0 : 0
(0:0)
Slovensko
Naposledy zmenené pred 3 rokmi

V dnešnom kvalifikačnom zápase Cyprus – Slovensko sme gól nevideli. Prvý polčas zaostával za očakávaniami, k jedinej príležitosti sa dostal v 13. minúte Rusnák, svoju šancu ale nedokázal premeniť.

Po zmene strán boli aktívnejší futbalisti Cypru, ktorí si v úplnom závere zápasu vypracovali dve veľké príležitostí, Dúbravka ale dvakrát vychytal Pittasa. Paradoxne mohli hostia rozhodnúť v nadstavenom čase, Schranz však neposlal dobrú prihrávku z kopačky Ďuriša vo vyloženej šanci za chrbát domáceho brankára.

Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera.

90+4

Obrovská šanca Slovenska, Ďuriš unikol po pravom krídle a odcentroval, Schranz vo vyloženej šanci netrafil bránu domácich z malého vápna!

90+3

Posledná minúta zápasu, hra na polovici domáceho mužstva. Nasledovať bude rohový kop hostí.

90+2

Striedanie v tíme Cyprus: z ihriska odchádza Pieros Sotiriou, prichádza Marios Elia.

90+1

Nepresná prihrávka Hancka, Slovensko ale ostane pri lopte.

90

Hlavný rozhodca pridáva v druhom polčase tri minúty.

89

Opäť hlavička Pittasa po rohovom kope, rovnako aj brankár Dúbravka s ďalším dobrým zákrokom.

88

Ďalší dôležitý zákrok Dúbravku, ktorý zlikvidoval nebezpečnú hlavičku Pittasa – roh pre domáce mužstvo.

87

Záverečné minúty zápasu, Cyperčania sa snažia o strelenie víťazného gólu.

86

Strata lopty domácich v strede poľa, lopta pre Slovensko.

85

Hra je prerušená, na zemi ostáva ležať Soteriou, ktorý išiel do súboja proti Schranzovi.

84

Striedajúci Schranz hľadal centrom z ľavej strany Ďuriša, domáca obrana odkopáva do bezpečia.

83

Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Ondrej Duda, prichádza Dávid Strelec.

82

Pittasov center z ľavej strany je zblokovaný, nakoniec strieľa spoza šestnástky nebezpečne Artymatas, Dúbravka predviedol skvelý zákrok. Nasleduje rohový kop domácich.

81

Do konca zápasu ostáva 10 minút, držanie lopty je nasledovné: 40% – 60%.

80

Ďalší nedovolený zákrok hostí, Kyriakou rozohrá priamy voľný kop domácich.

79

Pittas s faulom na Hrošovského, pri lopte ostanú hostia na vlastnej polovici.

78

Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Matúš Bero, prichádza Ivan Schranz.

78

Duda hľadá vpredu Kucku, hosťujúci kapitán je v ofsajde.

77

Viacero nepresností na oboch stranách, autové vhadzovanie pre domácich.

76

Škriniar zahral nedovolene rukou na vlastnej polovici, priamy voľný kop pre Cyprus.

75

Žltú kartu dostáva Ioannis Pittas (Cyprus).

74

Loizou poslal z priameho voľného kopu center na prvú žrď, ktorý poľahky odvrátil Kucka.

73

Sotiriou si aktívne nabieha za obranu, Hancko odkopáva loptu do bezpečia. Striedajúci Loizou vybojoval pre svoje mužstvo priamy voľný kop.

72

Striedanie v tíme Cyprus: z ihriska odchádza Fotis Papoulis, prichádza Loizos Loizou.

71

Do konca zápasu ostáva 20 minút, v štatistike striel na bránu vedú hostia: 1–2.

70

Kucka napáda Kousoulosa, domáci futbalista odkopáva na autové vhadzovanie.

69

Hrošovský si poradil na vlastnej polovici v ťažkej situácii, Slovensko môže založiť ďalší útok.

68

K svojej prvej strele v zápase sa odhodlal striedajúci Ďuriš, jeho pokus nebol dostatočne razantný, Demetriou si poradil.

67

Hra teraz prebieha v strede ihriska, na oboch stranách sledujeme viacero nepresností.

66

Striedanie v tíme Cyprus: z ihriska odchádza Grigoris Kastanos, prichádza Chambos Kyriakou.

65

Škriniarov dlhý pas na Kucku končí mimo ihriska, autové vhadzovanie pre domácich.

64

Futbalisti Slovenska sa teraz usadili na polovici svojho súpera, postupnou kombináciou sa snažia niečo vymyslieť.

63

Pekarík si nabehol za obranu domácich po pravom krídle, jeho následný center preletel cez celú šestnástku domáceho mužstva.

62

Útočná kombinácia Kucku a Hubočana končí faulom ktorého sa dopustil druhý menovaný.

61

Ďalšia aktivita domácich futbalistov, dočkáme sa úvodného gólu v zápase?

60

Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Róbert Boženík, prichádza Michal Ďuriš.

60

Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Albert Rusnák, prichádza Ján Greguš.

59

Slovensko sa snaží niečo vymyslieť na domácej polovici.

58

Hancko s dôležitým zákrokom, Sotiriou sa snažil hľadať nabiehajúceho spoluhráča v šestnástke Slovenska.

57

Dlhý pas na nabiehajúceho Rusnáka nie je presný, nasleduje odkop od domácej brány.

56

Antoniou sa dopustil nedovoleného zákroku, na zemi ostáva ležať Rusnák.

55

Desať minút druhého polčasu za nami, v ňom sú zatiaľ aktívnejší domáci futbalisti. Držanie lopty je nasledovné: 41% – 59%.

54

Pekarík teraz predviedol dôležitý obranný zákrok, hosťujúci futbalista obetavo zblokoval strelu Pittasa v nebezpečnej pozícii.

53

Škriniar pri rozohrávke nedovolene zastavený, lopta pre Slovensko.

52

Ďalší priamy kop pre domácich, tentokrát fauloval Hancko.

51

Ioannou bolestivo zastavený Pekaríkom, výhoda priameho voľného kopu pre Cyprus. K zakončeniu sa nakoniec dostal Artymatas, vystrelil ale veľmi nepresne.

50

Dobrá kombinácia Slovenska, Bero hľadal prihrávkou Boženíka, hosťujúci útočník bol nakoniec v postavení mimo hry.

49

Soteriou napádaný pod tlakom, domáci stopér odkopáva loptu mimo ihriska.

48

Pittas s dôrazným napádaním Pekaríkovej rozohrávky, pri lopte ostanú hostia.

47

Úvod druhého polčasu zatiaľ v znamení viacerých nepresností na oboch stranách.

46

Začal sa druhý polčas.

V úvodnom polčase kvalifikačného zápasu Cyprus – Slovensko sme videli nie príliš lákavý futbal. V prvom dejstve to bol z oboch strán veľmi opatrný výkon, šancí na strelenie gólu bolo minimum. Jedinú dobrú príležitosť na skórovanie zahodil v 13. minúte Rusnák, ktorý neprekonal domáceho brankára, následne sa neujali ani dorážky Boženíka a Kucku. Aj preto sledujeme zatiaľ bezgólový zápas.

Druhý polčas sa začne približne o 21:46.

45

Prvý polčas sa skončil.

44

Rusnák odcentroval z ľavého krídla, lopta si v šestnástke našla Bera, ktorého zakončenie nebolo presné.

43

Kucka si nerozumel s Rusnákom, hostia strácajú loptu v útočnej tretine ihriska.

42

Pokus Pekaríka o únik po pravom krídle zastavený domácou obranou.

41

Sotiriou fauluje na polovici Slovenska, domáci tím prichádza o loptu.

40

Boženíkovi sa nepodarilo spracovať prihrávku od Hrošovského, loptu má v moci domáci brankár Demetriou.

39

Na druhej strane fauluje Pekaríka Pittas, lopta pre Slovensko.

38

Duda s útočným faulom na domáceho kapitána Artymatasa, Slováci prichádzajú o loptu.

37

Sotiriou sa dopustil faulu na Hrošovského, lopta v strede ihriska pre hostí.

36

Do konca prvého polčasu ostáva 10 minút, počet striel na bránu zatiaľ vyrovnaný: 1–1.

35

Cyprus na polovici svojho súpera, domáci futbalisti sa snažia o ofenzívnu akciu.

34

Rusnák centruje vysoko do šestnástky, vo vzduchu ale spoľahlivo chytá loptu brankár Demetriou.

33

Soteriou s ofenzívnou snahou, Hubočan si opäť svedomito plní obranné povinnosti.

32

Ioannou s dlhou krížnou prihrávkou, Hubočan ale predskočil protihráča a vybojoval loptu.

31

Bero fauluje Artymatasa, lopta pre Cyprus.

30

Nedovolene zastavený bol na polovici ihriska Kucka, Slovensko rozohraje priamy voľný kop.

29

Hrošovský s dlhým nákopom za domácu obranu, jeho prihrávka ale nebola presná.

28

Do šestnástky centruje Antoniou, Pekarík odvracia do bezpečia, lopta sa ešte dotkla jedného z domácich futbalistov a tak bude nasledovať odkopy od brány Dúbravku.

27

V súbojich dvoch útočníkov fauloval Sotiriou Boženíka, Slovensko rozohralo na krátko a naďalej kombinuje na vlastnej polovici.

26

Ioannou neodcentroval z ľavého krídla, Cyprus ale ostáva pri lopte.

25

Artymatas daroval loptu Boženíkovi, hosťujúci útočník ale nezvládol prvý dotyk, pri lopte ostávajú domáci.

24

Nedovolene zastavený na vlastnej polovici Sotiriou, lopta pre domácich futbalistov.

23

Slovensko sa snaží napádať rozohrávku domácich, Demetriou odkopáva loptu mimo hracej plochy.

22

Hubočan s dlhým nákopom do šestnástky na nabiehajúceho Bera, prihrávka hosťujúceho hráča ale nepresná.

21

Hra sa odohráva v stredovej časti ihriska.

20

Papoulis sa snažil presadiť individuálne, cez obranu hostí ale neprešiel. Následne strieľal z diaľky Kousoulos – Dúbravka bez problémov chytil.

19

Domáci futbalisti teraz držia loptu na svojej polovici, postupnými prihrávkami sa snažia prejsť cez stred ihriska.

18

Pittas ťahal rýchly protiútok domácich, Bero ale s dobrým defenzívnym návratom.

17

Duda hľadal v útočnej tretine dlhou prihrávkou Boženíka, domáca obrana jeho zámer prečítala.

16

Máme za sebou 15 minút dnešného zápasu, držanie lopty zatiaľ v prospech hostí: 44% – 56%.

15

Kucka to skúšal individuálne cez domácu obranu, Kousoulos ale jeho zámer prečítal dokonale.

14

Útočná snaha domácich je nepresná na polovici Slovenska, futbalisti Cypru následne s vysokým napádaním súpera.

13

Duda sa dostával do dobrého úniku, slovenský futbalista ale nezvládol spracovanie lopty. Následne však prihral na Rusnáka, ten domáceho brankára nedokázal prekonať – Boženíkova dorážka zrazená, Kuckova zase letí vysoko nad.

12

Slovensko pri lopte, Rusnák faulovaný pri útočnej snahe, voľný priamy kop pre hostí.

11

Papoulis teraz odcentroval z pravého krídla, pokus domáceho futbalistu nebol presný, odkop od brány Dúbravku.

10

Kucka získal loptu v strede poľa a upokojuje hru prihrávkou dozadu.

9

Boženík dokázal proti presile získať loptu. Domáci nakoniec zabrali a dokázali si v tejto situácii poradiť, nasleduje odkop od brány Cypru.

8

Nedovolene zastavený bol pre zmenu Bero, priamy voľný kop Slovenska rozohrá Duda.

7

Boženík fauloval na polovici ihriska, Cyprus ostane pri lopte.

6

Útočná snaha domácich pokračuje, Antoniou ale nenašiel nabiehajúceho spoluhráča na pravom krídle, autové vhadzovanie pre Cyprus.

5

Domáci futbalisti s vysokým napádaním. Naši si prv poradili v náročnej situácii, následne ale prišla ľahká strata lopty – ostáva pri nej súper.

4

Škriniar sa pokúšal hľadať nákopom vpredu Boženíka, domáca obrana si poradila. Faulu sa následne dopustil Kucka.

3

Pri lopte teraz futbalisti Slovenska, obrana domácich je však dobre sformovaná na vlastnej polovici.

2

Futbalisti Cypru vstupujú do zápasu aktívne, loptu majú na svojich kopačkách a snažia sa o kombináciu na našej polovici.

1

Úvodní sestavy:

Cyprus: Demetriou – Antoniou, Laifis, Soteriou, N. Ioannou – Artymatas ©, Kastanos, Kousoulos – Papoulis, Sotiriou, Pittas.
Náhradníci: Michael, Panagi – Andreou, Avraam, Gogic, Ch. Kyriakou, Loizou, Psaltis, Roushias, Shelis, Tzionis, Elia.

Slovensko: Dúbravka – Pekarík, Škriniar, Hancko, Hubočan – Kucka ©, Hrošovský, Bero – Duda, Boženík, Rusnák.
Náhradníci: Greif, Kuciak – Bénes, Ďuriš, Greguš, Hromada, Mak, Pauschek, Schranz, Strelec, Suslov, Valjent.

Rozhodčí: Stavrev – Kostadinov, Petreski.

Tréner Štefan Tarkovič povolal do seniorského národného tímu v pôvodnej nominácii dvoch nováčikov. Sú nimi Jakub Hromada zo Slavie Praha a Dávid Strelec zo Slovanu Bratislava. Veľkou stratou je absencia viacerých opôr na čele s kapitánom Marekom Hamšíkom, ale aj Stanislavom Lobotkom, Marekom Rodákom či navrátilcom do reprezentácie Vladimírom Weissom.

Opletačky boli okolo príchodu Milana Škriniara z Interu Miláno, stopér z mesta módy však bude môcť prísť. To isté platí aj o trojici z nemeckej Bundesligy – Pekarík, Duda a Bénes.

Slovensko je proti Cypru veľkým favoritom. Už v bez tak náročnej skupine H, v ktorej sa stretneme ešte aj s Ruskom, Chorvátskom, Slovinskom a Maltou, potrebujeme začať víťazne. Verme, že sa to zverencom Štefana Tarkoviča podarí.

NOMINÁCIA SLOVENSKA NA MARCOVÉ ZÁPASY

BRANKÁRI: Martin Dúbravka (Newcastle United), Dominik Greif (Slovan), Dušan Kuciak (Lechia Gdansk)

OBRANCOVIA: Peter Pekarík (Hertha BSC), Ľubomír Šatka (Lech Poznaň), Martin Koscelník (Slovan Liberec), Milan Škriniar (Inter Miláno), Martin Valjent (RCD Mallorca), Tomáš Hubočan (Omonia Nikózia), Lukáš Pauschek (Slovan), Dávid Hancko (Sparta Praha), Jakub Holúbek (Piast Gliwice)

STREDOPOLIARI: Ján Greguš (Minnesota United), Albert Rusnák (Real Salt Lake), Stanislav Lobotka (SSC Neapol), Patrik Hrošovský (KRC Genk), Juraj Kucka (Parma Calcio), Ondrej Duda (1. FC Kolín), Róbert Mak (Ferencváros Budapešť), Vladimír Weiss (Slovan Bratislava), László Bénes (FC Augsburg), Lukáš Haraslín (Sassuolo Calcio), Jakub Hromada (Slavia Praha), Tomáš Suslov (FC Groningen), Matúš Bero (Vitesse Arnhem)

ÚTOČNÍK: Michal Ďuriš (Omonia Nikózia), Róbert Boženík (Feyenoord Rotterdam), Dávid Strelec (Slovan)

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose zo prvého zápasu skupiny H v rámci kvalifikácie na majstrovstvá sveta 2022 v európskej vetve. Slovenská reprezentácia začína svoju cestu na Cypre.

Stretnutie sa začne o 20:45.