením tímu. Dočasne bol vedením poverený Antal Németh. Najlepším strelcom tímu je venezuelsky útočník Eric Ramírez, ktorý má na svojom konte 15 gólov.

Zápas sa začína o 14:30, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:30.