2 : 1
(2:0)
FC Barcelona
Naposledy zmenené pred 3 rokmi

Dnešné El Clásico zvládli lepšie futbalisti Realu Madrid. V prvom polčase diktovali tempo hry síce futbalisti Barcelony, avšak nedokázali sa presadiť cez kompaktnú obranu domácich. Naopak v 14.minúte otvoril skóre zápasu Benzema, v 28.minúte pridal druhý gól Realu Madrid z priameho voľného kopu Kroos. Po zmene strán pokračoval rovnaký obraz hry ako z prvého dejstva. V 60.minúte sa podarilo znížiť hosťujúcemu Minguezovi, ktorý prekonal Courtoisa po strele z voleja. V samom závere zápasu mal na kopačke vyrovnanie striedajúci Moriba, nastrelil iba konštrukciu domácej brány a tak sa z dôležitých troch bodov teší Real Madrid. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera.

90+4

Priamy voľný kop hostí, zrejme posledná šanca v zápase pre Barcelonu. Po strele Moribu nakoniec zvoní konštrukcia brány, vyrovnanie v zápase bolo veľmi blízko.

90+3

Marcelo nezvládol vo vyloženej šanci finálnu fázu, nádej hostí na remízu tak naďalej žije.

90+2

Moriba to skúša priamou strelou spoza šestnástky, striedajúci hráč hostí ale netrafil domácu bránu.

90+1

Messi zatočil loptu z priameho voľného kopu na bránu Courtoisa, brankár Realu Madrid si poradil a loptu chytá.

90

Hlavný rozhodca pridáva v druhom polčase štyri minúty.

90

Druhú žltú a následne červenú kartu dostáva Casemiro (Real Madrid CF).

90

Mingueza faulovaný pred šestnástkou domácich, uvidíme priamy voľný kop z nebezpečnej pozície.

89

Žltú kartu dostáva Casemiro (Real Madrid CF).

88

Nedovolený zákrok Marcela na polovici súpera, pri lopte ostane Barcelona.

87

Obrana domácich naďalej odoláva, futbalisti Barcelony sú už poriadne frustrovaní.

86

Barcelona pred šestnástkou domácich, hostia kombinujú a snažia sa vyrovnať.

85

Záver dnešného derby zápasu bude ešte veľmi nervózny.

84

Žltú kartu dostáva Jordi Alba (FC Barcelona).

83

Zaváhanie domácich v obrane takmer potrestal Alba, hostia ešte protestujú a pýtajú si pokutový kop po zákroku Mendyho.

82

Isco zakončuje po prihrávke z pravej strany vysoko nad bránu.

81

Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Pedri, prichádza Trincão.

81

Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Ousmane Dembèlé, prichádza Martin Braithwaite.

80

Do konca zápasu ostáva 10 minút, štatistika striel na bránu je vyrovnaná: 3–3.

79

Po prerušení hry už pokračujeme ďalej. Záverečné minúty zápasu budú veľmi zaujímavé.

78

Hra je prerušená, vyzerá to tak, že hlavný rozhodca má problémy so svojim komunikačným zariadením.

77

Odrazená lopta sa dostala na hranici šestnástky k Marcelovi, ktorý v ťažkej pozícii vystrelil, jeho pokus nesmeroval na bránu Barcelony.

76

Odriozola poslal z pravého krídla nebezpečný center, ktorý musel ter Stegen nakoniec vytiahnuť na rohový kop.

75

Hlavička Moribu po centri Griezmanna smeruje iba do rúk domáceho brankára.

74

Barcelona naďalej dominuje na lopte, domáci futbalisti zatlačení vo vlastnej šestnástke.

73

Striedanie v tíme Real Madrid CF: z ihriska odchádza Vinícius Júnior, prichádza Marcelo.

72

Striedanie v tíme Real Madrid CF: z ihriska odchádza Karim Benzema, prichádza Mariano Díaz.

72

Striedanie v tíme Real Madrid CF: z ihriska odchádza Toni Kroos, prichádza Isco.

72

Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Ronald Araújo, prichádza Ilaix Moriba.

71

Do konca zápasu ostáva 20 minút, v držaní lopty sa toho veľa nezmenilo, naďalej majú loptu na kopačkách predovšetkým hostia: 33% – 67%.

70

Z priameho voľného kopu neohrozil Messi domáceho brankára, jeho pokus trafil jedného z hráčov stojacich v obrannom múre.

69

Žltú kartu dostáva Nacho Fernández (Real Madrid CF).

68

Obrovská šanca domácich, Vinícius Júnior netrafil loptu hlavou ideálne, následná Kroosova hlavička neprekonala ter Stegena.

67

Nedovolený zákrok od Lengleta na Viníciusa Júniora, priamy voľný kop pre domáce mužstvo.

66

Modrić vyslal do samostatného úniku dobrou prihrávkou Viníciusa Júniora, ktorý namiesto strely volil v dobrej pozícii nepresnú prihrávku na Benzemu.

65

Messi trafia z priameho voľného kopu iba domáci múr.

64

Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Sergio Busquets, prichádza Sergi Roberto.

63

Jordi Alba v ďalšej dobrej šanci hostí, vyrovnanie po tejto akcii ale neprichádza.

62

Vinícius Júnior mohol vrátiť domácim dvojgólové vedenie, jeho center si zblokoval takmer do vlastnej siete Araújo.

61

Striedanie v tíme Real Madrid CF: z ihriska odchádza Federico Valverde, prichádza Marco Asensio.

60

Barcelona dala gól!
ÓSCAR MINGUEZA strieľa kontaktný gól, hosťujúci hráč prekonal Courtoisa po centri z ľavej strany strelou z voleja – 2:1. Asistencia: Jordi Alba.

58

Real Madrid pokračuje v dobrej defenzívnej činnosti, obrana domácich je kompaktná, hostia hľadajú recept na jej prekonanie zatiaľ márne.

57

Benzema naviedol loptu na stred poľa, domáci útočník sa rozhodol vystreliť, bránu hostí ale nedokázal trafiť.

56

Ďalšia dobrá akcia domácich, Casemiro skvele vyviedol loptu, na finálnu prihrávku nedočiahol v šestnástke nabiehajúci Benzema.

55

De Jong poslal na Griezmanna skvelú prihrávku, hosťujúci futbalista netrafil bránu a navyše stál v postavení mimo hry.

54

V Madride momentálne sledujeme hustý dážď s prudkým vetrom, toto počasie rozhodne nepridá na kvalite stretnutia.

53

Rýchly protiútok domácich, Benzema našiel pred šestnástkou Kroosa, ktorého strela je tentokrát nepresná.

52

Odriozola s úspešným centrom z pravého krídla, lopta chytá do rúk brankár hostí ter Stegen.

50

Dembèlé rozohral rohový kop Barcelony, jeho prihrávka nenašla v šestnástke domácich adresáta.

49

Pri lopte teraz Barcelona, hostia potrebujú čo najrýchlejšie streliť kontaktný gól v zápase.

48

Vinícius Júnior hľadá spätnou prihrávkou pod seba svojich spoluhráčov, lopty sa nakoniec zmocnili vo vlastnej šestnástke hosťujíci futbalisti.

47

Odriozola sa skúšal presadiť na pravej strane, Real Madrid nakoniec stráca loptu pri rohovej zastávke.

46

Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Sergiño Dest, prichádza Antoine Griezmann.

46

Začal sa druhý polčas.

Skončil sa prvý polčas dnešného El Clásica, spokojnejší môžu byť zatiaľ domáci futbalisti. Barcelona vstúpila do zápasu dobre, hostia diktovali tempo hry a držali loptu na svojich kopačkách. Real Madrid ale predvádza organizovanú hru v defenzíve, domáci tím navyše využíval rýchle protiútoky po zisku lopty. V 14.minúte po jednom z nich otvoril skóre zápasu elegantnou pätičkou Benzema, druhý gól pridal v 28.minúte z priameho voľného kopu Kroos. V závere polčasu mohli hostia znížiť, Messi ale nedokázal prekonať domáceho brankára. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.

45+3

Prvý polčas sa skončil.

45+2

Alba vybojoval z ľavej strany ďalší rohový kop pre Barcelonu, lopta sa dostala k Messimu, ktorý na zadnej žrdi trafil iba Courtoisa.

45+1

Loptu z rohového kopu zatočil Messi až do brány, jeho pokus nakoniec skončil na brvne.

45

Hlavný rozhodca nadstavuje v prvom polčase dve minúty.

44

V závere polčasu pri lopte hostia, Barcelona kombinuje v strede ihriska, Real naďalej s poctivou defenzívnou hrou.

43

Striedanie v tíme Real Madrid CF: z ihriska odchádza Lucas Vázquez, prichádza Álvaro Odriozola Arzallus.

42

Hra je opäť prerušená, v domácom tíme dôjde k vynútenému striedaniu – Vázquez opäť na zemi v bolestiach.

41

Alba s nepresnou prihrávkou, následná strela z kopačky Messiho je zblokovaná.

39

Rýchla akcia domácich, Valverde sa snažil o center z pravej strany, nakoniec získal pre svoj tím autové vhadzovanie.

38

Tvrdý zákrok na Vázqueza, hra je teraz prerušená, domáci futbalista ostáva na zemi.

36

Do konca prvého polčasu ostáva 10 minút, štatistika držania lopty je nasledovná: 35% – 65%.

35

Barcelona aj s prispením šťastia zvládla rohový kop domácich, tretí gól Realu Madrid bol naozaj blízko.

34

Vo vzduchu visel tretí gól domácich, po rýchlom protiútoku Vinícius Júniora zakončoval do žrde Valverde, následnú dorážku Vázqueza chytil dobrým zákrokom ter Stegen.

33

Barcelona hľadá kľúč k ukážkovej defenzíve Realu Madrid, nezmenil to ani prienik Messiho, s ktorým si domáci futbalisti poradili.

31

Polhodina zápasu je za nami, hostia zatiaľ bez jedinej strely na bránu.

30

Vinícius Júnior potiahol rýchly protiútok svojho tímu, futbalisti Realu Madrid to nakoniec v šestnástke hostí prekombinovali a prichádzajú o loptu.

29

Barcelona opäť pri lopte, hostia sa snažia vymyslieť akciu, ktorá by viedla ku kontaktnému gólu. Domáci futbalisti v dobrom obrannom postavení vo vlastnej šestnástke.

28

Real Madrid dal gól!
Druhý gól domácich v dnešnom zápase, TONI KROOS sa postavil k realizácii priameho voľného kopu, jeho strela bola tečovaná, na čo nedokázal zareagovať ter Stegen – 2:0! Bez asistencie.

27

Žltú kartu dostáva Ronald Araújo (FC Barcelona).

26

Vinícius Júnior predviedol rýchlu individuálnu akciu, domáci útočník bol nakoniec nedovolene zastavený tesne pred šestnástkou.

25

De Jong neuspel v súboji proti Vázquezovi, nasleduje však autové vhadzovanie pre hosťujúci tím.

24

Strela Benzemu z priameho voľného kopu letí vysoko nad bránu Barcelony.

23

Žltú kartu dostáva Pedri (FC Barcelona).

22

Casemiro faulovaný pred šestnástkou, voľný priamy kop pre domácich zo zaujímavej pozície.

21

Modrić najprv hľadal v šestnástke hostí Benzemu, následne to domáci futbalista zobral na seba, no jeho prudká strela bola zblokovaná.

19

Hlavný rozhodca vyhodnotil zákrok Kroosa ako nedovolený, Barcelona tak rozhohrá priamy voľný kop.

18

Ďalšia ofenzívna kombinácia Barcelony, domáca obrana to čiastočne zvládla, uvidíme ale rohový kop hostí.

17

Úvodná štvrťhodina zápasu je za nami, držanie lopty zatiaľ v moci hosťujúcich hráčov: 32% – 68%.

16

Messi manévruje v šestnástke domácich, jeho následny dobrý center z ľavej strany nenašiel nikoho z jeho spoluhráčov.

15

Barcelona po inkasovanom góle opäť pri lopte, hostia musia doháňať jednogólový náskok v derby zápase.

14

KARIM BENZEMA otvára skóre dnešného zápasu, domáci kapitán sa presadil po prihrávke z pravej strany a elegantnou pätičkou prekonáva ter Stegena – 1:0. Asistencia: Lucas Vázquez.

13

Vinícius Júnior spracoval na hranici šestnástky dobrú prihrávku, domáci futbalista si pripravoval streleckú pozíciu, nakoniec ho hosťujúca obrana nepustila k zakončeniu.

12

Nebezpečný skĺz Modrića v súboji proti Pedrimu, hlavný rozhodca píska faul domáceho futbalistu.

11

Po rohovom kope domácich sa k hlavičke dostal Casemiro, v záklone netrafil loptu ideálne, Barcelona následne odkopáva loptu do bezpečia.

10

Prvá dobra šanca Barcelony, Alba hľadal centrom z ľavej strany v šestnástke Dembèlého, Courtois nebezpečnú prihrávku vyrazil pred seba.

8

V úvodných okamihoch zápasu naďalej aktívnejší hostia, ktorí zatiaľ dominujú na lopte.

7

Busquets posielal cez stred poľa ťažkú prihrávku na Messiho, domáci futbalisti ukoristili loptu v strede ihriska pre seba.

6

Dembèlé sa snažil predrať do šestnástky, v súboji proti Militaovi ale prichádza o loptu.

5

Vinícius Júnior si posúval loptu v úniku do šestnástky hostí, domáci futbalista si však loptu predkopol príliš ďaleko, loptu tak do rúk chytil ter Stegen.

4

Vinícius Júnior si počínal nedovolene na pravej strane ihriska, hostia ostávajú aj naďalej pri lopte.

3

Barcelona kontroluje hru v strede poľa, domáci poctivo bránia na vlastnej polovici.

2

V úvode zápasu pri lopte hosťujúci futbalisti, domáci tím zatiaľ s pohybom bez lopty.

1

Úvodní sestavy:

Real Madrid CF: Courtois – L. Vázquez, Militao, Nacho Fernández, F. Mendy – Modrić, Casemiro, Kroos – Valverde, Benzema ©, Vinícius Júnior.
Náhradníci: Lunin, Altube – Asensio, Isco, Rodrygo, M. Díaz, Odriozola Arzallus, Marcelo.

FC Barcelona: ter Stegen – Mingueza, R. Araújo, Lenglet – Dest, S. Busquets, F. de Jong, Alba – Messi ©, Pedri – O. Dembèlé.
Náhradníci: Tenas, Peña – Piqué, Griezmann, Puig, Braithwaite, Firpo, Roberto, Trincão, Umtiti, Moriba, Pjanić.

Rozhodčí: Manzano,.

Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas 30.kola La ligy Real Madrid CF – FC Barcelona. Poďme si v krátkosti predstaviť aktuálnu formu oboch celkov.

REAL: Futbalisti Realu Madrid sa v ligovej tabuľke nachádzajú na 3.mieste, v doterajších 29 zápasoch si pripísali na svoje konto 63 bodov (19 výhier, 6 remíz, 4 prehry). Na vedúceho mestského rivala z Atletica strácajú iba tri body. Zverenci Zinedina Zidana nastrieľali v aktuálnej sezóne svojim súperom 51 gólov, inkasovali iba 23. Počas týždňa zvládli úvodný štvrťfinálovy súboj Ligy majstrov, na domácom ihrisku zdolali anglický Liverpool FC 3:1, v drese bieleho baletu sa dvakrát presadil Vinicisu, jeden gól pridal Asensio. V posledných troch ligových vystúpeniach získali plný počet bodov (9). V poslednom ligovom zápase zdolali na domácom ihrisku Eibar 2:0, do streleckej listiny sa zapísala dvojica Asensio – Benzema.

BARCELONA: Futbalistom Barcelony patrí v ligovej tabuľke aktuálne 2.miesto, v doterajších 29 zápasoch získali 65 bodov (20 výhier, 5 remíz, 4 prehry), čo je o dva body viac ako ich najväčší rival Real Madrid. Zverenci holandského trénera Ronalda Koemana strelili v tejto sezóne 68 gólov, na druhej strane inkasovali 24-krát. V posledných troch ligových vystúpeniach získali rovnako plný počet bodov (9). Posledné ligové víťazstvo sa zrodilo na domácom ihrisku, Real Valladolid zdolali najtesnejším rozdielom, keď sa v 90.minúte presadil Dembele.

V prvom “El Clasicu” tejto sezóny sa v 7.kole La ligy zrodila výhra Realu Madrid v pomere 3:1 na ihrisku Barcelony. V 5.minúte otváral skóre zápasu hosťujúci Valverde, domáci odpovedali v 8.minúte gólom z kopačky Fatiho. O troch bodoch rozhodli hostia po zmene strán, v 63.minúte premenil penaltu Ramos a 90.minúte stanovil konečnú podobu výsledku Modric.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Igor Tabiš.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.