0 : 4
(0:3)
Arsenal FC
Naposledy zmenené pred 3 rokmi

Odvetný zápas štvrťfinále Európskej ligy je za nami. Slavia Praha nezvládla domáci súboj proti Arsenalu. Domácim futbalistom nevyšiel prvý polčas, ktorý prakticky rozhodol o tomto dvojzápase. V 18.minúte poslal favorita do vedenia Pépé, v 21.minúte premenil nariadenú penaltu kapitán Lacazette. O tri minúty neskôr spečatil dominanciu hostí v prvom polčase presnou strelou k žrdi Saka. Po zmene strán sme sledovali podobný priebeh zápasu ako v prvom polčase. Arsenal dominoval a domácich nepustil prakticky do žiadnej šance. V 77.minúte pridal štvrtý gól hostí s chuťou hrajúci Lacazette a spečatil tak výhru a postup svojho mužstva do semifinále súťaže. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera.

90+1

Tecl si nabiehal do šance, v súboji proti Marímu si pomáhal faulom.

90

Hlavný rozhodca nadstavuje v druhom polčase jednu minútu.

89

Slavia dohráva záver zápasu s loptou na kopačkách. Arsenal sformovaný na vlastnej polovici.

88

Striedanie v tíme Arsenal FC: z ihriska odchádza Nicolas Pépé, prichádza Folarin Balogun.

87

Slavia sa opäť snaží o ofenzívnu akciu, center Ševčíka z pravej strany nie je presný.

86

Obrovskú šancu zahodil striedajúci Martinelli, za svojim chrbtom nechal v šprinte Masopusta, zakončenie zoči voči Kolářovi už ale nezvládol.

85

Striedajúci Nketiah sa tlačí do úniku, Zima musel poriadne natiahnuť svoj krok, domáci futbalista to nakoniec zvládol.

84

Center Soaresa z rohového kopu pretiahnutý na zadnú žrď, hlavička Elnenyho bola nepresná. Odkop od brány Slavie.

83

Chybná rozohrávka Holeša, Arsenal sa to snaží potrestať. Ceballos získava pre svoj tím rohový kop.

82

Žltú kartu dostáva Gabriel Martinelli (Arsenal FC).

81

Súboj o loptu v strede ihriska, hlavný rozhodca píska faul na domáceho hráča.

80

Do konca dnešného zápasu ostáva 10 minút, štatistika držania lopty v moci domáceho tímu: 61% – 39%.

79

Striedanie v tíme Arsenal FC: z ihriska odchádza Thomas Partey, prichádza Cédric Soares.

79

Striedanie v tíme Arsenal FC: z ihriska odchádza Bukayo Saka, prichádza Gabriel Martinelli.

79

Striedanie v tíme Arsenal FC: z ihriska odchádza Alexandre Lacazette, prichádza Edward Nketiah.

77

Arsenal FC dal gól!
ALEXANDRE LACAZETTE pridáva štvrtý gól hostí, po centri z ľavej strany sa pohral v šestnástke s dvojicou obrancov a nekompromisne zakončil – 0:4! Asistencia: Nicolas Pépé.

76

Hostia teraz kontrolujú priebeh zápasu, loptu si prihrávajú presne, domáci sa musia brániť.

75

Provod skvele vyviedol loptu z polovice ihriska, domáci futbalista nakoniec nezvládol prihrávku, Arsenal získava loptu.

73

Arsenal kombinuje v útočnej tretine ihriska, finálna prihrávka z kopačky Saku je nepresná. Odkop od domácej brány.

72

Tecl sa tlačil do zakončenia po vysokej prihrávke, v šestnástke hostí ale nespracoval ťažkú loptu.

71

Striedanie v tíme SK Slavia Praha: z ihriska odchádza Jan Kuchta, prichádza Stanislav Tecl.

70

Do konca zápasu ostáva 20 minút, štatistika striel na bránu identická ako v prvom polčase: 0–4.

69

Ukážkové prenesenie hry Ševčíka na ľavú stranu, Provod si náledne naviedol loptu do stredu ihriska, odkiaľ vystrelil. Jeho strela nebola dostatočne razantná, Leno bez problémov chytá loptu.

68

Pépé si ukážkovo prikryl loptu na polovici domácich, po tečovanej prihrávke nasleduje autové vhadzovanie Slavie.

67

V strede ihriska faulovaný Olayinka, tvrdý zákrok si pripísal hosťujúci Partey.

67

Striedanie v tíme Arsenal FC: z ihriska odchádza Emile Smith-Rowe, prichádza Muhammad Alnaní.

66

Ceballos prestrčil prihrávku na Pépého, ktorého center z ľavej strany končí hvizdom hlavného rozhodcu, ktorý signalizuje postavenie mimo hry.

65

Nepresná prihrávka Slavie končí v rukaviciach Lena.

64

Slavia drží loptu na vlastnej polovici, domáci futbalisti pri rozohrávke s chybou, k lopte sa teraz dostáva Arsenal.

63

Žltú kartu dostáva Peter Olayinka (SK Slavia Praha).

62

Na druhej strane fauluje Šefčík, na zemi sa v bolestiach ocitol Smith-Rowe.

61

Hodina dnešného zápasu je za nami, držanie lopty v prospech domácich: 64% – 36%.

60

Tvrdý zákrok Holdinga na Lingra, hosťujúci obranca môže byť rád, že nevidel žltú kartu.

59

Tempo hry trochu opadlo, lopta je v strede ihriska, kde ju držia domáci futbalisti.

57

Slavia drží loptu na polovici Arsenalu, domáci celok sa snaží nájsť cestu do šestnástky hostí.

55

Ševčíkov center z priameho kopu pristál na hlave Olayinku, domáci futbalista zakončoval v záklone a tak jeho pokus nebol presný.

54

Kuchta si ideálne nespracoval center na hranici šestnástky, hosťujúci Holding nemal s domácim útočníkom veľa práce.

53

Dobrá práca Olayinku, ktorý proti Caballosovi získava ďalší rohový kop pre svoje mužstvo.

52

Zima sa otočil v šestnástke hostí a vystrelil, jeho pokus je zblokovaný Parteyom – nasleduje rohový kop pre Slaviu.

51

Smith-Rowe v individuálnej akcii odzbrojený Provodom, loptu majú domáci futbalisti.

50

Rýchla akcia hostí ktorú potiahol individuálne Saka, hosťujúci hráč ale neprihral presne, loptu majú domáci futbalisti.

49

Slavia zvládla obranný rohový kop, domáci vyrazili do rýchleho protiúoku, Holding nedovolene zastavil striedajúceho Oscara.

48

Dlhej lopty sa zmocil na pravej strane Saka, ktorý našiel Smitha-Rowa, akcia hostí pokračovala ďalej. Nakoniec je tu po zákroku Provoda rohový kop pre Arsenal.

47

Holeš nakopáva na Provoda, prihrávka domáceho obrancu je nepresná, loptu má vo svojej moci brankár Leno.

46

Striedanie v tíme SK Slavia Praha: z ihriska odchádza Jan Bořil, prichádza Oscar.

46

Striedanie v tíme SK Slavia Praha: z ihriska odchádza Jakub Hromada, prichádza Lukáš Masopust.

46

Striedanie v tíme SK Slavia Praha: z ihriska odchádza Nicolae Stanciu, prichádza Ondřej Lingr.

46

Striedanie v tíme SK Slavia Praha: z ihriska odchádza Alexander Bah, prichádza Denis Višinský.

46

Začal sa druhý polčas.

V prvom polčase medzi Slaviou a Arsenalom sme sledovali jednoznačnú záležitosť hosťujúcich futbalistov. Domáci sa prvú polhodinu nedokázali dostať do zápasu, hostia to dokonale využili. V 14.minúte VAR ešte zrušil úvodný gól hostí, Arsenal to nerozhodilo – práve naopak. V 18.minúte otvoril skóre zápasu elegantne Pépé, v 21.minúte premenil nariadený pokutový kop Lacazette a o tri minúty neskôr pridal tretí gól hostí aktívny Saka. v závere polčasu sa osmelili aj domáci futbalisti, prekonať brankára hostí sa im ale zatiaľ nepodarilo. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.

45+3

Prvý polčas sa skončil.

45+2

Ševčík končí na zemi po súboji s Chambersom, hra je prerušená.

45+1

V nadstavenom čase drží loptu na svojich kopačkách Slavia, domáci sa snažia pred odchodom do kabín spraviť niečo s výsledkom.

45

Hlavný rozhodca pridáva v prvom polčase dve minúty.

44

Pépé si v súboji proti Holešovi počínal nedovolene, priamy voľný kop pre Slaviu.

43

Kuchta to skúšal v súboji jeden na jedného, cez Holdinga sa ale nedokázal presadiť.

42

Bah vybojoval pre svoje mužstvo rohový kop, center domáceho obrancu bol zblokovaný.

41

Slavia sa snaží o kontaktný gól, domáci kombinujú na polovici súpera.

40

Bořil nedovolene zastavil na ľavej strane Saku, hosťujúci futbalista ostáva v bolestiach ležať na zemi.

39

Zaujímava šanca domácich, v šestnástke sa k strele dostal Stanciu, ktorého pokus hosťujúca obrana zblokovala.

38

Saka posiela loptu na Smitha-Rowa, hosťujúci futbalista podkĺzol a akcia Arsenalu tým pádom končí. Loptu má vo svojej moci domáci brankár.

37

Olayinka sklepol loptu po seba pätou pre nabiehajúceho Baha, ktorý z dobrej pozície zvolil prudkú strelu – tá však letela vysoko nad bránu Lena.

36

Provod v snahe o prihrávku neprestrčil loptu cez Ceballosa, autové vhadzovanie pre Arsenal.

34

Súboj o loptu v domácej šestnástke po rohovom kope, loptu nakoniec získal Olayinka, ktorý si vypýtal faul v súboji proti Holdingovi.

33

Z pravej strany centruje Chambers, Zima odvracia prudký center hlavou na rohový kop.

32

Bořil unikol po ľavej strane, následne ale stráca loptu v rohu ihriska Ševčík.

31

Polhodina zápasu je za nami, sledujeme dosiaľ jednoznačnú dominanciu hostí nielen v počte strelených gólov, ale aj v počte striel na bránu: 0–4.

30

Dlhý odkop domáceho brankára Kolářa pre napádajúcim Lacazettom.

29

Arsenal naďalej pri chuti, hostia držia loptu na polovici svojho súpera, naopak domáci futbalisti sa stále nedostali do zápasového tempa.

28

Slavia sa po rohovom kope hostí ubránila.

27

Rýchla akcia hostí, Bořil zblokoval dôležitý center Chambersa na rohový kop.

26

Slavia na polovici svojho súpera, domáci sú zaskočení priebehom úvodu dnešného zápasu.

25

Partey fauluje Provoda, lopta v strede ihriska pre domáci tím.

24

Hostia sú pri chuti, nechytateľnou strelou spoza šestnástky k žrdi zvyšuje BUKAYO SAKA – 0:3! Asistencia: Calum Chambers.

23

Akcia hostí končí, v ofsajdovom postavení autor prvého gólu Pépé.

21

ALEXANDRE LACAZETTE bez problémov nariadenú penaltu premenil, domáceho brankára poslal do opačnej strany – 0:2!

20

Žltú kartu dostáva Jakub Hromada (SK Slavia Praha).

20

Arsenal dostáva výhodu pokutového kopu, v šestnástke domácich si počínal nedovolene Hromada. Rozhodca bez váhania ukazuje na biely bod.

18

Hostí neuznaný gól nabudil, domáci sa zahrávali vo vlastnej šestnástke, k lopte sa nakoniec dostal NICOLAS PEPÉ, ktorý si vychutnal domáceho brankára – 0:1! Asistencia: Emil Smith-Rowe.

17

Gól hostí nakoniec neplatí, po kontrole systémom VAR začíname odznova.

15

Hra je prerušená, hlavný rozhodca skúma celú situáciu prostredníctvom systému VAR.

14

Hostia idú do vedenia, Saka síce spoza šestnástky trafil iba pravú žrď domácej brány, EMIL SMITH-ROWE zareagoval na odrazenú loptu v šestnástke domácich najlepšie a dorazil ju do poloprázdnej brány – 0:1!

13

Bořil v hlavičkovom súboji neuspel proti Chambersovi, autové vhadzovanie pre Arsenal.

12

Úvodných 10 minút zápasu máme za sebou, držanie lopty zatiaľ v moci domáceho mužstva: 66% – 34%.

11

Slavia opäť s loptou na vlastnej polovici, obe tímy momentálne tak trochu vyčkávajú.

10

Slavia opäť postupne kombinuje vo vlastnej obrane, domáci futbalisti sa pritom snažia využívať celú šírku ihriska.

9

Arsenal kombinuje na domácej polovici, k centru v šestnástke sa dostal Lacazette, hosťujúci kapitán sa v súboji proti dvojici protihráčov nakoniec nepresadil.

8

Po narážačke dvojice Bořil – Stanciu centruje domáci kapitán do šestnástky, jeho prihrávku odkopávajú hostia ďaleko od svojej brány.

7

Tvrdý zákrok na Ševčíka predviedol v strede ihriska hosťujúci stopér Marí.

6

Stanciu si teraz ukážokovo splnil obranné povinnosti, na hranici vlastnej šestnástky obral o loptu Lacazetta, od ktorého si navyše vypýtal nedovolený zákrok.

5

Prvé zakončenie domácich futbalistov, strela ide mimo bránu, celá akcia je navyše prerušená hvizdom hlavného rozhodcu a postavením mimo hry.

4

Slavia drží loptu na svojich kopačkách, domáci si momentálne prihrávajú loptu vo vlastnej obrane.

3

V stredovej časti ihriska viacero súbojov o loptu, v hre budú nakoniec pokračovať domáci futbalisti, ktorí majú k dispozícii autové vhadzovanie.

2

Partey našiel v šestnástke domácich Pépého, ktorého center je zblokovaný. Rohový kop pre Arsenal. Domáci zvládli túto obrannú štandardku.

1

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodní sestavy:

SK Slavia Praha: O. Kolář – Bah, Holeš, Zima, Bořil © – Hromada – Ševčík, Stanciu, Provod, Olayinka – Kuchta.
Náhradníci: Kovář, Stejskal – Tecl, Sima, Oscar, Višinský, Traoré, Masopust, Lingr.

Arsenal FC: Leno – Chambers, Holding, Marí – Smith-Rowe, D. Ceballos, Partey, Xhaka, Saka – Pépé, A. Lacazette ©.
Náhradníci: Ryan, Hillson – Bellerín, Gabriel, Willian, Soares, Alnaní, Nelson, Balogun, Martinelli, Nketiah, Azeez.

Rozhodčí: Layec – Thoison, Dansault.

Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na odvetný štvrťfinálový zápas Európskej ligy SK Slavia Praha – Arsenal FC. Poďme si v krátkosti predstaviť aktuálnu formu oboch celkov.

SLAVIA: Futbalisti Slavie Praha prežívajú veľmi úspešnú sezónu, v ligovej tabuľke sa nachádzajú na 1.mieste, pred druhou Spartou Praha majú pohodlný 17-bodový náskok. V poslednom ligovom vystúpení zdolali práve svojho najväčšieho rivala v mestskom derby, na domácom štadióne zvíťazili po góloch Holeša a Tecla 2:0. V 26 ligových zápasoch doposiaľ nazbierali 68 bodov. Ich cesta v Európskej lige začala v skupinovej fáze, v skupine C obsadili pri konkurencii Bayeru Leverkusen, OGC Nice a Hapoelu Beer-Sheva postupové 2.miesto. Na svoje konto si pripísali v 6 zápasoch 12 bodov (4 výhry, 2 remízy). Vyraďovaciu fázu súťaže začali proti Leicestru City, ktorý po bezgólovej remíze v Prahe a následnej výhre (2:0) na ostrovoch vyradili. V osemfinále vyradili zverenci Jindřicha Trpišovského ďalší ostrovný tím, po výsledkoch 1:1 a 2:0 postúpili do štvrťfinále súťaže cez škótsky Rangers FC.

ARSENAL: Pre futbalistov Arsenalu nie je táto sezóna podľa ich predstáv, v ligovej tabuľke sa nachádzajú až na 9.mieste, na miesta zaručujúce európske poháre strácajú už 9 bodov. V poslednom ligovom vystúpení uspeli na ihrisku posledného celku Sheffieldu United, ktorý zdolali rozdielom triedy po góloch Lacazetteho (2×) a Martinelliho. V doterajších 31 zápasoch nazbierali do tabuľky 45 bodov. V skupinovej fáze Európskej ligy získali plný počet bodov (18) a v konkurencii Molde, Rapidu Viedeň a Dundalku svoju skupinu jednoznačne vyhrali. Vyraďovaciu fázu súťaže začali proti Benfice Lisabon, ktorú po výsledkoch 1:1 a 3:2 dokázali vyradiť. V osemfinále narazili na grécky Olympiakos, ktorý takisto vyradili po výsledkoch 3:1 a 0:1.

V prvom štvrťfinálovom zápase sa v Londýne zrodila remíza 1:1. Skóre zápasu otvoril v 86.minúte presným zásahom Pepe, hostia dokázali vyrovnať v úplnom závere zápasu, kedy sa po rohovom kope presadil v poslednej minúte presnou hlavičkou obranca Holeš.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Igor Tabiš.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.